הכל תיקונים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מצורף מאמר שכתבתי (העליתי את חציו לאתגר הפוטנציאל, ובהסכמתה אני מעלה כאן את הקטע המלא שחרג ממכסת ה200 מילים. ללא קשר לאתגר המקורי)

אז היינו שם.

אחרי השבועות של ההכנה הרוחנית, הגשמית, הכספית, הגענו לשם. שבוע לפני ראש השנה.
כמה התרוצצנו, כמה יגענו, ולבסוף- הנה, אנחנו כבר כמעט שם. רק עוד צעד אחד.

עמדנו בשדה התעופה הנוצץ שנחנך באיחור בשנת 2004, וזכה לכינוי הנלעג-משהו "נתב"ג 2000"
בהינו בהלם קל בכמות החסידים המדהימה הגודשת את הטרמינל, והתקדמנו בנחישות וברגישות אל היעד הנכסף:
דלפק הצ'ק אין.
מצאנו את העמדות המיועדות לנו- "טיסת הצ'רטר מס 54862 תל אביב- אודסה" ונעצנו עיניים מיואשות בתור הארוך.
ביצענו סקר זריז אצל הזריזים שהקדימו אותנו בתור המייגע: אין מנוס משעתיים המתנה. במקרה הטוב.

אחי הצעיר התיישב על המזוודה ונעץ את עיניו עמוק בספרון "תיקון הכללי" שקיבל יותר מוקדם היום מחסיד נלהב.
אבי נשען קדימה על העגלה המתכתית עמוסת התיקים, ומלמל: אין דבר, אין דבר, בסוף נגיע. הכל תיקונים.
ואני? אני נשאתי תפילה לנס. נס שיגאל אותנו מההמתנה הכפויה והצפויה של שעתיים. נס שיגאל אותנו מההתקדמות האיטית של 0.001 קמ"ש בואכה הדלפק המיוחל.

ואז זה קרה. הנס הגיע.
לנס קראו נתן (בתקווה שהפתקית המהוהה על דש בגדו אמינה). נתן הסדרן. נתן שמתגלה משום מקום, פונה אלינו, ושואל:
חבר'ה, אתם רוצים להצטרף לטיסה לפניכם? המטוס כבר מחכה לצאת. המטוס ואני על קוצים. כמה נוסעים לא הגיעו וחבל לנו על המקומות. אתם מעוניינים? יש לכם 3 שניות להחליט.
הבטנו בתור המזדחל. הבטנו בנתן הממהר. קיבלנו החלטה.
החלטה טובה. החלטה חיובית.

אבי נענע בראשון לאישור ואמר: כן, בוודאי, הכל ישועות.
אחי אמר: נו או הו, או הו נו. נו או.
אני אמרתי: כל כך חבל שלא התפללתי במקום על-
ונתן קוטע אותי ואומר: רוצו כבר! מאוחר!
קריצה קטנה מנתן אל הפקיד העייף בעמדת הצ'ק אין הסגורה בפינת האולם, ואנחנו כבר אחרי הצ'ק אין, מזוודותינו ממהרות אל המטוס.
אנחנו רצים, רצים. ונתן צועק עלינו: אני אקח עבורכם את התיקים. רוצו כבר!
נתן מניף את כל התיקים שלנו, ורץ במהירות בין הדוכנים הנוצצים עמוסי התכשיטים.
אנחנו דולקים אחריו ומזהים את קצהו נעלם מאחורי חנות הצעצועים.
אנחנו מגבירים מהירות, חומקים ברגע האחרון מתייר מצועצע עטור מצחיה- וחולפים כרוח חורפית מבעד לשער B.
ימינה, שמאלה, דילוגון קטן מעל ילדון קטנטן, ו--
נתן כבר בקצה המסדרון עם רגל אחת בדלפק העליה למטוס. מסתובב אחורנית וצועק אלינו בהנאה: נו????!!!! אל תשכחו שהתיקים שלכם אצלי! היידה! המטוס בורח! רוצו הנה!
אנחנו מגבירים מהירות, עפים כנשרים. כמעט נופלים היישר לעמדת הבידוק. נתן קורץ קריצה סודית ורבת רושם אל העמדה, דוחף אותנו קלות-
ואנחנו במטוס.

2 דקות ו-22 שניות.

הדלת הכבדה מוסטת מאחורינו, מאות הנוסעים מביטים בנו בתמיהה, והדייל גוער בנו במבטא עמוק:
הייתם חייבים לעכב את כל החסידים? בלאט!

אנחנו מתנשפים, מתיישבים, חוגרים.
רבי נחמן, אנחנו באים, אשרינו!

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חח, איזה תיאור מלבב!
אמנם על פי החוק והסדר הטוב מן הדין היה להאריך קצת את הפסקאות (כלומר, לצופף קצת את המשפטים ולוותר על כמה וכמה 'אנטרים'), אבל הפסקאות הקצרות והמרובות תורמות בכ"ז לתחושת קוצר הרוח לנוכח התור הארוך מחד גיסא ולבהילות המרדף אחר נתן ה'נס' (תרתי משמע כמעט) מאידך גיסא.
עלה והצלח!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
עכשיו ראיתי איך זה נראה, אכן במקור לא כתבתי כך את הפסקאות מרווחות כל כך.
(הדבקה מתוך וורד)
לאור הערותיכם ערכתי את ההודעה..

הסיפור אכן התרחש כך. מקווה לכתוב עוד קצת מההמשך בס"ד (-מקובץ מכמה נסיעות יחד)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הדלתות נסגרות והנוסעים מתעוררים לחיים בפרץ של אנרגיה מחודשת. כמה חסידים מתרוצצים הנה והנה ומחפשים בשורת תאי האחסון העליונים עוד טיפת נדל"ן פנויה לאחסן כמה חבילות וצרורות. (הם לא מוצאים. "אייר אודסה" לא מאמינה בתאי מטען גדולים) הרמקול נדלק לחיים ומשמיע נאום מייגע ברוסית. אחרי 5 דקות תמימות של הנאום ונסיונות נואשים לפענח את התוכן המסתורי של הנאום, אני נכנע: אני פונה לאבי ושואל אותו: במטותא, מה אמרו שם??
הוא מניח אצבע בספר, מנענע בידיו כדי להמחיש את ריקנות הנאום- ואומר לי ולצעירי החסידים הנרגשים הנקהלים סביבו: "הם אומרים שמזג האוויר יהיה טוב"...

הדיילים עושים סיבוב קצר במטוס ודוחפים קדימה כל כסא שהוסט אחורנית.
המטוס יוצא לאט לאט מהחניה, והכנפיים שלו רוטטות קצת. איפה ההתרגשות? צועק יעקב הנרגש, ומאיר שמחה השמח צועק לו: בלב! התרגשות עצומה! נוסעים לצדיק!
אבי שקוע בתהילים, ומנסה לפתות אותי לומר כמה קפיטלאך'. הוא כמעט מצליח אלא ש-
אחי שואל אותי מעם אפו התחוב בחוברת הבטיחות המפחידה עם האיורים העליזים של מטוסים קורסים הנוחתים נחיתת חרום בלב ים: "למה הם צועקים??"
אני עונה:
איך הם ישמעו אחד את השני? הם יושבים בשני הקצוות המנוגדים של המטוס...

המטוס גולש לאיטו אל מסלול ההמראה.
אני מקבל טפיחה ידידותית על ראשי. אני מסתובב ומוצא את ידידי הוותיק יושב כסא מאחורי. הוא מחייך בשמחה ולא אומר לי מילה. מתבודד! אשריו.
אבי חוגר את עצמו בנחת וממשיך למלמל תהילים, הוא מחווה לי על 17 דפים יחד, כאומר: אם היית אומר תהילים במקום להסתכל בכל המטוס- זה מה שהיית מספיק ברבע שעה האחרונה.
אחי מעלעל אכול פחד שוב ושוב בחוברת ומנסה לחשב את המרחק בינו ובין דלת החרום (שמקולקלת, מן הסתם. "אייר אודסה" לא קיבלה מעולם את פרס הבטיחות).
אני מביט על הנוסע החסון בכסא המקביל אליי, שמציץ החוצה מהחלון הצמוד אל מושבו על הכנפונים הנפתחים, ומביע בקול עז את דעתו רבת המומחיות: חבר'ה! כנף שמאל לא נראית לי! מישהו מוכן להחליף איתי מקום???...

אבי מנסה להגביר קצת את המזגן מעל ראשו. לא מצליח, וחוזר שוב לתהילים. (הוא אוחז כבר בפרק קמ"ז! אם רק הייתי מנצל את הזמן חצי ממנו...)
אחי מנסה לעזור לו לסדר את המזגן ולא מצליח.
אני מסתובב אחורה אל ידידי הוותיק היושב בכסאו, מסובב לשווא את המזגנון החיוור מעל ראשו, ומסנן: "בחיים שלי המזגן לא עבד טוב במטוסים של "אייר אודסה! הקמצנים האלו... טפו!.. לא מפרגנים.."

המטוס מגיע למסלול ההמראה ונעמד בעמדת זינוק. המנועים מגבירים את העוצמה והרעש מחריש אוזניים ("אייר אודסה" לא קיבלה מעולם את פרס הטיסה השקטה).
דייל רוסי אדיש עם פנים של ספינקס נעמד במעבר. מוציא בפרצוף אדיש את האפוד הצהוב מהמושב לידו, לובש את האפוד ונכנס לטראנס של 5 דקות שלמות שבהם הוא מנסה להציג בפנטומימה אדישה את הדרך היעילה ביותר לשרוד צניחה חופשית ממטוס מקרטע. הוא ממשיך וממשיך למרות ארשת הבוז המשותפת לכלל הנוסעים החוגגים.
הוא מסיים, קד- וזוכה למנה נדיבה של מחיאות כפיים. מה שגורם לו להסמיק ולשחרר חצי חיוך. הישג מדהים!

אני אומר: וואו, הרוסים האלו הזויים!
אחי אומר: צ'יקו בלאט! אנשים מוזרים.
ואבי מנמנם בנחת על הספר (יהי רצון של סיום ספר התהילים).

המטוס נרעד כולו, ומתחיל להתגלגל על משטח ההמראה. יותר מהר, יותר מהר, יותר מהר ו-
אנחנו באוויר.
אני מצמיד שיניים בלחץ, אבי מציע לי סוכריית מנטה, ואחי נועץ עיניים מופתעות בארץ המתרחקת מאיתנו: איזה יופי!

המטוס ממשיך בחתירה שלו כלפי מעלה, הנוסעים נרגעים קצת. שקט משתרר במטוס. עד ש-
ובכן, ריח שרוף מתפשט במטוס.
אני מתעלם, אחי לא שם לב, אבי אדיש. הוא אוחז בתורה ה', ליקוטי מוהר"ן.
הריח השרוף מתגבר. ריח של פלסטיק נשרף.
אני מתחיל להזיע, מסתכל ימינה, מסתכל שמאלה- אני לא היחיד שלחוץ.
אחי מושך באפו, תוהה.
אבי אדיש. מתחיל את ליקוטי מוהר"ן, תורה ו'.

כעבור דקה נוספת של חרדה, אני פונה לאבי:
אבא! אתה לא לחוץ מהריח? ריח של משהו נשרף...
אחי מתערב ואומר: בזכות רבינו- נגיע בשלום. הכל תיקונים!

אבי מריח קלות את האוויר, ומגחך: אין מה להלחץ. זה ריח של "אייר אודסה..."

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

אשריך על השפה. גם לי יש כמה סיפורי אומן הזויים באמתחתי...
זה נראה יותר כמו יומן אישי. בקטע שבו פתחת את השרשור היתה נקודת מפנה מעניינת שדוחפת לקרוא: פתאום התכניות משתנות ועולים על טיסה אחרת. כאן קצת פחות.
תמשיך להעלות דברים!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כתיבה יפה וקולחת. משפטי הומור טובים ומעלי חיוך.

ואם יורשה לי הערה פיצפונת - החזרה הזו:
1. "אייר אודסה" לא קיבלה מעולם את פרס הבטיחות
2. "אייר אודסה" לא קיבלה מעולם את פרס הטיסה השקטה
קצת מיותרת. ברמת כתיבה כזו, הקוראים מצפים להברקה חדשה בכל פעם - ולא למיחזור של הקודמת...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

נתין

משתמש פעיל
כמה נחמד לקרוא חומרים אותנטיים שלך, כבר דיברתי בעבר על כשרונות צעירים המפציעים בשמי פרוג...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נתין;2042496:
כמה נחמד לקרוא חומרים אותנטיים שלך, כבר דיברתי בעבר על כשרונות צעירים המפציעים בשמי פרוג...
צעירים?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה