הנספח לאתגר השלישי>> מונכרום

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
פה המקום לדסקס, לשאול, לדבר אמנות.
להעלות יצירות אמנות מונכרומטיות,
לנסות לנחש ממה עשויה היצירה של איי ויי ויי,
ועוד ככל העולה על רוחכם.

רחלי

אות לי

משתמש סופר מקצוען
ואם זה המקום לדסקס..
אז צריך להוסיף את האות ו' כי המילה בתרגום לעברית מורכבת משתי מילים -
מונו=אחד בודד | כרום=גוון צבע

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
ובחזרה לענינינו מה שיצר אי ויי ויי(איזה שם בחר לו...) זה מלגו או לא?
@תמר רחלי?

האמן הזה שמעתי שהוא מוסגר למדינה שלו ויש עמותה או ארגון שדואג לשמור עליו ולעזור לו ליצור ולפרסם את יצירותיו.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
זה מלגו או לא?
@תמר רחלי?
יוווו השאלה עוד באוויר :(
הייתי פעם בניו יורק באיזה מוזיאון נחשב (המקום הכי משעמם שהייתי בו בחיים..)
זה הוצג שם, ככל הנראה לא המקור אבל זה היה.

ומכיון שתמונה אחת שווה אלף מילים - קבלי תמונה שבאמת תסגור את העניין הזה אחת ולתמיד
לגו.png
:

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אכן זה מלגו, וחסכת לי להביא את התקריב.
איי ויי ויי אחד מחמשת האמנים הכי מפורסמים בעולם כיום, אחד ממאה האנשים שנבחרו על ידי הטיימס כמשפיעים.
אמן מרתק.
אות לי, נראה אותך גם יודעת לספר את הסיפור שעומד מאחורי הלגו:p
אם תרצו אביא עוד יצירות שלו.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם זה המקום לדסקס..
אז צריך להוסיף את האות ו' כי המילה בתרגום לעברית מורכבת משתי מילים -
מונו=אחד בודד | כרום=גוון צבע
שגיעת הקלדה.
וזה המקום לכתוב את המונח הנגדי- פוליכרום- ריבוי של גוונים. הכוונה ליצירה צבעונית.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אות לי, נראה אותך גם יודעת לספר את הסיפור שעומד מאחורי הלגו:p
נו באמת..נראה לך שבשעה 3:28 לפנות בוקר עם עיניים סגורות אני יודעת שזה לגו ואני לא יודעת למה לגו ...? :p

בשתי מילים ?
הוא רצה ליצור יצירה בלגו, לגו העולמית סרבה בטענה שזה פוליטי..
הוא פרסם ברשתות החברתיות את המכתב של לגו העולמית וקיבל בתמורה מאוהדים ברחבי העולם הרים של לגו בתרומה..

חשבתי שתרחיבי את ההסבר על הכד ולמה דווקא הכד הזה, ומה ערכו וכו'
וחשבתי גם שתכתבי על היצירה הכי מדהימה שלו שאותי מפעימה בצד הטכני ולא האמנותי שלה:

הפרויקט הידוע ביותר שלו, "Sunflower Seeds" מ-2010, מורכב מהכמות הבלתי נתפשת של מאה מליון גרעיני חמניה מפורצלן מצויר, הפרושים על רצפת הטייט-מודרן בלונדון. איי העסיק במשך שנתיים וחצי כפר שלם, כ-1,600 איש, ביציקת הגרעינים הזעירים ובצביעת הקווקוו השחור עליהם. זה מונומנט להיסטוריה הסינית של עוני, שכן בשנות הגלות סבלו מליונים חרפת רעב, ניזונים כמעט אך ורק מגרעינים שחורים.

"בחברה סוציאליסטית זה היה התענוג היחיד - כיס מלא גרעינים", הוא מספר בחיוך. "כששניים היו נפגשים, הם היו מכבדים אחד את השני בחופן, ומתחילים לשוחח. ועד היום לסינים רבים יש שן קדמית סדוקה מרוב פיצוח גרעינים". אבל העבודה היא גם הומאז' מתוחכם להווה. הכמות המטורפת של הגרעינים, שכל אחד ואחד מהם גובש, נשרף וצויר בהליך ידני וממש באותן טכניקות כמו בעת העתיקה, ניצבת מול הייצור ההמוני שסין היא האימפריה הבלתי מעורערת שלו.

ושלא תביני לא נכון..אני ממש לא חובבת אמנות לשמה..
"כשאין ברירה" וצריך ללכת למוזיאון זה נראה כך :
ישנן בנות שקמות בבוקר, עושות מייק אפ וציפורניים (ומתפללות :)) אח"כ אוכלות ארוחת בוקר דשנה ואז הן מוכנות ללכת למוזיאון כי על בטן מלאה הכל מובן יותר..
וישנן בנות שקמות בבוקר, עושות מייק אפ וציפורניים (ומתפללות :)) שותות קפה קטן וזהו..
יודעת למה ? כי כשכל הבנות מסתובבות בין המוצגים הבנות האלה הולכות לקפיטרייה לבדוק מה מוגש שם לארוחת בוקר..:eek::)

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נו באמת..נראה לך שבשעה 3:28 לפנות בוקר עם עיניים סגורות אני יודעת שזה לגו ואני לא יודעת למה לגו ...? :p

בשתי מילים ?
הוא רצה ליצור יצירה בלגו, לגו העולמית סרבה בטענה שזה פוליטי..
הוא פרסם ברשתות החברתיות את המכתב של לגו העולמית וקיבל בתמורה מאוהדים ברחבי העולם הרים של לגו בתרומה..

חשבתי שתרחיבי את ההסבר על הכד ולמה דווקא הכד הזה, ומה ערכו וכו'
וחשבתי גם שתכתבי על היצירה הכי מדהימה שלו שאותי מפעימה בצד הטכני ולא האמנותי שלה:

הפרויקט הידוע ביותר שלו, "Sunflower Seeds" מ-2010, מורכב מהכמות הבלתי נתפשת של מאה מליון גרעיני חמניה מפורצלן מצויר, הפרושים על רצפת הטייט-מודרן בלונדון. איי העסיק במשך שנתיים וחצי כפר שלם, כ-1,600 איש, ביציקת הגרעינים הזעירים ובצביעת הקווקוו השחור עליהם. זה מונומנט להיסטוריה הסינית של עוני, שכן בשנות הגלות סבלו מליונים חרפת רעב, ניזונים כמעט אך ורק מגרעינים שחורים.

"בחברה סוציאליסטית זה היה התענוג היחיד - כיס מלא גרעינים", הוא מספר בחיוך. "כששניים היו נפגשים, הם היו מכבדים אחד את השני בחופן, ומתחילים לשוחח. ועד היום לסינים רבים יש שן קדמית סדוקה מרוב פיצוח גרעינים". אבל העבודה היא גם הומאז' מתוחכם להווה. הכמות המטורפת של הגרעינים, שכל אחד ואחד מהם גובש, נשרף וצויר בהליך ידני וממש באותן טכניקות כמו בעת העתיקה, ניצבת מול הייצור ההמוני שסין היא האימפריה הבלתי מעורערת שלו.

ושלא תביני לא נכון..אני ממש לא חובבת אמנות לשמה..
"כשאין ברירה" וצריך ללכת למוזיאון זה נראה כך :
ישנן בנות שקמות בבוקר, עושות מייק אפ וציפורניים (ומתפללות :)) אח"כ אוכלות ארוחת בוקר דשנה ואז הן מוכנות ללכת למוזיאון כי על בטן מלאה הכל מובן יותר..
וישנן בנות שקמות בבוקר, עושות מייק אפ וציפורניים (ומתפללות :)) שותות קפה קטן וזהו..
יודעת למה ? כי כשכל הבנות מסתובבות בין המוצגים הבנות האלה הולכות לקפיטרייה לבדוק מה מוגש שם לארוחת בוקר..:eek::)
הקשבת טוב בהדרכה :)

תודה, האמת שחשבתי לכתוב פה פוסט עליו, כי הוא באמת אמן מדהים שעושה שינוי מטורף
בכח האמנות. מי שרוצה יש לי סרטון שאני יכולה להעלות לג'מבו עם התהליך של הכנת יצירה כזו. מרתק!
היצירה הזו אפשר לטחון ולפצח אותה שעות. (לפחות זה מה שעשיתי עם תלמידות שלי, עוד לפני שלקחתי אותן לראות אותה במוחש)
מצרפת קבצים של היצירה הזו. בטייט ממש דרכו וישבו עליה (סמלי למה שעשה הממשל) בארץ זה היה לראותם בלבד מטעמי בריאות.
ואשמח לדעת מאיפה העתקת את הטקסט? מהאתר של מוזיאון ישראל?
1.PNG
‏‏לכידה.PNG
2.PNG
55.PNG
4.PNG
ולמה מגיעים למצב של "כשאין ברירה"? אם עושה לך טוב לעשות צפורניים וללכת לקניון אז למה ללכת למוזיאון?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
והיי, היצירה גרעיני חמניה היא מונוכרום!
חשבתי עליה כשפתחתי את האתגרף אבל לא רציתי להלאות. יש כל כך הרבה, ורציתי לתת משהו גם מודרני (פיקאסו) וגם פוסט-מודרני (איי ויי ויי) וגם משהו מקרוב (דבורה) כמובן שאפשר להתפרס בלי סוף, אם זה מעניין אני יכולה להביא.
רחלי

אולי מעניין אותך גם...