הפצצה שהולך להטיל בנק ישראל - חשבתם על דירה להשקעה?? תשכחו מזה!! או יותר נכון.. עכשיו ומהר!!!!

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
לא הבנת אותי נכון, אולי באשמתי.. סורי.
הטיוטא מתייחסת למצב שבו אדם מבקש הלוואה למטרת רכישת דירה להשקעה, ובתמורה למשכן נכס קיים. זה כאמור הולך להיאסר, לא משנה גם מה יהיו גובה הריביות.
אך, אם יבוא אדם ויצהיר שהוא הולך לשפץ את ביתו, ולשם כך זקוק להלוואה - יוכל למשכן את ביתו עבור זה עד גובה 70% מערך ביתו.
אך, כיצד יידע הבנק שאכן הכסף הולך לשיפוץ? לשם כך, יצטרך האדם להביא אסמכתאות, בדוגמת קבלות/הצעות מחיר מקבלן, שמאות וכדו'. ישנם בנקים שלא נותנים את כל הכסף בב"א, אלא ב-2 פעימות, שביניהם מגיע שמאי לבדוק את התקדמות השיפוץ.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
לבנתיים בלבד...
לא.
הן לא בנקים.
הפיקוח על הבנקים, נועד כדי להגן על בנקים - שהם גופים שהציבור תלוי בחוסן הפיננסי שלהן. אם בנק קורס, משמעות הדבר שמאות אלפי/מיליוני בני אדם קורסים/מסתבכים פיננסית, עיין ערך משבר הסאב פריים שהיה בארהב. ולזה נועדה הלימות ההון, וכו.
חברות חוץ בנקאיות, וחברות ביטוח - עם כל הכבוד למיליונים/מיליארדים שהן מגלגלות, עדיין לא מהוות סכנה לציבור באם הן יקרסו.
לכן, אין ענין למפקח על הבנקים להגביל את העסקאות שלהן.

א12345

משתמש פעיל
בנתיים הבנקים קיבלו רק טיוטה
וממשיכים לתת משכנתאות.
מישהו יודע מתי זה אמור בדיוק להכנס לתוקף?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בנתיים הבנקים קיבלו רק טיוטה
וממשיכים לתת משכנתאות.
מישהו יודע מתי זה אמור בדיוק להכנס לתוקף?
היום בנקאי אמר לי גם אנחנו לא יודעים. זה יכול להיות תוך כמה ימים. בנתיים הוא נתן לי. ואמר לי תזדרז עם כל הבקשות האלה כמה שיותר מהר..
חבר אחר אמר לי שהיה היום בפועלים והבנקאים אמר לו אם הוצאת עקרוני כבר אז תוכל להמשיך גם אם יכנס לתוקף..

א12345

משתמש פעיל
במרכנתיל מחתימים אותך שהאישור עקרוני לא מחייב אותם

המענין

משתמש פעיל
נו מה קורה?
יש עוד אפשרות להוציא משכנתא?
האם צריך קודם למצוא דירה רק אח"כ לבקש אישור למשכנא על הדירה הראשונה\?
בבקשה ממי שיודע ויכול לעזור אני יודה לו מאוד!!!!!!

בית חדיש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נו מה קורה?
יש עוד אפשרות להוציא משכנתא?
האם צריך קודם למצוא דירה רק אח"כ לבקש אישור למשכנא על הדירה הראשונה\?
בבקשה ממי שיודע ויכול לעזור אני יודה לו מאוד!!!!!!
גם מתעניינת ...אשמח לכל מידע

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אז ככה.
חוץ ממרכנתיל שמחתימים אותך על הצהרה שאם יהיה שינויים אז יתבטל האישור. שאר הבנקים כרגע הכלצכרגיל. מי שיש לו מחשבה רצינית בעניין שירות ומהר להוציא עקרוני על קיים עבור נרכש. ואז יהיה לו אישור תקף ל 24 יום. זה המצב כרגע בבנקים

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אז ככה.
חוץ ממרכנתיל שמחתימים אותך על הצהרה שאם יהיה שינויים אז יתבטל האישור. שאר הבנקים כרגע הכלצכרגיל. מי שיש לו מחשבה רצינית בעניין שירות ומהר להוציא עקרוני על קיים עבור נרכש. ואז יהיה לו אישור תקף ל 24 יום. זה המצב כרגע בבנקים
האישור של ה24 יום הוא לגבי הריביות, אך תוקפו של האישור עקרוני עצמו הוא למשך 3 חודשים, יש בנקים שילכו כנראה עם אישור הריביות ואחרים עם האישור עצמו.

• תודה
Reactions: szn

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האישור של ה24 יום הוא לגבי הריביות, אך תוקפו של האישור עקרוני עצמו הוא למשך 3 חודשים, יש בנקים שילכו כנראה עם אישור הריביות ואחרים עם האישור עצמו.
הלוואי שיילכו עם התוקף.
אם זה נכון? מי שיש לו צד קטן שיילך להוציא עקרוני ויהיה רגוע 3 חודשים.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

שמעתי שהבנקים העלו את הריביות, כי הם קלטו שהציבור לחוץ להספיק להוציא משכנתאות לפני שתיכנס התקנה?

האם זה נכון שהרביות עלו?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
שמעתי שהבנקים העלו את הריביות, כי הם קלטו שהציבור לחוץ להספיק להוציא משכנתאות לפני שתיכנס התקנה?

האם זה נכון שהרביות עלו?
לא משמעותי בכלל, ולא בגלל הלחץ.
בכ"מ ישנה עלייה קלה בריביות בעקבות עליית המדד, ועוד.

• תודה
Reactions: szn

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
הלוואי שיילכו עם התוקף.
אם זה נכון? מי שיש לו צד קטן שיילך להוציא עקרוני ויהיה רגוע 3 חודשים.
שלחתי לך בפרטי את הפרטים העניניים.

המענין

משתמש פעיל
תכלס....
ההוראה נכנסה לתוקף בסוף?
דברו פה על התאריך 01\10\2020.
זה קרה?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

רוכש ברמה ד

משתמש חדש
פורסם היום בכלכליסט שנכנס לתוקף כבר היום

בנק ישראל מצנן את המשקיעים: אוסר על מתן הלוואה לרכישת דירה בשעבוד נכס קיים

לפי ההנחיה, כל אשראי חדש שהבנקים יעמידו לטובת לווים יהיה מנותק מרכישת הדירה ולפיכך ייבחן על פי הקריטריונים הנהוגים בבנק ביחס להלוואות נוספות. לא יתאפשר גם לתת הלוואות בשעבוד על דירת מגורים אחת לצורך העמדת הון עצמי לרכישת דירה נוספת

בנק ישראל מנסה להגביל את המינוף לצורך רכישת דירות: הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל הודיע היום (ד') על כניסתה לתוקף של ההנחיה שמונעת מהבנקים להעמיד הלוואה נוספת ללווים, שמיועדת לשמש כ"הון עצמי" לצורך רכישת דירה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה