הגדרה מילונית

צילה

משתמש רשום
דרושה לי ההגדרה המילונית של המילה :דירה בדחיפות
תודה

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
דחיפות נ' [מן דחוף] צורך מהיר ודחוף: הרופא הודיע על דחיפותו של הניתוח. המכתב נשלח בדחיפות .
(באדיבות המילון החדש של אבן שושן)

תרצה

משתמש מקצוען
איזו מן הגדרה, מגדירה באמצעות המוגדר??
גם אני יכולה להמציא הגדרות נפלאות שכאלה:
חייכנות - העווית הפנים בחיוך: הפעוט חייך אל אימו.

ודרך אגב, ביקשו הגדרה למילה "דירה". את ההגדרה רוצים בדחיפות...
אין תחת ידי מילון, ועל כן לא אוכל לעזור. אמנם ביכולתי לנסות את כוחי בהמצאת הגדרה כנ"ל::p
דירה - מקום המשמש לדיור: בני הבית גרים בדירה.:rolleyes:

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אחר כך שואלים לשם מה צריך ללמוד תחביר בבית הספר... הנה למה: אם כותבים "דרושה לי בדחיפות הגדרת המלה 'דירה' " אז הבקשה ברורה. סברתי לתומי שדרושה ההגדרה של 'דירה בדחיפות' בהדגשה על דחיפות. לא הבנתי מדוע שמח לעזור כל כך שמח על ההגדרה עד שאינו יכול לכבוש את חיוכו.

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אפכא מסתברא;574527:
אחר כך שואלים לשם מה צריך ללמוד תחביר בבית הספר... הנה למה: אם כותבים "דרושה לי בדחיפות הגדרת המלה 'דירה' " אז הבקשה ברורה. סברתי לתומי שדרושה ההגדרה של 'דירה בדחיפות' בהדגשה על דחיפות. לא הבנתי מדוע שמח לעזור כל כך שמח על ההגדרה עד שאינו יכול לכבוש את חיוכו.
גם אני סברתי בתחילה שרוצים הגדרה של "בדחיפות", ופרשתי את החיוך משום הצורה המצחיקה של ההגדרה. רק לאחר שקראתי שוב את הבקשה - פתאום 'נפל לי האסימון' או אז הוספתי את ההבהרה לגבי המילה הדרושה.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
איפכא, הייתי בטוח שאתה מעמיד פנים כאילו הבנת שרוצים למילה בדחיפות, בתור גערה נסתרת למבקשת. גערה כפולה: ניסוח, וגם צורת בקשה מיותרת בתכלית... אף אחד לא נפנה להשיב לפי דחיפות העניין :)
אבל גם אם לא נתכוונת לכך, הרי התוצאה הושגה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה