כללי הוספת תת פורום למקצוענים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם זה בשביל לסננן את המתחילים וזה באמת התנשאות זה לא יחזיק מעמד (לא נראה לי)
מהסיבה שצוין לעיל
אם זה בשביל חו"ד במקום סגור אז זה לא ממש מתאים א. הסיבה שאברהם ציין שיש גם לקוחות שיראו את זה ב. זה לא יביא בהכרח יותר מקצוענים כי המנעד במקצועיות בגרפיקה ע-נ-ק
בפורום צילום ההפרדה היתה כדי שלא יעירו הערות שיזיקו מבחינה פרסומית נטו
ונראה לי שכל הצלמות שם ללא קשר למקצועיות ממש

זלפה

משתמש רשום
נכתב ע"י יוסף שטיין;1861914:
אני אוהב את הפרומים הסגורים שתמיד מתפוררים.

המתנשאים בתחילה מרגישים טוב שהם בפורום עילית, אבל לא להרבה זמן תמיד יש כאלה שנדחפים, נו והם לא בדיוק ברמה שהמתנשא יכול לסבול, ואזי הוא עוזב ואז כבר לא מתאים לשני וכן לשלישי וכולם עוזבים, עד להקמת פורום סגור עוד יותר וחוזר חלילה.

זה מזכיר לי את המעגלים בחתונות של בחורי העילית, עד שנדחף שם בחור שלא כ"כ מתאים, ואז עוזבים ועושים מעגל פנימי חדש, ואז שוב נכנס בחור שתיים לא מתאימים, ושוב מעגל פנימי, וחוזר חלילה.

ולכן אני בהחלט בעד בעד, בעד. זה בין כך לזמן מוגבל, הרי המקצוענים והעסוקים מאוד לא ישבו יותר מידי בפורום הזה, וגם לא יתאים להם כ"כ.

מזכיר לי את קבוצות הוואטצא'פ שרבים פגעה בעמקי נשמתם, כשעזבו או פרשו לקבוצות אחרות וכו'..

בתאוריה זה נשמע פנטסטי.
בפועל אני מכירה כמה וכמה פורומים חרדים ברחבי הרשת שסגורים לקהל הרחב,
והם מצליחים מאוד!!
צריך לזה מנהל טוב ומשוגע לדבר.

מרגלית100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה נכון שישנם עבודות רבות שאני לא יכולה להעלות לחוו"ד מפני חשיפת יתר אך ממש לא הייתי הולכת על פורום סגור, כי עצם זה שזה חשוף לכ"כ הרבה סוגי מקצוענים או לא בכל הרמות מעלה את רמת העבודה, לדוג' יש אחד שמבין יותר בעיצוב מאשר בצילום וממילא יכול להיעזר ע"י צלמים או להיפך,
ויש משהו מאוד מיוחד בפורום דווקא בגלל שהוא המוני, אני לא חושבת שבשביל הדברים שכן אפשר להרוויח מזה כדאי לעשות את זה כי בדרך נפסיד הרבה דברים אחרים.
אני מתנצלת על ההתפלספויות, אני מקוווה שהבנתם אותי.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
יש לזה פיתרון-קבוצות של גוגל (יש הרבה קבוצות כאלו, קבוצות של צלמות ועוד)
פרוג נועד לעזור גם לאלו שאינם מקצועיים/בתחילת דרכם
אני בעצמי התקדמתי בעקבות זה שהפורום היה פתוח למתחילים.
בהחלט חסר לי פורום סגור (למשל בקבוצת בוני אתרים) אבל שוב אפשר לפתור את זה בדרכים אחרות כמו קבוצות גוגל.

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אפילו מספיק שזה יהיה סגור רק לגרפיקאים - ולא משנה מה רמתם

שתהיה אפשרות שיתוף לכולם ואפשרות שיתוף לפורום
וזה יהיה טוב אם זה יהיה גם בפורומים אחרים, כמו ציור וצלמים וכו

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י אפרת 10;1862651:
אפילו מספיק שזה יהיה סגור רק לגרפיקאים - ולא משנה מה רמתם

שתהיה אפשרות שיתוף לכולם ואפשרות שיתוף לפורום
וזה יהיה טוב אם זה יהיה גם בפורומים אחרים, כמו ציור וצלמים וכו

יש הרבה שהם אינם גרפיקאים ומסתובבים בפורום גרפיקה

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י album;1862679:
יש הרבה שהם אינם גרפיקאים ומסתובבים בפורום גרפיקה

נכון מאד,

לכן - ליצור "פורום מקצוענים" - לדעתי מתנשא ומיותר.
לעמוד על זה שהפורום יהיה סגור לתגובות והעלאה של "מעצבים גרפיים"* בהגדרה ברורה כדאי ומומלץ מאד.

*ממתחילים ממש עד מתקדמים.
אך שעומדים בקריטריונים מסוימים.
לדוג' עומדים ביותר מ-2 תנאים: למדו במכללה-סמינר מוכר את המקצוע / עובדים על תכנות מקצועיות / משתמשים בפונטים קנויים / עובדים כגרפיקאים של מוסד-חברה-ארגון מוכר
אלו לדוג' כללים שכל גרפיקאי "אמיתי" יעמוד לפחות ב-2 מהם...

(אגב, לתשומת לב ה"מתנסים" מי שלא עומד בקריטריונים מס' 2-3, הוא בהחלט בבעיה גם מצד ההתקדמות שלו, כך שגם מצידו אין כ"כ טעם שישתף ויגיב, כי אי אפשר להגיע להרבה בלי תוכנות ופונטים מקצועיים...)

אני באופן אישי ממש אוהבת את השיתוף של המתחילים, ונהנית לראות איך מהערות בונות הם מגיעים להרבה יותר ומתקדמים, זה ממלא סיפוק. (אני מדברת על מתחילים ולא על אלו שסתם "מנסים את כוחם" ;))

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
שרית את צודקת שצריך פורום סגור שלקוח לא יוכל לראות, אבל ברגע שמגדירים פורום כזה כפורום למקצוענים בלבד, פה מתחילה הבעיה.
כי מי יכול להחליט על מישהו שהוא מקצוען?
לפי איזה קריטריונים?
והאם שווה לפגוע ברגשות של גרפיקאים צעירים כדי לחסוף פגועה בלקוח אחד?
אני לא בעד
אני כן בעד אולי לסגור את הפורום הכללי לצפיות מבחוץ.
לקוחות פוטנציאליים יכולים לראות תיקי עבודות.
לא נראה לי נכון לפתוח פורום תוך פגיעה ברגשות של מישהו

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
ודרך אגב, אם אני לא טועה, כבר יש פורום כזה רק שהבנתי שהוא די גוסס או כבר מת.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תמנתי;1862743:
ודרך אגב, אם אני לא טועה, כבר יש פורום כזה רק שהבנתי שהוא די גוסס או כבר מת.

קיים עדיין?
חשבתי שכבר נסגר מזמן... פעם-פעם הייתה בו השתתפות יפה
היתרון לדעתי הוא -
1. ללא חשש שלקוחות יראו, לפעמים בהתלבטות מקצועית רוצים לשמוע חו"ד של בעל מקצוע נוסף, לא בגלל חוסר מקצועיות אלא בשביל היתרון של עין מקצועית אובייקטיבית
2. "הקהל הרחב" בפורום הפתוח כולל המון צופים שאין להם קשר ממשי לעיצוב ולא רואה סיבה להעלות עבודות בתהליך כשזה המצב.
3. להימנע מאימוץ רעיונות על ידי צופים תמימים שמוצאים לא רק מקור השראה בפורום אלא (קצת) מעבר.

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כתבתי את זה בפורום ציור, כנראה שמתאים גם לכאן:

פורום סגור לגרפיקאים - בשביל שיוכלו להעלות בראש שקט שלבי עבודה להתיעצות (זתומרת, עבודות שעדיין לא גמורות והן עולות רק להתיעצות כמו: איך להמשיך את טיפוגרפיה \ לא הסתדרתי עם הקומפוזיציה) כמו זה

פורום פתוח - ששם יוכלו להעלות עבודות שיתוף וכן עבודות שצריכות חוות דעת ציבורית. כמו זה

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אם תשימו לב, ניקים ותיקים ומקצועיים מעדיפים פורום סגור להתייעצויות, ובצדק.
לא הרי התלבטויותיהם כהתלבטות המתחילים והבלתי מנוסים.
לפעמים הבעיות עדינות יותר, לפעמים צריך הכוונה מדוייקת שרק בעלי מקצוע ותיקים ומשופשפים יכולים לעזור בו.

ניקים צעירים וטריים רוצים פורום משותף ומעורבב...

אבל - זה לא הולך ככה. כותיקה מאד - אני רואה את הצורך שלי בפורום של מקצוענים כצורך אמיתי. אין לי אפשרות לשתף בפורום הפתוח, ולקבל 99% של תוצאות 'מהמממממם' 'סוף הדרך' 'אין כמוך' 'מושלם כמו תמיד'. אני רוצה ביקורת עניינית ונקודתית, וזה דבר שמתחילים לא יודעים לתת עדיין!

ואם יפתחו פורום סגור - התנאי להשתתפות בו תהיה - השתתפות פעילה גם בפורום הפתוח. כמו כן - בקשות לאקשנים/מברשות/תמונות וכו' - יהיו אך ורק בפורום הפתוח.

Beccy

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הריעו, הריעו, לכל אותם אנשים "גדולים", שבטוחים שאין להם מה ללמוד מהקטנים מהם.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י Beccy;1863992:
הריעו, הריעו, לכל אותם אנשים "גדולים", שבטוחים שאין להם מה ללמוד מהקטנים מהם.

אתה מדבר מתוך נחיתות, אני נזכר בתגובות שלי כשנכנסתי לפורום לפני שנה, גם אני הגבתי בכזו צורה לונתנו 10 או אריאלס שדיברו לטעמי גבוהה. במבט לאחור, אני מבין שפשוט לא הכרתי את מקומי.

יש מתחילים שכעת נכנסו וחושבים שהם יודעים הכל ומבינים הכל, הם צריכים לקלוט שיש אנשים ששילמו הון תועפות לרכוש את המקצוע עם כל הניואנסים (טיפוגרפיה, יסודות העיצוב, פרסום, תוכנות וכו') וההתייחסות אליהם אחרת. זה מרגיז אותם שאנשים כמוך שאתמול פתחו ניק מחווים דעה בקליק על עבודה שהם עמלו כמה שעות.

תחשוב על זה ששבת אחת אתה נכנס לבית הכנסת שאתה מתפלל בו שנים רבות, ואתה מגלה מתפלל חדש על המקום שלך, והוא מתחיל להגיד מה צריך לעשות ומה לא.
בקיצור, איזה חכם המכיר את מקומו.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י א-ירושלמית;1863968:
לפעמים הבעיות עדינות יותר, לפעמים צריך הכוונה מדוייקת שרק בעלי מקצוע ותיקים ומשופשפים יכולים לעזור בו.

אבל - זה לא הולך ככה. כותיקה מאד - אני רואה את הצורך שלי בפורום של מקצוענים כצורך אמיתי. אין לי אפשרות לשתף בפורום הפתוח, ולקבל 99% של תוצאות 'מהמממממם' 'סוף הדרך' 'אין כמוך' 'מושלם כמו תמיד'. אני רוצה ביקורת עניינית ונקודתית, וזה דבר שמתחילים לא יודעים לתת עדיין!

ואם יפתחו פורום סגור - התנאי להשתתפות בו תהיה - השתתפות פעילה גם בפורום הפתוח. כמו כן - בקשות לאקשנים/מברשות/תמונות וכו' - יהיו אך ורק בפורום הפתוח.

אני אשמח לפורום סגור אבל סגור ללקוחות, לא לגרפיקאים.
מה מפריע לי שיש גרפיקאים פחות מנוסים שלומדים משהו מאחרים?
יש משהו מאד אנוכי ברצון להסתיר עבודות מקצועיות מגרפיקאים מתחילים.
לדעתי בכל אופן ואני די מהותיקים.
9 שנים בתחום

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אף אחד לא דבר לסגור לגרפיקאים
אני חזרתי ואמרתי - שיהיה כל הרמות, אבל אנשי מקצוע באמת שעובדים האלה
לא כאלה שעושים מודעה לשכנה בוורד, אנא
מספיק לדבר על התנשאות וכו', כי זה כל כך לא, ואני מה זה לא במקום הזה, זה סתם עושה הרגשה לא נעימה. אני אוהבת את כולם, מבטיחה. גם אני הרי הייתי מתחילה פעם..

Beccy

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עוד אחד,
אתה לא מכיר אותי, אתה לא יודע מה הרמה המקצועית שלי וכמה אני מחזיקה או לא מחזיקה מעצמי, אז אין לך זכות להתריס נגדי, רק בגלל שלא הסכמתי עם רעיונותיך הנשגבים.
כאן לא בית ספר. לא מחלקים אותנו להקבצות. כאן זה מקום לכולנו להביע את דעתנו האישית.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני אולי בעד סגור ללקוחות
ולא לגרפיקאיים

אני בעד לעלות עבודות
שגם הקטנים ילמדו
- גם הם יהיו גדולים

אפילו כרגע שזה במחיר שלקוחות שלי רואים
את התגובות ויש כאן כמה כאלו.
אני מאמינה שעבודות שלי הן טובות
ואם הלקוח רואה הערה זו אחרת אני לא מפחדת
ותמיד לומדת מהערות
אני באמת מתייעצת הרבה עם קולגות שלי לפני שאני מעלה לפורום
אבל חשוב לי לעלות לפורום כדי להחיות אותו כמו שהיה פעם!
ובעיקר לתת הזדמנות כל עוד אני יכולה לתרום!

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י א-ירושלמית;1863968:

תגובה ענינית!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה