הילדה חייבת בבידוד, יתנו לה בדיקת קורונה?

estyr

משתמש מקצוען
ואם כן- לפנות לרופא? מי אמור לתת לי הפנייה?
אם הייתה חשיפה לחולה קורונה- אומרים לרופא הילדים שלכם שהייתה חשיפה לחולה מאומת והוא מוציא הפנייה. אחרי שיש הפניה צריך לקבוע תור במוקד (ככה זה במאוחדת ונראה לי גם בלאומית) לבדיקת קורונה במרפאת קורונה שבאזור שלכם.
בהצלחה,
ורק בריאות!
אגב, גם אם היא יוצאת שלילית זה עדין לא פוטר אותה מהבידוד, כי הנגיף יכול לדגור עד 14 יום, כך שיתכן שבדיקה אחת תצא שלילית אבל בדיקה נוספת כבר תהיה חיובית...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אגב, גם אם היא יוצאת שלילית זה עדין לא פוטר אותה מהבידוד, כי הנגיף יכול לדגור עד 14 יום, כך שיתכן שבדיקה אחת תצא שלילית אבל בדיקה נוספת כבר תהיה חיובית...
זה נכון.
אבל בואי נניח שאנחנו נכנסים לבידוד משותף ומלא למשך 14 יום . אחרי 14 יום הנגיף התפרץ ללא תסמינים (התרחיש השכיח ביותר בילדים ), ובדיוק באותו יום יצאנו מבידוד ששים ושמחים ונסענו להדביק את כל המשפחה המורחבת.

מה עדיף?

לדעתי, הסיכויים שהנגיף עדיין בדגירה (למרות שהחשיפה היתה לפני שבוע, וככל הנראה המחלה עוד מהרבה קודם )
קלושים מאד, לעומת הסיכוי שהילדה נחשפה, אבל לא פיתחה תסמינים.

שירהפ

משתמש מקצוען
יש לי גם ילד בבידוד בגלל חבר מאומת,
תסבירו לי אם יש עניין לעשות בדיקה אם אין תסמינים?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יש לי גם ילד בבידוד בגלל חבר מאומת,
תסבירו לי אם יש עניין לעשות בדיקה אם אין תסמינים?
לדעתי, ילדים כמעט ולא מפתחים תסמינים, ולכן בידוד בלי בדיקה בסופו לא שווה המון.
אבל משרד הבריאות חושב אחרת כנראה..

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ההיגיון הוא, שלאחר 14 יום, הסיכוי שהמבודד ידבק אחרים הוא מזערי.
בשביל לדעת את זה אנחנו צריכים לדעת מהם הנתונים והאחוזים.

אם יש סיכוי רציני של דגירה בין 2-14 יום, הרי שגם אחרי 14 אפשר לפתח מחלה.
הענין של הבידוד הוא בשביל הסימפטומיים - שבתוך 14 יום , בוודאי הם יפתחו משהו.
אבל אם אין סימפטומיים, אין שום סיבה שלא יחלו אחרי 14 יום , ויצאו להדביק את כולם.

בשביל למנוע את זה צריך לבודד 14 + 10 יום . או לתת בדיקה בסיום הבידוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה