הבדל בין מהירות גלישה 600 מגה ל-300 מגה

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
דרוש מידע, האם מבחינת מהירות הגלישה למשל אני נכנס עכשיו לאתר תמונות אני רוצה שהכל יפתח בשניה וכל דבר שאני לוחץ שיכנס מיד בלי לחשוב ושהכל יטוס, האם יש הבדל בין חבילה של מהירות 300 מגה הורדה ל-600 מגה הורדה? או שהמהירות משפיע רק על הורדות מהאינטרנט ולא על עצם הגלישה?

ניקיאל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יוצרי ai
המהירות משפיעה גם על עצם הגלישה, והא בהא תליא...

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
דרוש מידע, האם מבחינת מהירות הגלישה למשל אני נכנס עכשיו לאתר תמונות אני רוצה שהכל יפתח בשניה וכל דבר שאני לוחץ שיכנס מיד בלי לחשוב ושהכל יטוס, האם יש הבדל בין חבילה של מהירות 300 מגה הורדה ל-600 מגה הורדה? או שהמהירות משפיע רק על הורדות מהאינטרנט ולא על עצם הגלישה?
אין הבדל.
גם לא תראה הבדל בין 100 ל1000 בעניין הזה.
ההבדל היחיד יהיה במהירות הורדה והעלאה של קבצים.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אין הבדל.
גם לא תראה הבדל בין 100 ל1000 בעניין הזה.
ההבדל היחיד יהיה במהירות הורדה והעלאה של קבצים.
זה נכון אבל לא במאה אחוז.

אכן, כשאומרים 100 מגה וכו' זו מהירות הורדה ולא מהירות גלישה.
אבל.. נגזר ממהירות הגלישה גם מהירות הפינג, והפינג הוא המשפיע על מהירות הגלישה עצמה.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ואגב, כל מהירויות הגלישה המטורפות שמפרסמים, זה בולשיט אחד גדול..!

ואסביר: יש לי חבילה של 1000mb, (אגב אציין, בפועל אני מקבלת סביבות 850mb, אבל לא משנה כרגע). עד כאן בסדר. בפועל, כשאני מורידה קובץ, יורד לי במהירות של 35MB בלבד! בחישוב פשוט של סביבות 1/8, אני אמורה לקבל הורדה בפועל של לפחות 100MB לשניה, ואני מקבלת שליש מזה... אז מה-זה בעצם 1000mb? כלום.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

ואסביר: יש לי חבילה של 1000mb, (אגב אציין, בפועל אני מקבלת סביבות 850mb, אבל לא משנה כרגע). עד כאן בסדר. בפועל, כשאני מורידה קובץ, יורד לי במהירות של 35MB בלבד! בחישוב פשוט של סביבות 1/8, אני אמורה לקבל הורדה בפועל של לפחות 100MB לשניה, ואני מקבלת שליש מזה... אז מה-זה בעצם 1000mb? כלום.
בתעבורה לחו"ל המהירות הרבה יותר נמוכה
וגם הסינון משפיע

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
זה נכון אבל לא במאה אחוז.

אכן, כשאומרים 100 מגה וכו' זו מהירות הורדה ולא מהירות גלישה.
אבל.. נגזר ממהירות הגלישה גם מהירות הפינג, והפינג הוא המשפיע על מהירות הגלישה עצמה.
אני חוזר וטוען מנסיון, שאין הבדל בחווית מהירות טעינת אתר בין 100 ל1000.

זה תלוי גם במהירות של השרת של האתר שממנו אתם מורידים

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
@שלמה וייס
אז אתה בעצם אומר שלא שווה לשלם 30 ש"ח יותר על חבילה של 600 ?

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני חוזר וטוען מנסיון, שאין הבדל בחווית מהירות טעינת אתר בין 100 ל1000.

זה תלוי גם במהירות של השרת של האתר שממנו אתם מורידים
קרא שוב מה כתבתי. לא כתבתי אחרת.
אבל הוספתי שבדר"כ כשהחבילה כוללת מהירות הורדה גבוהה יותר, גם הפינג מהיר יותר, וממילא מהירות הגלישה גם תהיה מהירה יותר.
יפה מאוד!
זה מפני שהמהירות שמוכרים היא נמדדת במגה ביט ולא מגה בייט ובאמת זה היחס בין שתיהם
כנ"ל. קרא שוב מה שכתבתי.. ואפילו הדגשתי את ההבדל בין מגה-ביט (באותיות קטנות), למגה-בייט (באותיות גדולות).
ולכן התמיהה עדיין בעינה: כי אם כשמקבלים מהירות הורדה של 100mb, מתקבלת הורדה בפועל של סביבות 10MB, בחישוב של בערך 1/8, כך אמור להיות גם כשמקבלים מהירות הורדה של 1000mb, אמורה להתקבל מהירות הורדה בפועל של 100MB, אך זה לא קורה, ומה שמקבלים בפועל זה מהירות הורדה של 30MB, שזה מתאים למהירות 250mb.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אבל הוספתי שבדר"כ כשהחבילה כוללת מהירות הורדה גבוהה יותר, גם הפינג מהיר יותר, וממילא מהירות הגלישה גם תהיה מהירה יותר.
ועל זה כתבתי שזה לא משהו מורגש למשתמש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה