כללי הוספת תת פורום למקצוענים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לתשומת לבכם
כבעלת מקצוע משלים לעיצוב
הרבה שיתופי פעולה נוצרו לי כאן בפורום.
אם המקצוענים יסגרו לעיני הציבור - נפסיד...

kobi riki

משתמש רשום
עיצוב גרפי
סתם מענין אותי איך תחלקו את המקצוענים לעומת המתחילים...
לפי ותק ?
ועוד משהו יכול להיות מישהי 10 שנים בתחום ולא משהההווו!לא??

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
למי שהספיק לשכוח.
לפני כמה שנים פתחו כאן פורום כזה,
זה החזיק מעמד חודשיים בערך.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נראה לי שהפשרה הנכונה היא: פורום סגור לתגובות והעלאה של גרפיקאים בלבד.

לצפות- יוכלו כולם (עוזר לשיתופי פעולה)
להגיב או להעלות- יוכלו רק גרפיקאים שנכללים בהגדרה מסוימת ולא כל "חובבן וורד".
(לדוג' כמו שהצעתי בתגובה 28)

זלפה

משתמש רשום
נכתב ע"י ונתנו10;1864649:
למי שהספיק לשכוח.
לפני כמה שנים פתחו כאן פורום כזה,
זה החזיק מעמד חודשיים בערך.

זה שיש צורך בפורום סגור זה וודאי.

עכשיו צריך לבדוק מה גרם לפורום ההוא שלא להחזיק מעמד, ולמצוא פיתרון הולם ע"מ שהוא כן יחזיק מעמד.
שאלות תם:
למה פורום תג סגור לקהל הרחב?
למה פורום כותבות סגור לקהל הרחב?
למה פורום אנשי מחשבים סגור לקהל הרחב?

פורום שפתוח לכככככוולם ללא סינון גורם לזילות של המקצוע.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י Beccy;1864209:
עוד אחד,
אתה לא מכיר אותי, אתה לא יודע מה הרמה המקצועית שלי וכמה אני מחזיקה או לא מחזיקה מעצמי, אז אין לך זכות להתריס נגדי, רק בגלל שלא הסכמתי עם רעיונותיך הנשגבים.
כאן לא בית ספר. לא מחלקים אותנו להקבצות. כאן זה מקום לכולנו להביע את דעתנו האישית.

אני לומד מהתגובות שלך את דעתך על עצמך.
רעיונותיי לא נשגבים, הם לקוחים אחר שיחה עם כמה גרפיקאים מנוסים שקצה נפשם בחובבנים שמחפשים לקצור מחמאות על לא דבר ומביעים דעה על כל דבר.
כאן לא בית ספר כאן פורום מקצועי, מי שבגדר 'מקצועי' (שזה נתון להחלטת ההנהלה) יהיה בפורום, ומי שלא, יוכל לצפות בפורום צלמים, זה יותר מעניין.

זלפה

משתמש רשום
נכתב ע"י asf;1864787:
נראה לי שיש לך טעות, אין כזה פורום.

באשכול המקביל בפורום ציור דברו על פורום כזה, מוסתר לעיני הקהל הרחב.
http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1864055&postcount=108

חבר'ה,
היו זמנים שפורום פרוג היה חממה קטנה, הניקים הכירו פחות או יותר אחד את השני גם פנים מול פנים או לפחות בשם המלא. כל אחד הכיר את מקומו, פתח אשכולות כענין, והשיב כהלכה.
היום, הפורום הפך לפלטפורמה של כל עמישראל, שימו לב ש'איש את רעהו' טיפס מפורום זניח ושולי לפורום הסוער ביותר!!
אפשר לומר שפרוג, ובמיוחד איש את רעהו, מספק את הצורך בפורום אינטרנט לכאלה שחסומים לבח"ח וזקוקים לפורום איכותי וכשר.

אבל, כאן בא האבל הגדול,
הפן המקצועי באמת של הפורום הולך וקטן.
הגיע הזמן שנפנים זאת כולנו.

אם רוצים פורום מקצועי באמת, צריכים להיות שותפים בו רק בעלי מקצוע!
שימו לב שא"א לא דיבר כאן על חלוקה בין מקצוענים למתחילים.
דיברו כאן על חלוקה בין בעלי מקצוע לשאינם.
מי שבאמת מעונין להיות מעצב גרפי, וירכוש תוכנות ופונטים , סביר להניח שיקבלו אותו.

Beccy

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עוד אחד;1864755:
מי שבגדר 'מקצועי' (שזה נתון להחלטת ההנהלה) יהיה בפורום, ומי שלא, יוכל לצפות בפורום צלמים, זה יותר מעניין.

אז היית צריך לפנות להנהלה באופן אישי.
אתה לא יכול לפתוח שאלת דיון (או סקר) ולצפות שכולם יסכימו, ומי שלא- שיסתום את הפה.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י Beccy;1864836:
אז היית צריך לפנות להנהלה באופן אישי.
אתה לא יכול לפתוח שאלת דיון (או סקר) ולצפות שכולם יסכימו, ומי שלא- שיסתום את הפה.

אני לא יכול? עובדה שכן.
אם הייתי מצפה שכולם יגיבו משהו אחד לא הייתי נותן עוד אפשרויות בסקר :rolleyes:
מתי כתבתי שאני מצפה למשהו? העליתי נושא לדיון. כתבתי מה שאני חושב, ורעננתי את הדף לראות מה עוד אנשים חושבים :)

התגובות שלך מתלהמות ללא צורך.

Beccy

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עוד אחד;1864117:
זה מרגיז אותם שאנשים כמוך שאתמול פתחו ניק מחווים דעה בקליק על עבודה שהם עמלו כמה שעות.

איזה חכם המכיר את מקומו.

זאת פגיעה אישית, ועל זה אני מתלהמת!!!

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
מבקש סליחה

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י זלפה;1864830:
אם רוצים פורום מקצועי באמת, צריכים להיות שותפים בו רק בעלי מקצוע!
שימו לב שא"א לא דיבר כאן על חלוקה בין מקצוענים למתחילים.
דיברו כאן על חלוקה בין בעלי מקצוע לשאינם.
מי שבאמת מעונין להיות מעצב גרפי, וירכוש תוכנות ופונטים , סביר להניח שיקבלו אותו.

פותח האשכול דווקא כן דיבר על חלוקה "בין מקצוענים למתחילים" אם הבנתי נכון...

נכתב ע"י עוד אחד;1861377:
האם לדעתכם יש מקום ליצור תת פורום שיהיה פתוח רק לגרפיקאים מתקדמים...

אישית על עצמי. התחלתי בלי ניסיון וידע והפורום מאד עזר לי, היום אני לומד בפרוג ומרוצה מאד. אני לא בטוח שאני מתאים להצטרף לתת פורום של המקצוענים (יותר נכון, בטוח שלא), ועם זאת אני חושב שהדבר יתרום להעלאת הרמה המקצועית ולהשתתפות של מעצבים מנוסים גם בפורום הפתוח.
.

אך מן הסתם הדיון היה נשמע קצת אחרת אם ההצעה היתה
"חלוקה בין בעלי מקצוע לשאינם"...

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
כתבתי עוד כמה מילים..

האם לדעתכם יש מקום ליצור תת פורום שיהיה פתוח רק לגרפיקאים מתקדמים, ולא כמו היום שהפורום נפתח לפני כל מי שיודע לעצב בוורד.

נכתב ע"י לנדא;1865078:
אך מן הסתם הדיון היה נשמע קצת אחרת אם ההצעה היתה
"חלוקה בין בעלי מקצוע לשאינם"...

אין לדידי הבדל בין מקצועני על לבין בעלי מקצוע, ההגדרה ניתנת לשינוי ונתונה בידי ההנהלה שלעת עתה מעדיפה שלא לבדוק בציציות הניקים ולהשאיר את הפורום פתוח לכולם, הדיון הוא האם לפתוח תת פורום מקצועי יותר.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י עוד אחד;1865185:
כתבתי עוד כמה מילים..

אין לדידי הבדל בין מקצועני על לבין בעלי מקצוע, ההגדרה ניתנת לשינוי ונתונה בידי ההנהלה שלעת עתה מעדיפה שלא לבדוק בציציות הניקים ולהשאיר את הפורום פתוח לכולם, הדיון הוא האם לפתוח תת פורום מקצועי יותר.

התנצלותי, פשוט מבין השורות היה נשמע שמדובר בתת פורום ל"מקצוענים בלבד".

ושוב, פורום סגור ל"בעלי מקצוע" הוא מקדם מקצועית ומבורך מאד בעיני, כל עוד שהם נכללים בעלי מקצוע ע"פ קריטריונים ברורים...

הגם שאין לי מושג מה הגדרת המקצעיות שלי בעיני אחרים, אם אורשה להשתתף בפורום כזה אני מניחה שאישית לא אהנה להכנס לפורום שחלק ניכר מהעזרה לאחרים (וכן גם למתחילים...) חסרה בו...

ניסים פנירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שלום ובוקר טוב לכולם :)

בעקבות האשכול של אבימי ברצוני לעלות את הדיון גם בפורום עיצוב גרפי.
האם לדעתכם יש מקום ליצור תת פורום שיהיה פתוח רק לגרפיקאים מתקדמים, ולא כמו היום שהפורום נפתח לפני כל מי שיודע לעצב בוורד.
הקריטריונים ייקבעו לפי ההנהלה בהתבסס על תיק עבודות / ניסיון / השכלה.

הרווח לדעתי יהיה חופשיות לעלות יצירות ולקבל עליהם ביקורת מבלי לחשוש לעינא בישא או לקטילה לא מוצדקת, שיתופי פעולה, והצטרפות של כמה מעצבים טובים שבעבר שוטטו ופטפטו כאן והיום הדירו רגלם מהפורום.

אישית על עצמי. התחלתי בלי ניסיון וידע והפורום מאד עזר לי, היום אני לומד בפרוג ומרוצה מאד. אני לא בטוח שאני מתאים להצטרף לתת פורום של המקצוענים (יותר נכון, בטוח שלא), ועם זאת אני חושב שהדבר יתרום להעלאת הרמה המקצועית ולהשתתפות של מעצבים מנוסים גם בפורום הפתוח.

לפי מה שאני רואה, את הניק שלך בעצמך פתחת לא מזמן...

ברצוני לתאר לך במילים אחדות כיצד הייתה נראית ההודעה שלך אילו היה "עוד אחד" כמוך שהיה מחליט ליצור פורום ל"מקצוענים בלבד" לפני שנה וחצי...

כך בדיוק היית מנסח את ההודעה:

שלום וערב טוב לכולם!

ברצוני להעלות נושא לדיון כאן בפורום עיצוב גרפי.
האם לדעתכם יש מקום ליצור סוף סוף תת פורום שיהיה פתוח לכל מי שיודע לעצב בוורד ולא רק לגרפיקאים מתקדמים בלבד?

הרווח לדעתי יתבטא בכמה מישורים, ביניהם: חופשיות גם לגרפיקאים שנמצאים בתחילת דרכם להעלות יצירות ולקבל עליהם ביקורת בונה ומועילה מהגרפיקאים המנוסים של פרוג ושל מכללות אחרות, וע"י כך להתקדם ולהשתדרג בעצמם, מבלי לחשוש לעינא בישא או לקטילה לא מוצדקת של יצירותיהם רק בגלל שהם עדיין "ירוקים" (= לומדים בפרוג...); שיתופי פעולה בין המנוסים למתחילים, והצטרפות של המון המון גרפיקאים מנוסים קצת פחות שבעבר שוטטו ופטפטו כאן והיום אינם יכולים לעשות זאת בגלל שהפורום סגור למקצוענים בלבד.

אישית על עצמי. התחלתי בלי ניסיון וידע והפורום מאד עזר לי, דא עקא, שלאחר חודש או חודשיים מאז שהצטרפתי פתאום החליטו ה"מומחים" לסגור את הפורום, והיום הוא משמש רק את המקצוענים, כך שגם כיום כאשר אני לומד עיצוב גרפי בפרוג ומרוצה מאד, עדיין אין באפשרותי ליהנות ממה שמציע הפורום האיכותי הזה. מכיון שברור לי שאיני מתאים להצטרף לתת פורום של המקצוענים, אשמח אם תשקלו שם ב"דרגים הגבוהים" לאפשר לי ולחבריי המתחילים להצטרף אליכם, ותתנו לי רשות לצפות בעבודות הנפלאות שאתם מעלים, בהערות שאתם מקבלים מגרפיקאים מנוסים אחרים, מהתגובות שאתם מגיבים על ההערות, ובכך להחכים בעצמי, ולהעלות את הרמה המקצועית שלי ושל כל המתחילים שכמוני.
מלבד זאת חושבני שגם לגרפיקאי מתחיל יכולה להיות זווית הסתכלות שונה שלעיתים יכולה להתברר כנכונה יותר משל הגרפיקאי המתקדם. מה לעשות, כשרונות לא קונים במכולת...
מה שאני רוצה לומר בזה, שיכול להיות שגם אתם הגרפיקאים מהשורה הראשונה יכולים לפעמים להיעזר בנו הקטנים במידה והערותינו צודקות. ו"איזהו חכם – הלמד מכל אדם"!

אשמח אם תשקלו את הדבר במחשבתכם, ובטוחניי שתגיעו למסקנות מעניינות מאוד!

השתדלתי להישמע בוטה ומתריס כמה שפחות, מקווה שהאמת שנכתבה כאן לא משדרת בוטות מאליה...

ו...סליחה אם מישהו נפגע, לא התכוונתי ח"ו להמעיט מערכם של הגרפיקאים המנוסים שמסתובבים כאן, ההיפך הוא הנכון, הגבתי רק בגלל שאני חושב שאפשר ללמוד ממכם הרבה, וחבל שנפסיד את זה!

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
דברי הוצאו מהקשרם במובן המלא של הביטוי, אני ינסה להסביר את עצמי שוב

המצב היום שפרוג נהפך לרשת החברתית של הציבור החרדי, הגרפיקאים המקצועיים לא מחפשים סתם לשתף ולפטפט, אין להם הרבה זמן (בשביל לשתף יש להם קבוצות משלהם). אם הפורום יהיה מקצועי נטו יש מצב שהם יכנסו יותר, ולזה אני חותר. ולמה? כי רוב הדברים בעיצוב לא נלמדים במכללות אלא מהתנסות, טעיה, והתעדכנות יומיומית.

איך עושים את הפורום מקצועי נטו?

בהתחלה ביקשתי מההנהלה שיסגרו את הפורום רק לבעלי מקצוע אבל הם לא הסכימו משיקולים שלהם, הם כן הקשיבו לרעיון של תת פורום ואמרו שישקלו את העניין. בכדי לעזור להם להחליט הצפתי את הנושא על מנת לראות את דעת הגרפיקאים.

מה זה מקצועי?

אני לא נכנס לדקויות (כתבתי שמבחינתי האישית לתועלת העניין אין לי בעיה שהפורום יהיה רק למעצבים מתקדמים ואני יהיה בחוץ. בטח שאשמח להשתתף בפורום), אם ויוחלט לפתוח תת פורום אני סומך על המנהלים שימצאו את הקריטריונים הנכונים ויתחשבו גם במתחילים כמונו.

דג מלוח

מעמד בתג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עוד אחד, יש לי רעיון פשוט...

אם אתה מחפש את הקריטוריון לפורום שלך, נראה לי שאתה צריך לחפש אותו לא במישור של ה"מקצועיות" אלא במישור של ה"רצינות", וכך כל הטענות שטוענים עליך כאן ייפלו מאליהם, פורום תג למשל, הוא פורום מאד מכובד וסגור, אבל הוא משותף גם למתחילים וגם לוותיקים, מה בכל זאת המכנה המשותף, או במילים אחרות "כרטיס הכניסה"? מידת הרצינות של המשתתפים! דהיינו רכישת התוכנה תג במחיר מלא...

והיות שבפורום עיצוב גרפי אין החזקת התוכנות אינדי' ואילוס' ופוטוש' מוכיחה על רצינות, שהרי אפשר ל... בלי כסף, ממילא צריך למצוא משהו שכן מוכיח על רצינות, לדעתי מי שרכש חבילה של פונטים מוכיח על עצמו שהוא רציני, ואם מנהל הפורום החדש שלך יכול לקבל רשימה של רוכשי פונטים מחברות הפונטים המובילות, זה יכול להוות סינון מצויין כמו שרצית...

מה אתה אומר על הרעיון?:)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
דג-מלוח, הרעיון בהחלט יפה!
ועוד משהו: נסיון של חצי שנה לפחות בשוק העבודה. (פרטי, לא פרטי, לא משנה).

והצעה נוספת, פשוטה, שחשבתי עליה בדקות האחרונות:
אם יהיו הרשאות צפיה בפורום הסגור שיוקם, יוכל פותח האשכול להחליט אם הוא רוצה להרשות לכל העמיתים לראות את האשכול, או רק למקצוענים.
לא כל עבודה אפשר להראות לכולם!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י א-ירושלמית;1865759:
דג-מלוח, הרעיון בהחלט יפה!
ועוד משהו: נסיון של חצי שנה לפחות בשוק העבודה. (פרטי, לא פרטי, לא משנה).

ומה עם אלה שבקורס עכשיו? למה ייגרע חלקם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה