הזמר

אריאל 1

משתמש פעיל
"נהג הוא לשיר מנגינות עריבות בלילות, למרחקים הן היו נשמעות ומצלצלות" רובי ניתק את האזניות בזעם והשליך אותן אל חלל החדר, הוא שנא את יאקוב, הבחור השרירי הזה מפזם שירים ודוהר על טרקטורון באיזה כפר ציורי ועוד מתלונן! ברצון הייתי מתחלף אתו, הרהר בעגמה.
הוא הביט בשעונו ונחרד, בעוד שעתיים ההופעה תתחיל, הקהל צעיר והציפיות גבוהות, עליו להיות במיטבו. אבל איך? השמחה שהיתה לסימן ההיכר שלו אבדה בסבך התהיות שאופפות אותו לאחרונה האם לזאת פילל כשרצה להיות זמר?
בדרך ניסה להתמתן ולהרגיע את החשש, השיתוק הידוע מבמות שהיה למנת חלקם של המוני אנשים שהכיר ופסח עליו מאז ומתמיד, החל מזדחל במעלה גבו כגוש שחור ולא מוכר, מאיים, חונק, מרתיע.
הוא פחד.
לבסוף עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, האוויר הפתוח סייע לו להצטלל, אך המחשבות הלמו בראשו שוב ושוב, הוא יכל לקרוא אותן כמו ספר פתוח, הן הבזיקו מולו כאורות מצוקה, לא היו לו תשובות, אבל גם להקשיב לעצמך זה משהו, חשב ונכנס לתוך הרכב.
אור הלדים מהמסכים הענקיים שמאחוריו שטף את הבמה בצבעים מתחלפים, הנגנים היו עסוקים בכלים, רובי הביט סביבו בזעזוע, המוני עיניים נתלו בו בציפייה דרוכה, לפתע צץ לו הרעיון, הוא ידע שזה הימור אבל החליט שהוא קופץ למים.
כשאתה כועס אתה שובר דברים או צועק או מתפוצץ מבפנים, רובי צעק את נשמתו, שחרר את ים הזעם על חייו אל תוך המילים והמוזיקה, הוא התחלחל לראות את הקהל מתמוגג, אבל כבר לא היתה דרך חזרה, הוא ירה בצרורות את נפשו אל ההמונים והם הריעו לו בנפנופים ותשואות, היה זה מחול שדים.
הנגנים עברו לשירי נשמה, רובי הרגיש שהוא עלול להתפרק בכל רגע, בשיר הראשון הוא עוד החזיק אבל הקהל רצה עוד ורובי נתן, הוא בכה את עצמו אל המילים וההמון הגיב באקסטזה "אמרתי לך שהוא תותח" שמע לחשוש נערים מהשורה הראשונה, הוא חש כקרבן אדם בשבט קדום, את הטירוף הזה אני חייב לעצור מתי שהוא, הרהר תוך כדי ביצוע מקורי ל"שערי דמעות".
רגע לפני שירד מהבמה, הבחין רובי במבט מעריץ מכיוונו של נער צעיר נוטף טוהר ותום, מה לעזאזל הוא מביט בי כך? הוא התקרב אליו והנער נרתע לאחור במבוכה, בחורצ'יק, פנה אליו רובי בחיבה, נהנית? הנער הסמיק עד תנוכי אזניו והנהן במרץ, רובי חייך שוב ופנה לרכבו, הוא הביט לאחור וראה את חבריו של הנער עטים עליו בסקרנות וכבר הספיק להתחרט על שיצר במו ידיו את האומלל הבא.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יפה, יפהפה.
העברת תחושות מדהימה, סיפור שהוא חוויה, סיפור חיים.
אהבתי את זה שלמרות שאין לי שמץ של מושג מה מציק לרובי בחייו, היטבת להגדיר לי את המצוקה עצמה. אולי אפילו יותר טוב כך, הצלחת לרכז ולמקד אותי במצוקה עצמה בה שרוי רובי, לא במניעים שלה. וזה וואו.
בקטע המדהים שרובי צועק את נשמתו אל המיקרופון, [ציטוט אהוב (פנס...): רובי צעק את נשמתו, שחרר את ים הזעם על חייו אל תוך המילים והמוזיקה, הוא התחלחל לראות את הקהל מתמוגג] פשוט הזדמר לי השיר 'צעקה' של מרדכי בן דוד. [צירפתי, שימו ווליום..]

וביקורת מינורית, המסר בקטע האחרון סוטה מכל הטור, ממסר של זמר מבולבל שהקהל אוהב אותו כך, עברת לסוגיית הערצת זמרים. או שיש פה משהו שלא הבנתי?

קבצים מצורפים

• MBD-Tzeakah-03-Tzaakah.mp3
    9.2 MB · צפיות: 34

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
וביקורת מינורית, המסר בקטע האחרון סוטה מכל הטור, ממסר של זמר מבולבל שהקהל אוהב אותו כך, עברת לסוגיית הערצת זמרים. או שיש פה משהו שלא הבנתי?
ואם בענייני פאנץ' עסקינן, אולי זהו הפאנץ'?

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם אני נהניתי מהקטע. הוא טוב! העברת הרגשות אמנותית ממש ! (והאמת, כן, הסתבכתי קלות עם הפסקה המסיימת, התפזרות קלה)

ציפה דריפה

משתמש פעיל
וואי, אהבתי!!
כתיבה מהממת, ממש זורם ונעים לקרוא.
אגב, הפונט קצת הפריע שהוא עקום, אבל באמת טוב שהוא נראה אחרת מכל ההודעות כי ההפרדה בין ההודעות באתר המחודש הוא שונה ולא מספיק בולט לעין עדיין, אז אולי כדאי להשתמש בהבלטה של ההודעה הראשונה- הסיפור.
אהבי מאד את המסר! בעיני הוא חזק מאד ומובן- כשאתה מתפרסם כמו שרצית ונהיה "סלב" ועכשיו 'מותר לך' לעשות פוזות, פתאום אתה מגלה עד כמה לא נחמד זה וקשה. אהבתי את המשפט האחרון במיוחד... יש בו פאנצ'יות מסוימת..;)( סתם, סתם, סליחה, זה באמת חופר!:cool:)

אמאלה, האימוג'יס החדשים קצת מלחיצים... הם קיצוניים בהגזמה... קחו אותם בעירבון מוגבל: )

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אריאל, קטע בעל מסר מאלף ועלילה שעולה ממקום עמוק. התחברתי.
לכתיבה הייתי מוסיף קצת יותר תיאור ומחלק יותר לקטעים.
אגב, הזמר הזה בשמחת בית השואבה לא נתן הופעה. בטוח לי.

אריאל 1

משתמש פעיל
מעטות הפעמים שאדם נהנה מביקורת באותה מידה שהוא נהנה ממחמאה.
שמחתי לערוך היכרות עם הנאה מוזרה זו.

ההערה על המצוקה הנעלמת נכונה, באירועי שמחת בית השואבה הציק לי הרעיון שבזמן שאני חוגג הזמר בעצם עובד! והריקוד שלי הוא על חשבון החג הפרטי שלו, מצד שני אולי הוא בעצם אשם בזה שבחר להיות זמר. המצוקה השנייה מוכרת יותר והיא השחיקה, כל אחד יכול לתאר לעצמו מה זה לשיר כל יום את אותם השירים ולנסות לרגש אתם קהל יעד צעיר.

וקטע הסיום באמת התפלק לי, בכלל רציתי להדגיש את העצבים של הזמר על זה שמעריצים אותו כשהוא בכלל סובל מכל העניין, וזה ברח לכיוון אחר.
איך אומרים? שאלו יהיו הצרות שלנו...

יום שישי

משתמש צעיר
מעטות הפעמים שאדם נהנה מביקורת באותה מידה שהוא נהנה ממחמאה.
שמחתי לערוך היכרות עם הנאה מוזרה זו.

ההערה על המצוקה הנעלמת נכונה, באירועי שמחת בית השואבה הציק לי הרעיון שבזמן שאני חוגג הזמר בעצם עובד! והריקוד שלי הוא על חשבון החג הפרטי שלו, מצד שני אולי הוא בעצם אשם בזה שבחר להיות זמר. המצוקה השנייה מוכרת יותר והיא השחיקה, כל אחד יכול לתאר לעצמו מה זה לשיר כל יום את אותם השירים ולנסות לרגש אתם קהל יעד צעיר.

וקטע הסיום באמת התפלק לי, בכלל רציתי להדגיש את העצבים של הזמר על זה שמעריצים אותו כשהוא בכלל סובל מכל העניין, וזה ברח לכיוון אחר.
איך אומרים? שאלו יהיו הצרות שלנו...
ברור שבזמן שאנחנו נהנים- אחרים עובדים. כך זה במסעדה, בקניות, בעבודה גרפית שביקשנו.
זה המקצוע שהוא בחר בו וזה התשלום שהוא צריך לשלם.
גם לרגש היום כבר לא כ"כ קשה, אם יש קצב טוב פירוטכניקה וכו'- הצעירים מתרגשים מעצמם...
חוץ מזה, כתוב יפה, מביע היטב. גם לי היה סוג של הנאה מוזרה, הנאה מהנכתב יחד עם ביקורת על הכתוב...

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
באמת מעניין איך זמר מתמודד עם השחיקה. בדיוק עכשו זמר חתונות הוציא על זה שיר.
מה שכתבת על הסיטואציה הזו, בה הזמר עומד מול קהל וזועק את הכאב שלו, בזמן שהקהל במבט חיצוני קונה את ה'לוקש' ומשתולל מאושר - עצום!! רק אדם בעל נפש חכמה ורגישה יכול לכתוב כזה דבר.

אריאל 1

משתמש פעיל
ברור שבזמן שאנחנו נהנים- אחרים עובדים. כך זה במסעדה, בקניות, בעבודה גרפית שביקשנו.
זה המקצוע שהוא בחר בו וזה התשלום שהוא צריך לשלם.
.
אוי לא!
ממש לא לזה הכוונה!
אני מדבר על הזכות לחגוג כמו כולם את החג
על הזכות לנפוש כשכולם נופשים
אלו שנותנים לנו שירות באותם זמנים הם אומללים לכאורה, לא?
אנחנו חוגגים\ נופשים והם משרתים אותנו.
זה מתסכל, לדעתי.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אוי לא!
ממש לא לזה הכוונה!
אני מדבר על הזכות לחגוג כמו כולם את החג
על הזכות לנפוש כשכולם נופשים
אלו שנותנים לנו שירות באותם זמנים הם אומללים לכאורה, לא?
אנחנו חוגגים\ נופשים והם משרתים אותנו.
זה מתסכל, לדעתי.

אז לא, אריאל.
הם לא משרתים.
הם מתפרנסים בכבוד ב"ה מלשיר ולשמח אנשים, והם נהנים לעשות זאת.
הם נהנים שאנשים נהנים מהם, הם נהנים שהאנשים מוכנים לשלם תמורת ההנאה הזאת והם שמחים לספק את השירות הזה. זה נהנה וזה נהנה.
הם ינפשו, הם ינוחו, בשעות שאתה עובד קשה, ויעבדו בשעות שאדם מן היישוב נח בדרך כלל. בלילות, בסופי שבוע וכאלה.

הקטע שלך הדהים אותי, וכבר אמרתי את זה לעיל. בגלל ההבנה שלך שיש לפעמים אדם שנמצא במצוקה, והוא חייב לשיר כרגע.
הזכיר לי מישהו חקיין, שהצעתי לו בעבר לשמח במקום מסוים תמורת תשלום, ההוא היה יהודי שבור לב "אני צריך לשמח את עצמי קודם לכן, איך אוכל לשמח אחרים, עצוב לי" הכך הוא.
בכיתי יחד עמו.

והפתרון שהצעת, לצעוק את המצוקה אל תוך השיר, הוא כזה מדהים, כזה עמוק. אין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה