העלאת שכר המורים

תמרהלה

משתמש פעיל
כשהיא אומרת 24 שעות, הכוונה 24 שיעורים שבועיים מול כיתה.
תוסיפי - זמן התפילה (כחצי שעה) שיעורי חלון (ולא. א"א ללכת הביתה בזמן הזה) שעת שהייה.
תוסיפי - ישיבות צוות, אסיפות הורים, מסיבות וערבי הורים, שעות (ארוכות) של בדיקת מבחנים וכתיבת ציונים ותעודות, טלפונים של הורים ותלמידות (כן, הרבה שיעורים פרטיים נמסרים דרך הטלפון) ואינספור שעות של מחשבה וחשיבה במשך כל היממה (אפילו בחלומות).
ותקבלי משרה מלאה +++

חוץ מזה - תכל'ס בסופו של חודש יש לה 5000 ש"ח ולא שקל יותר. גם אם תרצה לעבוד יותר ולהרוויח יותר היא לא יכולה כי כבר הגיעה למשרה מלאה.

הרבה הצלחה
חני

א. זמן שיעור הוא פעמיים ביום 50 דק' והשאר 45 דק'
בחינוך הדתי והחרדי מורידים מהשעתיים של ה50 דק' 20 דק' לתפילה כך שהתשלום מתבטא גם בזה
ב. רק באופק חדש יש מושג של שעות שהייה ואין כלל שעות חלון כך שזה לא יכול להיות שיש גם שעות חלון וגם שעות שהייה

הבהרה
אני מורה וגם אני חושבת שהעומס עבודה הוא מטורף ביחס למשכורת

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
א. זמן שיעור הוא פעמיים ביום 50 דק' והשאר 45 דק'
בחינוך הדתי והחרדי מורידים מהשעתיים של ה50 דק' 20 דק' לתפילה כך שהתשלום מתבטא גם בזה
ב. רק באופק חדש יש מושג של שעות שהייה ואין כלל שעות חלון כך שזה לא יכול להיות שיש גם שעות חלון וגם שעות שהייה

הבהרה
אני מורה וגם אני חושבת שהעומס עבודה הוא מטורף ביחס למשכורת

אז בואי אספר לך שבחינוך העצמאי יש שעת שהיה בלי אופק חדש ויש גם יש שעות חלון.
ולא רק זאת אלא שהמנהל רשאי להכניס אותך בשעת החלון למ"מ (מה שנקרא בפי העם "פקק"

חני

תמרהלה

משתמש פעיל
אז בואי אספר לך שבחינוך העצמאי יש שעת שהיה בלי אופק חדש ויש גם יש שעות חלון.
ולא רק זאת אלא שהמנהל רשאי להכניס אותך בשעת החלון למ"מ (מה שנקרא בפי העם "פקק"

חני
את הדברים העצובים האלה אני מכירה
אבל אין לזה שום בסיס חוקי
כל הבעיה זה רק הפחד של המורות אם כולם ביום אחד יפסיקו להיות פריירים זה יגמר באותו הרגע

אני עובדת בממ"ד וגם שם הכל תלוי במורות, יש הרבה מנהלות שעושות מה שבא להם
מילויי מקום על חשבון שעות שהייה/פרטני, אי תשלום על שעות נוספות, חלוקת משרה למספר ימים מרובה
ברגע כל המורות ביחד מתאגדות הסיפור נגמר
הצעד הראשון הוא לדעת בדיוק את זכויותיך
אח"כ למנהלות יותר קשה לסובב אותך

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
תמרהלה,

ברמת הצדק- את צודקת,
מה לעשות שקהל המורות שמדבר על עדינות, ויתור ושאר ערכים- לא סותר את עצמו ב"ה ומורכב בעיקר ממורות עדינות שיודעות שהפרנסה משמים וכו' וכו'.

לילי 1

משתמש מקצוען
משרה מלאה= 24 ש"ש
ואם את בז"ח אז 19 ש"ש

הסכום שרשמתי כולל את כ-ל ההטבות............
זו לא משרה מלאה
ביסודי, בבתי ספר שאינם ברפורמות, משרה מלאה היא 30 שעות שבועיות
בחטיבה ותיכון, 24 שעות שבועיות

המספרים שאת נתת הם 80% משרה ונכונים כדי לקבוע מי מקבל תוספת של משרת אם
אגב, הם גם מסבירים את המשכורת שאת מציינת.

לילי 1

משתמש מקצוען
תמרהלה,

ברמת הצדק- את צודקת,
מה לעשות שקהל המורות שמדבר על עדינות, ויתור ושאר ערכים- לא סותר את עצמו ב"ה ומורכב בעיקר ממורות עדינות שיודעות שהפרנסה משמים וכו' וכו'.
@מילה בסלע
אני הולכת להיות בוטה ומתנצלת מראש. זה חורה לי ומתסכל אותי מאוד:

ציבור המורות הוא ציבור בור ופתי, ציבור פחדן ולא חכם!
אין שום קשר לעדינות או ערכים. ושום דבר כאן לא סותר את עצמו. את פשוט משקפת הלך רוח של ציבור המורות. יש הרבה נשים בציבור, עדינות יראות שמים ויודעות שפרנסה משמים. הן מקבלות משכורות מצוינות, לפי ערכן ובאופן חוקי.

עולים פה חדשות לבקרים שאלות של מינימום ידע ולא רק השואל אינו יודע, גם העונים. לכולן נח להמשיך לא להכיר את הזכויות הכי בסיסיות שלהן ולהרגיש שהן, את ההשתדלות שלהם לפרנסה, עושות!
מורות מוכנות לעבוד בתנאים משפילים, בניצול מחפיר, ברמיסת הכבוד. למה??? כדי להמשיך לשאת בגאון את ה"מורה ואם בישראל"? כדי להביא הביתה כמה שקלים עלובים, וגם הם באיחור? ולהרגיש ש"זכיתי"?
איפה הבעל והתורה שלו? איפה הילדים שלך?

ציבור המורות הוא חסר אסרטיביות וחדור רוחות רוחניות מבית מדרשו של הסמינר.
אם לציבור הזה היה איזושהי הבנה פיננסית, הכרה בערך ונכונות מינימלית לעמוד על זכויותיו, המצב לא היה כזה.
אם אתן כאלה גרועות, שהמערכת פשוט אינה זקוקה לכן, נא פנו את מקומכן. ואם אתן כאלה טובות, שהמערכת לא יכולה בלעדיכן, אז זה חייב להתבטא.
כותבת בכאב

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
זו לא משרה מלאה
ביסודי, בבתי ספר שאינם ברפורמות, משרה מלאה היא 30 שעות שבועיות
בחטיבה ותיכון, 24 שעות שבועיות

המספרים שאת נתת הם 80% משרה ונכונים כדי לקבוע מי מקבל תוספת של משרת אם
אגב, הם גם מסבירים את המשכורת שאת מציינת.

נכון. אין לי 24 ש"ש.

לילי 1

משתמש מקצוען
לילי, לפני שאענה...

מחכה שתירגעי ואז נדבר:)
חיחי הכל טוב

אני מצפה מהעולם לנהוג כמוני

לשים לב שעושקים אותך. במקום לקטר לעזוב. לתבוע את שלך. לקבל עד השקל האחרון. לעבוד מעתה והלאה רק במקום שמכבד אותך גם דרך המשכורת. להפיץ את הבשורה.

נונו, איזה טיפול רגשי תמליצי לי?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
משתמשת בניק של אפרת1

כשבאים לחשב שכר בסוף - מחשבים שכר שעתי ולא כמה סה"כ יצא בסוף החודש -
כי אם מישהו מרוויח 1500 ש"ח אבל עובד רק 5 ש"ש אז הוא מרוויח טוב.
כנ"ל המורות - בא נחשב שעות עבודה פורמליות - (כי לא פורמליות יש בעוד הרבה משרות - כמו טלפונים מהמשרד ומנה"ח שעושות מעבד במקרים דחופים )
+ כל התוספות + חופשים במשכורת מלאה
ונקבל שכר נחמד מאוד . נכון - לא עשרות אלפים וגם לא מליונים . אבל יחסית לשעות אני חושבת שהוראה זה מאוד מתגמל .
נניח לרגע בצד את הגניבות והגזילות ואת חלקיות המשרה - לו יצויר שכל מורה היתה מקבלת משרה מלאה . כמה היה יוצא לה לשעה?
גילוי נאות - אני גם מורה (בתיכון) .. מכיון שאין לי מספיק שעות אני עובדת בעבודה נוספת להשלמת הכנסה . אבל שעות ההוראה שלי מתגמלות פי כמה מהעבודה הנוספת שלי.

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
עוד מידע בדבר ההסכם:
(אני לא ממש מבינה מה שאני מצטטת. כלומר אני לא מבינה איך בדיוק ההטבות יתבטאו בפועל)

אני שמח להביא בפניכם את עיקרי ההסכמות הכלכליות שהושגו:

שיפור מעמד המורה – העלאת השכר ההתחלתי בשיעור של למעלה מ-25%:
לאורך כל המשא ומתן, אשר לווה בקמפיין תקשורתי של ארגון המורים, דרשנו כי רמת השכר ההתחלתית של כל מורה המתחיל את דרכו במערכת החינוך העל יסודי, לא תפחת מ-8,000 ש"ח במקום 6,400 ש"ח כיום ושכרם של המורים הותיקים יותר יעלה בהתאמה.
דרישת הארגון התקבלה ובמהלך שנת 2018 שכרו של מורה המתחיל את דרכו במערכת החינוך בעל דרגת BA יעמוד על 8,000 ש"ח בוותק אחד ובתום תקופת ההסכם יעלה על 8,370 ש"חבוותק אחד.
מורה בעל דרגת MA יתחיל 8,830 ש"ח ואולם מורים אשר שירתו בצבא או בשרות לאומי שכרם המתחיל יהיה 9,310 ש"ח. מורים כנ"ל בעלי תואר BA שכרם יעמוד על סך של8,400 ש"ח בשנה הראשונה לעבודתם כבר ב- 2018.
כמובן שהשכר יעלה בהתאם להתקדמות בוותקו, בהשכלתו ובתפקידו.

תוספות שכר למורים ותיקים:
הושגה העלאת שכר בשיעור כולל של 850 ₪ לתוספת השקלית המשולמת למורים, שתשולם בפריסה לאורך 4 שנות ההסכם.
דרישת ארגון המורים הייתה כי מרבית התוספת תינתן כבר בשנה הקרובה התקבלה כך שסכום שמעל 500 ₪ ישולם כבר במהלך שנת 2018.

תוספות שכר למנהלים:
הוסכם על תוספת למנהלים בסך 850 ש"ח, בנוסף לתוספת הניתנת לכלל עובדי ההוראה, כך שתוספת השכר הכוללת למנהלים תעמוד במהלך תקופת ההסכם על סכום של כ- 1,700 ש"ח.

העלאת מספר גמולי התפקיד:
לכל בי"ס יתווספו 3 בעלי תפקידים אשר יקבלו גמול בגין כך.
שוויו של כל גמול הינו 6% - תוספת של כ-700 ש"ח לבסיס השכר.

העלאת גמול הייעוץ:
גמול הייעוץ יועלה מ-9% ל-12% - תוספת של כ – 400 ש"ח בבסיס השכר.

הוספת גמול השתלמות:

הושגה תוספת של גמול השתלמות לכלל המורים באופן המגיע ל-19 גמולי השתלמות.
המדובר בתוספת של כ-170 ש"ח בבסיס השכר לכלל המורים.

מענק חד פעמי:
הושג תשלום מענק חד פעמי בסך 1,000 ש"ח (המשמש גם כבסיס לקרן השתלמות ולפנסיה) אשר ישולם כבר בחודש ינואר 2018.

תוספת תקציב לקרנות המורים:
הוסכם על תוספות של מיליוני שקלים לקרנות המחלה, המצוקה וההלוואות מהן נהנים כלל חברי ארגון המורים.
כאמור, המשא ומתן לשיפור תנאי עבודתם של המורים טרם הסתיים ואנו נמצאים בעיצומו.
בנוסף, אנו ממשיכים להיאבק לטובת מורי חטיבות הביניים וזאת כאשר ההליך המשפטי לקביעת יציגות ארגון המורים בקרב מורי חטיבות הביניים בעיצומו.
טבלאות שכר מפורטות יפורסמו באתר ארגון המורים ובירחון קשר עין בהקדם.

כך יראו תוספות שכרך השיקליות בעקבות ההסכם:
גידול השכר:
החל מ- 1.9.17 601 ש"ח
החל מ- 1.1.18 837 ש"ח
החל מ- 1.6.18 968 ש"ח
החל מ- 1.12.18 1,027 ש"ח
החל מ- 1.1.19 1,127 ש"ח
החל מ- 1.9.19 1,147 ש"ח
החל מ- 1.1.20 1,227 ש"ח
החל מ- 1.9.20 1,267 ש"ח
החל מ- 1.1.21 1,347 ש"ח
החל מ- 1.9.21 1,390 ש"ח

בנוסף לתוספות השיקליות הנ"ל יעודכן השכר המשולב של כל ציבור המורים ב- 1.12.18 בשיעור של 1.2%. כפועל יוצא גמול הכשרה, גמולי השתלמות, גמולי תפקיד, תעודות הוראה, גמולי חינוך-בגרות-ייעוץ וכל הגמולים האישיים האחרים ימשיכו להתעדכן לפי הוותק והדרגה האקדמית.

טיגר

משתמש מקצוען
קצת סדר-
ב 1.9.2017 הוחל הסכם על חטיבות עליונות בלבד בדירוג 240 ו 41 והוא היה סדר בתלוש.
כלומר לא היה אמור להיות עליה בשכר (ובדרגות הנמוכות היתה אפילו טיפה הפחתה)

ההסכם החדש יחול החל מ 1.9.2018

טיגר

משתמש מקצוען
מענק של 1000 שקל אמור להיות כבר במשכורת של ינואר 2018

רבקהא

משתמש מקצוען
אני אולי אשמע חריגה בקרב בקולות המתלוננים-
אבל כמורה (בתיכון) אני חושבת שעבודת ההוראה היא עבודה מתגמלת-
דבר נוסף הוא שניתן במקביל להוראה לעסוק ב"נישות" נוספת בתחום, היות והמקצוע יחסית מאוורר- יש זמני עומס (בגרויות, מגנים, תעודות, מבחנים) אבל לצד זאת יש גם זמנים יחסית רגועים (צומות, ערבי חגים, החופש הגדול).
מה שבטוח- אי אפשר לרצות לחזור ב-1:30 הביתה, לשבת בחופשים רגל על רגל, וגם להרויח כמו עובדת הייטק- את רוצה לעסוק בהוראה ולהרוויח יותר- תעבדי יותר!- תוסיפי אחוזי משרה, שיעורים פרטיים, בדיקת בגרויות, פעילות חברתית, שיעורים בהשתלמויות ועוד כיד הדמיון הטובה.
תלונות, בעיני, הם רצון להרחיק ממני את האשמה ולמצוא שעיר לעזאזל- משרד החינוך/העמותה/המנהלת וכד'.
נקודה נוספת-עבדתי בעבר במשרה חלקית בממ"ד- דווקא במקום הזה שיגעו את המורות יותר מכל המקומות שעבדתי בחיי- המורות היו צריכות להגיע בימי חופשה של התלמידות ולהסתכל על הקירות, העיקר שהמנהל לא ירגיש שעובדותיו חופשות ביום עבודה רשמי. המשכורת- לא ראיתי הבדל מהותי מהעמותות החרדיות שבהן אני עובדת, שמצדיק את ההתעללות במורים!

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לילי 1 היקרה,
א. רוב המורות לא יודעות אפילו במקצת מהחוקים וההטבות שמגיעות להן. אפילו לא דברים בסיסיים. כשאתה לא יודע מה מגיע לך אתה אפילו לא יודע מה לשאול. ולקרוא את חוזר מנכ"ל זה ארוך, לא ברור ומסורבל. מה גם שאין ממש גישה לזה. (לרוב המורות אין גישה לאינטרנט)
ב. דווקא לי כן יצא לקרוא את חוזר מנכ"ל, וכשהודעתי למנהלת שאני לא מוכנה לעשות דבר מסויים מה גם שזה נוגד את החוק, תשובתה היתה: "ככה זה אצלנו, מי שרוצה לעבוד כאן חייבת לעשות את זה".
(אל תדאגי, לא נכנעתי לה, כי אני ממש לא מפחדת מפיטורין, לפטר מורה זה הליך מורכב ומסובך, ומנהלת צריכה הרבה מאוד מוטיבציה והוכחות כדי להוציא דבר כזה לפועל...) אבל בפירוש לא כל מורה היתה מסוגלת לעמוד כך מולה, והמנהלת מצידה לא "מתלהבת", בלשון המעטה, ממורות שעומדות על המגיע להן...

לילי 1

משתמש מקצוען
לילי 1 היקרה,
א. רוב המורות לא יודעות אפילו במקצת מהחוקים וההטבות שמגיעות להן. אפילו לא דברים בסיסיים. כשאתה לא יודע מה מגיע לך אתה אפילו לא יודע מה לשאול. ולקרוא את חוזר מנכ"ל זה ארוך, לא ברור ומסורבל. מה גם שאין ממש גישה לזה. (לרוב המורות אין גישה לאינטרנט)
ב. דווקא לי כן יצא לקרוא את חוזר מנכ"ל, וכשהודעתי למנהלת שאני לא מוכנה לעשות דבר מסויים מה גם שזה נוגד את החוק, תשובתה היתה: "ככה זה אצלנו, מי שרוצה לעבוד כאן חייבת לעשות את זה".
(אל תדאגי, לא נכנעתי לה, כי אני ממש לא מפחדת מפיטורין, לפטר מורה זה הליך מורכב ומסובך, ומנהלת צריכה הרבה מאוד מוטיבציה והוכחות כדי להוציא דבר כזה לפועל...) אבל בפירוש לא כל מורה היתה מסוגלת לעמוד כך מולה, והמנהלת מצידה לא "מתלהבת", בלשון המעטה, ממורות שעומדות על המגיע להן...
הכל נכון
ומורות בבית ספר חרדי שיש להן קביעות אולי לא עומדות בפני פיטורין בגלל עמידה על החוק אבל בהחלט עומדות בפני מערכת לא נוחה, הכתה הכי קשה, דרישות פעילות חברתית הזויות, עצירת קידום והתנכלות כללית
אני לא עובדת ולא אעבוד במוסדות לימוד חרדיים פרופר, בדיוק מהסיבה הזו

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הכל נכון
ומורות בבית ספר חרדי שיש להן קביעות אולי לא עומדות בפני פיטורין בגלל עמידה על החוק אבל בהחלט עומדות בפני מערכת לא נוחה, הכתה הכי קשה, דרישות פעילות חברתית הזויות, עצירת קידום והתנכלות כללית
אני לא עובדת ולא אעבוד במוסדות לימוד חרדיים פרופר, בדיוק מהסיבה הזו

לזה בדיוק קראתי לא "מתלהבת"...
יש לי משנה סדורה בעניין ומשתדלת ללמד את חברותי בצוות. אולי באמת צריך לפתוח אשכול בנפרד על זכויות המורה ואיך מתמודדים עם כל המערכת הזו.

קפפוצצינו

משתמש מקצוען
לזה בדיוק קראתי לא "מתלהבת"...
יש לי משנה סדורה בעניין ומשתדלת ללמד את חברותי בצוות. אולי באמת צריך לפתוח אשכול בנפרד על זכויות המורה ואיך מתמודדים עם כל המערכת הזו.
יאללה תפתחי:rolleyes:
מענין;);)
בטח מתאים לכל עבודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה