דיון הגמדים מחליטים לצאת להפסקת קפה...

• פותח הנושא kiwi
  • פורסם בתאריך

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
במסגרת החיפושים שלי אחרי תשובות לאיצה, גיבור תקרת הזכוכית הצריך עידוד וחיזוק הבטחון בעצמו, (וגם כמובן תשובות שיתנו לי סיוע...)
מצאתי שיטה מעניינת שאפשר לקרוא לה היגדים חיוביים, שכנוע של התת מודע.
מדובר בשיטה מוכחת, התומכת באמונה שאנחנו פועלים לפי אינסטינקטים שמשדר לנו התת מודע. ובתת מודע יש לנו הרבה חסימות
שהכניסו לנו או הכנסנו לעצמינו.
אוטומט כזה של היגדים ואמונות מייאשות ומרפות ידיים..
לפי השיטה, צריך לומר היגדים חיוביים מסוימים לעצמינו מספר פעמים ביום, להשמיע אותם באוזנינו ובעיקר, לא להתנגד אליהם, להסכים איתם. ובכך
אנו משנים את התפיסה שלנו על המציאות, הופכים למאושרים ומצליחנים, מכירים בערך של עצמינו, רגועים, וכל הדברים הטובים שהאנושות
שאפה להגיע אליהם מאז ומעולם.
לפני שאכתוב את הדוגמאות לכך, ברצוני לציין שמדובר בשיטה לא יהודית. אם כי היום היא נכנסה לשימוש ברוח יהודית ע"י הרב אליהו שירי למשל.
מכיוון שיש על המשפטים זכויות יוצרים, מצאתי במקומות נוספים משפטים שכאלה, כך שאכתוב אותם לא בתור ציטוט ישיר אלא כדי להסביר את הרעיון העומד מאחורי השיטה:
אני מעריך את עצמי ומאמין שאני אהוב על כולם
העולם הוא מקום בטוח בעבורי וכל מה שקורה בו פועל בשבילי בצורה הטובה ביותר

אלו דוגמאות מתוך משפטים רבים (יתכן שאם אקבל רשות אוכל לצטט אותם במלואם, או את חלקם)

מה שאני רוצה לציין הוא, שהיום בתפילה, שמתי לב שיש בתפילה היגדים חיוביים רבים, ממש ברוח השיטה המדוברת -
הפועלת על התת מודע.
זאת אומרת, למשל פרק 'אשרי' הוא כולו היגדים מעצימים, שאם היינו מכוונים בהם מתוך אמונה, היינו פועלים על
התת מודע שלנו, מאושרים יותר ומצליחים יותר.
ושימו לב שחז"ל אמרו לנו שכל האומר 'אשרי' שלוש פעמים ביום (או פעמיים?) מובטח לו שהוא בן העולם הבא.
נו בטח, עם אנרגיות חיוביות שאפשר לקבל מהתפילה, יש גם עולם הזה.
הסתדרו לי גם דברים נוספים כמו: איך היו כל הדורות אנשים חזקים ומאמינים, שמחים ובטוחים מעצמם?

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
יש מחקר נחמד שהשיטה הזו לא עובדת ממש על כולם.
יש אנשים, שכלתניים בעיקר, שכשהם אומרים לעצמם היגדים אופטימיים ומלאי עידוד - המחשבה שלהם מתנגדת, ומביאה טיעונים משכנעים למה זה לא נכוןץ
אנשים כאלה יוצאים נפסדים מלנסות לשכנע את עצמם.
עצמם יותר משתכנע מטיעוני הנגד.
מה לעשות... לפעמים אין פתרונות אינסטנט לעבודה פנימית.

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
יש אנשים, שכלתניים בעיקר, שכשהם אומרים לעצמם היגדים אופטימיים ומלאי עידוד - המחשבה שלהם מתנגדת, ומביאה טיעונים משכנעים למה זה לא נכוןץ
לא ידעתי שיש מחקרים בנושא...
יתכן שיש אנשים מסוימים שיש להם יותר חסימות, והם פחות משתכנעים בקלות וכנ"ל התת מודע שלהם.
לא ניסיתי את השיטה כך שלא ברור לי איך היא עובדת.
מה שברור שאפילו אם רק נאמין בטוב, ונשתדל להבין שאנחנו בסדר, ונשנה את המחשבות הביקורתיות
למחשבות מעצימות בחלק מהזמן, יתרחש שינוי.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אוהו את נופלת לבורות פתוחים...
זה לא אנשים שכלתניים יותר אלא אנשים בעלי מודעות עצמית גבוהה שבנו לעצמם חסמים היוצרים את ההתנגדות שתיארת.
השאלה איך לשבור את החסמים האלו
שמבולבלים לנו במוח ואמרים כל הזמן לעצמנו היגדים הפוכים. או כמו ש@kiwi קראה להם גמדים בעקבות שיטות אימון ותקשורת שונות
בדרך כלל מכוח היסטוריה של פרשנויות שלנו את עצמנו.

וחוצמזה ווקשה לא לגלות את זה לאחרים, מי שיכול שיגיד לעצמו את ההיגדים, שירים את עצמו, לא צריך לגלות לו שלא על כולם זה עובד.

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים

nechama ro

משתמש מקצוען
דווקא בתור מישהי שלא ממש מתחברת לשיטות האלו, אני לא חושבת שזה בהכרח פתרון אינסטנט. יש אנשים עבורם פתרון כזה דורש די הרבה כוחות נפש וכמובן שהשיטה לא מסתכמת באמירת המשפטים. לענ"ד, מדובר בתהליך פנימי שהמשפטים הם רק חלק ממנו - פתח לנפש לתחילת העבודה היותר עמוקה.
הנ"ל נאמר מתוך נקודת הנחה בלבד

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
זה לא הוקוס פוקוס,
כל החיים הם עבודה, וזה אומר ש: או שאנחנו מתקדמים או לא, וחבל. כך שיש סיבה לחפש תשובות.
פשוט רציתי לשתף בתור טיפוס כזה שלא תמיד מתחברת לתפילה (אולי זו גם תפיסה שגויה ...)
פתאום להבין שאם התפילה היא בעצם סוג של נכס כזה, שמשלמים עליו בתרבויות שונות בווריאציות אחרות,
ומתייחסים אליו במלוא הרצינות והכוונה, ומאמינים בזה בלב שלם,
אז יש לנו אוצר שלא התייחסתי אליו כראוי...
(אם היה אפשר להעתיק לכאן את השבחים של המשתמשים בשיטה, זה היה ברור יותר)

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הומ.
אולי אם אני ארצה להיות עשירה אני אגיד "יש לי כסף" ואהיה מליונרית?
מה שהאדם חושב - זה המציאות שלו. מה שיעזור זה לשנות את המציאות (באמת או בהסתכלות) אבל אמירה בלי אמונה היא דמגוגיה, ריקה מתוכן, בדיוק כמו להגיד "שתיים רינה, חמאה אווירון".

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הומ.
אולי אם אני ארצה להיות עשירה אני אגיד "יש לי כסף" ואהיה מליונרית?
מה שהאדם חושב - זה המציאות שלו. מה שיעזור זה לשנות את המציאות (באמת או בהסתכלות) אבל אמירה בלי אמונה היא דמגוגיה, ריקה מתוכן, בדיוק כמו להגיד "שתיים רינה, חמאה אווירון".
מסתבר שהדרך הנכונה היא איכשהו דרך האמצע. אף אחד (מקווה) לא מנסה לקפוץ על הר שאינו מתאים לו אלא לתת עידוד לטיפוס על הר בגובה אפשרי בעבורו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה