עזרה באקסס הירארכית מסד נתונים

מתמצא

משתמש פעיל
שלום,
שאלה בסיסית, אבל מצאתי בזה חילוקי דעות.
נניח שיש לי טבלת 'הזמנות' המכילה קוד הזמנה, ותאריך, לדוגמא.
במקביל טבלת 'מוצרים' המכילה מוצרים שהוזמנו עם קוד הזמנה (מקושר לטבלת 'הזמנות'), כמות, מחיר ליחידה, מחיר כולל
כעת לכל הזמנה ישנו מחיר כולל (שמחושב לפי סך כל המחירים הכוללים של הפריטים שמקושרים לקוד ההזמנה)
השאלה היא, האם זה נכון לאכסן אותו בטבלת 'הזמנות' (ואז ליצור איזשהוא אירוע שעל כל פריט שיתווסף יעודכן הערך הזה)
או כיון שהוא תלוי בטבלת המוצרים, זה לא נכון לאכסן אותו בשום טבלה, אלא רק לחשב אותו על ידי שאילתה שלישית?
מקוה שלא סיבכתי....

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שלום,
במקביל טבלת 'מוצרים' המכילה מוצרים שהוזמנו עם קוד הזמנה (מקושר לטבלת 'הזמנות'), כמות, מחיר ליחידה, מחיר כולל
כעת לכל הזמנה ישנו מחיר כולל (שמחושב לפי סך כל המחירים הכוללים של הפריטים שמקושרים לקוד ההזמנה)
השאלה היא, האם זה נכון לאכסן אותו בטבלת 'הזמנות' (ואז ליצור איזשהוא אירוע שעל כל פריט שיתווסף יעודכן הערך הזה)
או כיון שהוא תלוי בטבלת המוצרים, זה לא נכון לאכסן אותו בשום טבלה, אלא רק לחשב אותו על ידי שאילתה שלישית?
מקוה שלא סיבכתי....
לכאורה תלוי בסדר הגודל ובאופן השימוש

ארי4791

משתמש צעיר
אני הייתי ממליץ על שאילתה.
מסובך ומסורבל לעשות שדה בטבלת הזמנות, ואז קודים בכל מקום שיעדכן את השדה הזה.
וכן, אם אתה משתמש הרבה בטבלאות ושאילתות, אז זה די מסובך לעשות קוד לאחר עידכון בטבלה.
ואם אתה משתמש בטפסים, אז אולי אתה אפי' לא צריך שאילתה, אלא שדה מחושב בטופס עצמו, כי בטופס זה לא באמת משנה לך איפה הערך מאוחסן.
אא"כ אתה רוצה שיהיה אפשרות לשנות את הנתון הזה (למשל הנחה/תוספת על שירות כלשהו), ואז כן צריך שזה יהיה מאוחסן בטבלה.

this my name

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר לעשות גם טבלה נוספת שבה יהיה קוד הזמנה, סה"כ מחיר ונתונים נוספים כמו סה"כ מוצרים וכו'.
או שאילתה כנ"ל

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
שלום,
מקוה שלא סיבכתי....
לדעתי זה לא נכון לשנות מחיר של מוצר אחרי שהוא כבר קיים בהזמנה כל שהיא, כדי להשתמש במחיר החדש בהזמנות חדשות.
אלא צריך לפתוח מוצר חדש עם מחיר חדש, ולעשות בכל מוצר עמודת 'תאריך מחיר' וכדומה ותמיד להשתמש במוצר הכי עדכני.
ואז חישוב המחיר יהיה לפי המוצרים ולא צריך לאחסן את זה בשום מקום.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
לדעתי זה לא נכון לשנות מחיר של מוצר אחרי שהוא כבר קיים בהזמנה כל שהיא, כדי להשתמש במחיר החדש בהזמנות חדשות.
אלא צריך לפתוח מוצר חדש עם מחיר חדש, ולעשות בכל מוצר עמודת 'תאריך מחיר' וכדומה ותמיד להשתמש במוצר הכי עדכני.
ואז חישוב המחיר יהיה לפי המוצרים ולא צריך לאחסן את זה בשום מקום.
זה דבר נפרד
בכל מקרה לגבי זה כדאי לשמור את המחיר בזמן ביצוע הרכישה ברמת השורה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה