דרוש מידע הסבה ללימודי אחיות

אילוש

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
שלום
אשמח למידע ממי שכבר עשתה את זה:
האם שווה להשלים לתואר ראשון ואז לעשות הסבה (יש לי תעודת בכיר+חוצים), או לעשות מכינה+4 שנות לימוד?
ואם הסבה- באיזה מוסד לימוד ניתן להירשם להסבה ללימודי אחיות (באזור ירושלים)
תנאי הקבלה קשים? הלימודים קשים?
אפשר לצלוח את זה עם ילדים?

@שיר770 זכור לי שעשית את זה, אשמח למידע.

נערך לאחרונה ב:

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אז ככה
זה המסלול שאני עומדת לעשות כך שלא אוכל לענות לך מנסיון אלא מבירורים רבים מאדדדדד שערכתי.
יש לי תעודת הוראה + בכיר, אני הולכת להשלים שנה הבאה לתואר בחינוך שזה יום בשבוע למשך שנה+ קורס קיץ מקוצר.
מיד לאחר מכן, הולכת לעשות הסבה לתואר בסיעוד- מסלול של שנתיים וחצי, שלוש- ארבע פעמים בשבוע.
בגדול, המסלול של הסבה הוא קל יותר כיוון שאינו כולל קורסים באנגלית וכל מיני לימודים אחרים שבתואר רגיל עושים,
נטו סיעוד, נטו מה שצריך לדעת. אוטומטית הלימודים הם אינטנסיביים הרבה יותר.
פרקטית- עדיף לעשות את המסלול הזה על פני תואר ראשון בסיעוד.
יש נקודה אחת.
אין מקומות חרדיים שעושים לימודי הסבה לתואר בסיעוד.
מה זה אומר? שיש לך תואר ראשון בחינוך ואז את עושה (לניאדו זה המקום החרדי היחיד שהלימודים הם נפרדים) לימודי תעודה בסיעוד- כמובן מקבלת רשיון משרד הבריאות ודיפלומה אבל אין לך תואר בסיעוד.
מבירורים שאני עשיתי- אין לזה משמעות.
גם אם תחפשי בדרושים של בתי חולים- הם דורשים אחות בעלת תואר ראשון. הם לא מציינים שהם רוצים תואר בסיעוד.
השכר הוא שכר של אחות אקדמאית, והתנאים אותם תנאים.
אני אישית חושבת שכל מי שיש לה תעודת הוראה עם בכיר ורוצה להיות אחות- עדיף הרבה יותר לעשות הסבה מאשר ללמוד ארבע וחצי שנים.
@אילוש , אולי נלמד יחד?..
במה יש לך בכיר?

אילוש

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אז ככה
זה המסלול שאני עומדת לעשות כך שלא אוכל לענות לך מנסיון אלא מבירורים רבים מאדדדדד שערכתי.
יש לי תעודת הוראה + בכיר, אני הולכת להשלים שנה הבאה לתואר בחינוך שזה יום בשבוע למשך שנה+ קורס קיץ מקוצר.
מיד לאחר מכן, הולכת לעשות הסבה לתואר בסיעוד- מסלול של שנתיים וחצי, שלוש- ארבע פעמים בשבוע.
בגדול, המסלול של הסבה הוא קל יותר כיוון שאינו כולל קורסים באנגלית וכל מיני לימודים אחרים שבתואר רגיל עושים,
יש נקודה אחת.
מה זה אומר? שיש לך תואר ראשון בחינוך ואז את עושה (לניאדו זה המקום החרדי היחיד שהלימודים הם נפרדים) לימודי תעודה בסיעוד- כמובן מקבלת רשיון משרד הבריאות ודיפלומה אבל אין לך תואר בסיעוד.
גם אם תחפשי בדרושים של בתי חולים- הם דורשים אחות בעלת תואר ראשון. הם לא מציינים שהם רוצים תואר בסיעוד.
אני אישית חושבת שכל מי שיש לה תעודת הוראה עם בכיר ורוצה להיות אחות- עדיף הרבה יותר לעשות הסבה מאשר ללמוד ארבע וחצי שנים.
במה יש לך בכיר?
תודה על התשובה המפורטת.
ממה שהבנתי יש פערי שכר משמעותיים בין אחות מוסמכת לאחות אקדמאית וכן מבחינת אפשרויות הקידום בתחום.

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מסלול של סיעוד לאחר הסבה הוא מסלול לאחות אקדמאית (אחות אקדמאית הכוונה אחות בעלת תואר ראשון- לאו דווקא בסיעוד) תחשבי שיש כאלו שעושות רק את המסלול של לימודי תעודה. ללא אף תואר.
מבירור שעשיתי בנושא הקידום הבנתי ששוב, אין עם זה בעיה. כל זמן שאת אחות אקדמאית.
יכול להיות בבתי חולים מסוימים או במחלקות מסוימות שידרשו תואר בסיעוד. אבל אני מאמינה שיש מסלול להשלמת לימודי התעודה לתואר וניתן לעשות אותו בהמשך.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא קיבלתי התראה שתייגת אותי...
אז ככה
יש נקודה אחת.
במה יש לך בכיר?
זה כמעט המסלול שאני עשיתי. רק אני סיימתי תואר הרבה לפני שרציתי להיות אחות.
@שרונית שיהיה בהצלחה!
תודה על התשובה המפורטת.
ממה שהבנתי יש פערי שכר משמעותיים בין אחות מוסמכת לאחות אקדמאית וכן מבחינת אפשרויות הקידום בתחום.
מבחינת שכר: אחות אקדמאית= אחות עם תואר.
בהסבה התואר שלך מוכר לענייני שכר.
ז"א שאין שום הבדל שכר ביני (תואר בהוראה+מסלול הסבה) לבין אחות עם תואר בסיעוד.

מבחינת קידום: לכל תפקיד יותר מאחות "רגילה" דרוש קורס על בסיסי בתחום, ולתפקידי ניהול/תפקיד בכיר יותר דרוש תואר שני.
ולעל בסיסי ולתואר שני את יכולה לגשת עם תואר ראשון בכל תחום שהוא.
כך שלא רואה הבדל בקידום.

אילוש

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
יכול להיות בבתי חולים מסוימים או במחלקות מסוימות שידרשו תואר בסיעוד. אבל אני מאמינה שיש מסלול להשלמת לימודי התעודה לתואר וניתן לעשות אותו בהמשך.
אם בהמשך אצטרך להשלים לתואר בסיעוד לא עדיף מלכתחילה ללמוד לתואר ראשון מבלי לעשות הסבה? זה כבר אותו מס' שנים...

אילוש

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לא קיבלתי התראה שתייגת אותי...

זה כמעט המסלול שאני עשיתי. רק אני סיימתי תואר הרבה לפני שרציתי להיות אחות.
@שרונית שיהיה בהצלחה!
עשית את ההסבה בירושלים? א"כ אשמח לשמוע איפה

מבחינת שכר: אחות אקדמאית= אחות עם תואר.
בהסבה התואר שלך מוכר לענייני שכר.
ז"א שאין שום הבדל שכר ביני (תואר בהוראה+מסלול הסבה) לבין אחות עם תואר בסיעוד.

מבחינת קידום: לכל תפקיד יותר מאחות "רגילה" דרוש קורס על בסיסי בתחום, ולתפקידים בכירים דרוש תואר שני.
ועל בסיסי ותואר שני את יכולה לגשת עם תואר ראשון בכל תחום שהוא.
כך שלא רואה הבדל בקידום.
כמה שנים לוקח העל בסיסי?
וזה משהו שלומדים מראש במסלול המלא?

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם בהמשך אצטרך להשלים לתואר בסיעוד לא עדיף מלכתחילה ללמוד לתואר ראשון מבלי לעשות הסבה? זה כבר אותו מס' שנים...
לא ראיתי אף משרה שדרישת סף היא תואר ראשון בסיעוד (תואר ראשון-ב"כ ברוב המשרות חייב). וגם אם יש זה בטח איזשהו משהו ספציפי או טעות הקלדה... תבררי.
בכל אופן. את יכולה להשלים לתואר שני. זה שנה/שנה וחצי, ואז בטוח לתואר הראשון אין שום משמעות.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עשית את ההסבה בירושלים? א"כ אשמח לשמוע איפה

כמה שנים לוקח העל בסיסי?
וזה משהו שלומדים מראש במסלול המלא?
למה ירושלים?
עשיתי בצפון. כשאני למדתי בלניאדו טרם פתחו מסלול הסבה, אז עשיתי באחד מבתי החולים באיזור שבו גרתי.

על בסיסי- תלוי איזה.
את מתחילה לעבוד בתור אחות, צוברת ניסיון, ואז מתקבלת לקורס על בסיסי (או שהבית חולים שולח אותך וממן את הלימודים ולפעמים גם יום לימודים אחד בשבוע...)
יש על בסיסי שלוקחים חצי שנה, שנה, יש שנה וחצי... יש מורכבים יותר, יש פשוטים...
תלוי במה את רוצה להתמקצע.

שביעית

משתמש מקצוען

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
@שביעית לומדת כעת לתואר עד כמה שאני זוכרת.. לא הסבה.
ו @שיר770 , תודה לך על כל האינפורמציה שנתת לי בזמנו. בזכותך התקדמתי לצעד הזה.

קפה קפה

משתמש מקצוען
אני מכירה חברה שסיימה עכשיו את ההסבה לסיעוד (היה לה תואר במשפטים) היא למדה בתל השומר ומאד נהנתה.

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

מביתשמש

משתמש מקצוען
אני עושה השנה תואר ראשון בחינוך בנוות על מנת לעשות הסבה לסיעוד שנה הבאה בשערי צדק

שביעית

משתמש מקצוען
@שביעית לומדת כעת לתואר עד כמה שאני זוכרת.. לא הסבה.
נכון, ולכן אני-
לא מבינה בזה.

ולגבי זה -
תואר שני בסיעוד ניתן ללמידה רק למי שבעל תואר ראשון בסיעוד.
ממש ממש לא.

לא בדקתי, ככה אמרו לנו המרצים.

*ארטישוק*

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלום
אשמח למידע ממי שכבר עשתה את זה:
האם שווה להשלים לתואר ראשון ואז לעשות הסבה (יש לי תעודת בכיר+חוצים), או לעשות מכינה+4 שנות לימוד?
ואם הסבה- באיזה מוסד לימוד ניתן להירשם להסבה ללימודי אחיות (באזור ירושלים)
תנאי הקבלה קשים? הלימודים קשים?
אפשר לצלוח את זה עם ילדים?

@שיר770 זכור לי שעשית את זה, אשמח למידע.
שלום לך,
מברור רציני על נושא ההסבה בתחום אחר, מציעה לך לבדוק נקודה חשובה מאד והיא: המלגות.
בהנחה שתרצי ותזדקקי לתמיכה של המלגות הקיימות.
מהבדיקה שלי, יצא לי ששתי הקרנות הנותנות את המלגות המשמעותיות: קמח וטלדור, לא נותנות מלגה להסבה. למי שיש בידו כבר תואר ראשון.
אם ידוע אחרת אשמח לשמוע.
בהצלחה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה