הכנת תיק לביקורת

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הכנת תיק לביקורת, האם זה אחד מתפקידיה של מנהלת חשבונות (לא של יועץ מס/ רו"ח?)

אני מנהלת חשבונות מתחילה (פחות משנה של ניסיון..) וביקשו ממני במסגרת העבודה להכין תיק לביקורת (כמובן בלי מינימום הסבר מה בדיוק צריך לעשות ומה זה אומר...

אשמח אם מישהי תוכל לתת לי רקע מקיף, מה פחות או יותר צריך לעשות, והאם זה כלול בתפקידה של מנהלת החשבונות.

תודה מראש!

תרצה613

משתמש מקצוען
זה כלול בתפקיד, ובזה נמדדת המקצועיות שלך...

הכל צריך להיות סגור - בנקים (עו"ש, הלוואות, פקדונות), קופות, ספקים, לקוחות, קופות גמל, חו"ז עובדים...
שהיתרות יהיו רק מה שעובר לשנה הבאה (למשל משכורות דצמבר ששולמו בינואר)
כמו כן לבדוק רציפות אסמכתא בהכנסות, רציפות הוצאות שוטפות.
היתרה של הבנקים, קופות אשראי וכו' צריכות להתאים במדויק לאישורי יתרות (כולל הלוואות, פקדונות וכו')

ברגע שהכל מוכן, התיק עובר לביקורת שזה תפקידו של הרו"ח/ יועץ מס.

מאמינה שפיספסתי כמה דברים כי אני לא מרוכזת, בטח יוסיפו פה וידייקו לך.

יהודיתו

משתמש מקצוען
בדיוק - זה חלק מהתפקיד :
1.לבדוק שיש ייבוא של כל חשבונות העו''ש והתאמה של הויזות
2.לבדוק את מצב הספקים/לקוחות - במידת הצורך - לבקש חשבוניות חסרות ללקוח וכו וכו
3.לבדוק חוז עובדים
4.לבדוק תשלום לקופ''ג
5.לבדוק את הון המניות
6.כשהכל כבר סגור טיפ טופ - לעשות ויש על הכל ולבדוק שלא פספסת משהו (כמו העברת מטח וכאלה)
מה שאמור להשאר פתוח זה כל היתרות פתיחה לשנה הבאה - כמו המשך תשלומים, משכורות סוף שנה וכו...
ואז התיק עובר לביקורת..
בהצלחה :)

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה!

אשמח לדעת מה פירוש לבדוק, ז"א מה אני צריכה לעשות בפועל.

לדוגמא: שלב ראשון אחרי שהכל סגור (הבנתי שלא חייב לסגור גם את כל כרטיסי
האשראי, זה נכון?) מדפיסים מאזן בוחן.

שלב שני...

אני יודעת שבעיקרון אמורים להסביר את זה במקום העבודה, במיוחד כאשר לוקחים מישהי ללא נסיון קודם. אבל אם זה משהו שאפשר להסביר כאן, אז אשמח.

BA59787

משתמש רשום
מזכירה לי כשנגשתי בחשש מה לבוס שלי ועדכנתי אותו שהמאזן לעמותה X מוכנה.
הוא הנהן בראשו ולאחר כשעה קרא לי לחדר. התברר שלא מאזן ובטח שלא מוכן...

ישבנו שעה והוא הדריך אותי את צורת העבודה לפי שלבים ונתן לי משימות בנושא ותוך כמה שבועות ידעתי להכין מאזן, הפעם באמת.

מה שאני רוצה לבטא, שקשה ללמד לסגור מאזן בכמה שורות בפורום. אבל בהנחה פשוטה שיודעים במקום העבודה שאת בלי נסיון וידעו שעם זה הם אמורים להתמודד.
אני מציע לבקש עזרה בסיסית מהבוס/עמית לעבודה בצורה הבאה: את נגשת אליו/ה עם החומר הנתון ושואלת מה השלב הבא שאני אמורה לעשות עם החומר, ואז את חוזרת למקום ומנסה לבצעת זאת בעצמך. לאר מכן את מראה לו את העבודה, שומעת הערות (כמעט תמיד יהיו כאלו, לא להיבהל זה טבעי) ומתקנת ומיד מבקשת הנחיות לגבי השלב הבא וכן הלאה עד לסיום המאזן בהצלחה.

תפנימי שיודעים במקום העבודה שזה רמת הידע שלך וככל הנראה יעזרו לך.
מצד שני אף אחד לא אוהב שניגשים אליו ומבקשים ממנו "תעשה לי את זה", אבל כן מוכנים לעזור כשאת שואלת שאלות ממוקדות ומראה מוכנות להשקיע ולנסות להבין.

שיהיה ברור: כל אחד שיש לו נסיון התחיל פעם באפס נסיון (ועשה המון טעויות בדרך !).

המון המון הצלחה

יהודיתו

משתמש מקצוען
כן לדעתי אל תתביישי פשוט לגשת אליו ולבקש ממנו שימנה איזה עובד/ת שינחה אותך...
כי אח''כ הכל יפול עלייך:
שלא מוכן בזמן - או שהעבודה לא נעשתה בצורה טובה...ותיקונים בהנה''ח - זה דבר ארוווךך :confused:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה