היכן לומדים פרסום במגזר החרדי?

• פותח הנושא מי
  • פורסם בתאריך

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מעצבת גרפית מזה 6 שנים, ועובדת בענף הדפוס. נחמד ללא ספק, אבל מאז ומעולם אני מתעניינת בתחום הפרסום.
למישהו יש מידע על קורסים בתחום במגזר החרדי (גם על הקורס של פרוג, כמובן :))?

שבוע שעבר התפרסמה מודעה בעיתונות : למשרד X דרושות: 1) תקציבאית 2) קופרייטרית 3) פלנרית. עדיפות למי שתשלב כמה יכולות.

נניח שאני רוצה להכנס לעבוד בתחום זה, אני יודעת מה זה תקציבאות - ואין לי מושג איך מבצעים את זה, אני (כמובן) יודעת מה זה קופירייטינג, ואני גם עושה את זה יום יום, אבל אין לי בטחון להציע את עצמי למשהו בכזה סדר גודל, ואין לי בכלל מושג מה זה פלנרית. (אז מה זה, באמת?)
עכשיו, אני רוצה ומעוניינת להתקדם. איזה קורס מציע לי משהו בכיוון?
IMAGE הציעו קורס כזה בעבר, והוא לא נפתח מחוסר ביקוש.
פרוג מציעים קורס פרסום, אבל אפילו אם הוא יהיה ברמה מקצועית, כפי שסביר להניח שיהיה, הוא ייתן לי אומץ ויכולת להציע את עצמי לקופירייטרית, אבל מה עם כל השאר?
מה עוד? היו פעם פרסומות על קורסים של ה"בצפר" בנסיון לפתוח שלוחה חרדית או משהו. מישהו יודע מה היה ההמשך?

בקיצור, אנא תגובותיכם.... תודה!

אתי לוי

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
פרסום חרדי

חשוב שתחליטי באמת מה את רוצה לעשות הלאה. כי כל תחום בעולם הפרסום הוא עולם בפני עצמו. אם את רוצה ידע תתענייני אצל "סיעור מוחות" (למדתי שם אשתקד).
אם את רוצה ממש להתעסק באחד מתחומי הפרסום תתענייני אצל גב' תרצה גרנות בי"ס ACC בת"א - מקצוענים שם.
זה חשוב שתחליטי אם את בוחרת לשנות מקצוע כי זה דורש השקעה, פרוייקטים וראש אחר...

כל טוב, אתי

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי מ"סיעור מוחות" יוצאים עם הרבה יותר מסתם ידע בפרסום. כל מודולת הפרסום (שניתן להירשם אליה בלבד בלי קשר לשאר הקורס) עוסקת ומתרגלת בלי סוף את נושא הפרסום, תוך עבודה המדמה עבודת משרד פרסום לפרטי פרטים וכו'. למדתי את הקורס שם וממש נהנתי, יצאתי עם ידע רב ו...כן עם הרבה יותר ביטחון!
בקורס ישנם הסברים מפורטים על התנהלות משרד הפרסום, מה תפקידו של מי, המחשת כל תפקיד, כיצד לבצע אותו ומה הוא כולל. כל ההרצאות בקורס הם ע"י אנשים בכירים בעולם הפרסום שעובדים כבר שנים רבות בתחום ונותנים את מיטב הטיפים, הדוגמאות וההסברים ואף נותנים להתנסות כשהם עצמם עוברים על העבודות ומסבירים מה טוב ומה לא ולמה - שזה הכי חשוב.
(היו אפילו שיעורים בהם כל קבוצה היא משרד פרסום מסויים שצריך להגיש ללקוח עבודה מסויימת וכל בת מהקבוצה מגלמת "תפקיד" במשרד הפרסום, אחת היא הפלנרית, אחת התקציבאית, אחת הארט וכו' ואין אחת הנוגעת בתפקיד חברתה...).
לדעתי, אם זה הכיוון שלך - מומלץ בחום.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
קורס פרסום בפרוג מיועד רק למעצבות, הקורס לא פונה למתחילים, הוא מועבר בצורה מקצועית מאד על ידי מדריכה מנוסה ביותר המעבירה את השיעורים גם בבצלאל ובבתי ספר מקצועיים לפרסום.

בקורס ילמדו לחשוב יצירתי, ילמדו יסודות הפרסום. מהו קונספט, מהו סלוגן, ומהו רעיון קריאטיבי, איך יוצרים מודעת פרינט חזקה, פרסום באטובוסים ושלטי חוצות. פרסום גרילה. איך לעשות בריינסטורמינג נכון. איך לתרגם קונספט לקמפיין המתאים לכל מדיום, ועוד.

כיון שהקורס רק למעצבות, ההרשמה איליו נעשית מפה לאוזן ובעיקר דרך האתר כאן (אחת מעדכנת את השניה בהודעות פרטיות :)), יש כבר אחוזים ניכרים של תפוסה בקורס, וכעקרון אנו מגבילים את כמות המשתתפים, כך שכדאי להזדרז..

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ידעתי שפתחתם גם קורס פרסום...
יפה...

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עדן, מי מעביר את הקורס? מה פירוש להרשם רק ל "מודולת" הפרסום? (ולמה בסיעור מוחות ממציאים תמיד מילים של שבת?) כמה זמן הוא נמשך?
האם הם באמת עומדים ביעד להביא הרבה מומחים במשך הקורס, או שהוא מועבר כל הזמן על ידי מרים שרביט או אחת המורות שלה, ומרצים אורחים מגיעים פעם אחת?
ועוד שאלה, אולי מדי אישית: את יצאת עם כלי טוב ורציני לעבודה בשטח? אפשר להציע לך עבודה בפרסום גל/תוצאות אפקטיביות/בולטון ....?

מיקרו

משתמש רשום
באמת, מה קורה עם ה"בצפר"?
הם פתחו קורס לציבור החרדי?

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הבצפר מתחילים את הקורס לנשים השבוע ביום רביעי.
לא בטוח שאפשר עוד להרשם אבל כדאי לנסות.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אפשר להעלות טלפון או מייל?
מה תוכנית הלימודים בקורס?
מי מלמד/ת בו?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מי;389550:
עדן, מי מעביר את הקורס? מה פירוש להרשם רק ל "מודולת" הפרסום? (ולמה בסיעור מוחות ממציאים תמיד מילים של שבת?) כמה זמן הוא נמשך?
האם הם באמת עומדים ביעד להביא הרבה מומחים במשך הקורס, או שהוא מועבר כל הזמן על ידי מרים שרביט או אחת המורות שלה, ומרצים אורחים מגיעים פעם אחת?
ועוד שאלה, אולי מדי אישית: את יצאת עם כלי טוב ורציני לעבודה בשטח? אפשר להציע לך עבודה בפרסום גל/תוצאות אפקטיביות/בולטון ....?

מודולת פרסום זאת אומרת חלק מהקורס הכולל של פרסום למתקדמות. שאר המודולות כוללות עיצוב מתקדם ותוכנות למתקדמות וכו' אבל היו כמה בנות בקורס איתי שנרשמו רק למודולה של הפרסום ועבדו על הפרוייקט גמר רק בתחום הפרסומי (הן הביאו את "הקופי" והרעיון הבנות שהיו איתן בקבוצה ולמדו את העיצוב המתקדם היו "מחלקת הארט" בעצם...).
מי העביר את הקורס? ממש לא מרים. מרים נתנה לנו שיעור פה ושיעור שם אבל רוב רובה של המודולה היה עם מרצים אורחים כדוגמת: יעקב אייזק (גל אורן), עופר עינב (מקאן), איתן דובקין (מקאן (לשעבר)), אסף אמר (קופירייטינג גל אורן) ועוד.
כל נושא נלמד ממש לעומק ומרים מידי פעם חיזקה ותירגלה איתנו את הדברים שנלמדו ע"י המרצים. היא כביכול "המקשרת" בין כל המרצים וגורמת לקורס להיות מגובש ומלוכד מבחינת התכנים.
לדעתי, הקורס היה מקצועי וממצה. אי אפשר ללמוד את הנושא הזה טוב יותר ממה שלמדנו שם! וסתם לידיעתך, כבר הלכתי לראיונות במשרדי פרסום חרדיים אבל השכר שהם מציעים למתחילים אצלהם נמוך שכבר עדיף להשאר עצמאית, בינתיים...
בהצלחה בכל החלטה.
אשמח לייעץ גם באישי או במייל.

st28

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לומדת פרסום עכשיו אצל מרים שרביט,אומנם אף אחד מהמרצים שעדן ציינה לא לימד אותנו,
ואני יכולה להגיד שבשבוע האחרון קיבלתי הצעת עבודה גם מתוצאות אפקטיביות וגם ממקאן,
השכר לא היה זעום בכלל,להיפך...

אבל השעות...
היות וגם היום ב"ה אני עובדת פרטי בגרפיקה וגם בבוקר במשרד,
בנוסף לזה שאם אני לא יהיה בבית הילדים יהיו נטולי אב ואם ל"ע
ויתרתי על ההצעות...

ואני יכולה להגיד לך שגם בעבודות הפרטיות הלימודים עזרו לי מאוד,

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י st28;389677:
אני לומדת פרסום עכשיו אצל מרים שרביט,אומנם אף אחד מהמרצים שעדן ציינה לא לימד אותנו,
ואני יכולה להגיד שבשבוע האחרון קיבלתי הצעת עבודה גם מתוצאות אפקטיביות וגם ממקאן,

אבל השעות...
היות וגם היום ב"ה אני עובדת פרטי בגרפיקה וגם בבוקר במשרד,
בנוסף לזה שאם אני לא יהיה בבית הילדים יהיו נטולי אב ואם ל"ע
ויתרתי על ההצעות...

ואני יכולה להגיד לך שגם בעבודות הפרטיות הלימודים עזרו לי מאוד,

אכן, השכר שהציעו לי בזמנו היה זעום ביחס לשעות שדורשים (האמת, זה היה ממש ממש בתחילת הלימודים). חוץ מזה אמרו לי שככה כולם מתחילים במשרד פרסום ולאט לאט מתקדמים לתפקידים בכירים יותר וכמובן גם השכר עולה (המרצים בקורס אישרו את הדברים).
אצלי זה גם היה מקרה מיוחד, בשביל לעבור דירה מהצפון למרכז בשביל עבודה במשרד פרסום אני צריכה תירוץ יותר טוב מכמה אלפים בחודש... :)
אם הייתי גרה גם כך במרכז יכול להיות שכן הייתי לוקחת את העבודה אבל בשקלול שכר דירה יותר גבוה במרכז, גנים יקרים יותר לילדות, חוסר תעסוקה לבעל וכו' יצא שלא השתלם והסכום נראה "זעום", שוב, הכל ביחס...

מה שכן, במהלך הלימודים בקורס גם אני וגם רבות מחברותיי (לא שתיים-שלוש) קיבלנו הצעות טובות לעבודה במשרדי הפרסום. לי, מהסיבות שציינתי לעיל, ההצעות לא קרצו, אבל חברותיי עובדות שם יפה מאוד כבר כשנה...
אני חושבת שזה עונה על השאלה שלך לגבי רמת המקצועיות של הקורס, ומפני כבוד פרוג, כל המשך שאלות ודיונים רק בפרטי או במייל.

ציפורה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

"בולטון" ו"גל" לא הציעו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה