בשרי הבחנה בין סוגי בשר אולי מישהי מבינה

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
למה לבישול ארוך לא עדיף גם אסאדו
ברור שאסאדו יותר מתאים לבישול ארוך - ואפילו ארוך מאוד.
אבל הוא בשר עם אופי שונה לחלוטין ממספר 4
מספר 4 הוא בשר שיותר מתאים לצלי, למרות שהוא לא עסיסי כמו 5
אסאדו יותר מתאים למעשנה, לצלייה איטית על גחלים, או לבישול איטי בתנור.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש לי מספר 3, מה אפשר לעשות איתו?
בריסקט
בשר בבישול איטי וממושך, כגוש שלם.
אני צורב אותו מבחוץ.
עוטף אותו בראב של תבלינים (פפריקה מתוקה, זרעי כוסברה גרוסים, זרעי חרדל, סילאן ורוטב סויה או ברביקיו, מלח פלפל)
עוטף אותו היטב בנייר אפיה, ומעליו נייר אלומיניום.
ומשאיר אותו בתנור לליילה שלם על חום של 140 מעלות.
אפשר לפרק אותו כשהוא חם, או לחתוך אותו לפרוסות דקות ועסיסיות.

פרסום קולע

משתמש פעיל
בריסקט
בשר בבישול איטי וממושך, כגוש שלם.
אני צורב אותו מבחוץ.
עוטף אותו בראב של תבלינים (פפריקה מתוקה, זרעי כוסברה גרוסים, זרעי חרדל, סילאן ורוטב סויה או ברביקיו, מלח פלפל)
עוטף אותו היטב בנייר אפיה, ומעליו נייר אלומיניום.
ומשאיר אותו בתנור לליילה שלם על חום של 140 מעלות.
אפשר לפרק אותו כשהוא חם, או לחתוך אותו לפרוסות דקות ועסיסיות.
אפשר לעשות גם בטוסטר אובן?

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
למה לבישול ארוך לא עדיף גם אסאדו
אסאדו הוא בשר שמן שמאוד מאוד מתאים לבישול ארוך
4 הוא בשר יחסית רזה
האסאדו מוכן פשוט יותר מהר מה4
אני הייתי הולכת על 4 לצלי, מבין שני החלקים שהזכרת
למרות ש5 ו6 ו8 יותר מתאימים

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
קיבלתי באיזה חלוקה (דחפו לי כמעט בכח...)
שתי סוגים של צלעות (מס' 2)
1. צלעות בשר - מספר 2 (פרוס בצורת ריבוע)
2. צלעות אונטריב (פרוס בצורת חצי רולדה)
מה ההבדל ביניהם? או שזה אותו חלק וההבדל הוא רק צורת הפריסה?
תודה לעונים!

דוד המלך!

משתמש פעיל
קיבלתי באיזה חלוקה (דחפו לי כמעט בכח...)
שתי סוגים של צלעות (מס' 2)
1. צלעות בשר - מספר 2 (פרוס בצורת ריבוע)
2. צלעות אונטריב (פרוס בצורת חצי רולדה)
מה ההבדל ביניהם? או שזה אותו חלק וההבדל הוא רק צורת הפריסה?
תודה לעונים!
צלעות בשר - מספר 2 קלאסי לחמין למרק או לשערות בשר חיקוי לאסאדו שערות
אונטריב זה גם מספר 2 הפנימי יותר - אותו רעיון רק יותר משובח - יש כאלו שמכנים אותו אנטריקוט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה