אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא מול האקסל והמחשב

תעתיק את הקוד להלן ותדביק בתא a5 ואחכ תגרור
קוד:
=MOD(IF(ROW()=5,0,IF(B5=B4,A4, A4+1)), 2)
צפה בקובץ המצורף 1782451
ההמשך כרגיל
תעשה עיצוב מותנה,כלל חדש לפי נוסחא אישית אם 0 לצבוע באדום ואם 1 לצבוע בירוק וכדומה.

סומך עליך!

בהצלחה!
מה זה הנוסחה MOD?

א1122

משתמש מקצוען
שאלה בשיטס
יש לי טבלה של הזמנות מקומות לימים נוראים ואני מעוניין לחשב סה"כ לתשלום.
התעריף לצורך העניין הוא כזה
ר"ה גברים -100
יו"כ גברים -80
נשים 70
מקום בנשים לשני החגים 120
50% הנחה על המקום השלישי לאותו חג על הזול מביניהם.
יש דרך לחשב את זה בלי מלא IF אחד על השני?
אני חושב שזה הנוסחא הכי קצרה...
קוד:
=(
    IF(D2>2, 2*100 + 50 + (D2-3)*100, IF(D2=2, 2*100, D2*100))
) +
(
    IF(E2>2, 2*70 + 35 + (E2-3)*70, IF(E2=2, 2*70, E2*70))
) +
(
    IF(F2>2, 2*80 + 40 + (F2-3)*80, IF(F2=2, 2*80, F2*80))
) +
(
    IF(G2>2, 2*70 + 35 + (G2-3)*70, IF(G2=2, 2*70, G2*70))
) -
(
    IF(AND(E2>0, G2>0), MIN(20 * MIN(E2, G2), 60), 0)
)

[עדיין לא עובד 100% אבל בכיוון]

arye izerwerk

משתמש פעיל
אני חושב שזה הנוסחא הכי קצרה...
קוד:
=(
    IF(D2>2, 2*100 + 50 + (D2-3)*100, IF(D2=2, 2*100, D2*100))
) +
(
    IF(E2>2, 2*70 + 35 + (E2-3)*70, IF(E2=2, 2*70, E2*70))
) +
(
    IF(F2>2, 2*80 + 40 + (F2-3)*80, IF(F2=2, 2*80, F2*80))
) +
(
    IF(G2>2, 2*70 + 35 + (G2-3)*70, IF(G2=2, 2*70, G2*70))
) -
(
    IF(AND(E2>0, G2>0), MIN(20 * MIN(E2, G2), 60), 0)
)

[עדיין לא עובד 100% אבל בכיוון]
זה מה שהכנסת על הקובץ? זה הכיוון...

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפונקציה מחזירה שארית בלבד מתוצאת החילוק
תקרא עליה כאן
שאלתי כי רציתי להבין איך היא פועלת במקרה דנן, וללמוד מה רצית להשיג בה.
לא הצלחתי מהקישור שהפנת אליו להבין זאת.
ולעצם השאלה שלי לעיל, זה לא נותן תוצאה טובה.
זו התוצאה:
1727206451232.png

בנוסף, שמתי לב שיש שוני בתוצאה אם הטבלה מתחילה בשורה 1 שכך זה אמור להיות בפועל,
לבין אם הטבלה מתחילה בשורה 5, שכך זה היה רק בדוגמה בקובץ שצירפתי.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@יעקב וייצמן לעצם השאלה שלי, בעקרון הייתי רוצה פתרון ללא עמודת עזר, ויש כלל שכל דבר שאפשר להשיג עם עמודת עזר אפשר גם בלי עמודת עזר, אבל צריך לדעת איך עושים את זה.

אבל אם לעשות עם עמודת עזר, אפשר לכתוב ידנית בשורת הכותרת - מימין לה - בעמודה F את הספרה 1,
ותחת זה לכתוב את הנוסחה שלהלן ולגרור אותה לכל התאים.

קוד:
=IF(G5=G4,F4,IF(F4=1,0,1))

עדיין הייתי רוצה להבין מה רצית להפעיל בנוסחה שהבאת לעיל,
והאם ידוע לך דרך להרוויח את זה ללא עמודת עזר.

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
@יעקב וייצמן לעצם השאלה שלי, בעקרון הייתי רוצה פתרון ללא עמודת עזר, ויש כלל שכל דבר שאפשר להשיג עם עמודת עזר אפשר גם בלי עמודת עזר, אבל צריך לדעת איך עושים את זה.

אבל אם לעשות עם עמודת עזר, אפשר לכתוב ידנית בשורת הכותרת - מימין לה - בעמודה F את הספרה 1,

קוד:

את הפיתרון הנל ראיתי באחד הפורומים באנגלית.
כעת ניסיתי את הנוסחא שהבאת.והיא אכן מצוינת ועובדת.
ישר כח.
לעצם שאלתך אין לי פיתרון זמין ללא עמודת עזר.

פיני לב

משתמש חדש
יש חיה כזאת השלמה אוטומטית באקסל מתוך רשימת נתונים?
אני צריך שההשלמה תתבצע תוך כדי הכתיבה כמו בטבלה כשנכתב כך כבר למעלה
אבל אני לא רוצה את כל הנתונים, רק נתונים שמתאימים לנוסחה מסויימת (רשימת שירותים מתוך קטגוריה)

arye izerwerk

משתמש פעיל
יש חיה כזאת השלמה אוטומטית באקסל מתוך רשימת נתונים?
אני צריך שההשלמה תתבצע תוך כדי הכתיבה כמו בטבלה כשנכתב כך כבר למעלה
אבל אני לא רוצה את כל הנתונים, רק נתונים שמתאימים לנוסחה מסויימת (רשימת שירותים מתוך קטגוריה)
משהו בסגנון של אימות נתונים ככל הנראה
גליון דוגמא יעזור לנו לעזור לך...

xl3391

משתמש מקצוען

קוד:

ללא עמודת עזר עיצוב מותנה בנוסחה (לשים לב לקיבועים):
מצ"ב גם הקובץ
1727216667122.png

קבצים מצורפים

• דוגמה לשאלה של עיצוב מותנה לפי תאריך-ת.xlsx
    KB 12 · צפיות: 2

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

xl3391

משתמש מקצוען
חזק!
אפשר הסבר על הנוסחה כדי ללמוד על הטכניקה ולפתח אצלי את ההבנה של שילוב הנוסחאות?
תודה רבה.
UNIQUE מקבלת טווח ומחזירה ערכים יחודיים (הסרת כפילויות)
MATCH מקבלת ערך וטווח ומחזירה את מיקומו של הערך בטווח (אם הוא נמצא) הפרמטר 0 בסוף מורה על התאמה מדויקת.
MOD מקבלת מספר ומחלק (מונה ומכנה) ומחזירה שארית
הנוסחה המשולבת מחפשת את התאריך שבשורה ברשימת התאריכים היחודית (ללא כפילויות) ומחזירה את מיקומו. את המיקום מחלקת ב2. אם השארית 0 (מיקום זוגי) צבע אחד, אם השארית שונה מ0 (מיקום אי זוגי) צבע שני.
צריך לשים לב שהנ"ל מתאים רק בתנאי שאין תאריך שחוזר על עצמו מחוץ לקבוצה שלו. בקובץ שלכם התאריכים ממוינים אז אין בעיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה