מידע שימושי הכשר OU

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
האם אכן כל החרדים בארה"ב אוכלים את ההכשר הזה?
(כי זה נוגע לעלית לא מגדים, יש להם מלא מוצרים של OU).

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שאלתך היא על OU ישראל (וא"כ אין קשר למנהג ארה"ב). לשאלתך OU ישראל הוא ארגון דתי לאומי...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י moishy;1570009:
שאלתך היא על OU ישראל (וא"כ אין קשר למנהג ארה"ב). לשאלתך OU ישראל הוא ארגון דתי לאומי...

אני מבינה שיש חילוק בין ההכשר בארץ, להכשר בחו"ל.
האם אכן כל החרדים בארה"ב אוכלים את OU ארה"ב?

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
--

קבצים מצורפים

• OU.mp3
    KB 155.3 · צפיות: 96

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הרב יעקב יוסף זצ"ל

גם אחיו הרב דוד אמר זאת בשיעור שהועבר בשידור חי ברדיו, והמנכ"ל של OU התקשר לאחר השיעור לרדיו ואמר שיתבע אותם על הוצאת דיבה, אך בפועל עד היום לא תבע אותם. מה שאומר שהדברים נכונים... (כך סיפר הרב עצמו)

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הוא טוען שהם סומכים על דעת הב"ח שהוא דעת יחיד בזה. וכיום שיש אפשרות לנהוג בזה כדעת רוב הפוסקים הם לא צריכים להקל בזה, או לפחות להודיע לציבור שהם מקילים בזה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
כל משפחה ורמת הכשרות שהיא מחפשת.
אם אתם מסגנון רק בד"ץ/רובין/לנדא/שארית וזהו,
ההכשר הזה ממש לא מספק.
סתם ככה, ידוע לי מרב ומו"ץ שעוסק בין השאר בלווי רבני להשגחות בחו"ל, שרמת ההכשרים מבחינה הלכתית -בחו"ל, היא ממש לא כמו בארץ.

יעקב111

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;1569996:
הכשר OU
האם אכן כל החרדים בארה"ב אוכלים את ההכשר הזה?

ממש לא!
יש בזה בעיות כידוע.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש הבדל גדול בין כשרות בארץ - שזה לפי הכשרים, וסומכים על הכשר מסויים אז אוכלים את כל המוצרים שלו.
לעומת כשרות בחו"ל שזה הרבה יותר מסובך כי צריך להכיר את המוצרים, והכשרות היא לפי מוצר. כלומר - להכשר X הפסטה בסדר אבל מוצרי חלב לא, וכו'.
OU נחשב להכשר שהרבה לא אוכלים אותו בכלל, ומצד שני מכירה משפחות חסידיות מפוארות (אמריקאים) שאוכלים את זה, אבל אולי רק בחלק מהמוצרים - ראיתי שממתקים הם כן אוכלים OU, אבל אין לי מושג לגבי דברים אחרים.
הכי טוב - לשאול מישהו חוצניק שאת סומכת על היראת שמים שלו.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
טוב, תודה.
קיבלתי תשובה.
נשארו לנו חטיפים מפורים. אנחנו לא אוכלים את ההכשר, ורצינו להבין באיזו רמה זה כדי לדעת אם אפשר לתת לנוער חילוני, או לזרוק לפח.

אם יש כאלו שכן סומכים על זה, וכתוב על זה שזה חלב ישראל, נראה לי אפשר לתת וזה לא בגדר הכשלה.

(רק שכמה אמריקאים יר"ש טענו ש'כולם' בארה"ב אוכלים את זה, והיה נראה לי קצת לא נכון באופן גורף).

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י נוי;1570070:
סתם ככה, ידוע לי מרב ומו"ץ שעוסק בין השאר בלווי רבני להשגחות בחו"ל, שרמת ההכשרים מבחינה הלכתית -בחו"ל, היא ממש לא כמו בארץ.

גם אני שמעתי פעם בשיעור מהרב רובין שההכשר הכי טוב בחו"ל לא מתקרב להכשר בינוני בארץ. (לא זוכר את לשונו במדוייק אבל פחות או יותר... מה גם שזה היה לפני כ-10 שנים ואולי השתנתה המציאות מאז).

נכתב ע"י ariels;1570099:
יש הבדל גדול בין כשרות בארץ - שזה לפי הכשרים, וסומכים על הכשר מסויים אז אוכלים את כל המוצרים שלו.
לעומת כשרות בחו"ל שזה הרבה יותר מסובך כי צריך להכיר את המוצרים, והכשרות היא לפי מוצר. כלומר - להכשר X הפסטה בסדר אבל מוצרי חלב לא, וכו'.
OU נחשב להכשר שהרבה לא אוכלים אותו בכלל, ומצד שני מכירה משפחות חסידיות מפוארות (אמריקאים) שאוכלים את זה, אבל אולי רק בחלק מהמוצרים - ראיתי שממתקים הם כן אוכלים OU, אבל אין לי מושג לגבי דברים אחרים.
הכי טוב - לשאול מישהו חוצניק שאת סומכת על היראת שמים שלו.

השבוע שמעתי שיעור מהרב דב לנדא (שהיה בחתם סופר ב"ב) ושאלו אותו על איזה כשרויות בחו"ל אפשר לסמוך, והוא אמר שישאלו על מוצרים והוא יוכל לענות.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
המסטיקים של עלית שממותגים כ'מגדים' הם בהכשר הבד"ץ העדה החרדית, אע"פ שרשום עליהם רק ההכשר של ou.

חולי

משתמש סופר מקצוען
שמעתי שהכשר OU וזה כעין קורת גג להרבה כשרויות קטנות במקומות שונים ומכאן מתחילה הבעיה

דר"א נראה לי שאיגוד הרבנים (ווסטהיים) הרבה סומכים עליו לא פחות מהכשר מהודר בארץ. גם אלו שלא אוכלים חת"ס וכדומה

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
OU בארה"ב הוא ארגון ענק הבנוי בצורה הבאה, ישנם עקרונות בסיסיים שלא ניתן להקל יותר אבל הרב המכשיר יכול להחמיר אם רצונו בכך. באופן עקרוני הם אינם מקפידים על 3 דברים בסיסיים:
1. פת ישראל
2. בישול ישראל
3. חלב סתם

ישנם מרבני הOU שכן מקפידים על כל הנ"ל או חלקם, וע"כ יש לברר לפי מוצר.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בנוגע לטענה שהועלתה באשכול זה לפחות 3 פעמים בניסוחים שונים, שההכשרים בחו"ל פחות טובים מההכשרים בארץ. זה לא נכון. חד משמעית. ברור שישנם הכשרים בינוניים ומטה בחו"ל, אבל חלילה להוציא ש"ר על קהילות רבות של יראים ושלמים, שאינם נזהרים בכשרות מאכליהם.
אני מכיר באופן אישי כמה הכשרים מארה"ב ואירופה הטובים לא פחות ואולי אף יותר מההכשרים היותר טובים בארץ.

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י moishy;1570203:
אני מכיר באופן אישי כמה הכשרים מארה"ב ואירופה הטובים לא פחות ואולי אף יותר מההכשרים היותר טובים בארץ.

תוכל לפרט?
גדולי הרבנים העוסקים בתחום הכשרות בארץ לא מוכנים לומר על הכשר מסויים מחו"ל שאפשר לסמוך עליו באופן גורף אלא תלוי במוצר.

נ.ב. ח"ו אף אחד לא התכוין להוציא שם רע על בני חו"ל.
אם אין להם ברירה - ההכרח לא יגונה.
לנו בארץ ב"ה יש.

חולי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דוד|אסתי;1570226:
תוכל לפרט?
גדולי הרבנים העוסקים בתחום הכשרות בארץ לא מוכנים לומר על הכשר מסויים מחו"ל שאפשר לסמוך עליו באופן גורף אלא תלוי במוצר.

איגוד הרבנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה