הנושא השבועי לדיון - איזון בין בית לעבודה

פראדי אנגלרד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שבוע טוב לכל חברי הקהילה!
תודה למנהלות הפורום שבחרו בי
להעלות את הנושא השבועי

איזון בין בית לעבודה

אסתי ויוסי רבים בינהם על הבימבה, שמואלי מושך אותי בחצאית, ולקוחה פוטנציאלית בטלפון, מתעניינת בשירות שלי, אני מרגישה שאני לא עונה לעניין, מתאפקת מלצעוק על הילדים שיפסיקו לריב כבר. הצרחות מגיעות עד לב השמים, ואני לא יודעת איפה לשים את עצמי.

אוף!

למה בכלל הרמתי את הטלפון, מה אנשים לא מבינים שבשעה שש לא מתקשרים, כי אני אמורה להיות עם הילדים שלי.
אני ממשיכה בחוסר אנרגיה מוחלט, לכיוון המחשב, אני חייבת לגמור תכניות עבודה, כי הבטחתי ללקוח שהוא מקבל אותם עוד במהלך הלילה.

אויש! אני לא מצליחה אפילו להתרכז.

ראיתי שאני לא מצליחה אפילו לתת מידות, שזה פעולה פשוטה שחשבתי שאני יכולה לעשות אפילו בלי מחשבה.
ואז אני מקבלת מייל נזעם מלקוח שהוא מחפש אותי כמה פעמים בנייד ואני לא מתייחסת אליו.
עזבתי את המחשב ביאוש מוחלט, חשבתי לעצמי לפחות אהיה אמא טובה ונרד קצת עם הילדים למטה לשחק.

ירדתי לגינה עם כל הילדודס, תשושה ועייפה, חסרת אנרגיה, בגינה אני פוגשת קולגה, מחייכת ורעננה, שתינו מפטפטות בניחותא על דא ועל הא, והילדים משתובבים להנאתם.
ואז בנחמדות מעצבנת, מתיישבת בינינו שכנה, איזה כיף לתפוס שתי ציפורים במכה, בדיוק חזרתי מהמתווך, יש לי פה שתי תכניות של דירות בפרויקט חדש, אני נורא מתלבטת בין השתיים, אולי רק תציצו רגע על התכניות, ותעזרו לי להחליט איזה דירה מתאימה לי יותר, חברתי, הקולגה שלי עונה בנעימות: אשמח לקבל אותך בשעות העבודה אצלי במשרד, קחי את המספר טלפון שלי, תתקשרי אלי מחר בבוקר, ונתאם זמן לפגישה מסודרת, בה אוכל לשמוע את כל החלומות שלך, ולעזור לך להחליט בין שתי הדירות.

השכנה ראתה שעל הקולגה שלי היא לא תוכל, אז היא פנתה אלי, אוי באמת, את בטח לא סנובית כמוה, תציצי רק כמה שניות, ואני באמת לא נעים, לוקחת את התכניות, מעיינת בעיון רב, והיא מתחילה לשאול שאלות, מה את אומרת על זה ועל זה וכו', השעה מתאחרת, והילדים מתחילים לנדנד שהם רוצים כבר ללכת הביתה, והיא לא מבינה את הרמז, ושואלת ושואלת, ואני מרגישה ממש לא נעים לי, ומתפוצצת בתוכי, אוף! למה אני כזאת פרייארית, ואני ממש כועסת על השכנה.

הקולגה שלי נעלמה בנתיים, פרשה לביתה עם ילדיה, ואני עדיין מתקשקשת עם השכנה, ולא יודעת איך לצאת מהסיטואציה המעצבנת הזאת.

בערב, אחרי שסוף סוף כל הילדים נרדמו, ושקט מבורך ירד על הבית, הרמתי טלפון לקולגה שלי, איך? איך את עושה את זה? שאלתי בתסכול. ואני פורקת לה את תלאות היום שעבר. אני מרגישה כזאת סמרטוט, בבוקר לא הספקתי כלום, התחלתי לעבוד והמכונת כביסה צפצפה, אז רק הוצאתי את הכביסה מהמייבש קיפלתי ושמתי במקום, כדי שאוכל להפעיל את המכונה שנגמרה עכשיו. אני חוזרת למחשב, בדרך החלטתי להכין לעצמי כוס קפה, ואז נזכרתי שעוד לא שטפתי כלים מארוחת הערב של אתמול. וכמובן מתחילה לשטוף את הכלים.

חוזרת שוב למחשב, ואז אני מקבלת טלפון, עם שינויים בתכנית שצריכים דחוף לעכשיו. וכשסוף סוף מתחילה לעבוד, הילדים כבר חוזרים, ומוציאים אותי לגמרי מהשוונג, וכבר נגמר היום ולא הספקתי כלום.

איך את עושה את זה? שאלתי מתוך יאוש ותסכול.

מזדהה עם הסיפור???

נשמח לשמוע אם גם לך יש חוויות דומות
או רעיונות להתמודדות עם התסכולים

בסוף השבוע
אעלה סיכום עם רעיונות לדרכי פעולה אפקטיביות

למי שלא יודעת אני מלווה עיסקית לאדריכליות ומעצבות
אדריכלית ומעצבת בעצמי ואמא ל11 ילדים
אני אשתף אתכם בסודות שלי
איך אני מאזנת בין בית לעבודה
ומנהלת סדר יום אפקטיבי

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
הגדרת את זה מדוייק!
אין ספק שמצד אחד אנחנו חייבות ללקוחות שלנו!! את השרות הכי טוב ויעיל
אבל לא בכל זמן צריך להגדיר שעות עבודה בוקר וגם ערב( אין ברירה)
ולהבהיר ללקוחות מה השעות
אבל הטלפונים!!!!!
מה עושים עם הטלפונים שלא נגמרים , השינויים בתכניות חדשות לבקרים
אני מוצאת את עצמי במקום לקדם פרוייקט בשרטוט תכניות מדברת ומדברת מסבירה ומשכנעת
מה נכון לעשות (הם לא תמיד מקבלים את דעתינו כסמכות מקצועית, משום מה יש אנשים שבטוחים שתפקידנו ללמד אותם את תורת האריכלות על רגל אחת והם כבר יתכננו בסוף בעצמם את דירת החלומות )

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
התחברתי מאוד לנכתב... :) כתיבה יפה וקולעת!
אני משלבת עבודה כפרילנסרית במשרד, עבודה כמעצבת ושרטטת בבית ואישה ואמא לשלושה קטנקטנים..(4, שנתיים וחצי, וחצי שנה)
האמת שזה לא פשוט, אבל כל כך מספק.. יש בזה סוג של גאווה כזאת, וואוו ב"ה אני מצליחה לעשות הכל למרות--- ההרגשה שאני לא מספיקה כלום.. אבל בנינו, גם אמהות שהן שכירות מרגישות את אותה הרגשה..
לכן הבנתי שפשוט עלי לנהל סדר עבודה נכון. רושמת ביומן את כל המטלות שלי לשבוע הקרוב במוצא"ש ואז ביום ראשון מתחילה לסמן "וי". אפילו לפעמים זה מגיע לרמה של " מה אני עושה בכל שעה ביום" משעה כזאת וכזאת מנקה-מבשלת-עובדת- נפגשת עם לקוחות.
אני חושבת שיש עוד דבר חשוב שצריך לעמוד בו, להבין שאם אני לא אחליט על השעות שאני עונה/לא עונה לטלפון, על השעות עם הילדים על שעות שאני יכולה להפגש עם לקוחות או לצאת מהבית מכל מיני סיבות הקשורות לעבודה אז תמיד אני אזדגזג ובסוף כולם יהיו מפסידים.. הבעל הילדים הלקוחות ובעיקר אני...

פראדי אנגלרד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
וזה שאת אמא ל 11 ילדים כבר מגיע לך פרס נובל!!! איך עושים את זה!?!?!? חח
הילדים הגיעו אחד אחד, ולא ביום אחד
וגם העסק התפתח לאט לאט
וזה נכון בלי סדר יום מוקפד
אי אפשר להצליח
כשמזגזגים בין המשימות
לא מגיעים בסוף לכלום

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
יש דרך לפתוח את האותו אשכול ביותר מפורום אחד?

הנושא הזה כל כך נוגע לכל עובדת, שכירה, עצמאית, לגרפיקאית, עורכת סאונד, וכל המקצועניות שנוטלות חלק בפרוג, ולא רק לאדריכליות.

כגרפיקאית ועורכת וידיאו, שרוצה לתת גם ללקוחות וגם לילדים, וגם לעצמי את המירב שלי, אני מחליטה כמה ואיך אני רוצה לעבוד. ובכן:

שעות העבודה שלי הם בבוקר, ובערב, בתיאום. תמיד ניתן לנסות ליצור קשר בכל שעות היום, ואני גם משתדלת להתגמש במקרים ממש דחופים, אך זו חריגה, ואני מודעת לכך, ואף מודעת שייתכן וזה מגיע על חשבון דברים אחרים שתיכננתי לעצמי.

אם הרמתי שיחה בשעה לא נוחה, לדוגמא, עם הילדים, מחוץ למשרד ולא נמצאת על המחשב, נמצאת בתור לפגישה, אני פשוט אומרת: נוכל לדבר על העניין בהרחבה בזמן XXX, אז אוכל להתפנות אליך כל כולי.

חשוב לעשות סוויצ' בראש, אנחנו נותנים שרות כמו כל עסק, חנות וכו, ואם כתוב על חנות שעות פתיחה מ 10 בבוקר ועד 6 בערב, אנחנו לא נבוא ונשאל את בעל החנות, אבל למה לא עד 10 כמו כולם? ולמה לא מ7 כמו הירקן? הוא עושה חשבונות שלו, ואנו נחליט אם שווה לנו להשקיע אצלו.

הכי חשוב לדעת מה הכי נכון לי, לבית שלי, ולעבוד על פי זה.

תודה על הצפת הנושא!

yafit gal

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד

כמו בכל עבודה חשוב לנהל את הזמן,
לרשום דברים שיש לעשות, וסליחה אבל קראתי רק פעם אחת כאן על הבעל- הוא השותף העיקרי שלנו בכל עסק אז חשוב לתת לו גם את הזמן שלו.
ניהול יומן! אורית כתבה וזה נכון מאוד וחשוב.
לדעתי יש להוסיף זמן גם למקרים דחופים למקרא שעבודה או משהו אחר קפץ מעבר לתכנון ביומן.
ובנוסף להכניס יום חופש אחד לעצמינו- לתת כוח לנפש שלנו.

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קראתי, אפשר לומר בלעתי את הנאמר. כמה אמת יש בו.
בכל תחום בחיים סדר בראש הוא דבר חשוב מאוד.
ולכן המלצה שלי היא ניהול יומן מפורט, על בסיס יומיומי.
ולרדת לפרטים עד כמה שניתן.
כשאני פותחת את היום בידיעה ברורה מה עלי להספיק ומה סדר עדיפויות. (ולוקחת בחשבון אי אלו שינויים על הדרך)
יש לי גם את המוטיבציה להגיע לסוף יום ולסמן לעצמי וי. ולכן אני משתדלת לא להימרח באמצע ולהיגרר לעוד מכונה או סידור כל שהוא.
להגביל בשעות זה מעשה חכם. הבוקר לרוב זה שעות עבודה פוריות, וכן בערב לאחר השכבת הילדים. כך אני יודעת שמשעות הצהרים ועד הערב הם נטו לניהול הבית ולילדים. ואף אחד לא מתפספס.
אך חשוב לדעת, זה משתנה מבית אחד למשנהו.
אצלי הילדים (5 כ"י) כולם קטנטנים והולכים לישון באותה שעה. 7- 7 וחצי יש אצלי שקט.
אז בהחלט יש שעות עבודה ללא הפרעה.
אבל עובדות שהבית הולך בהדרגה לכיוון שינה... אני משערת שכדי להתיישב ולהמשיך בעבודה זה מורכב יותר עד בלתי אפשרי.

אשמח גם אני להחכים יותר.

מינדי ל

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
גם אני הייתי באותה סירה והחלטתי לעשות לזה סטופ !
הוצאתי את המחשב מהבית פתחתי משרד חמוד
אין מיילים בשעות אחר הצהרים אין תוכניות לא זוכרת לא מידות כלום...
ללקוחות אני אומרת מיד מהשעה אחת בצהרים עד שמונה בערב המשרד שלי סגור
וגם אם מתקשרת אלי משהי באמצע היום אני מיד אומרת אני לא במשרד עכשיו אני לא רוצה לטעות לא זוכרת אחזור אליך כשאיהיה שם ונסדר את הענין
מצד שני בשעות העבודה אני נטו לעבודה ואז הם מקבלים את מיטב השרות
וכולם מקבלים זאת בהבנה אני מתנתקת סופית לא זוכרת ממטר את העבודות
הילדים שלי והבית שלי לפני הכל!

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני הייתי באותה סירה והחלטתי לעשות לזה סטופ !
הוצאתי את המחשב מהבית פתחתי משרד חמוד
אין מיילים בשעות אחר הצהרים אין תוכניות לא זוכרת לא מידות כלום...
ללקוחות אני אומרת מיד מהשעה אחת בצהרים עד שמונה בערב המשרד שלי סגור
וגם אם מתקשרת אלי משהי באמצע היום אני מיד אומרת אני לא במשרד עכשיו אני לא רוצה לטעות לא זוכרת אחזור אליך כשאיהיה שם ונסדר את הענין
מצד שני בשעות העבודה אני נטו לעבודה ואז הם מקבלים את מיטב השרות
וכולם מקבלים זאת בהבנה אני מתנתקת סופית לא זוכרת ממטר את העבודות
הילדים שלי והבית שלי לפני הכל!
אני כ"כ נהנית לקרוא את צורת העבודה והחיים של כל אחת, מדהים לראות עד כמה אנחנו אנשים שונים, חושבים אחרת, חיים אחרת.
בשונה ממה שכתבה מינדי, לי לא מפריע המחשב בבית, אדרבה זו המעלה של העבודה שלי העצמאית, ללא עובדות תחתי (מצב שאני רוצה לשמר עד כמה שאחזיק בו מעמד בע"ה), כל הכיף שלי זו הגמישות, נכון, בשעות אחה"צ אני נטו עם הילדים, אם אני עונה לטלפונים זה בקצרה וע"מ להאריך בערב/ מחר,
נוח לי שאני בבית, לא צריכה לצאת בבוקר, לצאת בערב, נוח לי מידי פעם להתעסק בכביסה/ לבשל ארוחה, נוח לי מאד תוך כדי טלפון ארוך עם לקוח שלא מאפשר לי להתרכז בתכניות אחרות (מה שאני עושה ברוב הטלפונים, מקווה שלא שמים לב שאני עסוקה בעוד משהו תוך כדי שיחה...)- להתייעל ולפקסס בינתיים את הבית.
הציעה לי פעם קולגה לשכור איתה בשיתוף משרד, היא חשבה שהמחיר הנמוך יקרוץ לי ולא הבינה שמבחינתי- תשלמו לי ולא אצא מהבית...

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני כמו רותי אוהבת את הבית ואת הגמישות שיש בזה ומרגישה שזה המעלה הכי גדולה בליהות עצמאית.
כשיש בית עם כמה ילדים (5כ"י) חייבים לסדר סדר יום בהתאם . אני שולחת למטפלת אחרי שהיא קמה ויודעת שהשעות האלה הם נטו לעבודה.משתדלת אפילו לא להכניס מכונה אם לא דחוף. ארוחות משתדלת להכין בסיס בערב.
וטלפונים ושליחת מיילים אחר הצהרים רק אם דחוף ובקצרה.
אם יש עומס ומיקרים דחופים אני מתיישבת שוב בערב ומנסה לשלוח את התינוקת לחמותי אם זה אפשרי ( לא מסוגלת לעבוד עם תינוקת פעילה ברקע) משתדלת לא לשלוח אותה יותר מ 6 שעות ביום.

הבית נראה בהאתם לעומס של העבודה. בעומס אני לוקחת יותר עזרה ( יותר את העוזרת ומוסיפה מגהצת ומקפלת)

משתדלת לזכור ולקיים תמיד שהילדים הם העיקר והכל משני.
בחופש באמת קשה לעבוד מהבית. זה בלתי אפשרי לכן הייתי ערה הרבה בלילה להשלים עבודה שרק אז היה שקט.

לא דרוש לי הלצאת מהבית. במילא יוצא שאני יוצאת מהבית לפחות פעם ביומיים כך שזה מספיק לי. פעם השבוע התעמלות . פעם בשבוע הליכה עם חברה. פעם בשבוע גם יוצא קניות וסידורים. וכשאני עובדת מהבית גם מרגיש לי יותר שהבית בשליטה.
בס"ד מרגישה סיפוק מהבית והילדים ועבודה. ומנסה להנות מכל רגע. כי זה באמת לא תמיד קל לעמוד בהכל. בבית ילדים עבודה.
אם כל ילד שנולד מנסה להוריד משהוא מהפרפקצנריות שלי. מעבודות הבית ( בעבודה לא מורידה).

זהו שה' יתן כח לכולם לעמוד בהכל בשמחה!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
השנקל שלי- ערבתם פה 2 נושאים (הכתיבה יפהפיה!).
א- איך למצוא זמן להשלים פרוייקטים, ולא לקחת פרוייקטים כשאין זמן לסיימם, ואיך לנהל בית במקביל ללקוחות שמצלצלים ומטרידים. (יתכן ושווה להגדיר מראש זמן קבוע ביום שאז אפשר להתקשר לבקש התייעצויות?)

ב- טובות למכרות/ים. נושא אחר ורגיש מאוד. אין פתרון, אבל הבנת הבעיה היא גם משהו.
אתמול סיפר לי חבר, שעוסק בכתיבת שירים: מגיע אליו חבר עתיק, מבקש ממנו שיכתוב לו שיר ברכה. (כן, יש כאלו שאשכרה משלמים על זה!). הם דנים ודנים מה יכלול השיר ובאיזה רוח.
בסיום השיחה נוקב ידידי במחירו.
החבר מזדעק: בתשלום?? והרי אנחנו חברים...
שאלו ידידי: אתה סופר סת"ם במקצועך, שמא תכתוב לי פה ושם מזוזה, בחינם, כחברות?...

shifrbor

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה אחד ההההבעיות הקשות לא יודעת איך מתמודדים עם זה משפחה וחברים שבטוחים שרק טלפון או משפט ייעוץ זה בסדר ורק תבואי לראות כי את אוהבת את העבודה שלך לא? שווה לך זה להנאתך בלבד....
ואולי אכן מצריך אשכול בנפרד לנושא הזה
אני אישית לא מצליחה להתמודד איתו ...
השנקל שלי- ערבתם פה 2 נושאים (הכתיבה יפהפיה!).
א- איך למצוא זמן להשלים פרוייקטים, ולא לקחת פרוייקטים כשאין זמן לסיימם, ואיך לנהל בית במקביל ללקוחות שמצלצלים ומטרידים. (יתכן ושווה להגדיר מראש זמן קבוע ביום שאז אפשר להתקשר לבקש התייעצויות?)

ב- טובות למכרות/ים. נושא אחר ורגיש מאוד. אין פתרון, אבל הבנת הבעיה היא גם משהו.
אתמול סיפר לי חבר, שעוסק בכתיבת שירים: מגיע אליו חבר עתיק, מבקש ממנו שיכתוב לו שיר ברכה. (כן, יש כאלו שאשכרה משלמים על זה!). הם דנים ודנים מה יכלול השיר ובאיזה רוח.
בסיום השיחה נוקב ידידי במחירו.
החבר מזדעק: בתשלום?? והרי אנחנו חברים...
שאלו ידידי: אתה סופר סת"ם במקצועך, שמא תכתוב לי פה ושם מזוזה, בחינם, כחברות?...

פראדי אנגלרד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על השיתופים,
באמת מעניין לשמוע כל אחת וההעדפות שלה,

גם אני עובדת היום מהבית ומתוך בחירה
בעבר היה לי משרד, בעיקר כדי להציב גבולות
נוכחתי לראות שהכל בראש שלי, ואפשר להציב גבולות גם כשעובדים מהבית.

נכון שבהתחלה הייתי צריכה לחנך לקוחות קיימים,
כבר כמה שנים
כבר בשלב הצעת מחיר,
אני מציגה את הגבולות שלי בצורה ברורה,
שעות פעילות,צורת התקשרות טלפון,מייל
מספר סקיצות מה כלול בחוזה ומה לא, מחיר לשעות נוספות וכו'
בעצם מתאמת ציפיות
מה אני נותנת ללקוח ואיך אני מצפה ממנו שיתנהג לאורך התהליך

הביטחון והצורה שאת משדרת והעמידה על העקרונות
גם ממצבים אותך כמקצוענית, וגם מאפשרים לך עצמאות.
תובנה חשובה לכשעצמה
שלמדתי על בשרי
בעבר הייתי שכירה של הלקוחות, וזו תופעה עצובה אצל הרבה עצמאיות.
היום אני עצמאית ואני מנהלת את העסק שלי
כמובן עם חיוך אבל בדרך שלי.

באיזה נקודה את מרגישה שאת צריכה חיזוק בעסק
שתפי
ואשמח לענות

פראדי אנגלרד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
זה אחד ההההבעיות הקשות לא יודעת איך מתמודדים עם זה משפחה וחברים שבטוחים שרק טלפון או משפט ייעוץ זה בסדר ורק תבואי לראות כי את אוהבת את העבודה שלך לא? שווה לך זה להנאתך בלבד....
ואולי אכן מצריך אשכול בנפרד לנושא הזה
אני אישית לא מצליחה להתמודד איתו ...
זה באמת נושא רחב שמצדיק לקבל במה של הנושא השבועי לדיון
אם אהבתם את הסגנון שמובא בצורה סיפורית אשמח לשמוע
ונעלה אותו בשבוע הבא בעזי"ת
בקורס שלי אני מתיחסת לנושא בהרחבה
כי אני בטוחה שזה נושא כאוב שיכול להרים או למוטט עסק עד כדי כך.

RIVKY89

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שבוע טוב לכל חברי הקהילה!
תודה למנהלות הפורום שבחרו בי
להעלות את הנושא השבועי

איזון בין בית לעבודה

אסתי ויוסי רבים בינהם על הבימבה, שמואלי מושך אותי בחצאית, ולקוחה פוטנציאלית בטלפון, מתעניינת בשירות שלי, אני מרגישה שאני לא עונה לעניין, מתאפקת מלצעוק על הילדים שיפסיקו לריב כבר. הצרחות מגיעות עד לב השמים, ואני לא יודעת איפה לשים את עצמי.

אוף!

למה בכלל הרמתי את הטלפון, מה אנשים לא מבינים שבשעה שש לא מתקשרים, כי אני אמורה להיות עם הילדים שלי.
אני ממשיכה בחוסר אנרגיה מוחלט, לכיוון המחשב, אני חייבת לגמור תכניות עבודה, כי הבטחתי ללקוח שהוא מקבל אותם עוד במהלך הלילה.

אויש! אני לא מצליחה אפילו להתרכז.

ראיתי שאני לא מצליחה אפילו לתת מידות, שזה פעולה פשוטה שחשבתי שאני יכולה לעשות אפילו בלי מחשבה.
ואז אני מקבלת מייל נזעם מלקוח שהוא מחפש אותי כמה פעמים בנייד ואני לא מתייחסת אליו.
עזבתי את המחשב ביאוש מוחלט, חשבתי לעצמי לפחות אהיה אמא טובה ונרד קצת עם הילדים למטה לשחק.

ירדתי לגינה עם כל הילדודס, תשושה ועייפה, חסרת אנרגיה, בגינה אני פוגשת קולגה, מחייכת ורעננה, שתינו מפטפטות בניחותא על דא ועל הא, והילדים משתובבים להנאתם.
ואז בנחמדות מעצבנת, מתיישבת בינינו שכנה, איזה כיף לתפוס שתי ציפורים במכה, בדיוק חזרתי מהמתווך, יש לי פה שתי תכניות של דירות בפרויקט חדש, אני נורא מתלבטת בין השתיים, אולי רק תציצו רגע על התכניות, ותעזרו לי להחליט איזה דירה מתאימה לי יותר, חברתי, הקולגה שלי עונה בנעימות: אשמח לקבל אותך בשעות העבודה אצלי במשרד, קחי את המספר טלפון שלי, תתקשרי אלי מחר בבוקר, ונתאם זמן לפגישה מסודרת, בה אוכל לשמוע את כל החלומות שלך, ולעזור לך להחליט בין שתי הדירות.

השכנה ראתה שעל הקולגה שלי היא לא תוכל, אז היא פנתה אלי, אוי באמת, את בטח לא סנובית כמוה, תציצי רק כמה שניות, ואני באמת לא נעים, לוקחת את התכניות, מעיינת בעיון רב, והיא מתחילה לשאול שאלות, מה את אומרת על זה ועל זה וכו', השעה מתאחרת, והילדים מתחילים לנדנד שהם רוצים כבר ללכת הביתה, והיא לא מבינה את הרמז, ושואלת ושואלת, ואני מרגישה ממש לא נעים לי, ומתפוצצת בתוכי, אוף! למה אני כזאת פרייארית, ואני ממש כועסת על השכנה.

הקולגה שלי נעלמה בנתיים, פרשה לביתה עם ילדיה, ואני עדיין מתקשקשת עם השכנה, ולא יודעת איך לצאת מהסיטואציה המעצבנת הזאת.

בערב, אחרי שסוף סוף כל הילדים נרדמו, ושקט מבורך ירד על הבית, הרמתי טלפון לקולגה שלי, איך? איך את עושה את זה? שאלתי בתסכול. ואני פורקת לה את תלאות היום שעבר. אני מרגישה כזאת סמרטוט, בבוקר לא הספקתי כלום, התחלתי לעבוד והמכונת כביסה צפצפה, אז רק הוצאתי את הכביסה מהמייבש קיפלתי ושמתי במקום, כדי שאוכל להפעיל את המכונה שנגמרה עכשיו. אני חוזרת למחשב, בדרך החלטתי להכין לעצמי כוס קפה, ואז נזכרתי שעוד לא שטפתי כלים מארוחת הערב של אתמול. וכמובן מתחילה לשטוף את הכלים.

חוזרת שוב למחשב, ואז אני מקבלת טלפון, עם שינויים בתכנית שצריכים דחוף לעכשיו. וכשסוף סוף מתחילה לעבוד, הילדים כבר חוזרים, ומוציאים אותי לגמרי מהשוונג, וכבר נגמר היום ולא הספקתי כלום.

איך את עושה את זה? שאלתי מתוך יאוש ותסכול.

מזדהה עם הסיפור???

נשמח לשמוע אם גם לך יש חוויות דומות
או רעיונות להתמודדות עם התסכולים

בסוף השבוע
אעלה סיכום עם רעיונות לדרכי פעולה אפקטיביות

למי שלא יודעת אני מלווה עיסקית לאדריכליות ומעצבות
אדריכלית ומעצבת בעצמי ואמא ל11 ילדים
אני אשתף אתכם בסודות שלי
איך אני מאזנת בין בית לעבודה
ומנהלת סדר יום אפקטיבי

כמה מדוייק!
נראה כאילו נכתב עלי!

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מצטרפת לממליצות לעבוד מהבית בעיקר בגלל שאני מהמשכימי קום ומנצלת את שעות הבוקר המוקדמות
אין מצב לצאת למשרד ב-5-6 בבוקר!
אני חולמת לדירה עם חדר עבודה ודלת חיצונית, הלקוחות יכנסו / ידפקו בחדר העבודה בלבד
מה שראיתי אצלי: חוץ מאיזון בין הבית לעבודה צריך איזון בינינו לבין עצמנו ולא לעבוד מצאת החמה עד צאת הנשמה כי אז יוצא שכרו בהפסדו - התפוקה יורדת
את מרגישה שאת קורסת ויש לך ים של עבודה? לכי לישון קצת ותקומי רעננה ותספיקי כפול!
בימי שישי אני עובדת רק קצת השכם בבוקר ומאז אני בחופש עד יום ראשון בבוקר!
אין ברכה בכסף כשעובדים אחר חצות היום / מוצ"ש!!!
בזמן הזה אני מנצלת לעצמי / לבית, יבורכו שערי רווחה שפתוחים במוצ"ש ומאפשרים לי לעשות אז קניה חודשית
קיץ וחורף בשישי בצהריים הכל מוכן לשבת ואני הולכת לישון עד הצפצוף הראשון! זה נותן כח לכל השבוע!
לא פשוט לתמרן בין לבין אבל ב"ה שיש עבודה
עיינו בטיפים שנתנו בעבר נשים שעובדות איך להסתדר עם קניות / בישולים וכו'

ציפי ורשואר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מרתק לקרוא ! תודה לכולן על השיתופים

אני עבדתי תקופה מהבית והכל התבלגן והסתבך ( אין לי חדר פנוי למשרד כך שעבדתי בסלון וזה היה ממש לא לענין )
ברגע ששכרתי משרד הכל הרבה יותר רגוע ומסודר , יש שעות עבודה קבועות בבוקר, לפעמים גם חוזרת בלילה ,
משתדלת מאד לא לטפל בשיחות בין לבין למרות שבניגוד למינדי זה לא ממש עובד בפועל אבל המטרה היא שכן
ברגע שאני במשרד אני כולי מרוכזת בעבודה והכל מתנהל מהר יותר , בלי כביסה , ניקיון בישולים שקוראים לי , רק שעות עבודה מרוכזות ... אני מוצאת בזה רק יתרון

ברור שעדיין יש את הימים שאני יוצאת עם לקוחות ואז שעות העבודה גולשות מעבר ... אבל כך זה בדרך כלל

אני חושבת שכל אישה עצמאית לפחות בהתחלה חוותה את השלב הבעייתי שהעבודה מנהלת אותה והיא שכירה של הלקוחות , צריך הרבה עבודה ומשמעת עצמית כדי לנהל אותה בחזרה

csketch

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת לדעות שנאמרו על הפרדה מלאה בין העבודה לבית,
זה טוב גם לבית וגם לעבודה, וזה עניין של הרגל וצורת עבודה.
מעניין אותי לדעת איך מסתדרים בתחילת הדרך לעצמאות,
איך אפשר לעבוד גם כשכירה וגם לקחת עבודות פרטיות?
מצד אחד רוצים לגדול ולקחת כמה שיותר , מצד שני השעות מוגבלות הרבה יותר מעצמאית,
וכמובן שלא הוגן שזה יבוא על חשבון העבודה כשכירה.
אפילו בתור בחורה אני מרגישה שאם אני לוקחת עבודות פרטיות זה ממש מגביל אותי, אז בתור נשואה עם בעל וילדים, זה נשמע לי עוד יותר מסובך.
אשמח להחכים בנושא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה