הליום, נצנצים וזוכה מאושר/ת: תוצאות אתגר תמונה בדיונית

משויטט

משתמש מקצוען
הימים עמוסים, ואני לא רוצה למשוך את זה יותר מדי, לכן אקצר.

כ"ב יצירות הועלו בסיבוב זה של האתגר, וכל אחד מהם מוצלח, מקורי ומשובח יותר מהשני (לפעמים המציאות היא דבר לא הגיוני). זה בוודאי יהיה אחד האתגרים המעניינים והמשעשעים לחזור אליו בעוד שלושים-ארבעים שנה, כשנתגעגע לשנים היפות האלו.

היה ראוי להתייחס בפירוט רב לכל אחת מהיצירות, אבל הדבר ייקח יותר מדי זמן. ובימים אלו אני נושם בקושי. אז להלן כמה קטעים נבחרים שלכדו את תשומת ליבי, והכרזת המקום הראשון. (ואם ייווצר חלון קטן של זמן פנוי, אשתדל להתייחס בע"ה קצרות לשאר היצירות, שכאמור כולן היו פגזיות לחלוטין).

אציין את המובן מאליו, כי השפיטה סובייקטיבית לחלוטין, למרות שניסיתי להיצמד לפרמטרים הידועים, אז מראש אבקש סליחה מכולם.

@כתב ומכתב קטע משובח ומושקע ברמה גבוהה. עלילה אמנותית שלמה שפרוסה על פני דורות. סגנון כובש. מדהים, שנון ומצחיק מאוד. חבל שלא באת בסיבוב הקודם.

@נתן גלנט עלילותיהן של קיווי ופסיפלורה האומללות והנפחדות נגעו לליבי שכמעט פקע מצחוק. אדיר וזורם בקצב חזק. תודה שחרגת ממכסת המילים.

@שריונה היה מצחיק מאוד. מקוריות מעוררת התפעלות, כל פעם מחדש. כשכדור השוקולד יצא מהכיס, שם צחקתי בקול. וזה לא היה נעים. קטע זוכה, לולי חריגת מילים עצומה וחסרת אחריות.

@עדיאל קטסטרופה משובחת וסוחפת במינה, עם עושר מילוני נדיר ונעים. מתוך הסערה הציורית - מגיחה ההמצאה שתשנה את פני העולם. כך בדיוק זה צריך לקרות. שתיתי את הקטע בכיף נדיר.

@גדי ישראלי טוב, אתה היית צריך לזכות. אם כמובן היית עושה דבר כזה בסיבוב הראשון, ואם לא היית שם שני קטעים כשאמרו אחד, ואם לא היית משאיר אותנו במתח נוגס כל כך. אתה תותח כבד, אחי.

ובמקום הראשון:

@nechamizak

לא יודע מה אתכם, אבל אני לגמרי צללתי לתוך התמונה התוססת הזו. הייתי כמו זבוב על הקיר בביתה של מרת מטילדה תחי', ובעיניי ראיתי את העכברוש הג'נג'י החמוד מתרוצץ לו כשבפיו חתיכת פאי קרפדות מגרה כל כך.

רעיון, כתיבה, הגשה, אווירה וקצב משובחים במינם.

הנה זה שוב, למי שפספס, ולמי שרוצה עוד פעם.

מטילדה קינחה את הזיעה מפניה בסינר המשובץ, וספקה את כפיה הבשרניות. היום בערב תתקיים האסיפה החמישית של איגוד עקרות הבית המושלמות של האצולה הכפרית על שם תרזה לנקסטר.
היא חייבת להוכיח שהיא עקרת בית למופת. בניקיון סירים, בחליטת תה, בהכנת נקניקיה, בהברקת חלונות, בצחצוח רומחים. בתחום אחד, לכל הפחות, מה שזה לא יהיה.
חשבה שהיא מומחית בפשטידות. כבר שבוע היא מחפשת וריאציה חדשה לפאי שתוכל להציג בוועידה, וניסתה מגוון רכיבים אפשריים.
פאי חציל כבוש עם ריבת אוכמניות. יאק.
פאי ביצים מטוגנות עם פודינג וניל. איכס.
פאי קרפדות ומלפפונים צעירים. גועל מרוכז.
היו עוד. זה היה מביש להיזכר בהם.
היא התרוממה על קצות בהונותיה, ומתחה את ידה כדי לחלץ מתקרת המטבח מערוך ברזל כבד משקל עבור הניסיון העשרים ושלושה בהכנת פאי. מישהו פתאום נחבט בה. מטילדה איבדה את שיווי המשקל, והשתטחה על הרצפה כשהמערוך הולם ברקתה.
אחרי שהזיקוקים הסתלקו משדה הראיה, היא זיהתה את השערות הבהירות של הנרי מדגדגות את הרצפה ואת הרגליים שלו מונפות אל על.
"בכור שטן" היא גנחה, "שוב אתה עם ההרגל המגונה שלך ללכת על הידיים במקום על הרגליים?".
הנרי התרחק, מקפץ על ידיו ומצחקק בקונדסיות, רומס את שאריות הכבוד העצמי שנותרו לה.
השפה התחתונה שלה רטטה מזעם, והגבות התקרבו אחת לשנייה יוצרות זווית קהה. משהו קר התחכך בידיה. המערוך! הגיע הזמן לעשות בו שימוש הגון.
התרוממה מסוחררת, אוחזת את המערוך באצבעות מולבנות. הנרי חמק לפינה אחרת של החדר, והמשיך לקפץ על ידיו לעברו השני.
חפץ נוצץ נשרך אחרי הסבכה הזהובה שלו. טבעת האירוסין שריצ'ארד הביא לה בימים הטובים ההם!
מטילדה הסתכלה מהופנטת על הנרי. השיער שלו המשיך לנוע ברחבי החדר, מבריח עכברוש אחד גי'נג'י, אוסף איתו קורי עכביש וכמה אוכמניות מעופשות.
"שככה יהיה לי טוב!" הצטווחה בקול מוזר, תפסה את הנרי והדביקה לו נשיקה מקומחת על הלחי הסמוקה.
סוף דבר:
יודעי דבר יודעים לציין שהגרסא הקמאית של המטאטא בימי הביניים המאוחרים נקראה בשם הנרי לזכר ממציאו.

תפקיד העלאת האתגר הבא מונח זה עתה, ברוב פאר ורושם, לפתחכם.

לגבי הפרס. זו נקודה כואבת. חשבתי לתומי שיהיו כמה מתנדבים שיתנדבו לקחת חסות על הפרס, לאור תחינותיי הבוכיות. אבל בינתיים קיבלנו רק הבטחה מ @גדי ישראלי לספק חופשה זוגית בשטוטגרט. באחריותו המעורפלת. יש לתאם איתו את קבלת הפרס, או תמורתו במזומן. (כאן בא כזה: ;))

חוץ מזאת, הוצעה הצעה מעניינת כזו: שגבאי הפורם המוכשר, מאיר דרכינו מוהנ"ת גלנט, יראיין את הזוכה ראיון חג מיוחד, במיטב כישרונו הידוע. הגבאי נתן את הסכמתו הנלהבת לעניין.

ייצרו אתכם קשר מההפקה בעניין הזה.

(אם זה יצליח, אפשר יהיה אפילו למסד את העניין, כך שזוכי האתגרים מכאן ואילך, יזכו לקבל חינם אין כסף ראיון אוהד ומוטה לטובתו, בה יוכל לשטוח באין מפריע את משנתו הספרותית ותורתו התחבירית, ויקבל במה מכובדת להשמיע כרצונו החופשי את דעותיו לגבי אופי הפורום, ייעודיו והתיקונים הנדרשים בו, וכל שאר הנושאים שעולים על הרוח).

לסיום, ארצה להודות לכל המשתתפים המוכשרים, העוזרים והמסייעים, שהעניקו לי תקופה נדירה של עשייה מאתגרת ורבת כבוד.

הצלחה מרובה וחודש שמייח!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הימים עמוסים, ואני לא רוצה למשוך את זה יותר מדי, לכן אקצר.

כ"ב יצירות הועלו בסיבוב זה של האתגר, וכל אחד מהם מוצלח, מקורי ומשובח יותר מהשני (לפעמים המציאות היא דבר לא הגיוני). זה בוודאי יהיה אחד האתגרים המעניינים והמשעשעים לחזור אליו בעוד שלושים-ארבעים שנה, כשנתגעגע לשנים היפות האלו.

היה ראוי להתייחס בפירוט רב לכל אחת מהיצירות, אבל הדבר ייקח יותר מדי זמן. ובימים אלו אני נושם בקושי. אז להלן כמה קטעים נבחרים שלכדו את תשומת ליבי, והכרזת המקום הראשון. (ואם ייווצר חלון קטן של זמן פנוי, אשתדל להתייחס בע"ה קצרות לשאר היצירות, שכאמור כולן היו פגזיות לחלוטין).

אציין את המובן מאליו, כי השפיטה סובייקטיבית לחלוטין, למרות שניסיתי להיצמד לפרמטרים הידועים, אז מראש אבקש סליחה מכולם.

@כתב ומכתב קטע משובח ומושקע ברמה גבוהה. עלילה אמנותית שלמה שפרוסה על פני דורות. סגנון כובש. מדהים, שנון ומצחיק מאוד. חבל שלא באת בסיבוב הקודם.

@נתן גלנט עלילותיהן של קיווי ופסיפלורה האומללות והנפחדות נגעו לליבי שכמעט פקע מצחוק. אדיר וזורם בקצב חזק. תודה שחרגת ממכסת המילים.

@שריונה היה מצחיק מאוד. מקוריות מעוררת התפעלות, כל פעם מחדש. כשכדור השוקולד יצא מהכיס, שם צחקתי בקול. וזה לא היה נעים. קטע זוכה, לולי חריגת מילים עצומה וחסרת אחריות.

@עדיאל קטסטרופה משובחת וסוחפת במינה, עם עושר מילוני נדיר ונעים. מתוך הסערה הציורית - מגיחה ההמצאה שתשנה את פני העולם. כך בדיוק זה צריך לקרות. שתיתי את הקטע בכיף נדיר.

@גדי ישראלי טוב, אתה היית צריך לזכות. אם כמובן היית עושה דבר כזה בסיבוב הראשון, ואם לא היית שם שני קטעים כשאמרו אחד, ואם לא היית משאיר אותנו במתח נוגס כל כך. אתה תותח כבד, אחי.

ובמקום הראשון:

@nechamizak

לא יודע מה אתכם, אבל אני לגמרי צללתי לתוך התמונה התוססת הזו. הייתי כמו זבוב על הקיר בביתה של מרת מטילדה תחי', ובעיניי ראיתי את העכברוש הג'נג'י החמוד מתרוצץ לו כשבפיו חתיכת פאי קרפדות מגרה כל כך.

רעיון, כתיבה, הגשה, אווירה וקצב משובחים במינם.

הנה זה שוב, למי שפספס, ולמי שרוצה עוד פעם.

מטילדה קינחה את הזיעה מפניה בסינר המשובץ, וספקה את כפיה הבשרניות. היום בערב תתקיים האסיפה החמישית של איגוד עקרות הבית המושלמות של האצולה הכפרית על שם תרזה לנקסטר.
היא חייבת להוכיח שהיא עקרת בית למופת. בניקיון סירים, בחליטת תה, בהכנת נקניקיה, בהברקת חלונות, בצחצוח רומחים. בתחום אחד, לכל הפחות, מה שזה לא יהיה.
חשבה שהיא מומחית בפשטידות. כבר שבוע היא מחפשת וריאציה חדשה לפאי שתוכל להציג בוועידה, וניסתה מגוון רכיבים אפשריים.
פאי חציל כבוש עם ריבת אוכמניות. יאק.
פאי ביצים מטוגנות עם פודינג וניל. איכס.
פאי קרפדות ומלפפונים צעירים. גועל מרוכז.
היו עוד. זה היה מביש להיזכר בהם.
היא התרוממה על קצות בהונותיה, ומתחה את ידה כדי לחלץ מתקרת המטבח מערוך ברזל כבד משקל עבור הניסיון העשרים ושלושה בהכנת פאי. מישהו פתאום נחבט בה. מטילדה איבדה את שיווי המשקל, והשתטחה על הרצפה כשהמערוך הולם ברקתה.
אחרי שהזיקוקים הסתלקו משדה הראיה, היא זיהתה את השערות הבהירות של הנרי מדגדגות את הרצפה ואת הרגליים שלו מונפות אל על.
"בכור שטן" היא גנחה, "שוב אתה עם ההרגל המגונה שלך ללכת על הידיים במקום על הרגליים?".
הנרי התרחק, מקפץ על ידיו ומצחקק בקונדסיות, רומס את שאריות הכבוד העצמי שנותרו לה.
השפה התחתונה שלה רטטה מזעם, והגבות התקרבו אחת לשנייה יוצרות זווית קהה. משהו קר התחכך בידיה. המערוך! הגיע הזמן לעשות בו שימוש הגון.
התרוממה מסוחררת, אוחזת את המערוך באצבעות מולבנות. הנרי חמק לפינה אחרת של החדר, והמשיך לקפץ על ידיו לעברו השני.
חפץ נוצץ נשרך אחרי הסבכה הזהובה שלו. טבעת האירוסין שריצ'ארד הביא לה בימים הטובים ההם!
מטילדה הסתכלה מהופנטת על הנרי. השיער שלו המשיך לנוע ברחבי החדר, מבריח עכברוש אחד גי'נג'י, אוסף איתו קורי עכביש וכמה אוכמניות מעופשות.
"שככה יהיה לי טוב!" הצטווחה בקול מוזר, תפסה את הנרי והדביקה לו נשיקה מקומחת על הלחי הסמוקה.
סוף דבר:
יודעי דבר יודעים לציין שהגרסא הקמאית של המטאטא בימי הביניים המאוחרים נקראה בשם הנרי לזכר ממציאו.

תפקיד העלאת האתגר הבא מונח זה עתה, ברוב פאר ורושם, לפתחכם.

לגבי הפרס. זו נקודה כואבת. חשבתי לתומי שיהיו כמה מתנדבים שיתנדבו לקחת חסות על הפרס, לאור תחינותיי הבוכיות. אבל בינתיים קיבלנו רק הבטחה מ @גדי ישראלי לספק חופשה זוגית בשטוטגרט. באחריותו המעורפלת. יש לתאם איתו את קבלת הפרס, או תמורתו במזומן. (כאן בא כזה: ;))

חוץ מזאת, הוצעה הצעה מעניינת כזו: שגבאי הפורם המוכשר, מאיר דרכינו מוהנ"ת גלנט, יראיין את הזוכה ראיון חג מיוחד, במיטב כישרונו הידוע. הגבאי נתן את הסכמתו הנלהבת לעניין.

ייצרו אתכם קשר מההפקה בעניין הזה.

(אם זה יצליח, אפשר יהיה אפילו למסד את העניין, כך שזוכי האתגרים מכאן ואילך, יזכו לקבל חינם אין כסף ראיון אוהד ומוטה לטובתו, בה יוכל לשטוח באין מפריע את משנתו הספרותית ותורתו התחבירית, ויקבל במה מכובדת להשמיע כרצונו החופשי את דעותיו לגבי אופי הפורום, ייעודיו והתיקונים הנדרשים בו, וכל שאר הנושאים שעולים על הרוח).

לסיום, ארצה להודות לכל המשתתפים המוכשרים, העוזרים והמסייעים, שהעניקו לי תקופה נדירה של עשייה מאתגרת ורבת כבוד.

הצלחה מרובה וחודש שמייח!
יפה מאוד, מענג. שפיטה ייחודית. מתאים בדיוק לאווירה בימים אלו:)

אאל"ט הזוכה כבר זכתה באחד האתגרים האחרונים...

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כזה אני, תמיד ליד, אוטוטו, נוגע ולא נוגע...

תודה, משויטט, אם היה צריך לבחור באתגר מן האתגרים שעלו כאן.
ואני, זקן ושבע ימים, ראיתי אתגרים בחיי, תאמינו לי שראיתי.

אבל כזה, כזה עוד לא היה. חוויה מטלטלת, סוחפת חושים, מענגת, חיה, נושמת, מציפה, אינטליגנטית, אתגר אתגרי, מהנה וחווייתי
וגם מחכים, מעשיר ומאלף. בעצם - מטרתו של מוסד האתגרות הפרוגאית.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
ובמקום הראשון:

@nechamizak
זה- צפור קטנה לחשה לי שהמטאטא יטאטא הכל הצידה ויגרוף את המקום הראשון.
אהבתי את הסיפור מאד!
קטע זוכה, לולי חריגת מילים עצומה וחסרת אחריות.
חרגתי?
למה נראה לי שבקושי גרדתי את ה-50 מילים?:eek:
חסרת אחריות? אני?!
תנו לי לכתוב כאוות נפשי.. בבקשה.. להיות חופשית ללא מגבלה. בטח לא מגבלה של מילים;)
היה מאתגר מאד,האתגר.
נהניתי מכל רגע ומכל יצירה. כולם שם אלופים!!

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה על הפרגונים!

למעשה, תכננתי לכתוב על שניצל, ואז ראיתי ששריונה כתבה כבר על אוכל. בדיוק סיימתי לטאטא את הבית בפעם השישית, ופתאום המטאטא היה נראה לי כמו ילד הפוך...

על הפרס שאני אמורה לקבל עוד אחשוב באיזה אופן לממש אותו. צפו למשא ומתן...

באשר לאתגר הבא, אשתדל לחשוב על רעיון בהקדם האפשרי, אבל שאלה לי לנכבדי הפורום: בשיפוט יהיה ניתן להיעזר במישהו אחר? נגיד, בוקי סריקי והאדמו"ר מקורצוויל הם גורמים חוקיים? או גורמים אחרים שמבינים בכתיבה וספרות?

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בוקי סריקי והאדמו"ר מקורצוויל
תיקון טעות:
בוקי מז'ורי.
בוקי סריקי זה מזרקור של שנות השמונים.

ואם כבר אדמורינ"ו מקורצווייל, אי אפשר שלא להזכיר אמרת שפר שהיה נוהג לומר כל ליל שבת בצהריים כשעיניו משוטטות בחורים וסדקים:
נקי או לא, מלוכלך או כן, העיקר שיש מטאטא.
ובוקי שהכיר את ההלוך יילך של הרבי, והיה מבין הרבה מעבר למה שהיה שומע, היה ממהר להביא את הבילקעס וההערינג וכל המסתעף.
ולכשנגמרה הסעודה, וטאטא המטאטא הבינו כולם יחדיו איך עיניו של האדמו"ר צופיות למרחוק.

נערך לאחרונה ב:

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
בוקי סריקי זה ממסכת עבודה זרה.
הפירוש בארמית זה כלים ריקים, ובעברית דברי הבל והבאי.
רבקה שזורי השתמשה בו בעיתון זרקור בהשאלה בשינוי של חיריק בקוף במקום צירה שבמקור.
זכרתי משהו כזה, אבל המקור לטעות היה, כמובן, מזרקור...

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
@nechamizak - שאפו ענק!
הבכור שטן הזה הכריע, אין מה לומר ;)
ויש לי אתגר בשבילך:
היות והמטאטא היום אצלנו הוא אביזר שבתי לגמרי -
פליז, קטע חדש על המצאת האיירובוט?

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
כזה אני, תמיד ליד, אוטוטו, נוגע ולא נוגע...

.

גם אני...
באתגר הזה הייתי זוכה אם... ואם... ואם... באתגר הקודם עד שהגעתי למקום השלישי - אז היה על זה ויכוח בין השופטות. בקיצור, מגיע לשנינו פרס תנחומים. אתה בקטע של שטוטגרט?

ברכות לזוכה המאושרת. לגבי הפרס, אין אפשרות לקבל תמורתו במזומן לצערי, זו הזיה שידידנו הבריק ברגע של השראה. אבל בהחלט, שטוטגרט זה שטוטגרט. פשוט תתייצבו בשדה"ת ותאמרו שגדי ישראלי שלח אתכם. לא צריך יותר.
אגב, אם אתם בונים על היעוץ של האדמו"ר מקורצוויל, תקבעו תור כבר עכשו. אני ממליץ מנסיון.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
תיקון טעות:
בוקי מז'ורי.
בוקי סריקי זה מזרקור של שנות השמונים.

ואם כבר אדמורינ"ו מקורצווייל, אי אפשר שלא להזכיר אמרת שפר שהיה נוהג לומר כל ליל שבת בצהריים כשעיניו משוטטות בחורים וסדקים:
נקי או לא, מלוכלך או כן, העיקר שיש מטאטא.
ובוקי שהכיר את ההלוך יילך של הרבי, והיה מבין הרבה מעבר למה שהיה שומע, היה ממהר להביא את הבילקעס וההערינג וכל המסתעף.
ולכשנגמרה הסעודה, וטאטא המטאטא הבינו כולם יחדיו איך עיניו של האדמו"ר צופיות למרחוק.
תכלס - נפלתי מהכסא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה