הנימוסים המקובלים בפורומי פרוג

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בעקבות האשכול הזה
http://www.prog.co.il/showpost.php?p=2486972&postcount=43

שלום לכל הניקים החדשים והחביבים, ילידי ינואר 2017 ומעלה.
להלן המלצות חביבות ברוח טובה, איך לקבל יחס ותגובות יעילות להודעות שלכם:

1. תבקשו, אל תדרשו

זה שאתם צריכים באמצע הלילה תמונה של מגדל דוד עם כוכבים, לא אומר שמישהו חייב לספק לכם אותה.
אשכולות שנפתחים בצורה של דרישה (גם 'בואו נראה אתכם! מי ממכם גרפיקאי תותח שיש לו תמונה לתת לי!' זו דרישה), זוכים להרבה הרבה פחות יחס מאשכולות שנפתחו עם בקשה נעימה, במילות נימוס מתאימות.

2. תנו רקע

אשכולות שנפתחים עם יותר מידע סיפורי, זוכים ליותר תגובות: "זה הלקוח הראשון שלי, יש לו הרבה קשרים בתחום, ואני ממש בלחץ שהוא יהיה מרוצה. בשביל העבודה שהוא הזמין, אני חייבת תמונה של מגדל דוד עם כוכבים. למישהו יש אולי דרך לעזור לי?"

3. תהיו ממוקדים

"אני צריך תמונה של ירושלים!" - כולנו עוברים לדום, מעלים תמונות של העיר היפה.
ואז פותח האשכול מודיע: "לא זה לא טוב לי אני צריך שיראו את החומות!"
בסדר, שיהיה. אי אלו טובי לב מעלים לו תמונות עם חומות.
הברנש לא מרוצה: "אבל חשוב שיראו את מגדל דוד ושזה יהיה בלילה".

מאחורי כל תגובה, יש בן אדם שזמנו יקר. חשוב להעריך את הזמן הזה, ואת המאמץ שהמגיב משקיע, ולהסביר את הבקשה כבר בהודעה הראשונה בצורה מדוייקת ומובנת כדי לא להטריח אנשים לחינם.

4. תגידו תודה

לפעמים זה כמעט מרגיז ממש. אלמוני פתח אשכול וביקש משהו, טובי הלבבות והמוחות שכאן מיהרו לענות, לייעץ, להעלות ולהגיב. והוא? לא מתייחס.
בואו נסנגר ונניח שהוא פשוט לא יודע לצלצל. עדיין, אפשר לענות בהודעות. לכתוב 'תודה רבה מאד לכולכם, אני לא יודע איך מודים באישי, אבל כל ההצעות ממש עזרו לי!' ולעדכן 'הלקוח מרוצה מאד, ומעביר אלי את כל העבודות שלו - בזכותכם!'

5. יש זכויות ששמורות לוותיקים

ההמלצה הזו נוגעת בעיקר לפורומים המקצועיים. כשאנשים מבחוץ נכנסים לשם, חשוב שיזהרו לא לתקוף, לא להטיף, לא להעיר ולא לעצבן. התירוץ 'גם פלונית הצלמת כתבה אותו דבר כמוני, ועליה לא כעסו' - אינו תקף.
לפלונית הצלמת, שהיא משתתפת ערנית וותיקה בפורום צילום, יש זכות להעיר הערות וכולם יקבלו אותן בהבנה. אבל אלמונים מבחוץ שמופיעים עם הטפות מוסר, מעוררים מיידית אנטגוניזם. כך גם כאלו שאתמול קנו את המצלמה הראשונה שלהם, והיום כבר יש להם שלל עצות והוראות לצלמות.

6. תתרמו קצת

לא משנה מה. צלצולים, תודות, עצות לכאבי שיניים או מענה על סקרים והקפצתם, רעיונות למשלוחי מנות ומחמאות על תחפושות. וכמובן, בתחום המקצוע שלכם - תשתדלו לעזור במה שאתם יכולים.
כשרואים ניק חדש, עם 1 הודעות ו-0 תודות, שמתחיל לבקש בקשות - זה קצת מעורר תמיהה. (כאילו, הוא נזכר לפתוח ניק, רק כשהוא היה צריך משהו...?).
אבל כשיש מישהו מוכר, שתורם לדיונים מקצועיים וכותב דברים מועילים, הרבה יותר נעים לענות ולהגיב לו.

7. אל תקפיצו אשכולות ישנים בלי סיבה

אם מישהו ביקש לפני שנתיים תמונה של מגדל דוד, יש להניח שהוא כבר קיבל אותה, או לחילופין הלקוח נטש אותו. אין שום סיבה ועניין להקפיץ את האשכול ההוא (אם אתם מגיבים בו, זה אוטומטית מקפיץ אותו לראש הרשימה).
לפעמים ההקפצות מציקות ממש, כי אנשים רואים את השאלה שבכותרת האשכול, יושבים לנסח תגובה או הצעת עזרה, ורק אחרי הפרסום מגלים שענו למשהו ישן ולא רלוונטי.

ברכות והמון הצלחה בהמשך הדרך המתחילה והטובה שלכם!

דורהלה

משתמש פעיל
יש לי מה להוסיף, למרות שאני ילידת אוקטובר 2015 ולצערי, לא נכחתי פיזית במלחמת העולם הראשונה.
8. היו הוגנים: אל תכתבו "סיפור מטלטל ומרגש, חובה לקרוא!!!!!!!!!" בנושא ההודעה אם אתם עומדים לבקש שם של תכשיר יעיל נגד כינים.
אל תבטיחו דברים בנושא ההודעה שאין לכם כוונה למלא בגופה.

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה לך רותי,
קמת ועשית מעשה שרבים וטובים רק הגו אותו...

ואם אפשר להוסיף משלי..
זה לא עוד נימוס מקובל, אלא משאלת לב-

הענו לבקשות

מישהו/י ביקש/ה חו"ד על תמונה? תנו לו חו"ד (במקרה שיש לכם אחת כזו..)
ואל תפתחו דיון רוחני פורה. רוצים דיונים רוחניים? לשם כך יש לכם הזכות לפתוח אשכול
חדש בפורום 'איש את רעהו' ולהעלות שם כל דיון העולה על ליבכם!
עוד דוגמא-
חבר פורום העלה עבודת גרפיקה וביקש הערות/הארות?
אולי תניחו לו בענין הסלוגן שלא מצא חן בעיניכם...

או בקצרה, אל תתנו עצות למי שלא ביקש מכם!

שבת שלום ומבורך :)

Mix

משתמש מקצוען
אני רק הייתי מוסיפה לניקי 2017 ברכות והמון הצלחה בהמשך הדרך המתחילה והטובה שלכם.
קחו את הטיפים הטובים של רותי עלו והצליחו בכל!

קרן אורה

משתמש צעיר
ואולי גם כדאי, שיכתבו בשורת הנושא את הנושא עצמו, ולא רק דחוףףףףףףףףףףףףףףףףףף!!!!!!!!!!!
זה כדאי גם לכותב, כיוון שאנשים כבר לא נכנסים לכזה אשכול, אפי' במקרים שהם יכולים לעזור.

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
רותי כל הכבוד על היוזמה..
ואם אפשר כבר על הדרך להודות,
לכל העוזרים המסייעים (המקשיבים..)
שתמיד משתדלים לעזור וכמה שיותר,
ולצעירים שבינינו תלמדו מהמבוגרים.. הם תמיד צודקים..

שבת שלום לכולם..

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י Mix;2487046:
אני רק הייתי מוסיפה לניקי 2017 ברכות והמון הצלחה בהמשך הדרך המתחילה והטובה שלכם.
קחו את הטיפים הטובים של רותי עלו והצליחו בכל!

הוספתי...

נתין

משתמש פעיל
כל כך נכון וגם בחיים זה ככה לא הכל מגיע לנו ומותר להיות נחמדים ולבקש ולזכור להגיד תודה
אגב היו כאן כמה אשכולות לאחרונה אולי אמת הניק חנון אני לא בטוח

ממני

משתמש צעיר
באמת כל כך נכון, גם לי קרה עם אחת הניקיות שממש התחננה לעזרה. לי לא היה כמעט זמן לעזור אבל ראיתי אותה מקפיצה כל חצי שניה אז עצרתי את כל מרוץ פורים ועזרתי לה. זה לא היה טוב מה שהבאתי לה אז היא ביקשה עוד והבאתי עוד. ואז היא כתבה שגם זה לא טוב.
אז לא מגיע לי תודה על זה שהשקעתי 5 דקות בלהעלות לך תמונות? אז מה אם זה לא טוב?
עכשיו בדקתי וראיתי שהיא ניקית של 2017.

ויש לי עוד תמיהה, גם אני וגם כל אחת מפה היתה פעם חדשה. זה בכלל לא קשור לשנה אני חושבת, זה קשור לצורת אדם. איך יכול להיות שיש כל כך הרבה חדשים כאלה?

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יש לי עוד משהו להוסיף לעשרת הדיברות:
אל תקטלו ואל תעלבו.
גם אם לא אהבו את העבודה/ הדעה שלכם אל תתרגשו, קורה.
אם לא אהבתם עבודה/דעה, קצת טקט. יש כל מיני דרכים להגיד דברים, תחפשו תמיד את הדרך הכי נעימה.

שרהה

משתמש פעיל
יש לי שאלה

נכתב ע"י Sara led;2487069:
יש לי עוד משהו להוסיף לעשרת הדיברות:
אל תקטלו ואל תעלבו.
גם אם לא אהבו את העבודה/ הדעה שלכם אל תתרגשו, קורה.
אם לא אהבתם עבודה/דעה, קצת טקט. יש כל מיני דרכים להגיד דברים, תחפשו תמיד את הדרך הכי נעימה.

כמה שאת צודקת

אבל יש לי שאלה
אם אתם רואים תוגבה אגריסבית, כדאי להעיר לכותב התגובה?
ואם התשובה הוא כן, באשכול או בפרטי?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
השאלה אם הם קוראים את האשכול הזה בכלל...
(משום מה נראה לי שזה לא מסוג האשכולות שהם טורחים להיכנס)

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שרהה;2487072:
כמה שאת צודקת

אבל יש לי שאלה
אם אתם רואים תוגבה אגריסבית, כדאי להעיר לכותב התגובה?
ואם התשובה הוא כן, באשכול או בפרטי?

אולי פשוט תצרפו את הקישור לאשכול הזה, אפילו באישי :eek:

טוב לדעת

משתמש צעיר
נכתב ע"י קריאייטיבית;2487038:
תודה לך רותי,
קמת ועשית מעשה שרבים וטובים רק הגו אותו...

ואם אפשר להוסיף משלי..
זה לא עוד נימוס מקובל, אלא משאלת לב-

הענו לבקשות

מישהו/י ביקש/ה חו"ד על תמונה? תנו לו חו"ד (במקרה שיש לכם אחת כזו..)
ואל תפתחו דיון רוחני פורה. רוצים דיונים רוחניים? לשם כך יש לכם הזכות לפתוח אשכול
חדש בפורום 'איש את רעהו' ולהעלות שם כל דיון העולה על ליבכם!
עוד דוגמא-
חבר פורום העלה עבודת גרפיקה וביקש הערות/הארות?
אולי תניחו לו בענין הסלוגן שלא מצא חן בעיניכם...

או בקצרה, אל תתנו עצות למי שלא ביקש מכם!

שבת שלום ומבורך :)
כתבתי באשכול סמוך- לפני שקראתי את דברייך!
ניסחת ביתר בהירות ודיוק ממניאת הענין
יישר כח!!

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם מעירים באשכול עצמו על הערות זה נראה בדיוק כמו האשכול שרותי צירפה:
למה אתם מעירים?
למה את מעירים למעירים??
למה אתם מעירים שמעירים למעירים????
כן להעיר? לא להעיר?
מכאן מתחילות כל ההתפלספויות המגוכחות אם להעיר זה יפה. הלבנת פנים. לשוה"ר. חייבם להעיר כדי לחנך את עצמינו וכו וכו
ואין לזה סוף.........

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה