המרתף, המכשפה, וה'יעמוד-יעמוד'

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כששמעון גלויברמן היה ילד, בערך בן עשר,הוריו קנו לו נעליים בלודמיר.
הוא בכלל לא התעניין בנעליים, רק הסתכל על התקרה העתיקה, ונכנס אחרי בעל החנות אל המרתף, שנראה לו כאילו הוא משתרע מתחת לכל מאה שערים.
המרתף מואר בפלורסנט שתלוי מהתקרה, ומדפים מתוחים לאורכו של מסדרון אפלולי שהזכיר לו את המנהרות מהספרים של דון קרלוס מליסבון. המרתף התעקל בסוף שורת המדפים, וערימה של שמאטעס הציצה מעבר לעיקול.
כשסיפר על המרתף לאלעזר ליכטמן הוא צחק עליו, מי לא מכיר את המרתף של לודמיר? יחזקאל וענונו מכיתה ח' הלך שם פעם, זה מגיע עד מתחת לבית החולים האיטלקי, שמה הגויים זרקו את המתים שלהם, ויחזקאל ראה שם שלד אמיתי.
וזה עוד כלום לעומת הכוך האפלולי בחברת משניות, היתה שם זקנה נוראית עם שיניים רקובות, יושבת בפתח וסורגת פריטי לבוש לא מזוהים בחוט צמר שחור, לידה יושב חתול גדול שתום עין.
אייזנבך אמר עליה שהיא מכשפה עם תעודות, ומאז שהחליט ופירסם בכל החיידר, בכל פעם שהיו עוברים ליד חצרה היו מכריזים בקול של הפגנה: "מכשיפה לא תחייה"!
צועקים ובורחים, והיא רודפת וחוט של צמר נמשך על פני הרחוב: "עד הבית אני ארדף אותך"! היתה צורחת בקול חנוק של ניצולי שואה, והחתול היה מסתער על סליל הצמר בציפורניים שלופות.
"מספיק עם זה זושא!" היתה גוערת בחתול ומשרכת רגליים בזעם עד לפתח החצר.
ואחרי שמתה נזכרו כל מי שיכלו למנוע את צערה של מינדל המכשיפה, ואירגנו שכל הילדים של החיידר יעלו לקבר שלה לבקש מחילה, טקס מאוד מרגש, רבים נושעו בעקבותיו ומופתים התחוללו בקרב יולדות שלבשו את השאל הממורטט שלה שעבר מיד ליד עד שנשחק ונעשה דק מן הדק.
בלילה תהיה חתונה בבנות ירושלים, ואבא של שמעון יקח אותו להסתכל על הפויקער, בסוף הערב הוא יתן לאחד הילדים המאושרים מקל תיפוף שחוק, והוריו יאלצו לסבול במשך השבועיים הקרובים מאילתורי הבן על הסיר של הקוגל.
אחרי החתונה יש מצווה טאנץ, ואבא של שמעון בעצמו יאמר את ה'יעמוד יעמוד', וכל הגברים יטחנו פופיטעס. שמעון חושב שאת המנגינה של ה'יעמוד יעמוד' לקחו מהמואזין של שייח ג'ראח, אבל הוא שמע את הבן של קרישבסקי שטוען שבכלל אומרים 'יאללה יאללה'.
בכל מקרה כולם כבר עייפים ורוצים ללכת הביתה, ובסוף כשזה נגמר כולם עלו על טנדר שלקח אותם הביתה, גם את המתנות והחתן כלה והשוויגער שלו, וכל הילדים שנרשמו על שני כסאות.
ושמעון היה מאושר, התיישב בטנדר, עצם עיניים ונרדם עד שהגיע הביתה.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כתיבה יפה, קצת צורם "קול חנוק של ניצולי שואה"

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אח, זה אותנטי.
רק מי שנולד בירושלים יבין ;)
עסיסי!

איילת 100

משתמש פעיל
נשמע קצת כמו שהעיתונאים החילונים כותבים על חרדים
הם כותבים מאוד אוביקטיבי, אוהד אפילו - תשאלו אותם!

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י קקטוס;2467330:
, וכל הגברים יטחנו פופיטעס..

מאוד אוהב לקרוא את הסיפורים שלך ....
המשפט הזה קצת תקע לי את הסגנון הזורם משום מה....
אולי זה רק לי ...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י איילת 100;2467383:
נשמע קצת כמו שהעיתונאים החילונים כותבים על חרדים
הם כותבים מאוד אוביקטיבי, אוהד אפילו - תשאלו אותם!
הכל מבוסס על חוויות ילדות שלי.

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ציורי יפה ומבטא

הקטע האחרון נראה מודבק, הזמנים בו לא מתאימים למשלב הכללי.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
טוב מאד

הזכיר לי גם את קברי הסנהדרין, שילדי ירושלים היו מציצים לתוכם בסקרנות חוששת, ומקווים למצוא איזה שלד, או לפחות גולגולת נזעמת.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אויש. נוסטלגיה עם ניחוח ירושלמי זה עסק מסוכן. אפשר להוסיף שהגברים לבשו כותנות לבנות, ושמעון (בטח כינו אותי שימען) שליקק בדרך הביתה מציצה, נרדם על כלי המיטה הנקיים שאמא הציעה.

וגם, המפלצת בגן המפלצת הייתה יותר מפחידה מהמרתף של לודמיר ומהקברים בגן הסנהדרין.

!music

משתמש צעיר
אחד הדברים הכי מתוקים בסיפורים שלך
זה החיות!
אתה פשוט נותן לקוראים להרגיש כאילו הם מתהלכים כעת בסמטאות מאה שערים או בעמק הליפתא..
תצליח!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
התיאורים ממש יפים וחיים.
חסרה לי קצת עלילה והקשרים בין הקטעים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י קקטוס;2467330:
אייזנבך אמר עליה שהיא מכשפה עם תעודות,
ה"אייזנבאכים" אומרים עד היום כל מיני דברים:)

נכתב ע"י קקטוס;2467330:
ואחרי שמתה נזכרו כל מי שיכלו למנוע את צערה של מינדל המכשיפה,
קקטוסי ביותר. ביקורת עסיסית עטופה מכל כיוון במלל מסתלסל מעור ממורטט במרתף האימים של מינדל הצדקת הנעלמת:)

הקיפוד המיקרוביוטי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עימוד ספרים
מישהו מהירושלמים כאן זוכר את מיכל השמנה (מיכל במילעל) שבכלל השם שלה לא היה מיכל?
איך פחדנו ממנה כשהיינו ילדים...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אוההה... ניחוח צ'אלמרי אמיתי!
חסרה עלילה. אבל בתור תיאור - זה מצויין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה