המלצה להקלה על קשיי נשימה בהריון

דמיון

משתמש צעיר
צילום מקצועי
D I G I T A L
מישהי חוותה קשיי נשימה קשים בהריון?
בשליש השלישי, לא מצליחה לישון ולא לתפקד
במיוחד בימי השרב, אבל גם בימים רגילים,
מנסה כל דרך אפשרית כדי להקל על המצב המתיש הזה...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מזגן באופן קבוע.עד שכל הסובבים בורחים מהקיפאון..
וכרית עם הגבהה בשינה.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
1. בשינה- 2 כריות נוספות...
2. ולא לישון על הגב,אלא רק על הצד. (עקרונית אסור במהלך ההריון לישון שלא על הצד. לא ידעתי עד שהרופאה אמרה לי).
3. תבדקי שאין לך סכרת הריון. (לי זה העלה את הלחץ דם ולא נשמתי, ולפני הלידה מארו שיש לי חשש סכרת).
4. התינוק שמן? זה יכול להשפיע, אבל לך אין מה לעשות, מלבד לשמור על המשקל שלך כדי להקל.
5. אל תצאי החוצה בימים חמים, תרבי להיות במזגן. שתי מים לעתים קרובות ותורידי סוכרים, זה קל על חום הגוף...

ציפו

משתמש פעיל
מזגן מקפיא.
שתיית מים קרים
מציצת קוביות קרח

מסוג הדברים שהתרופה היא פשוט ללדת :)

בהצלחה
תשרדי....

דמיון

משתמש צעיר
צילום מקצועי
D I G I T A L
אשמח לעוד המלצות אם יש למישהי...
אני נואשת...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
משאף ונטולין. עןזר פלאים.
(זה שמשתמשים בו לחולי אסטמה. אפשר עם אירוצ'מבר - מסכה שמתחברת לפנים).

אנכי הקטנה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קופצת על האשכול...
גם אני סובלת מקשיי נשימה ודפיקות לב מואצות (אחרי עליה במדרגות,הלב שלי כמעט קופץ החוצה)
מתחיל לי אפילו בשליש הראשון-שני
באמת לשכב על הצד הכי עוזר בלילה,
מה עוד??

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם אני סובלת מקוצר נשימה בקיץ ולא, אני לא חולת אסטמה
מה שאמרו לי לעשות זה לשאוף אוויר קר,
להיצמד למקפיא, להדליק מזגן וכדו'
רק בריאות!!! :)

arv

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
כמו שכתבו כאן למעלה-
מזגן
כריות הגבהה- כל הכריות שיש בבית ולישון על הצד.

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהי חוותה קשיי נשימה קשים בהריון?
בשליש השלישי, לא מצליחה לישון ולא לתפקד
לא הבנתי, האם התכוונת להרגשה של קוצר נשימה - נגמר לי האוויר?

דמיון

משתמש צעיר
צילום מקצועי
D I G I T A L
הגדרת נכון-נגמר לי האויר
לא מצליחה לנשום עמוק-ולא נשימות שטוחות כמו אחרי ריצה
רק שזה מלווה אותי לאורך כל היום והלילה ולא מוצאת דרך להקל על זה

ניצוצות

משתמש צעיר
קורה גם לי, ובשביל זה יש לי במקפיא קרטיבים ו/או איגלויים.
מציצת קרח ו/או שתיה קרה ממש עוזרת כעזרה ראשונה.
ולהמשך - דואגת למיזוג רציני.
לא בדקתי אף פעם את הענין של המשאף, אבל כן חשבתי שאולי יש מקום להתייעץ עם רופאה ולשקול את זה, נראה.
העיקר - שהכל יעבור בשלום ובבריאות.
בשורות טובות לכולנו

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
גם לי היה ככה, יש כמה סיבות, או עייפות מצטברת ברמה מוגזמת, או המוגלובין נמוך, או לחץ דם נמוך מאוד (לי כשזה קרה, הלחץ דם הדיאסטולי היה על 54 ולווה בדפיקות לב מהירות) וצריך לשתות הרבה.
או באמת תינוק גדול,

והכי-תבדקי רעלת הריון או אם יש לך וורידים-פקקת, כי קוצר נשימה הוא אחד הסימפטומים למצבים הללו.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י רחלי חתן;2115004:
בלוטת התריס?

מצטרפת!!
כדאי לבדוק מה קורה עם הבלוטה

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
קוצר נשימה יכול להגרם מכמה סיבות. אפרט מה שאני בררתי בזמנו, בתקווה שאועיל למישהי.
יתכן וקיים לחץ פיזי על מערכת הנשימה. הפתרון היחיד הוא, כפי שאמרו, ללדת, ועד אז לנסות למצוא תנוחה מתאימה שתקל עליך.
קוצר נשימה יכול להיות תסמין של צרבת. אם שתיית חלב מקלה על קוצר הנשימה, סימן שהבעיה היא צרבת.
בשליש השני נפח הדם משתנה, והדבר עלול לגרום לקוצר נשימה. לא מדובר בחלוקה מדוייקת. אני סבלתי מקוצר נשימה מאמצע השליש השני ועד לאמצע השליש השלישי.
לחץ דם נמוך גורם גם הוא לתופעה. רופאת הנשים שלך אמורה להפנות אותך לבדיקת לחץ דם שמבוצעת בעמידה, בישיבה ובשכיבה, כדי לאבחן אם זו הבעיה.
בשני המקרים הפתרון הוא להעלות את לחץ הדם ע"י הוספת מלח למזון וכדומה.
עלי לציין שכשאני עשיתי את הבדיקה הזו, הערכים היו נמוכים מאד בישיבה ובעמידה, אך בשכיבה הם היו בתחום הנורמה, אם כי על הגבול, כך שמבחינת הרופאה לא זו הייתה הבעיה. אני סבלתי מקוצר נשימה מתון כל הזמן, והתקפים של קוצר נשימה חריף, ולא הבנתי איך בדיקה שלא מתבצעת בזמן התקף יכולה להיות מהימנה. לכן ההמלצה שלי היא להחזיק מכשיר לבדיקת לחץ דם בבית, ולמדוד לחץ דם כל יום באותה שעה. אם לחץ הדם נע סביב הגבול התחתון של הנורמה, ייתכן וזו הבעיה.
אנמיה וחוסר ברזל עלולים גם הם לגרום לקוצר נשימה. התפרסמו פה בעבר המלצות לפתרונות שונים שירימו את רמת ההמוגלובין ויכולים לעזור, כמו: המשקה של הרבנית קנייבסקי ע"ה, האבקה של משפחת שבדרון בירושלים ועוד.
בלי להילחץ, כדאי לדעת שקוצר נשימה בהריון עלול להצביע על בעיה לבבית. יתכן ויש פגיעה כלשהי בלב, שבזמנים רגילים לא באה לידי ביטוי, אך בהריון, עקב עליה בנפח הדם ועומס יתר המוטל על הלב, הפגיעה מורגשת. אם את מתלוננת על קוצר נשימה, עייפות קיצונית וקושי בביצוע מאמצים - כדאי לשלול בעיה לבבית. באופן אישי, פניתי לרופא משפחה שהוא גם קרדיולוג, והוא הפנה אותי לביצוע אקו לב. אין לי מושג אם כל רופא משפחה מפנה לבדיקה זו, או שצריך לפנות לקרדיולוג דווקא. (למתעניינות, הבדיקה הייתה תקינה:))
לא להיבהל מהרשימה. סביר להניח שיש לך (אולי) רק בעיה אחת מתוכה ולא את כולה...
ומה שהכי מעודד, זה עובר בסוף, יחד עם הלידה.
רפואה שלמה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה