היו רגישים לילדים שלכם!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
במקום מה לא לעשות, אולי נתמקד בעצות טובות!!
הטיפ הראשון שלי- מה שעושה לי נעים לתת אפשרות גם לילדי!
לדוגמא- בחורף כשקר אני אוהבת לחמם לי מגבת אחרי מקלחת שלא יהיה רגע מקפיא בין המים למגבת הלא חמה... כמובן מיד אני דואגת להם גם ...
על שיער רטוב -לשים כובע
גרביים בלילה, ולא ללכת יחפים
משהו חם לשתות כשחוזרים הביתה

אסתר כהן

משתמש מקצוען
במקום מה לא לעשות, אולי נתמקד בעצות טובות!!
הטיפ הראשון שלי- מה שעושה לי נעים לתת אפשרות גם לילדי!
לדוגמא- בחורף כשקר אני אוהבת לחמם לי מגבת אחרי מקלחת שלא יהיה רגע מקפיא בין המים למגבת הלא חמה... כמובן מיד אני דואגת להם גם ...
על שיער רטוב -לשים כובע
גרביים בלילה, ולא ללכת יחפים
משהו חם לשתות כשחוזרים הביתה
ח גם אצלי.
הילדים מחכים כבר שנוציא את הרדיאטור רק בשביל זה...
אני גם עושה עוד כמה דברים,
בבוקר אני מרתיחה קומקום שיטלו ידיים עם מים נעימים ולא קפואייייים
וגם יש מידי פעם "יום כיף" לכל ילד לבד עם אמא או אבא. זה לא יום זה בערך שעה
וזה פעם ב... מתי שמסתדר לנו. לפעמים ילד בשבוע או משהו כזה
בשעה הזאת הולכים רק איתו לאיפשהו, קונים לו משהו קטן טעים או פרס קטן, מפטפטים קצת..וזהו...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
דחיפה של נר תרופה בכוח, יכולה להשפיל, וזה על הגבול של כפיה שמלמדת את הילד לא לכבד את עצמו , אני מעדיפה תמיד סירופ, וגם אותו לא בכוח.(ככל הניתן)
גם אל תקחי אותם לניתוח (שלא תצטרכו) כי אח"כ יכאב להם, ואל תתני להם חיסון כי זה לא נעים, ואל תמדדי להם חום כי זה לא נחמד.
עם בריאות לא משחקים. כשילד יורק כל טיפת סירופ שמכניסים לו לפה - דוחפים לו נר. ובכח. כן.

תהיו בריאים
חני

חרמון

משתמש מקצוען
גם אל תקחי אותם לניתוח (שלא תצטרכו) כי אח"כ יכאב להם, ואל תתני להם חיסון כי זה לא נעים, ואל תמדדי להם חום כי זה לא נחמד.
עם בריאות לא משחקים. כשילד יורק כל טיפת סירופ שמכניסים לו לפה - דוחפים לו נר. ובכח. כן.

תהיו בריאים
חני
כבר נלחצתי שאני אמא משפילה בגלל שדחפתי נר לתינוקת שלי..

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כתבתי להעדיף סירופ
ברור שכשחייבים חייבים.
אבל על פי רוב יש סירופים , ואם הילד לא רוצה אקמול - באמת לא רואה סיבה לדחוף לו , אם הוא מעדיף לסבול.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
רציתי לציין מספר נקודות של רגישויות כלפי ילדים קטנים, שפשוט צורמות לי כל פעם מחדש.

2. לא מדגדגים ילדים! לא בבטן ולא בצוואר ולא בשום מקום אחר בגופו של הילד, בכל גיל!
גם אם זה גורם להם לצחוק שכובש אתכם, וזה כל כך מתוק וכו', שתדעו שרק אתם נהנים והילד נהנה רק מזה שאתם מחייכים אליו. אבל זה שהוא צוחק, זה בגלל רפלקס של צחוק בעקבות המגע בנקודות. תנסו ללחוץ לעצמכם. נראה אם תהנו... (יכול לגרום לאיבוד נשימה, ח"ו.)

(מצוטט מפטנט רשום של מדורים)​

אחרי שקראתי את הנ"ל נתקפתי בנקיפות מצפון שאיך יכול להיות שאמא כמוני 'מתעללת' ומדגדגת את התינוקים רק בשביל ליהנות מהצחוק שלהם אז עשיתי אחה"צ 'ניסוי' ודגדגתי את הנסיך שלי בן ה5 חודשים כשהוא יושב עלי עם הפנים קדימה והוא התגלגל מצחוק גם בלי לראות אותי כך שהוא צחק כי היה לו כיף ולא כי הוא ראה אותי מחייכת...
אז אני חולקת על הסעיף הזה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אחרי שקראתי את הנ"ל נתקפתי בנקיפות מצפון שאיך יכול להיות שאמא כמוני 'מתעללת' ומדגדגת את התינוקים רק בשביל ליהנות מהצחוק שלהם אז עשיתי אחה"צ 'ניסוי' ודגדגתי את הנסיך שלי בן ה5 חודשים כשהוא יושב עלי עם הפנים קדימה והוא התגלגל מצחוק גם בלי לראות אותי כך שהוא צחק כי היה לו כיף ולא כי הוא ראה אותי מחייכת...
אז אני חולקת על הסעיף הזה.
ברור שהוא צחק, זה רפלקס, זה עוד לא אומר שהוא רוצה את זה.

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איך אחת אמרה לי ומאוד התחברתי
"ילד זה איש גדול בגוף קטן"
אם כל הכבוד ובשונה מהטון פה , קצת נסחפו פה העניינים...
זה נכון שאסור להכאיב סתם לילד , אבל מזה , ועד לומר איש בגוף קטן....
קצת היסחפות , אולי גם אם הוא רוצה ללכת לכביש/לא ללכת לישון/לאכול מה שהוא רוצה
אני אמורה לתת לילד , כי הוא איש קטן ואסורה ההתעללות....
יש להורה זכות וחובה לחנך את הילד שיש דברים שחייבים לעשות גם אם לא מבינים/רוצים...

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
כתבתי להעדיף סירופ
ברור שכשחייבים חייבים.
אבל על פי רוב יש סירופים , ואם הילד לא רוצה אקמול - באמת לא רואה סיבה לדחוף לו , אם הוא מעדיף לסבול.
לאא תמיד נותנים אקמול בשביל שלא יסבלו. כשיש חום גבוה (מעל 38.5) עלול להיות נזק של ממש למוח ובמקרה כזה חשוב מאד להיות אמא רעה שנותנת אקמול. ולא להיות אמא רעה שגורמת נזקים של ממש לילדיה.

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ההערות לפטנט רשום כ"כ נכונות!!
בעיקר הנילון על העגלה, אנשים עולים לאוטובוס, נכנסים לאולם שמחות, לקניון וכו' והילד חנוק בתוך נילון, זה נורא.
וגם הגגון בשמש, אני משתגעת לפעמים לראות ילדים אומללים ממצמצים וסובלים בשמש ואמא אפילו לא רואה,
הערות נכונות כל אחד יקח לתשומת ליבו.

לצו

משתמש פעיל
וואלה וואלה נסחפתם בגדול, קראתי בבת אחת את כל האשכול וזה פשוט מצחיק, כי בינינו כל אימא עושה בסוף את מה שהיא חושבת ומה שהיא מבינה.......
מה שבטוח שאימא תמיד רוצה לילד שלה הכי טוב, ואם משהו נראה לנו קצת לא אחראי וכו זה יכול להיות גם מחוסר שימת לב.... אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו!!!!!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לאא תמיד נותנים אקמול בשביל שלא יסבלו. כשיש חום גבוה (מעל 38.5) עלול להיות נזק של ממש למוח ובמקרה כזה חשוב מאד להיות אמא רעה שנותנת אקמול. ולא להיות אמא רעה שגורמת נזקים של ממש לילדיה.
אני לא חושבת שיש נזק למח
למעשה לפני 40 מעלות עדיף לא לתת, אין לי זמן עכשיו להביא מקורות , אבל זה בכל האתרים של הקופות חולים.
הדבר היחיד שיכול להיות הוא פירכוסים , וגם זה לא מסוכן, אבל מ40 מעלות עדיף להוריד
(כל האמור בילד מעל גיל חצי שנה, לפני זה זה יכול להיות דלקת קרום המח)

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ההבנה שלו היא לא כמו איש גדול, הרגש כן .
אפשר ללמד אותו לא ללכת לכביש, וגם לתפוס אותו כשהוא רץ ,
אפשר לדאוג להכל וגם לכבד ככל הניתן.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם כל הכבוד ובשונה מהטון פה , קצת נסחפו פה העניינים...
זה נכון שאסור להכאיב סתם לילד , אבל מזה , ועד לומר איש בגוף קטן....
יש להורה זכות וחובה לחנך את הילד שיש דברים שחייבים לעשות גם אם לא מבינים/רוצים...
הוצאת את הדברים מהקשרם.
העובדה שהורה חייב בחינוך הילד לא סותרת את הכבוד שיש לרכוש ולנהוג בילד בדיוק כמו אדם מבוגר. זה אומר- לא לגרום לו לבלבול וחוסר ודאות, יוצאים, נכנסים, נוסעים בלי לתת לו שום הסבר. זה אומר לא לבוז לדמיונות של ילד, לא ללעוג לפחדים שלו ולא לזלזל בכאב שלו, גם אם הוא נראה למבוגר קטן. לא להגיד שהוא בוכה סתם, לא לומר שהוא רק רוצה צומי. כל אלו הן התנהגויות של חוסר כבוד.

מרחבית

משתמש מקצוען
וואלה וואלה נסחפתם בגדול, קראתי בבת אחת את כל האשכול וזה פשוט מצחיק, כי בינינו כל אימא עושה בסוף את מה שהיא חושבת ומה שהיא מבינה.......
מה שבטוח שאימא תמיד רוצה לילד שלה הכי טוב, ואם משהו נראה לנו קצת לא אחראי וכו זה יכול להיות גם מחוסר שימת לב.... אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו!!!!!!

התרשמתי שהמטרה כאן היא לעורר תשומת לב לדברים מסוימים.
כל אחת מאיתנו יכולה לא לשים לב לאיזה פרט חשוב.
לא נראה לי שהמטרה כאן היא להאשים, לשפוט, להוכיח.

וכמו שכתבת - כל אחת תעשה בסוף מה שהיא חושבת ומבינה.
רק עדיף שזה יהיה מהחלטה מודעת ומושכלת, ולא בגלל חוסר מחשבה וחוסר שימת לב.

לבן

משתמש סופר מקצוען

זה לא נכון רפואית.

לא חייבים לתת אקמול, כן חייבים לעקוב אחרי החום שלא יעלה מעל 40 מעלות. בפרט אם יש היסטוריה של פרכוסים. (ובמקרה הזה גם אקמול לא תמיד עוזר). אני אישית לא לוקחת תרופות כי התופעות לוואי של ההזעה וירידת החום קשות לי יותר מהחום.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כתבתי להעדיף סירופ
ברור שכשחייבים חייבים.

תגידי את באמת מצפה מתינוק בן שנה לשקול ברצינות מה עדיף לו כאבי הראש וההרגשה הסמרטוטית של החם או סירופ מגעיל לשניה?

אני לא נותנת לו כזה טוח בחירה, בהחלט בוחרת בשבילו..

בכל מקרה, אצלי את הסירופים הם ישר מקיאים. אז אני לגמרי דוחפת פתילה כשאני חושבת שהיא נחוצה.

וגם אם את מדברת על ילדים יותר גדולים. אם תשאלי את בן השמונה שלי. מה עדיף חור בשן או טיפול שניים הוא יעדיף את החור. ולכן לא תמיד אני מתיעצת איתו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה