הם ימשיכו לשים עלינו פס, לא לדאוג!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כן, תמיד אני מגחך לעצמי על "ההלם והתדהמה" בחברות האוטובוסים שפתאום מתברר להם, כל שנה מחדש, שיש פתאום בין הזמנים לחרדים והם נוסעים בכמות כפולה מהרגיל ואין מספיק אוטובוסים... הלם, תדהמה.

כל מילה פנינה. המכרזים בנויים ל- 5 שנים בדרך כלל. כלומר שאם אתם נדפקים עם חברה חסרת ניסיון (היי לתושבי צפת ונתיב אקספרס!) תדעו לבטח שאין דרך יציאה. 5 שנים מעכשיו, לבטח.

צריך להבין את האמת העצובה. מבחינת משרד התחבורה, ומבחינת כל גורם שהוא, נוסעי התח"צ הם אוכלוסיה מוחלשת. מי שרק יכול להרשות לעצמו רכב- עושה זאת. הם פשוט לא מעניינים אפח'ד. כלומר, הם כן מעניינים, אבל לא מספיק.

בארצות יותר מפותחות מזמן הפנימו שתח"צ יעילה היא הפתרון, ולא רכב פרטי (שהפך לסמל סטטוס בארץ), והתוצאות? בהתאם.

צפורן

משתמש מקצוען
להתלונן, להתלונן, להתלונן ושוב להתלונן.
ולא פה בפורום, אלא במשרד התחבורה.

נינה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י פנס בערפל;n5036344:
כן, תמיד אני מגחך לעצמי על "ההלם והתדהמה" בחברות האוטובוסים שפתאום מתברר להם, כל שנה מחדש, שיש פתאום בין הזמנים לחרדים והם נוסעים בכמות כפולה מהרגיל ואין מספיק אוטובוסים... הלם, תדהמה.

כל מילה פנינה. המכרזים בנויים ל- 5 שנים בדרך כלל. כלומר שאם אתם נדפקים עם חברה חסרת ניסיון (היי לתושבי צפת ונתיב אקספרס!) תדעו לבטח שאין דרך יציאה. 5 שנים מעכשיו, לבטח.

לאיזון, נסענו מזכרון יעקב לבני ברק - הגיעו 3 אוטובוסים יחד לתחנה (האחרונה) השלישי היה ריק לגמרי, אל דאגה, התמלא בתחנה שלנו.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כנראה שהפתרון זה להחרים אותם איכשהו...
ועכשיו ברצינות:
השבוע הייתי בתחנה עמוסה, רוב האנשים בתחנה היו צריכים להגיע לאותו יעד.
חשבתי, למה לא מזמינים איזה אוטובוס פרטי, ושכולם יתחלקו בסכום, וכשיגיע האוטובוס של אגד לא יהיה לו את מי לאסוף (גם כן חוצפה, שהאוטובוס היה באיחור של חצי שעה)
רק שזה לא היה מעשי בגלל המיקום הספציפי
אבל אם יש עומס בבני ברק/ ירושלים
אחד הנוסעים בעלי תושיה יכול לארגן אוטובוס כזה, ולהגדיל לעשות לנסוע לאורך התחנות ולאסוף נוסעים

גיטרה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י cha123;n5036524:
ועכשיו ברצינות:
חשבתי, למה לא מזמינים איזה אוטובוס פרטי, ושכולם יתחלקו בסכום, וכשיגיע האוטובוס של אגד לא יהיה לו את מי לאסוף (גם כן חוצפה, שהאוטובוס היה באיחור של חצי שעה)
אחד הנוסעים בעלי תושיה יכול לארגן אוטובוס כזה, ולהגדיל לעשות לנסוע לאורך התחנות ולאסוף נוסעים

המחיר למקום באוטובוס כזה, גם למי שמזמין ומשתמש בהם בקביעות (כולמר מארגן נסיעות מסודרות בקביעות באוטובוסים פרטיים) הוא פי כמה מאוטובוס ציבורי, במיוחד לנוער ולמבוגרים. למשפחות עם כמה ילדים זה יוצא ממש משמעותי.

לאה גרין

משתמש רשום
נכתב ע"י נינה;n5036358:
לאיזון, נסענו מזכרון יעקב לבני ברק - הגיעו 3 אוטובוסים יחד לתחנה (האחרונה) השלישי היה ריק לגמרי, אל דאגה, התמלא בתחנה שלנו.

בזכרון נתיב אקספרס די בסדר והרבה פעמים מתגברים כשצריך וזה הרבה הרבה בזכות עסקן יקר יצדיק בזכרון יעקב שיושב לנתיב אקספקס על הזנב ואכפת לו באמת. (וגם זה לא תמיד עוזר).

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לאה גרין;n5036755:
נכתב ע"י נינה;n5036358:
בזכרון נתיב אקספרס די בסדר והרבה פעמים מתגברים כשצריך וזה הרבה הרבה בזכות עסקן יקר יצדיק בזכרון יעקב שיושב לנתיב אקספקס על הזנב ואכפת לו באמת. (וגם זה לא תמיד עוזר).
מאז שהייתי בזכרון יעקב וראיתיה את תושביה נפלאים- יש בי כבוד רב אליהם! אני מניח שגם נתיב אקספרס הפנימו את העניין....

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ועכשיו ברצינות:

אז פעם אחת האוטובוס שלהם יסע ריק. מי שישמע.
זה לא מה שיזיז להם.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!

ואני בעצם כתבתי את ההיפך.
בערך כך:
הי לתושבי צפת, גם נניח ויחליפו לכם חברת תחבורה, הפרינציפ ישאר אותו פרינציפ. תקנו אוטו.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י אפשרי;n5036970:
אז פעם אחת האוטובוס שלהם יסע ריק. מי שישמע.
זה לא מה שיזיז להם.

בכותל עשו כך ומאז הקווים הפכו מהדרין...

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י צפורן;n5036354:
להתלונן, להתלונן, להתלונן ושוב להתלונן.
ולא פה בפורום, אלא במשרד התחבורה.

אם זה היה מעניין את משרד התחבורה, הם היו טורחים לשלוח אנשים שיבדקו את זה ולא מחכים שיתלוננו.
אבל האמת, הם היחידים שיכולים לעזור אז אולי כדאי לשלוח - אבל בלי הרבה ציפיות...

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ועכשיו ברצינות:

זה לא מפריע לאף אחד החברה מקבלת את שלה ממשרד התחבורה ושם באמת זה לא מעניין זה מה שנקרא דפקת את אגד
לדעתי יש מס' אשמים בנושא
נציגי הציבור שאינם עושים כלום בנידון חוץ מאייכלר שמסתפק בקצת מלל (די לו במה שמכניסים אלפי אוטובוסים לכיכר בעלזא בצעד שמבזבז זמן יקר לאלפי אנשים בשביל אנשים בודדים) והראיה בביתר עילית שר"ע התערב בצורה רצינית ויש להם את התחבורה הטובה ביותר
יועצי התחבורה החרדים של החברות שבמקום לייצג את הציבור החרדי הם מחפים על החברות שמשלמות להם ומתעלמים מהקטסטרופה
העיתונות החרדית שמקבלת הרבה שטחי פרסום מהחברות ומפחדים לבקר באמת את המחדלים (כבר היה לעולמים שעיתונים שבקרו חריף מידי את החברות הודרו על ידי משרדי הפרסום לתקופה מכל פרסום שהוא)
לכאורה הפתרון (לאחר שאלת רב)תביעות משפטיות במסות לא אחד לשנתיים שאז שווה להם לספוג כמה אלפי שקלים ולהמשיך עם הרווח הגדול של הדילוגים ושאר המחדלים

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י יהודי קטן;n5037016:
והראיה בביתר עילית שר"ע התערב בצורה רצינית ויש להם את התחבורה הטובה ביותר

תושבי ביתר עילית, מצטרפים למצוטט?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י יהודי קטן;n5037016:
העיתונות החרדית שמקבלת הרבה שטחי פרסום מהחברות ומפחדים לבקר באמת את המחדלים (כבר היה לעולמים שעיתונים שבקרו חריף מידי את החברות הודרו על ידי משרדי הפרסום לתקופה מכל פרסום שהוא)

עכשיו אני מבינה למה הפסיקו לבקר את הכשלים בכלל ואת מירון בפרט באופן חריף בעיתונות
הגיוני ביותר.

אבל האחראים כאן הם לא העיתונים - שהז לחמם (הפירסום) אלא משרדי הפרסום
מצד שני למשרדי הפרסום יש לקוחות - חברות התח"צ בין השאר. אז אנחנו חוזרים שוב לחברות בתח"צ
כנראה באמת לתבוע ללא פשרות

mali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נינה;n5036358:

לא יודעת מה אתם רוצים מצפת ונתיב אקספרס, הייתי בצפון שלושה ימים בלי רכב, די התבססתי על נתיב אקספרס ורציתי לומר לאגד שהם צריכים ללמוד מהם...
הזמינות והתדירות היו +++ והשירות אדיב מאוד. דבר אחד אני לא מבינה : בחמש!! מתוך תשע נסיעות שנסעתי (לא נוסע בודד - משפחה שלמה) הקופות לא עבדו. יוצא שנסעתי חינם - איך באמת החברה מחזיקה כך?

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י mali;n5037048:
נכתב ע"י נינה;n5036358:
לא יודעת מה אתם רוצים מצפת ונתיב אקספרס, הייתי בצפון שלושה ימים בלי רכב, די התבססתי על נתיב אקספרס ורציתי לומר לאגד שהם צריכים ללמוד מהם...
הזמינות והתדירות היו +++ והשירות אדיב מאוד. דבר אחד אני לא מבינה : בחמש!! מתוך תשע נסיעות שנסעתי (לא נוסע בודד - משפחה שלמה) הקופות לא עבדו. יוצא שנסעתי חינם - איך באמת החברה מחזיקה כך?

משלושה ימים להגיע למסקנה?...

טירונית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י cha123;n5037033:
אבל האחראים כאן הם לא העיתונים - שהז לחמם (הפירסום) אלא משרדי הפרסום
מצד שני למשרדי הפרסום יש לקוחות - חברות התח"צ בין השאר.
העיתונים חייבים לייצג את הציבור החרדי זה תפקידם אולי שיתחילו לפרסם מכל הבא ליד בגלל שזה לחמם
"אנחנו"הלקוחות של משרדי הפרסום והחברות משתמשים בשירותם כדי שאנחנו ניחשף לפירסומם למעשה אנחנו מפרנסים את העיתונים ואת משרדי הפרסום
למעשה את אומרת שהחברות משחדים את העיתונים החרדים ואת משרדי הפרסום על גבינו השחוח

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י טירונית;n5037057:
העיתונים חייבים לייצג את הציבור החרדי זה תפקידם אולי שיתחילו לפרסם מכל הבא ליד בגלל שזה לחמם
"אנחנו"הלקוחות של משרדי הפרסום והחברות משתמשים בשירותם כדי שאנחנו ניחשף לפירסומם למעשה אנחנו מפרנסים את העיתונים ואת משרדי הפרסום
למעשה את אומרת שהחברות משחדים את העיתונים החרדים ואת משרדי הפרסום על גבינו השחוח

זה אומר שצריך אולי להפציץ את העיתונות בתלונות...
ויש להם כוח!!
(ראה ערך הקו החם..)

מירה כ

משתמש סופר מקצוען
התקשרתי לאגד מיד אחרי ט' באב להתלונן על העומס המחפיר בקוי 1 ו-3 לכותל.
הנציג אמר לי: אנחנו מודעים ל"בין הזמנים", אבל צריך להבין, שלכל סניף יש צי אוטובוסים משלו, ואי אפשר להעביר מצי לצי.
שאלתי: אז למה לא להביא לפחות אוטובוסים ארוכים? למה לכותל שולחים אוטובוסים קצרים?
והוא הסביר בטוב טעם: לכל מקום יש האוטובוסים שלו, אי אפשר סתם להעביר.
ראיתי שאין עם מי לדבר. הוא היה מנומס מאד, אבל בזב הסתכם העניין.

ניסיתי לפנות לאתר של משרד התחבורה.
לאחר מילוי פרטים אינסופיים של מס' הקו והתאריך והשעה והכתובת וכל הפרטים האישיים שלי - הגעתי לעמוד האחרון, ושם הייתי צריכה להעתיק קוד אימות, וכל מה שלחצתי לא סיפק את המחשב ושוב ושוב רשם לי שגיאה,
עד שהתייאשתי וסגרתי את האתר.

אז עכשיו אתם מדברים על להתלונן???
יש בכלל דרך לבצע את התלונה?
בינתיים נשארתי עם כל התלונות בגרון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה