עזרה בוורד המרה בוורד ממספור לאותיות?

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
יש לי טקסטים מלאים תוכן בכמויות וברצוני להמיר את כל המספרים לאותיות דהיינו 1=א 34=ל"ד וכו' בלי לעבוד קשה על כל טקסט בנפרד על כל מספר בנפרד,
באם יש איזשהוא פקודת מאקרו בשביל זה וכדו' אשמח שיעודכן...

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש לי תוסף להמרת מספרים לאותיות ראה בקטלוג שבאתר שלי תוסף שנקרא 'ממיר מספרים לאותיות'

Yisrael

משתמש פעיל
יש לי טקסטים מלאים תוכן בכמויות וברצוני להמיר את כל המספרים לאותיות דהיינו 1=א 34=ל"ד וכו' בלי לעבוד קשה על כל טקסט בנפרד על כל מספר בנפרד,
באם יש איזשהוא פקודת מאקרו בשביל זה וכדו' אשמח שיעודכן...
מה לא הסתדרת עם מה שיש כבר בפורום?

Yisrael

משתמש פעיל
לא הסתדרתי בינתיים על אף החיפושים במה שיש כבר בפורום. אשמח אם תעזור לי!
המספרים שאתה רוצה להמיר לאותיות מופיעים במסמך כטקסט רגיל? אתה מעוניין להמיר את כל המספרים שבמסמך?
אם כן, תשתמש בקוד הבא, תמקם את הסמן בתחילת המסמך.
קוד:
Sub המרת_מספרים_לאותיות()
start:
With Selection.Find
    .ClearFormatting
    .Execute findText:="[0-9]{1,}", MatchWildcards:=True, Format:=False, Wrap:=wdFindContinue
    If .Found = True Then
S = ""

MyArray = Array(400, 300, 200, 100, 90, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1)
MyaArray = Array("ת", "ש", "ר", "ק", "צ", "פ", "ע", "ס", "נ", "מ", "ל", "כ", _
"י", "ט", "ח", "ז", "ו", "ה", "ד", "ג", "ב", "א")
V = Val(Selection)
Do While V > 0
If V = 15 Or V = 16 Then
S = S & "ט"
V = V - 9
End If
  For i = 0 To UBound(MyArray)
    If V >= MyArray(i) Then
      S = S & MyaArray(i)
      V = V - MyArray(i)
      Exit For
    End If
  Next i
Loop

Selection = S

GoTo start
    End If
End With
End Sub
אם אתה רוצה להשתמש במספור במה שנקרא 'לשון נקיה' (רחצ במקום רצח וכדו') זה אפשרי גם כן.

Yisrael

משתמש פעיל
בטח שאני רוצה... רחץ ער ערה ...ועוד
האם תוכל גם להוסיף " גרשיים בין האותיות?
קוד:
Sub המרה()
start:
With Selection.Find
    .ClearFormatting
    .Execute findText:="[0-9]{1,}", MatchWildcards:=True, Format:=False, Wrap:=wdFindContinue
    If .Found = True Then
S = ""

MyArray = Array(400, 300, 200, 100, 90, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1)
MyaArray = Array("ת", "ש", "ר", "ק", "צ", "פ", "ע", "ס", "נ", "מ", "ל", "כ", _
"י", "ט", "ח", "ז", "ו", "ה", "ד", "ג", "ב", "א")
V = Val(Selection)
Do While V > 0
If V = 15 Or V = 16 Then
S = S & "ט"
V = V - 9
End If
  For i = 0 To UBound(MyArray)
    If V >= MyArray(i) Then
      S = S & MyaArray(i)
      V = V - MyArray(i)
      Exit For
    End If
  Next i
Loop

If S = "רצח" Then S = "רחצ"

If Len(S) = 1 Then
    S = S & "'"
Else
    S = Left(S, (Len(S) - 1)) & Chr(34) & Right(S, 1)
End If

Selection = S

GoTo start
    End If
End With
End Sub

השורה שצבועה באדום משנה את התוצאה מ רצח ל רחצ אם אתה רוצה לשנות עוד דברים פשוט תעתיק אותה ובמקום רצח ורחצ תכתוב את מה שאתה רוצה ותדביק בתור שורה נוספת מתחתיה וכן הלאה כמה שאתה רוצה.

עריכה: אני רואה שמשום מה הוא לא צובע את זה באדום אבל אתה יכול לראות לבד את השורה בקוד שכתוב בה רחצ ו-רצח

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
יאוו! כל הכבוד!!!!!

ואם כבר (לא יפה ממני מקוה שתסלח לי..) בעצם בכל הנ"ל דיינו ואני חייב לך הכרת הטוב על כל פריט ופריט....
אבל אם תוכל לכתוב לי כזה מאקרו נפרד שבו אני יכול להכניס מילים וכדו' שאני רוצה להחליף בתדירות למילים אחרות בכמויות טקסטים שזה כאב ראש ללכת דרך החלפה, ואני רוצה שאוכל להחליף כמה מילים במילים אחרות דהיינו למשל -( ב -{ ו - ) ב - } ו"כבד" ל"כבוד" וכו' שיהיה הכל בתוך מאקרו אחד (חוץ מהמקרו הנ"ל.) דהיינו רשימת מילים להחליף באחרות ומשהו כזה .מקווה שהסברתי את עצמי ברור עכ"פ תודה על הנ"ל.

נערך לאחרונה ב:

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
Yisrael

אתה יכול להוסיף למען הכלל עוד מהלשון נקיה:
קוד:
If S = "רע" Then S = "ער"
If S = "רעב" Then S = "ערב"
If S = "שד" Then S = "דש"
If S = "שמד" Then S = "שדמ"
If S = "תשמד" Then S = "תדשם"
If S = "רעה" Then S = "ערה"
If S = "רעד" Then S = "עדר"
ועוד פעם תודה.

נערך לאחרונה ב:

מלאכת מחשבת

משתמש חדש
תודה רבה ל @Yisrael התותח ול
הללוהו ב ו על שביקש ולא התיאש... והביא לנו לשון נקיה..
אם כבר אז כבר אביא גם אני כמה דברים שאני מתיגע בהם בוורד , לא על חשבון @הללוהו ב ו כמובן ואחרי שיענו לו אשמח שיתפנו אלי אז הנה:

אני באמצע לערוך כל מיני ספרים וכו' בוורד, (כן כבר קראתי את הכל ושלא כדי לעמד בוורד וכו' אבל לצורך זה שאני עוסק בה הדבר היחיד שיעזור לי זה וורד!) ואני צריך עזרא בכמה דברים.
א-כשאני ממיר מפי די אף לוורד לפעמים הטקסט יוצא כטקסט אנגלית, דהיינו שכל הנקודות והסוגריים שאמורות להיות בסוף השורה מתמקמים בתחילת השורה כבטקסט אנגלית וברצוני לדעת אם יש איזה רעיון למאקרו או משהו בוורד שאני לא יודע שקיים, שיהפוך אותה לטקסט עברי לגבי הנ"ל, (עזרים לוורד כבר ניסיתי ולא עזר, אכן עזר לגבי סיבוב הסוגריים אבל לגבי הנ"ל לא עזר.
ב-באם יש למישהו מאקרו לחפש החלף במצב שאני צריך להחליף בתדירות בהרבה טקסטים כמה מילים מסוימים למילים אחרות דהיינו שאוכל בתוך פקודה אחת להכניס ולבצע כמה החלפות בו זמנית (לא להציע לי החלף הפשוטה של וורד...)
ג-באם יש דרך שאוכל להוסיף מילים מסוימים או קידודים לפני ואחרי מילה ע"י בחירה במילה מסוימת ובחירת הפקודה.(-אסביר את עצמי אני רוצה להוסיף למשל לפני ואחרי מילים מסוימים שאבחר, איזשהו קידוד *** למשל וכדו' וע"י שאני בוחר באמצעות העכבר במילים מסוימים נוצר מה שבחרתי לפני ואחרי אותו המילה שבחרתי...)
ד- כנ"ל רק דבמילים שאני בוחר יווצרו הקידוד שאבחר רק באות ראשונה של כל מילה שאני בוחר דהיינו בחרתי באמצעות העכבר כמה מילים אז בכל אלו המילים (גם במילה אחת) האות הראשונה מקבלת את הכיתוב שהכנתי לה, לפני האות ולאחריה, ושאר המילה ממשיכה כהרגלה...
תודה רבה.

Yisrael

משתמש פעיל
יאוו! כל הכבוד!!!!!

ואם כבר (לא יפה ממני מקוה שתסלח לי..) בעצם בכל הנ"ל דיינו ואני חייב לך הכרת הטוב על כל פריט ופריט....
אבל אם תוכל לכתוב לי כזה מאקרו נפרד שבו אני יכול להכניס מילים וכדו' שאני רוצה להחליף בתדירות למילים אחרות בכמויות טקסטים שזה כאב ראש ללכת דרך החלפה, ואני רוצה שאוכל להחליף כמה מילים במילים אחרות דהיינו למשל -( ב -{ ו - ) ב - } ו"כבד" ל"כבוד" וכו' שיהיה הכל בתוך מאקרו אחד (חוץ מהמקרו הנ"ל.) דהיינו רשימת מילים להחליף באחרות ומשהו כזה .מקווה שהסברתי את עצמי ברור עכ"פ תודה על הנ"ל.
שמחתי לעזור.

אני לא כל כך מבין מה אתה רוצה שהמאקרו יעשה, פשוט החלפה רגילה? אם כן אתה יכול פשוט להקליט את ההחלפה.

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
אני לא כל כך מבין מה אתה רוצה שהמאקרו יעשה, פשוט החלפה רגילה? אם כן אתה יכול פשוט להקליט את ההחלפה.
זה העיקר מה שאני צריך לגבי החלפת סוגריים יש איזה קידוד בוורד שעושה שרק הסוגריים יתחלפו בלי המילים. (לא זוכר מה זה , אשמח אם תביא גם את זה...) ואני רוצה קוד כנ"ל רק שלא כל הסוגריים יתחלפו רק סוגריים שיש בו מילה מרשימת מילים כמו כל סוגריים שיש בה בראשית/שמות/ויקרא/וכו' יתחלף מ-" ( " ל- "{" גם הוגר וגם הפותח על אף שיש באמצע עוד כמה מילים...
דהיינו שינתן לי אפשרות להוספת כמה מילים שכשאחד מהם בתוך הסוגריים הסוגריים מתחלף מעגולים למרובעין...
ולמה שכתבתי לעיל אני משתמש עם הרבה החלפות ועדיף לי שיהיה לי באיזה מאקרו אפשרות של שורה להכניס את כל החיפוש ובשורה אחרת כלאחד ה'החלף ב' שכנגדו ולא שבכל החלפה זה יכפול את עצמו, כל הקודים שמסביב למאקרו,
וכן כשאני רוצה לחפש כמה מילים דהיינו או בראשית או שמות או ויקרא שהם יתחלפו למילה אחת מה אני אמור לעשות (בראשית/שמות/וכו' = חומש...)
בתודה על העזרה.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה