הבטחתי תיקון סדקים בקיר גבס - מה דעתכם?

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
שלום לכולם,
אשמח לדעת את דעתכם על הסיפור הבא:

מכרתי דירה.
לפני סגירת החוזה - הקונה עבר על הדירה וביקש:
אני רוצה לקבל את הדירה עם כמה תיקונים: יש פה רטיבות, פה סדקים בקיר וכו'.
אוקי, הוספנו את זה לחוזה המכירה (צביעת דלתות, תיקוני סדקים בקיר גבס ותיקון רטיבות).
מהשוכר שעזב את הדירה סיכמתי שבמקום שיקיים את ההתחייבות שלו כלפי לסייד את הדירה - הוא יתקן את הסדקים בגבס.
עד כאן הכל היה נראה מצוין.
הדירה נמכרה, הקונה נכנס לדירה - אבל לא היה מרוצה מתיקון הסדקים.
השוכר שתיקן הודה שהחומר לתיקון הסדקים לא היה מספיק טוב והגיע לתקן עם חומר טוב יותר.
תוך כדי שהשוכר מגיע לתקן את הסדקים, הוא אמר לקונה שמכיוון שהסדקים הם בעצם בין 2 חלקי פלטות של גבס - התיקון שלו יספיק רק לכמה חודשים, אם רוצים תיקון מהותי צריך להחליף את הפלסטר שמחבר בין 2 חלקי הגבס ומעל זה למרוח חומר (לא הבנתי מה כתבתי פה, אבל ככה הוא אמר). הוא הוסיף שזה תיקון שצריך להזמין בעל מלאכה מקצועי, הוא יכול סתם לתקן עם חומר אבל זה יחזיק מעמד רק לכמה חודשים.

זה הסיפור,
עכשיו נקלעתי למצב מוזר:
הקונה - סיכם איתי על תיקון סדקים, הוא טוען שתיקון הכוונה תיקון לטווח הרחוק, ולכן אני צריכה להזמין בעל מקצוע שיבצע את העבודה.
השוכר - טוען שאמר תיקון סדקים והתכוון למה שהוא יודע לבצע - סתימת הסדקים בחומר

מה אני אמורה לעשות? אם הייתם אומרים שאתם מתקנים סדק בין 2 חלקי קיר גבס, מה בעצם הייתם מתכוונים? מי מה - 2 צודק?

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מצליח להסכים עם כלום !
עם לא בונים את הקיר נכון אז כשסותמים זה אמור להחזיק לזמן ממושך ועם לא בונים טוב אז חבל על הזמן אפשר תמונה להבין?

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
הקונה - סיכם איתי על תיקון סדקים, הוא טוען שתיקון הכוונה תיקון לטווח הרחוק, ולכן אני צריכה להזמין בעל מקצוע שיבצע את העבודה.
השוכר - טוען שאמר תיקון סדקים והתכוון למה שהוא יודע לבצע - סתימת הסדקים בחומר
בעקרון שניהם צודקים
מצד השוכר
הוא אכן תיקן את הסדק וכעת לא רואים את זה
אבל מצד הקונה הוא רוצה משהו מושלם

אם הבנתי נכון מדובר בתפר בין 2 פלטות
למי שיש זוג ידיים טובות יכול לעשות את זה

צריך להביא סרט חיבור (קיים בכל טמבור)
להעביר שפכטל לגבס, ואז להניח את זה, ולעבור עוד פעם עם השפכטל,
לא חייבים מישהו מקצועי,
אבל צריך זוג ידיים טובות

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע לי מוזר להפיל עבודה כזו על שוכר שאתה לא יודע מה רמת הביצוע שלו
ברמת העיקרון -כשאתם מוכרים דירה שזה עסק רציני וגדול -חבל ליפול על קטנות
תזמינו בעל מקצוע טוב (איש גבס) שיעשה את העבודה -זה עבודה שלא אמורה להיות יקרה גם ממישהו טוב

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
תזכור-
זה מסוג הדברים שהייתי אומרת עליהם
חסכון קטן -כאב ראש גדול!
אכן כן
במידה וזה לא נעשה טוב זה ימשיך להטריד אותך
במידה ותשלם כמה עשרות שקלים לבעל מלאכה, אתה תשכח מזה

עיצובים בגבס

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
סדקים בחיבורים של גבס זה דבר נפוץ, גם בעבודות חדשות שנעשו על ידי בעל מקצוע, בפרט במקום עם תזוזות למשל ליד דלת שעל ידי הטריקה שלה הקיר זז קצת. ולכן גם תיקון מקצועי לא בהכרח יפתור את הבעיה לטווח ארוך

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עם עושים לפי מפרטי התקן לא אמורה להיוצר בעיה גם לא לאחר 50 שנה !
בדוק עם תרצו אני יעלה חלק מהמפרטים .

BEST STUDIO

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
סליחה שאני קצת גולש מהנושא, אבל באמת תמיד חשבתי שסדקים זה ענין של אקלים, וכשנהיה קר וחם נוצר סדקים. ואין איך להתמודד.
לאחרונה שמעתי מטייח שבקיר בלוקים צריך לשים רשת פלסטיק ועל זה טייח בכל מקום שחצבו בשביל חשמל, מים או כל תשתית. רובם לא שמים ולכן נוצרים סדקים.
מה הפתרון בגבס, גם עם סרט נייר או רשת נוצרים סדקים

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה תורה שלמה קירות גבס מה שבטוח זה שלמעלה מ- 80% מתקרות גבס בישראל קורסות.
ולא עושים לזה סוף משום שזה קרה תמיד או בשעות הלילה או כשלא היו אנשים.
אנשים לא יודעים איך לעשות את זה בארץ.

שירת הלווים

משתמש פעיל
חסכון קטן -כאב

החיסכון הקטן זה לא להתחייב על כלום בחוזה.
לפחות למדתי להזהר ממשהו.
תכלס.
לעניות דעתי, אם יש לכם מצפון מזה תעשו חצי חצי.
למרות שבהיגיון מסרתם דירה שנראית תקין לחלוטין. בתור בעלים קודמים של הנכס אין פה חתונה קטולית עכשיו לכל החיים.
ואם מחר יהיה פיצוץ בצינור הוא יגיד שמסרתם לו צינור לא תקין?
איפה עובר הגבול בין אחריות לבין סתם ניצול שלכם?

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בדוק רבותיי !
לא יודעים בארץ לעבוד עם גבס רק יפה וזה גם לא כל כך!!

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי דוגמאות השאלה היא האם לא יכביד עליכם להיכנס למונחים קונסטרוקטיביים בעניין!

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בא נתחיל ונראה............
הקשירה של תקרת הגבס תתבצע כך שהבורג המחבר בין תקרת הגבס לחיבורי התקרה יהיה בחיבור צידי ולא מלמעלה ללמטה כלומר מאוזן לא מאונך וזאת משום שהבורג משפשף את שכבת ההגנה נגד החלדת המתכת וכך נוצר שהחור שבו נכנס הבורג עם החלודה גדל וכך הוא פשוט יוצא לכיון מטה אך עם הוא יהיה מהצד לא ייוכלו הברגים להישבר עם תהיה חלוקת עומסים שווה בכמה מקומת .

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בו נעשה סדר מדובר בתקרות קלות התלויות כדוגמת קניונים ואולמות וחוץ מזה כמו שאמרתי עד היום ה"קבה שמר עלינו ולא היו נפגעים .
רק בשנה האחרונה הייתה תקרה שקרסה באולם משלנו בירושלים כולם יצאו ואז התקרה קרסה אני לא זוכר פרטים אבל היה לי הראו במכון התקנים עשרות תמונות מקניונים גדולים ואולמות שקרסו

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תעשי בגוגל קריסת תיקרות גבס רק מהכותרות רואים !!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה