הפרדה שצריכה הפרדה...

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תודה שוב לכל המייעצים, לפי הייעוץ באשכול הקודם, בנינו את תכנית המטבח.

את הכיריים - בילד אין - אנו ממקמים על השיש בין החלבי לבשרי - כמו שייעצו כאן - שזה הכי נוח מבחינה פרקטית כמובן, ומהווה הפרדה בין החלבי לבשרי. אך לא התעמקתי מה קורה כשאני מטגנת שניצלים למשל, או תבשילים אחרים, וניתז לכל עבר... גם אל עבר האגף החלבי...

למישהי יש נסיון עם זה??

ואבן קיסר למשל, לא שייך כלל להכשיר...

הווי אומר - שההפרדה (דהיינו הכיריים) צריכה בעצמה הפרדה (לצד החלבי). הרי הקיר לצד הכיריים הרגילים "מנומרים" בכתמי שומן ושות', ומה יהיה עכשיו, כל הכתמים (הבשריים!) יותזו על המשטח החלבי?! אבוי לי!!! :eek:

יש למישהי פיתרון? הפרדה עם מחיצת שיש קטנה, כמו שנפוץ בהרבה מטבחים? יש עוד רעיונות או טיפים???

מליון תודות!!!

תור הזהב

משתמש מקצוען
גם אני עשיתי כך, זוהי באמת בעיה קשה מניסיוני ,עף לי מהיד מכסה בשרי רותח של תבשיל בשר על השיש החלבי ועכשיו צריך להכשיר את השיש ויש בעיה.
מבחינת שמן זה פחות בעיה כי מיקמתי את כירים באלכסון בפינה לפי מה שאמרו לי מבחינת הפרדה כשרותית צריך שהכיור החלבי והבשרי לא יהיו יחידה אחת לכן החלק החלבי הוא חתוך ישר בנפרד מהבשרי,יוצא שם משולש קטן שקולט את הדברים האלו.

ניקול

משתמש מקצוען
אם את מאד לחוצה מזה, את יכולה לרכוש באיקאה מחיצה שמניחים על השיש כדי שילדים לא יגיעו לסירים. היא עשויה לפתור לך את הבעיה.

את השניצלים כמובן תטגני תמיד 'בצד הבשרי'

שיש חלבי יכול להתבשר מכל מיני סיבות ולא רק מהשניצלים שהתיזו עליו.

Yony

משתמש רשום
עכשיו הבנתי מה שראיתי באיזה בית:
ארון המטבח שעליו ממוקמים הכיריים נמוך משאר ארונות המטבח
כך שהשייש משני הצדדים (הצד החלבי והצד הבשרי) יותר גבוה
ואולי זה גם יותר נח למי שמבשל

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י Yony;709514:

אם אין מספיק רוחב להנמיך את אזור הכיריים, יכול להיות בעיתי בבישול בסירים גדולים!

מלכי63

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מיקום כיריים בפינה- מהווה בעיה מבחינת הנדסת אנוש,
לא נוח לתפקד במטבח כזה.

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Yony;709514:

אוי ואבוי אם אנמיך את הכיריים... יש לי בחורים שובבים בבית שמ-א-ד אוהבים לבשל... (סליחה, לשחק עם הגז :))

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ניקול;709388:
אם את מאד לחוצה מזה, את יכולה לרכוש באיקאה מחיצה שמניחים על השיש כדי שילדים לא יגיעו לסירים. היא עשויה לפתור לך את הבעיה.

את השניצלים כמובן תטגני תמיד 'בצד הבשרי'

שיש חלבי יכול להתבשר מכל מיני סיבות ולא רק מהשניצלים שהתיזו עליו.

ממה עשויה המחיצה? מפלסטיק? לא כ"כ בטיחותי וגם לא הכי יפה :(

אני הייתי עושה מחיצה משיש וחסל, אך בעלי טוען שזה מכער את המטבח... (האמנם?)

הוא מעדיף במקום זאת מחיצה דקה מגבס או ארון, אך זה יגנוב הרבה שטח, וחבל לי כל כל ס"מ...

יש למישהו פתרונות נוספים?!

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שעדיף לשאול רב, עצם העבודה שרבים וטובים משתמשים באבן קיסר, ובכירים כהפרדה לחלבי בשרי, יש להם כנראה על מה לסמוך. אם הבנתי נכון הבעיה אם אוכל חם נוגע במשטח, נניח אם על "השטח המסוכן" נפלה לביבת גבינה, א"א להשתמש בה. כמו שדבר מאכל שנופל על משטח הכירים (כשהן משותפות) בבח' טרף. לכן במקום לעסוק בספקולציות, עדיף לשאול מי שמוסמך.

מחשבה

משתמש צעיר
כיריים רחבות יכולות למזער את הבעיה
(אם יש מקום - אולי כבר עדיף ארון,
להפרדה וכו' כמו שהצעת)
בכו"א, בטיגון בשרי לדוג';
אנחנו מכסים את השיש החלבי
שבקרבת הכירה, כי באמת כמעט לא נמנע שיותז...

הצלחה

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי כדאי להחליף בין מיקום הכיריים למיקום הכיור הבשרי וכך כל השטח שבין הכיור הבשרי לכיריים יהיה השטח הבשרי והשטח שבין הכיור הבשרי לכיור החלבי יהיה חלבי.

תור הזהב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מחשבה;710263:
כיריים רחבות יכולות למזער את הבעיה
(אם יש מקום - אולי כבר עדיף ארון,
להפרדה וכו' כמו שהצעת)
בכו"א, בטיגון בשרי לדוג';
אנחנו מכסים את השיש החלבי
שבקרבת הכירה, כי באמת כמעט לא נמנע שיותז...

הצלחה

נזכרתי שראיתי אצל מישהי שהגביהה טור מגירות ועליו שיש בין הבשרי לחלבי הגובה הוא בערך 2 מגירות מעל גובה השיש, זה גם יפה עיצובית

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
ראיתי אצל מישהו הפרדה, הכיריים הן המפרידות בין הבשרי לחלבי, ומוגבהים כ 1-2 ס"מ מעל שאר השיש.
ז"א שיש קטע שיש באמצע (יותר גדול מהכיריים) שהוא מוגבה.

קבצים מצורפים

• IMG_7234.JPG
    KB 612.5 · צפיות: 11

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הגבהה של שיש ליד הכיריים באופן "חוסם" חוסמת גם את הגישה מן החלבי (בהנחה ששם מגביהים) לכיריים, הגבהה שכזו דורשת: א. מקום מרווח דיו, ב. כירה קטנה נפרדת לחלבי.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נוש;710415:
הגבהה שכזו דורשת: א. מקום מרווח דיו, ב. כירה קטנה נפרדת לחלבי.

ג. אנשים ממש גבוהים שיכולים לראות מה מתבשל בתוך הסיר ולא זקוקים להרים את היד יותר מידי בשביל לערבב.

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י eden7115;710444:
ג. אנשים ממש גבוהים שיכולים לראות מה מתבשל בתוך הסיר ולא זקוקים להרים את היד יותר מידי בשביל לערבב.

את מדברת על הגבהת אזור הכיריים, ולא הגבהה על יד שתחצוץ ותמנע בעיית כשרות

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מה שכתבה נותנת הרעיון - הגבהת הכיריים והשיש שלצידן כך שהוא קצת יותר גדול מהן.
לפחות ככה אני הבנתי...

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הבעיה היא לא ההפרדה בין החלבי לבשרי - שזה בעצם עושה הכיריים, אלא בין הכיריים עצמם לצד החלבי, שכן איך אפשר לבשל / לטגן על הכיריים מבלי שיתיז על הצד החלבי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  26  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה