דרוש מידע הדירה עדיין לא מוכנה והמינוס גדל - מי עוזר במצב כזה?

osnatttt

משתמש רשום
תפנו לעו"ד שלכם, שיבדוק אם זה נכון.
זה בוודאי לא נכון באופן גורף.
במידה וזה לא נכון והגיע התאריך שבחוזה הוא יצטרך לשלם לכם דמי שכירות ממוצעת באיזור *1.5
האכלוס הרשמי אמור להיות עוד חודש ואז יש 60 יום כי שידרגנו משהו קטן במטבח ועוד 60 יום שהקבלן לא משלם-לא בדקנו מול העו"ד שלנו אבל רוכש אחר בדק והבין מהעו"ד שלו שחצי שנה נוספת של עיכוב הקבלן יכול
לקחת יועץ אחר, עם 5 המלצות שונות לפחות.
לגמרי, אבל עד כמה שידוע לי עדיף למחזר את המשכנתא שהדירה מוכנה -אנחנו מחפשים גמח עכשיו שישלם את המשכנתא וכשהדירה תהיה מוכנה נמחזר את המשכנתא ונוסיף לה את הגמח והוצאות המעבר אבל אין לי מושג אם זה אפשרי ,לקחנו משכנתא של 70 אחוז אבל הערך של הדירה עלה מאז בהרבה
את מתארת בעיה של מחסור בכסף, לא של התנהלות כלכלית לקויה
מה יעזור יועץ כלכלי?
הוא יגיד לך תגדילו הכנסות
יש בזה -אנחנו די חזק על הגדלת הכנסות אבל זה תהליך
אולי לעבור לגור בינתיים אצל ההורים...
לא רלוונטי
אבל יש עוד אופציה-
לנסות לחפש דירת חסד
לא ידוע לי באזור וכנראה שלא יהיה לנו משתלם כי רק המעברי דירה עולים הרבה (אנחנו עם רב הרהוט)
סיוע בשכר דירה אתם מקבלים?
אפשר לקבל עד האכלוס מנסיון
לא, אני מרויחה טוב יחסית ב"ה
נצבט לי הלב לקרוא אותך
מתפללת עליך. ה' יודע מי את.
שתעברו את התקופה הזו בקלות ותצאו מהר לרווחה.
תודה , זה באמת קשה -כל כך נזהרנו לא להגיע למצב הזה -קנינו דירה במיקום מרוחק יותר וקטנה יותר כדי לא להגיע למצב דחוק והנה זה קרה:(

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
האכלוס הרשמי אמור להיות עוד חודש ואז יש 60 יום כי שידרגנו משהו קטן במטבח ועוד 60 יום שהקבלן לא משלם-לא בדקנו מול העו"ד שלנו אבל רוכש אחר בדק והבין מהעו"ד שלו שחצי שנה נוספת של עיכוב הקבלן יכול
הערה - באופן כללי , הקבלן אמור לשלם את 60 הימים האלה אלא אם כן הוא מסר דירה בזמן הזה.
כלומר אם הוא מסר תוך 59 ימים הוא לטא משלם דבר. אם הוא מסר לאחר 61 יום הוא משלם על כל 61 הימים

ועוד משהו, לא קראתי בעיון את התגובות אבל תמיד תבררו מול עורך דין ממקום אחר לחלוטין שלא מכיר את הקבלן שלכם.

נערך לאחרונה ב:

לורנס

משתמש מקצוען
תודה , זה באמת קשה -כל כך נזהרנו לא להגיע למצב הזה -קנינו דירה במיקום מרוחק יותר וקטנה יותר כדי לא להגיע למצב דחוק והנה זה קרה:(
אתם עשיתם את ההשתדלות הנכונה שלכם, הכל מאת השם,
כמו שאמרו, רק לא לוותר.
לקחת הלוואה מההורים זה רלוונטי?

שירבירשירי

משתמש פעיל
@osnatttt
מחזקת אותך שזה רק תקופה ומאחלת שתעברו אותה בקלות ובשמחה.
אשמח לשמוע ממך אם קניתם בקבוצת רכישה או בפרויקטים של 20-80.
אנחנו פשוט עומדים כרגע לפני רכישה ומתלבטים ורוצים לשמוע מאנשים שהתנסו כבר.

osnatttt

משתמש רשום
אשמח לשמוע ממך אם קניתם בקבוצת רכישה או בפרויקטים של 20-80.
אנחנו פשוט עומדים כרגע לפני רכישה ומתלבטים ורוצים לשמוע מאנשים שהתנסו כבר.
קנינו מקבלן תשלום לפי התקדמות הבניה
חישבנו הכל מראש חוץ מהמלחמה:(

osnatttt

משתמש רשום
למביני המשכנתאות הדירה עלתה כמלייון שקל לקחנו משכנתא של 700K
כרגע הדירה שווה בערך 1.4 ,זה יהיה אפשרי למחזר את המשכנתא ולהוסיף לה עוד סכום?

למה?

משתמש פעיל
@osnatttt אני מבין אותך מצוין, הקטע הזה של שכירות & משכנתא מאוד קשה!
אבל אתה צריך להתמודד עם זה! אין ברירה!

מה שהייתי מציע לך (כמובן לעשות את זה בצורה שקולה ובתכנית ברורה מראש) לקחת הלוואה על תשלומי המשכנתא של חצי שנה הקרובה, ואולי גם לכסות החור שנוצר בגלל החזרי משכנתא, ואח"כ למחזר את זה בתוך המשכנתא,
לדעתי זה לא שונה בכלום מהסיבה למה לוקחים בכלל משכנתא על דירה.

(אבל שוב כמובן לא להתרגל לחיות על הלוואות וכו')

osnatttt

משתמש רשום
@osnatttt אני מבין אותך מצוין, הקטע הזה של שכירות & משכנתא מאוד קשה!
אבל אתה צריך להתמודד עם זה! אין ברירה!

מה שהייתי מציע לך (כמובן לעשות את זה בצורה שקולה ובתכנית ברורה מראש) לקחת הלוואה על תשלומי המשכנתא של חצי שנה הקרובה, ואולי גם לכסות החור שנוצר בגלל החזרי משכנתא, ואח"כ למחזר את זה בתוך המשכנתא,
לדעתי זה לא שונה בכלום מהסיבה למה לוקחים בכלל משכנתא על דירה.

(אבל שוב כמובן לא להתרגל לחיות על הלוואות וכו')
זה מה שעשינו עכשיו, לקחנו הלואה להחזרי משכנתא -השאלה אם יתנו לנו למחזר את המשכנתא ולהוסיף לה את סכום ההלוואה פלוס סכום נוסף עבור הוצאות הכניסה לדירה

למה?

משתמש פעיל
זה מה שעשינו עכשיו, לקחנו הלואה להחזרי משכנתא -השאלה אם יתנו לנו למחזר את המשכנתא ולהוסיף לה את סכום ההלוואה
סביר להניח שכן, תלוי כל דבר לגופו של עניין אתה צריך לדבר על כך עם יועץ משכנתא.
פלוס סכום נוסף עבור הוצאות הכניסה לדירה
לא בטוח שזה נכון, אבל לשיקול דעתך נטו!

סנפירית

משתמש פעיל
נצבט לי הלב לקרוא אותך
מתפללת עליך. ה' יודע מי את.
שתעברו את התקופה הזו בקלות ותצאו מהר לרווחה.
מרגיש לי תגובה קצת חריפה.
ב"ה שזה עבור דירה וזה משהו משמח,
זו תקופה לא פשוטה אבל בעז"ה תעברו את זה והכל יהיה בסדר,
תנשמו עמוק כולנו עברנו את זה בצורה כזו או אחרת.

בהצלחה...

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
למביני המשכנתאות הדירה עלתה כמלייון שקל לקחנו משכנתא של 700K
כרגע הדירה שווה בערך 1.4 ,זה יהיה אפשרי למחזר את המשכנתא ולהוסיף לה עוד סכום?
כן. כהלואה לשיפוץ

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
קשה ממש לעבור תקופה של קושי כלכלי ובפרט לאנשים מחושבים שנקלעו למצב בעלל כורחם ממש.
אני מחזקת אותך שזה ענין תקופתי שיעבור. יש מצבים שבזמן אמת נראים כמעט בלתי הגיוניים. אבל אחרי תקופה רואים פתאום שדברים הסתדרו. מאחלת לך שתהיי מהר אחרי הענין הזה.
יש בזה -אנחנו די חזק על הגדלת הכנסות אבל זה תהליך
הגדלת הכנסות יכולה להיות תהליך, ובפרט כשרוצים להגדיל הכנסה לטווח ארוך.
אך אם רוצים השלמת הכנסה לתקופה קצרה אפשר בהחלט (וגם הגיוני יותר) לדאוג להשלמה מיידית.
תגדירו איזה סכום אתם צריכים כל חודש ותנסו להגיע אליו בכל מחיר.
סתם לדוג' חבר של בעלי, אברך כולל, עובד כל יום בערב אחרי הכולל במפעל ומקבל לפי תפוקה. מגיע לכמה אלפים טובים. זה אמנם דורש להיות תקופה "במילואים" אבל שווה כדי לא להעמיק את הבור הכלכלי.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מרגיש לי תגובה קצת חריפה.
ב"ה שזה עבור דירה וזה משהו משמח,
זו תקופה לא פשוטה אבל בעז"ה תעברו את זה והכל יהיה בסדר,
תנשמו עמוק כולנו עברנו את זה בצורה כזו או אחרת.

בהצלחה...
אז אני מבינה שלתפיסתך כשאדם מתאר מצוקה או התמודדות לא צריך לאמפט אותו או אפילו להצטער עליו במידת מה, כי יש יש צרות גדולות יותר.
מודה שגם אני לא מצליחה לרחם על כל אחד ובכל עת, אבל התגובה שלך ממש אבל ממש התמיהה אותי. לא מבינה מה בער לך לכתוב אותה.

שירבירשירי

משתמש פעיל
קנינו מקבלן תשלום לפי התקדמות הבניה
חישבנו הכל מראש חוץ מהמלחמה:(
אנחנו רוצים למכור את הדירה ולרכוש בפרויקטים בעפולה וחשוב לי לברר אצל מי שהתנסה שם.
אם רכשתם שם אשמח שתאמרי לי אם אוכל לשוחח איתך על כך,
תודה.

osnatttt

משתמש רשום
סתם לדוג' חבר של בעלי, אברך כולל, עובד כל יום בערב אחרי הכולל במפעל ומקבל לפי תפוקה. מגיע לכמה אלפים טובים. זה אמנם דורש להיות תקופה "במילואים" אבל שווה כדי לא להעמיק את הבור הכלכלי.
מענין אותי לשמוע פרטים על זה , בעלי ממש מחפש משהו בסגנון

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
תפנו לעו"ד שלכם, שיבדוק אם זה נכון.
זה בוודאי לא נכון באופן גורף.
במידה וזה לא נכון והגיע התאריך שבחוזה הוא יצטרך לשלם לכם דמי שכירות ממוצעת באיזור *1.5

הקבלן לא משלם לכם פיצוי?
למה לא מחוייב? זה באזור לחימה?
יש אפשרות לעבודה עברית/סינית/הודית (למשל במשקפיים בבי״ש עובדים ללא הפסקה)
זה שהוא מתקמצן על כח עבודה לא נראה לי הגיוני!
המדינה מגבה את החוסר מחוייבות שלו או שזה מה שהוא אומר לכם ואתם מקשיבים ולא בודקים מה באמת החוק אומר.
אין שום הגיון לשלם משכנתא ושכירות יחד! זה יכול להגמר עם אסונות נפשיים ל״ע.
גם א"כ מחויב לשלם פיצויים זה לא בא ברגל
זה תהליך ופרוצדורה די ארוכה כך שפיתרון מיידי -זה לא.
(אנחנו גם בתביעה מול קבלן כרגע וזה תהליך ארוך...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה