הכנסת משכירות - ב"שחור"

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
אבקש עזרה:

חלק משמעותי מההכנסה שלי (8900 ש"ח) בא מהשכרת דירה להשקעה ומ-2 יח"ד.

השכירות נכנסת לחשבון בצ'קים והעברות, ויש לי חוזי שכירות, אבל היא לא מדווחת לרשויות (משום מה ...).

האם השכירות נחשבת להכנסה ? האם יש הבדל לענין זה בין הבנקים ?

תודה !

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
תבדוק אפשרות של הפקדת הצ'קים להורים, ושהם יעבירו לך את הכסף.

למיטב ידיעתי, קבלת מענק קבוע מההורים נחשבת להכנסה.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ממה שידוע לי, שכירות, גם אם אינה משתקפת בחשבון, נחשבת כהכנסה לעניין משכנתא.
(לפני כמה חודשים עשיתי מחזור, והבנק הסתפק בחוזה שכירות בלי שראו אפילו שקל מזה בחשבון, אבל לא היה מדובר על סכום מאוד משמעותי.)
ייתכן ואם מדובר בהכנסה בסכום גבוה, והכנסה עיקרית- הם כן ירצו לראות את זה בחשבון.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בבנק מרכנתיל מקבלים עד 5100 שקל שכירות מיחידות אם הכל נכנס כשורה וקבוע עם חוזי שכירות.
הכנסה קבוע מהורים כעזרה קבועה בבנק פאגי מתחשבים גם בזה

אפיפית

משתמש פעיל
לפי מה שידוע לי שכירות נחשבת כהכנסה
עד ל5000 בערך זה לא חייב במס אז אין בעיה לדווח על זה
סכום גבוהה יותר
הייתי מתייעצת עם יועץ

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לפי מה שידוע לי שכירות נחשבת כהכנסה
עד ל5000 בערך זה לא חייב במס אז אין בעיה לדווח על זה
סכום גבוהה יותר
הייתי מתייעצת עם יועץ
צודקת לגבי המס.
נבחינת הבנקים הם מסכימים לקבל רק מה שרשום. מה הבעיה לעשות חוזה פיקטיבי וכו???
מרכנתיל משום מה מסכימים ככה.. מביאים להם חוזה שכירות עם הכנסות קבועות שנראה בחשבון בהעברה קבועה או צ'קים קבועים מהשוכר וזה עובר

אדם11

משתמש חדש
אבקש עזרה:

השכירות נכנסת לחשבון בצ'קים והעברות, ויש לי חוזי שכירות, אבל היא לא מדווחת לרשויות (משום מה ...).

האם השכירות נחשבת להכנסה ? האם יש הבדל לענין זה בין הבנקים ?

תודה !
לעניין הזה אין תאום בין הבנק למס הכנסה- אם דיווחת לרשויות או לא - זה גם לא מעניין אותם. ברגע שיש לך חוזה שכירות + העברות לבנק - זה סוגר לך פינה מבחינת הבנק והוא מחשיב את הסכום הנ"ל בתוך שכלול יחס החזר.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כמובן שלא הייתי כותב על הכנסה שלי ב"שחור", כאן באתר. כל ההכנסות שלי מדווחות כחוק. אני שואל בשביל חבר שמתייעץ אתי.
מנין ההיתר להפליל "חבר" כך לאור יום...?
מתאר לעצמי כי אתה עומד לבקש רק 50% מימון. אחרת אי אפשר להחשיב את ההכנסה.

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
זה הנחיה של בנק ישראל, שעל הכנסה לא מדווחת אי אפשר לקחת משכנתא של יותר מ-50%, או שזה מדיניות של איזה בנק ?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה הנחיה של בנק ישראל, שעל הכנסה לא מדווחת אי אפשר לקחת משכנתא של יותר מ-50%, או שזה מדיניות של איזה בנק ?
אין הנחיה כזו. כל הבנקים לא מקבלים הכנסה לא מדווחת משכירות רק מרכנתיל מסכימים. ופאגי מסכימים להתיחס לעזרה מהורים

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לפעם הבא: אם אתה רוצה להתייחס להודעה שלי, צטט הודעה
לא.
אלא כי אם אתה מצהיר על שכירות הווי אומר שיש לך דירה נוספת, ממילא אינך זכאי ליותר מ50%.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה