הטיפ היומי- ובו תלמדו איך לאבחן את כל מכריכם כלוקים בתסמונת הפרעת אישיות גבולית...

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י e12;n5101396:
כבר כתבתי בעבר הודעה ארוכה ומפורטת בנושא. אכן ספרה של אדהאן תואם במדויק את תיאורה הספרותי של ברטלר. שניהם כאחד עוסקים בהפרעת אישיות שונה מהפרעת אישיות גבולית.
אם אדע איך לצרף קישור- אצרף את הודעתי מאחד האשכולות הישנים שהיו כאן בעניין.

תפתחי תגובה בדף ההודעה ההיא, תצטטי אותה בתגובה, תעתיקי אותה במלואה ותדביקי פה.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אמנם האשכול נפתח בהומור ציני (אלוף! כפי שהורגלנו ע"י פנס..)
אבל בסופו של דבר דווקא כאן הגיעו סוף סוף למסקנה, שההפרעה המתוארת בספר היא לא הפרעת אישיות גבולית, אלא הפרעה שמוגדרת בצורה אחרת.
וזה לאחר מאות האשכולות שעסקו בספר הזה עד היום, שכולם דנו כמובן מאליו, בהפרעת אישיות גבולית וכל הנלווה..
למרות שבספר הביטוי הזה לא מוזכר אפילו פעם אחת, והסופרת בכוונה לא הגדירה את הבעיה בשם מסוים.

אגב, מישהו הביא באחד האשכולות ז"ל הסבר של חיים ולדר על בעלי הפרעת אישיות גבולית
וכמו שזה מתואר שם, זה משהו שונה לגמרי מהדמויות המתוארות בספר, שלוקים בבעיה אחרת...

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא קראתי את הספר (מכתש בהשכלה) . באתי להגן על כבודה של דודה צילה, כי אם אני לא, מי כן יעשה את זה?

בא יבוא

משתמש מקצוען
יתכן שוולדר מסביר נכון מהי הפרעת אישיות, אני לא זוכרת כרגע. אבל בגלל הדרישה לתוכן סיפורי - העלילה מאפילה על גרעין ההתמודדות. אין ברירה, כי בלי עלילה אין סיפור, אלא רק עוד איזשהו מאמר מחקרי. בשטח, בחיים עם בעל הפרעת אישיות, קשה למצוא הוכחות ברורות להצקות השונות.

אהה, נזכרתי גם בקולה של המלצר. אבל זה כבר סיפור אחר. רעיון חדש לספר שלא מדבר על הפרעת אישיות. הפגיעה של הגבולי קצת פחות אלגנטית.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י 3012;n5101379:
אוקי, אז בקריאה של שלושת הדפים שצירפתם ברוב נדיבותכם נמצא כתוב במפורש שההפרעה המדוברת בספר היא APD
ואילו הפרעת אישיות גבולית - סימנה הוא BPD.
אי לכך, ולמען הסדר הטוב כדאי לשנות את הכותרת ל: "הטיפ היומי- ובו תלמדו איך לאבחן את כל מכריכם כלוקים בתסמונת APD..."

ולפי התיאורים של אדהאן, נראה שברטלר אכן כתבה את ספרה כמתאר את אותו דפוס הפרעה.
אך אין זו הפרעת אישיות גבולית, אלא הפרעה מפריעה מאד אחרת!

סןף סוף.
הסלט הזה כבר היה מעצבן :mad:

סתם אחת

משתמש מקצוען
תודה על ההשקעה!

עדיין לא קראתי את הספר (בל"נ כשיהיה זמן)
רק שבדיוק אתמול יצא לי לדבר עם בעלי על כך שלהרבה אנשים שאנחנו מכירים יש הפרעות ושריטת עמוקות... והם בטוחים שהם צודקים!
אבל איך אמרה מלכת אנגליה לחולי נפש בעת ביקורה בבית משוגעים? "אולי אתם הנורמלים, אבל אנחנו הרוב" :p (לפחות בינתיים)

דו סיטרי

משתמש רשום
חנלה נעלבה כי משהו בפנים פגיע לה. דודה נחמה היתה רק הטריגר. אם לא דודה נחמה, היתה חנלה מוצאת משהו אחר להעלב ממנו.
וד"ל ואכמ"ל וסמרטכ"ל.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חפציבה;n5101427:
אמנם האשכול נפתח בהומור ציני (אלוף! כפי שהורגלנו ע"י פנס..)
אבל בסופו של דבר דווקא כאן הגיעו סוף סוף למסקנה, שההפרעה המתוארת בספר היא לא הפרעת אישיות גבולית, אלא הפרעה שמוגדרת בצורה אחרת.
וזה לאחר מאות האשכולות שעסקו בספר הזה עד היום, שכולם דנו כמובן מאליו, בהפרעת אישיות גבולית וכל הנלווה..
למרות שבספר הביטוי הזה לא מוזכר אפילו פעם אחת, והסופרת בכוונה לא הגדירה את הבעיה בשם מסוים.

אגב, מישהו הביא באחד האשכולות ז"ל הסבר של חיים ולדר על בעלי הפרעת אישיות גבולית
וכמו שזה מתואר שם, זה משהו שונה לגמרי מהדמויות המתוארות בספר, שלוקים בבעיה אחרת...

השאלה האם בחיי בהיום יום ההפרעה כל כך בוטה כמתואר ע"י חיים ולדר (בשתי הסיפורים המדהימים. על המלצר, ועל המחותן החלקלק), או שהיא יותר משעממת?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
סתם שאלה: ה'טריגר' הזה שכולם כותבים עליו פה ובאשכולות הקודמים שגורם לכולם להיות משוגעים, זה מי שאני חושב?

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פנס בערפל;n5102014:
השאלה האם בחיי בהיום יום ההפרעה כל כך בוטה כמתואר ע"י חיים ולדר (בשתי הסיפורים המדהימים. על המלצר, ועל המחותן החלקלק), או שהיא יותר משעממת?

תוכלו בבקשה להעלות את הסיפור על המלצר?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פנס בערפל;n5102014:

נראה לי שהסיפורים האלו מדברים על בעיה דומה לזו שבספר, אני התכוונתי למאמר שחיים ולדר מגדיר מה זה הבעיה של הפרעת אישיות גבולית

שביעית

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פנס בערפל;n5101182:
בספרה המונומנטלי ( מה זה?) ׳מילים כקוצים וברקנים׳

פירוש של מונומנטלי
גדול, אדיר, כביר
מילים נרדפות של מונומנטלי
אַדִּיר, אָטוֹמִי, אַסְטְרוֹנוֹמִי, בְּעֲנָק, גָּדוֹל, גְּדוֹל מֵמַדִּים, גָ'מְבּוֹ, גְּרַנְדִּיּוֹזִי, כַּבִּיר, עֲנָק, עָצוּם, קוֹלוֹסָלִי, רב מידות, שַׂגִּיא, שַׂגִּיב

ורק שאלת תם[ה] של ישראלית בורה ועמת הארץ [במיוחד בשפות זרות], הרוסית שעפה כאן זה משהו שגם דוברי רוסית יבינו?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
@שביעית
ניסיתי לתרגם את המילה גוגל לכל מיני שפות, בגוגל טרנזלייט.
ו...
תראו לבד.
חצופים , החברה של גוגל....

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
סתם מעניין.

היעא מביאה כאן אפשרות תגובה של פניה קולנית לה'.
ובמציאות הכרתי כמה פעמים שדווקא הצד הבעייתי היה נוקט באופן תגובה זה.
וכך היה הופך את הקרבן שהעז להשיב לו כגמולו לשטן.

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י y&m;n5103732:
סתם מעניין.

אולי זה סוג של טקטיקה- להשתמש בנשק של הפוגע ולהוציא את העוקץ... (אבל אני לא מתמצאת. סתם רעיון)

צפורן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י y&m;n5103732:
סתם מעניין.

היא מביאה אפשרות של פניה לה'.
קראתי את הספר ממש מזמן, ואולי אני פשוט לא זוכרת נכון, אבל אני לרגע לא חשבתי שפניה לה' אמורה להיות קולנית.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מודגש

קבצים מצורפים

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    KB 736.8 · צפיות: 132

גזעית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני לא רוצה להיות גיסה של מי שקראה את כל הסדרה הזו של קוצים וברקנים ושאר ירקות.
קריאה מרובה ועיסוק בדברים האלה האם כל מילה נחשבת לפגיעה לפי דרוג (קצת , הרבה, כדאי להזהר, יר"ש יחמיר שזה נחשב פגיעה וכו') הופך את האדם באמת לקוץ, שלא מחליק עינינים.

כמובן, ההתסיגות המתחיבת --- שזה לא כך אצל כל אחד וכו', ומי שצריכה וכו', והרבנים וכו', וטוב לדעת שיש כזה דבר וכו'

צפורן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י y&m;n5104390:

דווקא בגלל שהיא דברה על כך שיהיו כאלו שהדיבור בקול רם ישתיק אותם ויהיו כאלו שילעגו, לא חשבתי שזו המלצה לומר את זה בקול רם.
למה לתת עוד סיבה ללעג?
היא מדברת הרבה על החלפת מחשבות ישנות-מוטעות בחדשות, וזה מה שהבנתי מהדברים.

בכל אופן, את צודקת, שאם אומרים כאלו דברים בקול, זה גם כן סוג של פגיעה.
אם זה בא כתגובה לפגיעה, בתקוה (שלא תמיד תתממש) למנוע את הפגיעה הבאה, זה מובן, אבל יתכן גם שהצד הבעיתי יאמץ את הגישה (או ימציא אותה). לכן, אם זה לא עזר, עדיף לכאורה לפנות לה' בשקט.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י גזעית;n5105069:
אני לא רוצה להיות גיסה של מי שקראה את כל הסדרה הזו של קוצים וברקנים ושאר ירקות.
קריאה מרובה ועיסוק בדברים האלה האם כל מילה נחשבת לפגיעה לפי דרוג (קצת , הרבה, כדאי להזהר, יר"ש יחמיר שזה נחשב פגיעה וכו') הופך את האדם באמת לקוץ, שלא מחליק עינינים.

כמובן, ההתסיגות המתחיבת --- שזה לא כך אצל כל אחד וכו', ומי שצריכה וכו', והרבנים וכו', וטוב לדעת שיש כזה דבר וכו'

אתם הטריגר, לא הספר...
בזכותכם הנושא של הספר הבעייתי הזה עלה לאור. (הספר לכשעצמו לא בעייתי, אבל הוא גרם לתופעה בעייתית ביותר)
מקווה שהובנתי שהטיפ נכתב בציניות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה