המלצות על אורגן טוב למתחילים

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הבן שלי בן 13 רוצה ללמוד אורגן בצורה רצינית.
יש לו איזשהו סכום מהבר מצווה (סביבות ה-2000).
איזה אורגן מומלץ לקנות?
האם כדאי במחיר הזה חדש או יד שנייה של משהו שעלה יותר?

אליהו שטיין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
לא בטוח שכדאי להשקיע הרבה כסף רק בגלל שהוא רוצה ללמוד לנגן, כי יכול להיות שאחרי קצת זמן יימאס לו להתאמן.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
2000 ש""ח לחדש זה לכלי מאד פשוט. מתאים לילד או נער שאין לו שום ידע בנגינה וכלי מקצועי רק יסבך אותו. במקרה כזה מומלץ על ימהה PSR E453 שעולה כ1500.
ביד שניה אפשר להשיג במחיר הזה ואף בפחות את הכלים הכי מקצועיים שיש, בדגמים ישנים.
אני מכרתי לפני 12 שנים את הסולטון MS50 שלי ב2000 ש"ח. (מחירו המקורי היה 10000) אז תחשבו כמה הוא יעלה היום. והוא כלי שעדיין נשמע הרבה יותר טוב מימהה 970 למשל, שאחד חדש עולה קרוב ל7000 ש"ח.

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שכן שלנו רוצה למכור לו ימאהה PSR E423 ב-1200 ש"ח כולל אביזרים שונים.
זה מחיר שווה? לפי מה שאני מבינה פה, דגם חדש יעלה לו 1500. אז זה לא נשמע שווה.
אבל... אני חושבת שהדגם הזה כבר לא מצוי בשוק למכירה יד ראשונה.
אז האם הוא מומלץ למתחילים, ואפילו יד שניה במחיר כזה?

shalom-m

משתמש פעיל
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא שווה כלל וכלל הדגם הזה כבר מלפני שנים אחר הדגם הזה יצאו כבר שלוש דגמים חדשים

shalom-m

משתמש פעיל
פרסום וקופי
D I G I T A L
אם אתם רוצים יד שניה כנראה במחיר הזה יש או pa 300 מקורג או ימהה psr-s 650 אבל הימהה יותר קל לתפעול מצד שני הקורג יותר מקצועי
ואם אתם רוצים יד ראשונה אז ימהה psr e453

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני אישית ממליץ על קסיו 4200 לא יקר ועושה את העבודה נפלא למתחילים אגב לדעתי לא מומלץ בכלל pa300 למתחילים הוא די מסובך

chick

משתמש רשום
גם אנ ימחפשת אורגן לבחורה בת 15. אבל אמרו לי של e453 אין חצאי טונים כדי לשיר שירים חסידיים ומזרחיים. אז נצטרך מהר להחליף אותו?

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
גם אנ ימחפשת אורגן לבחורה בת 15. אבל אמרו לי של e453 אין חצאי טונים כדי לשיר שירים חסידיים ומזרחיים. אז נצטרך מהר להחליף אותו?
אין אורגנית בלי חצאי טונים. אולי את מדברת על רבעי טונים שזה משהו שקשור למוזיקה מזרחית כבדה בלבד.
מהניסיון שלי, כל דגם של ימאהה עם פונקציה של Touch (רגישות לעוצמה לפי מגע) מעולה בתור כלי ראשון ויתאים לשנים הראשונות.

chick

משתמש רשום
תודה. התכוונתי חצי של חצי...
אז מה כבר ההבדל בין קורג pa300 או 600?
אגב ביד 2 של אתר win win nha

chick

משתמש רשום
באתר win win מישהו מפרסם מחו"ל אורגנים קורג pa4 חדשים באריזה, מחנות המפעל ב2500 ש"ח. נשמע בדיחה אבל אולי שווה להמר?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
באתר win win מישהו מפרסם מחו"ל אורגנים קורג pa4 חדשים באריזה, מחנות המפעל ב2500 ש"ח. נשמע בדיחה אבל אולי שווה להמר?
כנראה עוקץ. יקח את הכסף ויעלם.

YDB

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
במה היתה הנפילה? אי מסירה? משהו דפוק? היעלמות?

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
במה היתה הנפילה? אי מסירה? משהו דפוק? היעלמות?
זה עוקץ מוכר, מכירת מוצרים ללא מוצרים במחיר מצחיק, ואז כל הטיפשים/תמימים נופלים.
הלקוח שילם, והמוכר התאדה כלא היה..

הבן שלי בן 13 רוצה ללמוד אורגן בצורה רצינית.

המלצה שלי: תשכרו/תשאלו ממאן דהו אורגנית, ותראו אם הוא מחובר לנושא. כי יכול להיות לו "בדמיון" שזה מאוד נחמד, אבל היות שהוא לא באמת מחובר נפשית לנגינה ומוזיקה, ומה שנקרא גם לא בטוח ש"יש לו את זה" [וגם אם להורים שלו הוא נראה מוזיקאי גאון שהולך להיות המהפכן של הדור הבא, אבל זה לא באמת...], אז הלימודים והחזרות והאימונים, יגרמו לו לעזוב מהר מידי, ופשוט חבל על הכסף שלכם. הכלי הגדול הזה ישכב כאבן שאין לה הופכין..

meir m

משתמש חדש
לדעתי לא מומלץ להשקיע הרבה בהתחלה מישום
א.כנ"ל ישמצב שיפרוש הגברבר
ב.אם הוא מעוניין בשלב מסוים (כשזה יבוא זה יבוא)ליותר מקצועים 4.5.6.7.8. אלף כסף מינין וכו'
ג.אין לאורגנים היקרים מה (בפרט קורג. לדעתי)לחדש לתקופה הזאת אלא הפוך
ד.אם נראה לו שהוא הולך להשקיע שעות ושמיעה ושמיעת שירים מיד וילך לו מהר אפילו שוה אורגן בלי שום איכות רק מלודי אקורדים וקצב פשוט ואחרי שידע את הבסיס טוב כבר יוכל להתקדם לאורגנים עם ביצועים וללמוד ביצועים ושירים וכל מיני
בהצלחה ענקית!!!!!! (אל יאוש זה עינין של התחברות. )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה