מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

די

משתמש סופר מקצוען
אז זהו שאתה מתעלם כל הזמן מדבר אחד.
בנק ישראל שהוא גוף פיננסי בלתי תלוי, ועוד שורה של כלכלנים
נראה לי בנק ישראל כבר נתפס בשקר (אולי לגבי מס ח"פ).
לא מאמין לכל ה"כלכלנים מטעם"
אין שום הגיון שמחיר למשתכן יגרום לעליית מחירים.
הקבלן לא מפסיד על מחיר למשתכן הוא מקבל את הקרקע בזול.

פשוט אכזריות כלפי זו"צ חסרי דירה שחטאם היחיד הוא שנולדו בתקופה הלא נכונה בהיסטוריה. לעומת אנשים מדור קודם שיש להם דירות במרכז בלי משכנתא.
נראה לי גם קצת חוסר פרגון כלפי אנשים שזכו בדירה, כשלכולם הייתה הזדמנות והרבה פשוט לא ניצלו אותה/ניסו ולא הצליחו, אז מה? העולם שיוויוני? ואם יש אחת עם שכל ועובדת בהייטק, ואחת בלי שכל וזוכה במחיר למשתכן.

אם באמת יעלו את מקדם ההצמדה ל10% זה לכאורה ממש ביטול התכנית (כמו שאת רוצה).

דרך אגב לדעתי עדיף שכל אחד ישחק לפי הכללים שנקבעו, ולא לנסות לשנות את כללי המשחק, נראה לי לשר השיכון והאוצר יש מספיק יועצים ועוזרים, התפקיד שלנו הוא לשחק לפי הכללים-יש מחיר למשתכן לנצל אותו, יש פטורים ממס/קופת גמל/דירה להשכרה-לנצל את זה. אין טעם להגיד תמיד מה שהמדינה עושה זה לא טוב.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נראה לי בנק ישראל כבר נתפס בשקר (אולי לגבי מס ח"פ).
לא מאמין לכל ה"כלכלנים מטעם"
אין שום הגיון שמחיר למשתכן יגרום לעליית מחירים.
.
הוא לא יגרום הוא גרם
וזה הוכח חד משמעית.
הקבלן לא מפסיד על מחיר למשתכן הוא מקבל את הקרקע בזול.
הראש של הקבלן עובד אחרת, אם הוא לא לחוץ למכור הוא מעלה מחירים...
פשוט אכזריות כלפי זו"צ חסרי דירה שחטאם היחיד הוא שנולדו בתקופה הלא נכונה בהיסטוריה. לעומת אנשים מדור קודם שיש להם דירות במרכז בלי משכנתא.
.אה, אכזריות עוד יותר גדולה כלפי אלפי זוגות שכבר 4 שנים מחכים לזכות,
ועוד עשרות אלפים שמחכים שנתיים, והסיכוי שלהם לזכות הוא אפסי.
אין שום הגיון שהמדינה תממן דירות לפי הגרלה.
מה אשמים אלו שלא זוכים כבר כמה שנים??
נראה לי גם קצת חוסר פרגון כלפי אנשים שזכו בדירה, כשלכולם הייתה הזדמנות והרבה פשוט לא ניצלו אותה/ניסו ולא הצליחו, אז מה? העולם שיוויוני? ואם יש אחת עם שכל ועובדת בהייטק, ואחת בלי שכל וזוכה במחיר למשתכן.
מפרגנים לכולם,
ואנחנו לא מדברים אל אלו שזכו.
אנחנו מדברים על פתרון הולם לאלו שאין להם עדיין דירה.
אלו ש3-4 שנים מחכים לזכות והפסידו המון!!
ומחיר למשתכן זה לא פתרון בשבילם.

אגב שזאת שעובדת בהייטק קורעת את עצמה 9 שעות בעבודה,
קרעה את עצמה בלימודים כשחברות שלה נהנו מהחיים
משלמת שליש משכורת מס הכנסה אם היא מרוויחה קצת טוב!!

ואגב יש הרבה היטקיסטיות שזכו במחיר למשתכן, מכירה אחת כזאת שזכתה ברוממה

(מיסים שעל הדרך עוזרים לממן את מחיר למשתכן...)

אם באמת יעלו את מקדם ההצמדה ל10% זה לכאורה ממש ביטול התכנית (כמו שאת רוצה).
אני רוצה שקודם יעשו צעדים שיעזור לכלל הזוגות להגיע לדירה משלהם.
דרך אגב לדעתי עדיף שכל אחד ישחק לפי הכללים שנקבעו, ולא לנסות לשנות את כללי המשחק, נראה לי לשר השיכון והאוצר יש מספיק יועצים ועוזרים, התפקיד שלנו הוא לשחק לפי הכללים-יש מחיר למשתכן לנצל אותו, יש פטורים ממס/קופת גמל/דירה להשכרה-לנצל את זה. אין טעם להגיד תמיד מה שהמדינה עושה זה לא טוב.
אה ברור שמי שאין לו דירה שירשם, אף אחד כאן לא טוען אחרת,
.אבל הזוגות של היום צריכים פתרון טוב יותר, לאפלסטר זמני שיעזור לאחוז אחד מהם בכל חצי שנה

די

משתמש סופר מקצוען
מה ההגיון לסבסד דירות ברוממה או באזורי יוקרה אחרים במרכז הארץ??
צאו מזה. אף אחד לא מסבסד את מחיר למשתכן.
הזינוק הגדול במחירים בבני ברק היה כששריקי התחיל לשווק את הבנינים בצפון העיר במחיר מופקע,
כל הקבלנים הקפיצו את המחיר בעקבותיו ביותר מחצי מיליון!!
בדיוק אז הייתה עליית מחירים רצינית בכל הארץ. אין שום קשר למחיר למשתכן.
זאת הסיבה שרמה ד יקרה יותר מכל בית שמש למרות שהיא שכונה חדשה.
רמה ד' יקרה כי היא שכונה חדשה ומוצלחת. לא יודע מי המציא את זה ששכונה חדשה צריכה להיות יותר זולה. שדה דב בתל אביב יותר זול משאר תל אביב? (ממש ממש לא, שדה דב דירות שלשה חדרים מתחיל מ7 מיליון).

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
צאו מזה. אף אחד לא מסבסד את מחיר למשתכן.
המדינה מסבסדת 80 אחוז מהקרקע!
לא לימדו אותך שכסף לא גדל על העצים?
בדיוק אז הייתה עליית מחירים רצינית בכל הארץ. אין שום קשר למחיר למשתכן.
הדוח של בנק ישראל מוכיח בצורה ממש יפה שהקפיצה הגיעה בעקבות מחיר למשתכן.
רמה ד' יקרה כי היא שכונה חדשה ומוצלחת. לא יודע מי המציא את זה ששכונה חדשה צריכה להיות יותר זולה. שדה דב בתל אביב יותר זול משאר תל אביב? (ממש ממש לא, שדה דב דירות שלשה חדרים מתחיל מ7 מיליון).

שכונה חדשה תמיד בהתחלה זולה יותר.
אלא אם הקבלן מכר 80 אחוז מהדירות לפני שיווק והוא יכול להפקיע מחירים בנחת על חשבון הזוגות שלא זכו.
ואלך תשווה בין שכונת שדה דב שהיא על הים לרמה ד בבית שמש שמבחינה תעסוקתית היא פריפריה לכל דבר...
את שכונת שדה דב אתה יכול להשוות לרוממה/רחביה לא לבית שמש...

די

משתמש סופר מקצוען
הראש של הקבלן עובד אחרת, אם הוא לא לחוץ למכור הוא מעלה מחירים...
לפי זה קבלן עם פרויקט קטן ימכור ביותר יקר כי הוא פחות לחוץ למכור? זה פשוט שטויות.
וזה הוכח חד משמעית.
אדרבה בא נשמע את ההוכחה (אם בנק ישראל זה ההוכחה אז הנגיד גם דיבר נגד הרפורמה וכמובן הנגיד הוא בלתי תלוי (לא כמו הפוליטיקאים שיש להם אינטרסים...) אז כנראה הנגיד צודק...)
אה, אכזריות עוד יותר גדולה כלפי אלפי זוגות שכבר 4 שנים מחכים לזכות,
ועוד עשרות אלפים שמחכים שנתיים, והסיכוי שלהם לזכות הוא אפסי.
אין שום הגיון שהמדינה תממן דירות לפי הגרלה.
מה אשמים אלו שלא זוכים כבר כמה שנים??
לא כ"כ מאמין לנתונים שאת כותבת על אלו ש4 שנים לא זכו, רוב אלו סביבי שנכנסו 4 שנים להגרלות זכו. וגם אם כן אני מאוד מצטער ואין לי איך לעזור אבל זה טענה בסגנון גם לי גם לך לא יהיה.

די

משתמש סופר מקצוען
אגב שזאת שעובדת בהייטק קורעת את עצמה 9 שעות בעבודה,
קרעה את עצמה בלימודים כשחברות שלה נהנו מהחיים
משלמת שליש משכורת מס הכנסה אם היא מרוויחה קצת טוב!!
זה בדיוק מה שאני אומר תשחקו לפי הכללים, יש פטורים ממס, אם לא משתלם לעבוד אז באמת אל תעבדו אתם לא עושים טובה למישהו.
מיסים שעל הדרך עוזרים לממן את מחיר למשתכן
פעם עשירית אף אחד לא מממן את מחיר למשתכן. התכנית סך הכל אומרת שהמדינה תכניס את ידה קצת פחות עמוק לתוך הכיס של הזו"צ ובמקום לגבות מהם מאות אלפים על הקרקע היא תגבה רק עשרות אלפים. מע"מ של מאות אלפים גם זוכי מחיר משתכן משלמים כמובן.
קראת את הדוח של בנק ישראל?
הוא מגיע עם הוכחות ....
והן חד משמעיות.
בא נשמע את ההוכחה הכי חזקה...

די

משתמש סופר מקצוען
שכונה חדשה תמיד בהתחלה זולה יותר.
אלא אם הקבלן מכר 80 אחוז מהדירות לפני שיווק והוא יכול להפקיע מחירים בנחת על חשבון הזוגות שלא זכו.
ואלך תשווה בין שכונת שדה דב שהיא על הים לרמה ד בבית שמש שמבחינה תעסוקתית היא פריפריה לכל דבר...
את שכונת שדה דב אתה יכול להשוות לרוממה/רחביה לא לבית שמש...
מה הקשר? אני משווה את שדה דב למרכז תל אביב, סבבה? מרכז תל אביב המקום עם התעסוקה בילוי וקניות הכי מוצלח בארץ יותר משדה דב ועדיין שדה דב יותר יקר.

LIFE'S GOOD

משתמש צעיר
עריכה תורנית
דברי טעם ממש.
ואגב - מחשבה. נדמה לי שהפורום הזה נועד ומשמש לאלו שנכנסים להגרלות ומאמינים בהם. אפשר להעמיד דעה שאחרי ההצמדה ל10% וכו' ההגרלות כבר לא שוות ולא כדאי לחכות, וכן אפשר להעמיד דעה שבכלל לא כדאי לחכות יותר מדי זמן. אבל הדיבורים שכל התכנית מהתחלה עקומה וכן שבאה על חשבון אלו שלא זכו וכו' וכו' לא מועילה לנושא האשכול ומשתמשיו. אם רוצים אפשר להקים אשכול בפנ"ע כנגד ההגרלות (ואולי גם לארגן מחאה). וכן להצעות אחרות לפתרון משבר הדיור יש מקום בפנ"ע https://www.prog.co.il/threads/האשכול-המרכזי-על-פתרונות-הדיור-לציבור-החרדי.786445/
נראה לי יועיל לכולם להחזיר את האשכול הזה למקורו על גופן של ההגרלות בדיון ועצות המועילות להגרלות, ולא דיאלוגים על עצם קיום ההגרלות בעד ונגד.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא רוצה אפילו לחשוב מה יקרה ברגע שעשרות אלפי הזכאים שיושבים כעת על הגדר יפנימו שאף אחד במשרד השיכון לא סופר אותם, והתוכנית היחידה הרלוונטית מבחינתם הולכת ומתפוררת. מישהו יכול בכלל לדמיין מה זה יעשה לביקושים ולמחירי הדיור?

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אף אחד לא מממן את מחיר למשתכן. התכנית סך הכל אומרת שהמדינה תכניס את ידה קצת פחות עמוק לתוך הכיס של הזו"צ ובמקום לגבות מהם מאות אלפים על הקרקע היא תגבה רק עשרות אלפים
שוב המדינה זה אתה
כשהמדינה מחליטה לוותר לזו"צ עשיר שקונה ברוממה דירת 5 חדרים על מיסים ומחיר קרקע
היא מכניסה פחות מיסים
מה שגורם שלמשפחה הענייה משדרות שגרים 10 ילדים בדירת 3 חדרים
ולא יכולה להתרחב לדירת 4 חדרים והילדים ישנים בסלון
וגם אין למדינה כסף לתקצב אותם
כי המדינה ויתרה על הכנסות
ובמקום זאת היא מכניסה כספים(כי כך מנהלים תקציב מדינה)
על חשבון אביהם שעובד קשה והמדינה שוחקת אותו במיסים

די

משתמש סופר מקצוען
שוב המדינה זה אתה
כשהמדינה מחליטה לוותר לזו"צ עשיר שקונה ברוממה דירת 5 חדרים על מיסים ומחיר קרקע
היא מכניסה פחות מיסים
מה שגורם שלמשפחה הענייה משדרות שגרים 10 ילדים בדירת 3 חדרים
ולא יכולה להתרחב לדירת 4 חדרים והילדים ישנים בסלון
וגם אין למדינה כסף לתקצב אותם
כי המדינה ויתרה על הכנסות
ובמקום זאת היא מכניסה כספים(כי כך מנהלים תקציב מדינה)
על חשבון אביהם שעובד קשה והמדינה שוחקת אותו במיסים
לא הבנתי למה אני זו"צ חסר דירה מסכן אמור לשלם מס הזוי של מאות אלפי שקלים כשאני קונה דירה, ועוד כדי לממן משפחה בשדרות שיש להם כבר דירה בלי משכנתא?

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא הבנתי למה אני זו"צ חסר דירה מסכן אמור לשלם מס הזוי של מאות אלפי שקלים כשאני קונה דירה, ועוד כדי לממן משפחה בשדרות שיש להם כבר דירה בלי משכנתא?
יש להם דירה עם משכנתא שמנה
ובינתיים הם מממנים את הדירת 5 חדרים שלך ברוממה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לפי זה קבלן עם פרויקט קטן ימכור ביותר יקר כי הוא פחות לחוץ למכור? זה פשוט שטויות.
זה א ב של כלכלה, הקבלן צריך לממן את הפרויקט בהתחלה, אז הוא לחוץ יותר והמחיר בהתאם!
אל תאמר שטויות אל דברים שאתה לא מבין בהם....
אדרבה בא נשמע את ההוכחה (אם בנק ישראל זה ההוכחה אז הנגיד גם דיבר נגד הרפורמה וכמובן הנגיד הוא בלתי תלוי (לא כמו הפוליטיקאים שיש להם אינטרסים...) אז כנראה הנגיד צודק...)
1686170141538.png

1686170175705.png

לא כ"כ מאמין לנתונים שאת כותבת על אלו ש4 שנים לא זכו, רוב אלו סביבי שנכנסו 4 שנים להגרלות זכו. וגם אם כן אני מאוד מצטער ואין לי איך לעזור אבל זה טענה בסגנון גם לי גם לך לא יהיה.
מה הקשר, אנחנו מדברים כאן אל אלו שלא זכו 4 שנים!
מי שזכה ברכות...
מתוך אלו שאני מכירה סביבי שמחכים 4 שנים, חצי זכו וחצי לא,
אבל כיום הסיכוי לזכות הרבה יותר נמוך מאשר לפני שנתיים אפילו, יש מקומות שזה פחות מאחוז!

מה הקשר? אני משווה את שדה דב למרכז תל אביב, סבבה? מרכז תל אביב המקום עם התעסוקה בילוי וקניות הכי מוצלח בארץ יותר משדה דב ועדיין שדה דב יותר יקר.
אתה לא מעודכן במחירי הדירות בתל אביב,
דירה בתל אביב במגדל על הים עולה הרבה יותר יקר מאשר שדה דב.
זה בדיוק מה שאני אומר תשחקו לפי הכללים, יש פטורים ממס, אם לא משתלם לעבוד אז באמת אל תעבדו אתם לא עושים טובה למישהו.
משתלם אבל עדיין המדינה לוקחת לך 50 אחוז מההכנסה!
מהכנסות של 30K
11K מיסים
9K משכנתא ל17 שנה....
ו30K לא מרוויחים בקלות, או ממזל אלא מעבודה קשה...
פעם עשירית אף אחד לא מממן את מחיר למשתכן. התכנית סך הכל אומרת שהמדינה תכניס את ידה קצת פחות עמוק לתוך הכיס של הזו"צ ובמקום לגבות מהם מאות אלפים על הקרקע היא תגבה רק עשרות אלפים. מע"מ של מאות אלפים גם זוכי מחיר משתכן משלמים כמובן.
תחזור על זה מיליון פעם זה לא יהפוך לאמת,
זה קרקע ב80 אחוז הנחה על חשבון המדינה.

בא נשמע את ההוכחה הכי חזקה...
כבודו לא טורח לחפש בגוגל...
ולמה אני צריכה לשלם שליש משכורת מס, כשממה שנותר לי אחרי המס 50 אחוז הולך על המשכנתא?
לעוד הרבה מאוד שנים....
ואנשים יקבלו דירה ברוממה בשווי מילונים ב50 אחוז הנחה?
לא רוצה אפילו לחשוב מה יקרה ברגע שעשרות אלפי הזכאים שיושבים כעת על הגדר יפנימו שאף אחד במשרד השיכון לא סופר אותם, והתוכנית היחידה הרלוונטית מבחינתם הולכת ומתפוררת. מישהו יכול בכלל לדמיין מה זה יעשה לביקושים ולמחירי הדיור?
נכון, ואתה לא רוצה לחשוב על אלו שמחכים כבר 4 שנים ויותר,
גם אם הם יזכו עכשיוהם לא מרוויחים כלום כבר, יחסית למחיר הדיור שהיו לפני 4 שנים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה