היו רגישים לילדים שלכם!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

mirier

משתמש מקצוען
מילת המפתח באשכול כזה ובאשכולות דומים לו היא שיפוטיות, שיפוטיות, שיפוטיות.
אולי הילדים שלה לא רצו מעיל? אולי הם טיפוסים שיותר חם להם ממנה? אולי הם יצאו בשלב אחר של היום מהבית ולכן ההחלטה שלה לגבי הלבוש המתאים היתה שונה, ואולי היא טעתה וגם הבינה את הטעות שלה מאוחר יותר. וזו רק דוגמא.
יש הרבה דרכים להתבונן על אנשים. הלואי שנצליח להתבונן בעין טובה.

נעליים

משתמש מקצוען
בעליה לאוטובוס או בירידה ממנו, חובה שהילד יעלה/ירד ראשון
הרבה לא יודעים שהנהג לא יכול לראות את הילד.
צודק 100%

השבוע נסעתי באוטובוס שהאבא ירד, והנהג התחיל לסגור ת'דלת והתחילו צרחות " נהג יש כאן ילד" וכו', ואז הנהג עצר את האוטוסבוס ואמר לאבא "בפעם הבא שהילד יירד ראשון, כי אותך אני רואה ואת הילד לא....."

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
חבל.
מטרת פותחת האשכול היתה להסב את תשומת לב ההורים לדברים שלא תמיד חושבים עליהם
והיא כתבה את זה מקסים
מה שקרה כאן בהמשך זה המון ביקורת על האמהות, שהן בעצם - אנחנו, שמשתדלות בד"כ לעשות את הכי טוב
אז אם יש לנו עצות ספציפיות - נמשיך את המגמה של פותחת האשכול
אך אם המטרה היא לגרום לאי מי מאיתנו תחושת חוסר נוחות, או סתם כך להעמיס עלינו גם את הקשיים שלה - תתכבד לעשות זאת בפלטפורמה אחרת.

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
תנסו ללחוץ לעצמכם. נראה אם תהנו... (יכול לגרום לאיבוד נשימה, ח"ו.)
בן אדם לא יכול לדגדג את עצמו, הרפלקס הוא רק כשזה קורה בהפתעה.

התוספות שלי :
- כואב לי כשדוחפים אוכל לילדים בכוח, ועוד סוגרים להם את הפה שלא יוכלו לפלוט.
- דחיפה של נר תרופה בכוח, יכולה להשפיל, וזה על הגבול של כפיה שמלמדת את הילד לא לכבד את עצמו , אני מעדיפה תמיד סירופ, וגם אותו לא בכוח.(ככל הניתן)
- לפני בדיקת רופא אישית, אני משתדלת להסביר לילד את התהליך, לשאול אותו אם הוא מסכים,
ולכבד אותו ככל הניתן
- מכירים את הסבתות שאוהבות את הילדים ומנשקות ומחבקות מרוב אהבה והילד לא מעונין?
אני מלמדת לומר: זה לא נעים לי... עד גיל מסוים זו אחריות שלי, ואחר כך אחריות של הילד.

לארג'ית

משתמש מקצוען
מוסיפה גם: אין מצב לקחת תינוק בעגלה ולא לחגור אותו!! אני מתפחלצת כל פעם מחדש כשאני רואה תינוק/ת לא קשורים, ולא משנה אם הוא בן שבוע ועוד לא מתהפך (העגלה כן עלולה להתהפך! יחד איתו) או שהוא בן 10 חודשים ויכול ליפול על האף ח"ו ולשבור אותו או לחטוף מכה בראש.
ודבר נוסף: בחורף צריך להיזהר כשמכרבלים את התינוק שהשמיכה לא עולה לו על הפנים בשלב כלשהוא ולא חוסמת לו את דרכי הנשימה.

אני עצמי נתקלתי בתינוק בן חצי שנה שפשוט החליק מהעגלה כי לא היה קשור,ואחיו ה"גדול" בן 4 החזיק בו בכח וצעק....
רצתי מהר כדי להרים את התינוק שכמעט החליק לגמרי,

צלר

משתמש רשום
המשתמש נחסם
צודק 100%

השבוע נסעתי באוטובוס שהאבא ירד, והנהג התחיל לסגור ת'דלת והתחילו צרחות " נהג יש כאן ילד" וכו', ואז הנהג עצר את האוטוסבוס ואמר לאבא "בפעם הבא שהילד יירד ראשון, כי אותך אני רואה ואת הילד לא....."
אני מאלעד
יש נהג אוטובוס ממש נחמד
שתמיד כשאמא עולה עם עגלה הוא מזכיר לה בירידה מהאוטובוס לרדת הפוך
כך שהאמא יורדת קודם ואז בעגלה
כך יש לאמא יותר שליטה על העגלה
ממש אהבתי

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
6. גם אם אתם "משתגעים" מהילד החמוד שלכם, זה לא אומר שצריך לתת לו צביטה בלחיים! זה כואב!! וזה כואב!!
לא מסכים.
בוודאי שמותר לצבוט.
כמובן-
בתנאי שהתינוק החמוד הוא הבן של-
דוד נחום
שצבט וצבט
ולא יכולנו להחזיר
כי היינו אז בסלקל.
אז בסך הכל מחזירים את החוב:D

(נכתב בהומור. צביטה בלחי היא דבר בזוי וגועלי, שמצריך חינוך מחדש של ציבור הדודים דודות כולם, שמשום מה חושבים שזה כייף, זה לא!)

רחשי הלב

משתמש מקצוען
תסבירו לי איך זה -
יש לי אינסטינקט, כשילד שלי מכניס את ידו הקטנה לתוך כף ידי, אוטומטית ידי נסגרת עליו בלחיצה עוצמתית. ועדיין - הילדים שלי מתקוטטים מי יתן יד לאבא, בידיעה שהם עומדים 'לחטוף' כווץ' רציני.
כנ"ל לגבי דיגדוגים, שילדיי 'סובלים' ממני, ועדיין, כשדגדגתי אחד כל השאר נעמדים בשורה "אותי לא דגדגת".
אז יתכן אולי שהחוקים שונים קצת אצל ילדים??

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אז יתכן אולי שהחוקים שונים קצת אצל ילדים??
מאד יכול להיות שזה כיף להם ,
אבל כדאי לשים לב עד מתי (כי זה שלב שהם לא יכולים לדבר)
ואם הילד מעונין / רוצה
המפתח זה לתת כבוד לרצונות שלו, להתיחס אליהם , וממילא הוא ילמד גם הוא לדאוג לעצמו שיהיה לו טוב.

דיתי חן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני חושבת שמטרת האשכול היא לא לקבוע כללים מה מותר ומה אסור,
אלא לעורר אותנו לחשיבה.
כל אחד יודע מה טוב לילדיו ומה לא נחמד להם בכלל,
ולמרות זאת חשוב מידי פעם לרענן את הראש,
ובאמת לעצור ולחשוב האם אנחנו מתנהגים בסדר עם הילדים....
(ואם הבת שלי נהנית כשאני מדגדגת אותה, אז לבדוק - אולי היא גדלה, וזה קצת פחות כייף לה?...)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אם המטרה היא חשיבה, אז מילה המפתח היא: הלכות בין אדם לחברו קיימים גם בין הורים לילדים, ובעיקר מצד ההורים כלפי הילדים.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בעיקרון-
הקב״ה ברא את העולם שכל ילד מתאים בדיוק להורים שלו והם בדיוק מתאימים לו..
כך שאין מה לרחם על ילדים של אחרים אם הקבה סומך על ההורים שלהם ונתן להם לגדל אותם.
(ומהסתכלות שלי מהצד, לאותם הורים ״רחפנים״, יש ניסים גלויים..)

נכתב כהמשך למי שכתבה שהשיפוטיות כאן גבוהה..
(לא זוכרת את שם הניק, סורי..)

נערך לאחרונה ב:

shak10

משתמש מקצוען
מחזיק למוצץ-יש לחבר כמה שיותר קרוב לתחתית החולצה, הרבה פעמים המוצץ נופל לתינוק מהפה והחוט נכרך על הצוואר. ממש סכנת נפשות!
לקשור-כדאי לא רק בעגלה, גם בטרמפולינה, יצא לי לראות תינוקת בטרמפולינה לא קשורה ואחיה בן שנתיים משחק לידה במרץ. כמעט נפל לי הלב כל פעם שהתקרב אליה וכשהערתי לאמא היא אומרת לי כן, צריך להשגיח...

zviela

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני מאלעד
יש נהג אוטובוס ממש נחמד
שתמיד כשאמא עולה עם עגלה הוא מזכיר לה בירידה מהאוטובוס לרדת הפוך
כך שהאמא יורדת קודם ואז בעגלה
כך יש לאמא יותר שליטה על העגלה
ממש אהבתי
מוזר, כי בדרך כלל העגלות נמוכות והנהג לא רואה אותם במראה.
הייתי פעם בקורס של בטיחות בדרכים, והראו שם איך הדלתות האחוריות נראות מהמושב של הנהג. הנהג לא יכול לראות ילד או עגלה, רק גובה של אדם מבוגר.
אחרי שראיתי את זה במוחש, אין מצב שאני יתן לילד לרדת אחרי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה