העברת בעלות

תאומים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מקום העבודה שלי עובר בעלות
האם הכסף שנצבר בקרן הפנסיה ייעלם?
כסף שהמעביד הפריש כל חודש לפיצויים ופנסיה יעלם פתאום? או כשאהיה זכאית לו אקבל אותו?

עוד שאלה
כשבן אדם מקבל פיצויים/פנסיה זה רק מהכסף שנצבר? או שיש תוספות שהמעביד נותן בתוספת?

חשובות לי מאוד התשובות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
א. הכסף שנצבר בקרן הפנסיה הוא שלך, ורשום על שמך. הוא לא נעלם לשום מקום.
כשהמעסיק החדש יחתים אותך על טפסים למשכורת, תוכלי לבקש לנתב את ההפרשות לאותה קופה שהמעסיק הקודם הפריש אליה, ולהמשיך שם את הצבירה.

ב. כשמקום העבודה עובר בעלות, יש שתי צורות העברה - 1. מפטרים את כל העובדים, נותנים להם פיצויים וכו', ומקבלים אותם כעובדים חדשים במקום החדש. 2. הבעלות החדשה מתחייבת להמשיך את כל חובותיה של הבעלות הקודמת. כל הזכויות והחובות של המעסיק הישן, נגררות למעסיק החדש.
לכן השאלה הראשונה היא - באיזו דרך בחרו אצלכם המעסיקים. האם 1 או 2.

ג. כשבן אדם מקבל פנסיה, בדרך כלל זה רק מהכסף שנצבר לו בקופה (חוץ ממקרים נדירים של עובדים קשישים שהבעלות לא הפרישה להם כחוק, או עובדי מדינה בפנסיה תקציבית).
כשבן אדם מקבל פיצויים, זה תלוי בכמה גורמים ותנאים, כך שאין תשובה אחידה לשאלה.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
@רותי קפלר
יש לי שאלה
יש הבדל בעובד שהתחיל אחרי שנת 2008 (חוק סעיף 14?!)
והמעסיק הפריש לו כל חודש 8.33 לפי המשכורות
האם יש הבדל בין עובד שמתפטר/לעובד שפוטר/לעובדת שמתפטרת אחרי לידה?
לעניין פיצויים?
האם העובד מקבל פיצויים מהמעסיק או שבכל מקרה ב3 המקרים הוא יקבל מהחברת ביטוח {שהיום ממליצים לא להוציא}

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עובד שנמצא בתחולת סעיף 14, והמעסיק הפריש לו 8.33% כל חודש, לכאורה אין הבדל אם הוא מתפטר או מפוטר. בכל מקרה, הוא מקבל את מה שיש בקופת הפיצויים והולך הביתה.

תאומים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
א. הכסף שנצבר בקרן הפנסיה הוא שלך, ורשום על שמך. הוא לא נעלם לשום מקום.
כשהמעסיק החדש יחתים אותך על טפסים למשכורת, תוכלי לבקש לנתב את ההפרשות לאותה קופה שהמעסיק הקודם הפריש אליה, ולהמשיך שם את הצבירה.

ב. כשמקום העבודה עובר בעלות, יש שתי צורות העברה - 1. מפטרים את כל העובדים, נותנים להם פיצויים וכו', ומקבלים אותם כעובדים חדשים במקום החדש. 2. הבעלות החדשה מתחייבת להמשיך את כל חובותיה של הבעלות הקודמת. כל הזכויות והחובות של המעסיק הישן, נגררות למעסיק החדש.
לכן השאלה הראשונה היא - באיזו דרך בחרו אצלכם המעסיקים. האם 1 או 2.

ג. כשבן אדם מקבל פנסיה, בדרך כלל זה רק מהכסף שנצבר לו בקופה (חוץ ממקרים נדירים של עובדים קשישים שהבעלות לא הפרישה להם כחוק, או עובדי מדינה בפנסיה תקציבית).
כשבן אדם מקבל פיצויים, זה תלוי בכמה גורמים ותנאים, כך שאין תשובה אחידה לשאלה.

א. תודה על הפירוט.
ב. אני לא יודעת. הם יעברו בסוף השנה העברית נראה לי. ועדיין לא אומרים לנו העובדות כלום חוץ ממה ששמעו כאלו מאחורי הפרגוד...
ג. פיצויים- מענין אותי מה יכולים להיות הגורמים והתנאים. אם את יכולה לפרט- אשמח!

zahav1

משתמש מקצוען
כאשר עובד מתפטר מעצמו, או/ו כאשר הוא חתום על סעיף 14, הוא יקבל רק את סכום הפיצויים שנצבר בפוליסה(זה בתנאי שהמעסיק הפריש לו מידי חודש לפי החוק).
במידה והעובד פוטר והוא אינו חתום על סעיף 14- המעסיק יצטרך להשלים לו עפ"י חישוב של משכורת אחרונה כפול שנות עבודה.
יש גם מצבים חריגים שהחתימו את העובד על סעיף 14 באמצע תקופת העבודה,ואז יהיה צורך לבצע השלמה חלקית לפיצויים אבל זה כבר באמת שייך לחריגים...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ג. פיצויים- מענין אותי מה יכולים להיות הגורמים והתנאים. אם את יכולה לפרט- אשמח!
זה נאומים ארוכים מדי... שיעורים שלמים בחשבות שכר.
עדיף שתכתבי מה המצב אצל העובד שעליו שואלים: כמה שנים עובד, האם הופרש לפיצויים, כמה הופרש, האם חתום על סעיף 14, אם כן - ממתי, האם התפטר או פוטר.

תאומים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
סעיף 14? שו הדא?

רותי- שום דבר לא רלוונטי עד שלא יודיעו לנו משהו סופי. אז באמת חבל לבלבל לך את השכל עם פרטים.
נחכה ונראה...
אבל תודה על התושבות היה לי חושב לקבל תמונה כללית.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
סעיף 14? שו הדא?

רותי- שום דבר לא רלוונטי עד שלא יודיעו לנו משהו סופי. אז באמת חבל לבלבל לך את השכל עם פרטים.
נחכה ונראה...
אבל תודה על התושבות היה לי חושב לקבל תמונה כללית.

בקצרה, סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין אומר שלושה דברים:
1. המעסיק יפריש 8.33% מהמשכורת, על חשבונו, כל חודש לקופת פיצויים בבעלות העובד.
2. הקופה היא של העובד - בין אם הוא מתפטר ובין אם הוא מפוטר.
3. עם סיום ההעסקה, המעסיק לא חייב לעובד שום דבר מעבר לסכום שנצבר בקופה. אלו הם כספי הפיצויים וזהו.

מכאן והלאה יש תילי תילים של סוגיות ובעיות, לא לכולן תשובה מוחלטת. מה קורה אם העובד חתם על סעיף 14 רק באמצע החיים, מה קורה עם כל מיני העלאות שכר והעלאות אחוזי משרה שקרו לפני החתימה או אחריה, ועוד כהנה.
וגם, בעקבות החוק של פנסיה לכל עובד, סעיף 14 חל על כל סכום שהמעסיק מפריש לקופת פיצויים ע"פ החוק, בין אם העובד חתם ובין אם לא.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
ואם המעביד מפריש 6 אחוז לפיצויים???

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואם המעביד מפריש 6 אחוז לפיצויים???

אם הוא מפריש אותם על פי חוק פנסיה חובה, חלים עליהם דיני סעיף 14, כלומר: הם יהיו שייכים לעובד בכל מקרה, והעובד יקבל את מה שיהיה בקופה כשיתפטר.

את ה-2.33% הנוספים, המעביד יהיה צריך להשלים בזמן הפיטורים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה