היו רגישים לילדים שלכם!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

גיטרה

משתמש סופר מקצוען
שימו לב - חום מציק וגורם סבל רק בשלב של העליה והירידה. כשטמפרטורת הגוף יציבה גם כשהיא גבוהה אין שום סבל מהחום. (אולי מהתסמינים הנלווים - נזלת/שיעול/חולשה - לזה האקמול לא עוזר, גם כשהחום נמוך הגוף צריך כמה שעות עד ימים להתמודד ולהלחם.)
אם כך, מעניין אותי אם הילדים שלי הם היחידים שלא ממש צריך למדוד להם חום כדי לדעת אם יש להם או לא?
לא קשה לראות אותם מתחילים להיות "מסובבים" על גבול האפטיות - תלוי כמובן עד כמה החום טיפס, וממש ממש לא מרגישים עם זה נעים וטוב גם לא אם זה רק 38.5 מעלות.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
משום מה, כשהחום שלי עצמי עולה (וב"ה זה לא קורה הרבה) אני מרגישה רע. ממש רע.
וכשאני לוקחת אקמול או אופטלגין והחום יורד - משתפרת כל ההרגשה.

אז גם כשלילד שלי יש חום והוא ממש לא במיטבו, אז כנראה הוא סובל, אני נותנת אקמול (או נובימול או נורופן) ואחרי כעשרים דקות - חצי שעה - החום יורד והילד - חדש - משחק, פעיל, אוכל, שותה והעיקר -מרוצה!

חוץ מזה - אני לא יודעת מי רופא הילדים שלכם, אבל הרופא שלנו - זו ההנחיה שלו מתי צריך לבוא אליו - כשיש חום שלא יורד עם אקמול או דומיו. משמע - כשיש חום - צריך לתת תרופה להורדה ולבדוק אם היא משפיעה. אם כן - זהו סתם וירוס/הצטננות/שפעת קלה. אם לא - כנראה יש דלקת או משהו חמור יותר.

תהיו בריאים כולכם
חני

מרחבית

משתמש מקצוען
משום מה, כשהחום שלי עצמי עולה (וב"ה זה לא קורה הרבה) אני מרגישה רע. ממש רע.
וכשאני לוקחת אקמול או אופטלגין והחום יורד - משתפרת כל ההרגשה.

אז גם כשלילד שלי יש חום והוא ממש לא במיטבו, אז כנראה הוא סובל, אני נותנת אקמול (או נובימול או נורופן) ואחרי כערים דקות - חצי שע - החום יורד והילד - חדש - משחק, פעיל, אוכל, שותה והעיקר -מרוצה!

חוץ מזה - אני לא יודעת מי רופא הילדים שלכם, אבל הרופא שלנו - זו ההנחיה שלו מתי צריך לבוא אליו - כשיש חום שלא יורד עם אקמול או דומיו. משמע - כשיש חום - צריך לתת תרופה להורדה ולבדוק אם היא משפיעה. אם כן - זהו סתם וירוס/הצטננות/שפעת קלה. אם לא - כנראה יש דלקת או משהו חמור יותר.

תהיו בריאים כולכם
חני

מבוגר לא מעלה חום כל-כך בקלות, ואם כן - בדרך כלל מרגיש בהחלט רע.
ילדים - לא תמיד. בקלות 'קופץ' להם החום ולא בהכרח מרגישים רע. אפשר לראות אם ילד סובל או לא. חבל לתת רק כי החום עלה.

בשביל ה'סימן' אם לבוא לרופא או לא - בעיניי זו לא סיבה לתת תרופה מיותרת ואולי מזיקה.
אפשר לראות בכללי מה מצב הילד וכמה זה נמשך.
מה עוד, שגם בדלקת שדורשת אנטיביוטיקה - החום יורד עם אקמול.

Open Mind

משתמש צעיר
האמת שזה נושא שבלתי אפשרי להקיף אותו בתגובה בפרוג על רגל אחת...
אין לי זמן להרחיב, ומנסיון - זו השקפת עולם שרבים פשוט לא יקבלו אותה. הדעות הקדומות חזקות מאד, וזו גישה שבד"כ מתבטאת בעוד הרבה תחומים בחיים.
התרבות המערבית הרגילה אותנו לרצות תוצאות מידיות כאן ועכשיו, לראות דברים בשטחיות, ולהתייחס לסבל - כל סבל - כאל דבר רע מאד שצריך לסלק אותו מייד ועכשיו ולא משנה איך.
ואלו בדיוק העקרונות שהמערכת הרפואית האלטרנטיבית מטפלת לפיהם.
מי שמעוניין להרחיב יש ספר מצוין של רחל יהלום בשם 'לבריאות' - מדע התזונה בראי המקורות, שמבוסס על שיטת הרמב"ם. במקרה מצאתי באינטרנט את הפרק שעוסק במחלות חום:
http://neworld.co.il/article/article.asp?article_id=569
הספר המלא מקיף כמובן הרבה יותר ופותח מאד את הראש.
מה שאני יכולה להעיד מנסיון אישי שלי ושל 9 אחיי ואחיותיי וצאצאיהם... שזה פשוט עובד. אצל ילדים זה הכי ניכר - המשוואה של 'חורף=מחלות והיעדרויות' פשוט לא קיימת. מחלות חום וכו' הם פשוט ארועים נדירים מאד.
עד כדי כך שכשהייתי ילדה אמא שלי נתנה לכל ילד יום חופש לבחירתו כדי שלא נרצה להתחלות...

ובבקשה אל תגיבו בתגובות מתלהמות, אני יודעת שזו דעת מיעוט וזכותכם לגמרי לחשוב אחרת, כתבתי את הדברים בשביל מי שכן רוצה לשמוע, כי יש לי איזה סוג של תחושת שליחות ורצון להביא גאולה עולם...:p ובעיניי זה מידע משנה חיים.
אבל שוב - זכותכם לגמרי לחשוב אחרת, ותהיו הרבה יותר 'נורמליים' אם תעשו כך...

בריאות שלמה לכל עם ישראל.

מלכי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
באינהלציה אני פשוט מדליקה לילד סרט במחשב עם ווליום גבוה - אחרת אין מצב........ כך הוא מסתכל על השירים ולבינתיים מקבל את האינהלציה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יש מכשיר עם משאף שחוסך את האינהלציה.
כשהרופאה אמרה לי את זה הייתי המומה.
הלכתי לקנות את המכשיר, ומאז אף אחד לא מתנגד אצלי לאינהלציה..

לא יודעת אם הוא מכסה את כל המצבים, אבל אם צריך וינטולין או משהו לפתוח את הסימפונות, (יש משאף מיוחד בצבע כתום, לא זוכרת את השם שלו),
הוא בהחלט מחליף אינהלציות מעצבנות,
והילדים שלי אוהבים שאני עושה הם עם זה.

shak10

משתמש מקצוען
יש לי משאף לגדולה ואיתו זה באמת הולך בקלות ב"ה, אבל לתינוקת בת עשרה חודשים הרופא אמר לי שאי אפשר משאף רק אינהלציה וזה לא משהו שאפשר לותר עליו

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
קוראים לזה ספייסר.
אני מרגישה שזו מצוה לפרסם את זה.
תגגלו קצת ותמצאו ברשת כתבות המסבירות למה המשאף עדיף על אינהלציה.
כמובן שהכתבות רובן שיווקיות, אבל כאמא, אני יכולה להעיד שזה נכון.

חצי דקה במקום רבע שעה מייגעת עם התנגדויות!
לא מבינה למה כל הרופאים לא ממליצים על זה מלכתחילה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יש לי משאף לגדולה ואיתו זה באמת הולך בקלות ב"ה, אבל לתינוקת בת עשרה חודשים הרופא אמר לי שאי אפשר משאף רק אינהלציה וזה לא משהו שאפשר לותר עליו
גם בספייסר?
כי לי המליצו דווקא לתינוקת בגיל הזה.
אם אני לא טועה, היא היתה אפילו יותר קטנה.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
האמת שזה נושא שבלתי אפשרי להקיף אותו בתגובה בפרוג על רגל אחת...
אין לי זמן להרחיב, ומנסיון - זו השקפת עולם שרבים פשוט לא יקבלו אותה. הדעות הקדומות חזקות מאד, וזו גישה שבד"כ מתבטאת בעוד הרבה תחומים בחיים.
........

בריאות שלמה לכל עם ישראל.
כל מילה.
גם אנחנו ככה ורואים ישועות.

shak10

משתמש מקצוען
סתם ככה גם לגדולה הרופא אמר שאינהלציה יותר יעילה ועם משאף יקח לה יותר זמן להחלים ורק בגלל שהיא מתנגדת הוא הסכים להסתפק במשאף אבל על הקטנה הוא אמר שאין מצב למשאף כי היא לא יודעת לשאוף.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
סתם ככה גם לגדולה הרופא אמר שאינהלציה יותר יעילה ועם משאף יקח לה יותר זמן להחלים ורק בגלל שהיא מתנגדת הוא הסכים להסתפק במשאף אבל על הקטנה הוא אמר שאין מצב למשאף כי היא לא יודעת לשאוף.
כנראה הוא לא שמע על ספייסר.
כי אין כזה דבר לא יודעת לשאוף.
זה כלי שאת מחברת לאף והיא לא יכולה שלא לנשום עם זה.

ולהפך.
האינהלציה פחות יעילה כי המינון לא מדויק במרבית המקרים,
וכן הוא לא נכנס ישירות כי הרבה פעמים הוא מתפספס.

https://www.cts.co.il/?CategoryID=186&ArticleID=103

נערך לאחרונה ב:

shak10

משתמש מקצוען
אני הגעתי אליו עם המכשיר והראיתי לו בדיוק מה היא לוקחת, גם אצלה הוא הסתפק עם היא בכלל שואפת טוב, אולי באינהלציה הבכי מכניס את החומר יותר טוב לדעתו.

חני ק

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
מי יכול להסביר לי
איך אני יכול לשלוח בקשה באיש את רעהו????
אני מחובר עם משתמש.
[אולי, בגלל שלא השתמשתי זמן ארוך,?

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אמא שמקפידה על כ-כ-כ-ל ההמלצות שלעיל, רב הסיכויים שהיא סובלת מחרדות...
תרגיעו קצת את הנקיפות מצפון,
ותתחילו להקשיב לאינטואיציה.

Esti B

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
גם בספייסר?
כי לי המליצו דווקא לתינוקת בגיל הזה.
אם אני לא טועה, היא היתה אפילו יותר קטנה.
הבן שלי מגיל 10 חודשים עם ספייסר, מתנגד בצורה רצינית.
יש למישהו פיתרון איך לגרום לו להשאיר את הספייסר על הפנים לפחות דקה לכל משאף (יש לו 2 סוגי משאפים)?
בנוסף רציתי לציין שכדאי להוציא מרשם מהקופה לספייסר, בסופר פארם ללא מרשם עולה 300 ש"ח ובמכבי 15 ש"ח, הבדל משמעותי!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
הבן שלי מגיל 10 חודשים עם ספייסר, מתנגד בצורה רצינית.
יש למישהו פיתרון איך לגרום לו להשאיר את הספייסר על הפנים לפחות דקה לכל משאף (יש לו 2 סוגי משאפים)?
בנוסף רציתי לציין שכדאי להוציא מרשם מהקופה לספייסר, בסופר פארם ללא מרשם עולה 300 ש"ח ובמכבי 15 ש"ח, הבדל משמעותי!
אני מביאה להם ומבקשת מהם: תחזיק את זה.
והם כביכול מצמידים לבד.
אבל בגיל 10 חוד' אני לא שואלת.גם אם התינוק בוכה, הוא נושם יותר חזק וזה אפקטיבי.
ההתנגדות היא למשך דקה וחצי, לעומת אינהלציה ששם רבע שעה יורדת לטמיון עם ניסיונות הורדה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
עם כל הכבוד חום 37.8 בגיל 6 שבועות זה לא מצחיק.
זה לא ילד בן שנה / שנתיים / ומעלה.
זה תינוק.
ולא סתם יש הוראה לטוס למיון עם חום מתחת לגיל חודש.
אצל תינוק בגיל כזה 38 זה חום גבוה , ובמקום לחכות שזה חס וחלילה יטפס ל 39 - בגיל כזה - אני לגמרי מסכימה עם האמא שנתנה לה נורופן.

אור את ממש ממש מערבבת כמה נושאים.
ההוראה ללכת לבית החולים זה לא בגלל ש"יש חום וחום הוא מסוכן" אלא בגלל שחום גבוה בגיל כזה יכול להראות על בעיות קשות כמו זיהומים שיכולים להתפשט במהירות כי הגוף צעיר ולא מחוסן.
אין שום הבדל אגב בגיל גדול יותר מ4 חודשים בין חום של 38 ל39 ושום נורופן או אקמול לא פותרים את המחלה, הם רק מורידים חום. גם אם תתני אקמול אופטלגין ונורופן ללא הרף- אם לילד יש בעיה אמיתית כמו דלקת או זיהום הם לא יחלפו. התרופות הללו בסך הכל מקילות על הסימפטום אבל על הדרך יש להן הרבה נזקים.

לבן

משתמש סופר מקצוען

תהיו בריאים כולכם
חני

רופא הילדים שלי הוא רופא שהיה שנים מנהל מחלקה באחד מבית החולים הגדולים בארץ. לדבריו עד 38.4 מעלות (כמובן בהתייחס לתינוק מעל 4 חודשים) לא נחשב בכלל כחום משמעותי שיש להוריד. גם מעבר לזה הוא לא ממליץ להוריד במידה והילד לא סובל, למעט אם יש היסטוריה של פרכוסים או שהחום מטפס למדדים גבוהים מאד.
לגבי דלקות- התרופה להורדת חום יכולה להשפיע גם על חום שנובע כתוצאה מדלקת. המדד לדלקת הוא אם החום חוזר שוב ושוב לאחר 4-6 שעות מנטילת התרופה, אם החום מתמיד לאורך של יותר מ2 יממות הוא שולח לבדיקות דם ושתן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה