האמריקאים בירושלים זו חתיכת חוויה

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אל תגידו שלא
כל מקום שאת הולכת את פוגשת אמריקאיות צוחקות במלוא הפה והשייניים
הם אוהבים המון לבלות ולהגש בביג בייט בקניון רב שפע

ירושלמיות ספרו לי על הקטעים של האמריקאים בירושלים אני צריכה זאת לשם עבודה
אודה לכן מאוד מאוד

מההמשפטים שהם הכי חוזרים על עצמם ?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י קליגרף B;2489979:
על תגידו שלא
כל מקום שאת הולכת את פוגשת אמריקאיות צוחקות במלוא הפה והשייניים
הם אוהבים המון לבלות ולהגש בביג בייט בקניון רב שפע

ירושלמיות ספרו לי על הקטעים של האמריקאים בירושלים אני צריכה זאת לשם עבודה
אודה לכן מאוד מאוד

מההמשפטים שהם הכי חוזרים על עצמם ?

ירושלמית בדימוס.

בימי, גאולה ביום שישי היתה יורה רותחת של מרוץ לקראת שבת.
יום אחד הגעתי לשבת לי-ם ונצלתי את יום שישי לקניות. עשרות עשרות דוברי שפה אנגלוסכסית, טיילו להם בנחת, משל שבת עכשיו אחרי הצ'ולנט. קונים מצרכי שבת פה ושם. גלידה שם ופה. וכו'.
ליד פיצוחי משיח המעבר נחסם. בהמתנה לנגלה חדשה וטרייה של קליות מתוקות.
"סליחה" "סליחה"
ואין איש שומע.
"אקסיוז מי"
אוי, התנצלות מעומק הלב ופינוי מעבר מהיר.

מה אומר ומה אדבר, הרגשתי לחלוטין זרה בארצי שלי...
:):)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בגינה בגוש 80 קורה לא פעם שאני דוברת העברית היחידה.
בגינות מנחת יצחק והגלילות, זה קורה כמעט תמיד.

באופן כללי, בכל צפון ירושלים מרגישים כמו בבורו פארק.

לנו הישראלים נדמה שתמיד מעדיפים את האמריקאים בחנויות, במיוחד באלו שהוזכרו כאן - של הפיצוחים והגלידות. אנחנו יכולים לעמוד שעה בתור, ואז תבוא איזו אמריקאית מגונדרת ותגיד 'אקסקיוז מי' עם מבטא כבד, והמוכר מיד יפנה אליה.
(כשאני בחנויות כאלה עם בנות משפחה חוצניקיות, אני מכבדת אותן לפנות למוכרים... בדוק ומנוסה...)

אבל קרובי משפחה אמריקאיים טוענים שההפך הגמור. שהם לפעמים נדחקים לצד בגלל החוצפה הישראלית. ושמוכרים בחנויות כל הזמן מנסים 'לעבוד' עליהם ולהעלות את המחירים לכבודם, וכך גם נהגי המוניות, שרואים אברך אמריקאי ומיד מנפיצים לו מחיר הזוי, עם תוספות שונות ומשונות. הם ממש מרגישים פגועים מזה, שמנסים לרמות אותם וחושבים שהם לא מבינים.

מה שעוד - העליה האמריקאית העלתה את מחירי המוצרים והשירותים בירושלים, ואת יוקר המחיה.

הן משלמות בכיף אפילו 25 ש"ח לשעה לבייביסיטר (6-7 דולר, ביני ובינך מה הם, במיוחד כשאבא מויליאמסבורג עושה העברה בנקאית) - ובכך מקפיצות את המחירים בכל העיר. כך גם בחנויות הגלידות והאוכל המוכן, כל דבר עולה כאן יותר מבבני ברק (ומי מדבר על הערים האחרות).

יש ביניהן כאלו שעובדות קשה מאד, חיות בצמצום ובעליהן אברכים, אבל זה פלח קטן יחסית.

הרוב, או לפחות הרוב הנראה לעין, מבלות את הבוקר בשיטוט עם הפעוט ברב שפע ובחיפוש אחר כובע פונפון תואם לגרביון. לפעמים, איזו עוגמת נפש, הכובעים בצבע המסויים הזה לא היו במידה המתאימה, ואז נאלצים לקחת מונית לחנות אחרת כדי לחפש שם. כל כך קשה. ולפעמים לא מצאו סידור לקטן בבוקר, ובגלל זה לא יכלו ללכת לחוג התעמלות. ממש כפרת עוונות. והבייקרית שרצו להזמין אצלה למשלוח מנות קאפקייקס תואמים לתחפושת, הייתה עמוסה מדי ולא הסכימה לקבל את ההזמנה. כמה קשים החיים.
(נכתב בציניות עליזה, כן? יש לי גם קרובים, מדרגה שניה ושלישית, אמריקאים... אנחנו מפרגנים להם מכל הלב את הכובע והפונפון והקאפקייקס... רק משעשע לפעמים לשמוע אותם...)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מחוזות ילדותי הישראלים נכבשו על ידי האמריקאים הצדיקים שבאו ללמוד תורה בארץ ישראל, ונשותיהן הצדקניות עזבו את כל טוב אמריקה. הם כבר היו פה לפני עשרים שנה טיפין טיפין וסללו דרך לא זרועה לכל הבאים אחריהם.

היום אם אלך לי במחוזות ילדותי וארצה להטעים את ילדי את הטעם המדהים ההוא של ירושלים שלי, זה מסובך.
ואם נדבר רק על השפה: יצאנו לטיול של שבת מבית סבא/סבתא. בתי חמדתי מתבוננת בילדות חמד מקומיות, שכנות של סבתא המפזזות על הגומי. אחת מהן לא כל כך מרוצה מהתצפית וגוערת בבתי:"איטס נאט א שואו"...
בתי (עוד לא למדה אנגלית) ממשיכה להתבונן לתומה, ואני מתנצלת במקומה לאותה ילדה שברי לי היטב שהיא דוברת גם עברית:"היא לא מדברת אנגלית"...
פוקחת אותה ירושלמית/אמריקנית מעורבת עיניים משתאות:"אז מה היא כן מדברת?!"
תמונת מצב קלאסית.

בפעם אחרת יצאתי לקניה מקומית לטובת אימי. נכנסתי לסופרמרקט ובין אלפי המוצרים המיובאים לטובת הקהל האמריקני חיפשתי מוצר ישראלי קלאסי תוצרת אוסם ולא מצאתי.
פניתי לאחת הקונות בעברית ובקשתי בנימוס רב לדעת איפה נמצא המוצר. הגברת עונה לי באנגלית רהוטה כמובן מאליו, ומי הבטיח לה בכלל שאני מבינה את התשובה? נס שהקשבתי יפה בשיעורי אנגלית והבנתי...
למען האמת התחושה היא לעתים כאילו גנבו לך את מחוזות ילדותך מתחת לאף.
מצד שלישי אין כמו שמחת פורים המשפריצה והעליזה במקומות האלה. אין.

66666664

משתמש רשום
מילא על הרגשת הזרות בארצינו עוד איכשהו נסלח,

אבל על הנסיעה בבוקר - או יותר נכון על העמידה במקום במשך שעה ללא יכולת לנוע מילימטר ימינה או קדימה- ממש לא נסלח!

אכלסו את פרויקט תנובה במאות משפחות- (7 בינינים* 12 קומות* 2 דירות בקומה- לפחות...) וזה רק אחד הפרויקטים מתוך עוד כמה פרויקטים הנמצאים באיזור,
וברוך ה', חסדי ה' כי לא תמו, כל משפחה מתפארת ברכב אחד (אם לא 2) ולא סתם מתפארת, אלא מוציאה אותו מידי בוקר בבוקרו כדי להתפאר בו לעיני כל ולשזפו תחת השמש הישראלית המחייכת, וכך עומדים אנחנו, יחד עם עוד עשרות האנשים וכוססים את ציפורננו בעצבנות כשהשעון מורה שאחרנו לעבודה כמידי יום ביומו, למה לא קם האיש הגאוני שיפתור את הבעיה?

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכי מצחיק שקוראים לפרויקט תנובה תנובת הארץ במקום תנובת חוץ לארץ

esti1

משתמש צעיר
אין כאן קצת ענין של לשון הרע? בכל אופן, לדבר על קבוצה שלמה של אנשים - לא דברים מאוד מחמיאים....

יהושבע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י esti1;2490099:
אין כאן קצת ענין של לשון הרע? בכל אופן, לדבר על קבוצה שלמה של אנשים - לא דברים מאוד מחמיאים....

מה קרה לך אסתי אחת?
"קבוצה שלמה של אנשים"?
ממתי אמריקאים זה אנשים?
אמריקאים הם יצורים מגוחכים שצוחקים בכל הפה והשיניים ומטיילים בנחת ביום שישי כאילו עכשיו שבת אחרי הצ'ולנט. ופוגשים אותם בכל מקום! תארו לכם! יצורים מעצבנים כאלה, הם לא בכלל "עמיתך", ומותר לדבר עליהם כל מה שרוצים.
וכשנבקש בתפילה "וקבצנו יחד מארבע כנפות הארץ", אהמממ... למה אנשי כנסת הגדולה קבעו תפילה כזו? אולי צריך להתפלל שהתפילה לא תתקבל... או אולי שרק היהודים האמריקאיים יישארו באמריקה. אנחנו לא רוצים אותם כאן, שמא ישתלטו על מחוזות ילדותנו, זה יותר חשוב לנו מאשר לקבל אותם באהבה ובשמחה כאחים יהודים שבאו לגור איתנו בארץ הקודש שהיא גם שלהם, כמו של כל יהודי, אפילו אם אנחנו היינו כאן קודם.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י יהושבע;2490105:
מה קרה לך אסתי אחת?
"קבוצה שלמה של אנשים"?
ממתי אמריקאים זה אנשים?
אמריקאים הם יצורים מגוחכים שצוחקים בכל הפה והשיניים ומטיילים בנחת ביום שישי כאילו עכשיו שבת אחרי הצ'ולנט. ופוגשים אותם בכל מקום! תארו לכם! יצורים מעצבנים כאלה, הם לא בכלל "עמיתך", ומותר לדבר עליהם כל מה שרוצים.
וכשנבקש בתפילה "וקבצנו יחד מארבע כנפות הארץ", אהמממ... למה אנשי כנסת הגדולה קבעו תפילה כזו? אולי צריך להתפלל שהתפילה לא תתקבל... או אולי שרק היהודים האמריקאיים יישארו באמריקה. אנחנו לא רוצים אותם כאן, שמא ישתלטו על מחוזות ילדותנו, זה יותר חשוב לנו מאשר לקבל אותם באהבה ובשמחה כאחים יהודים שבאו לגור איתנו בארץ הקודש שהיא גם שלהם, כמו של כל יהודי, אפילו אם אנחנו היינו כאן קודם.

כרגיל, כשל איש הקש.

לעוות את דברי המגיבים, ולהלחם עם מה שעיוותתם - במקום עם מה שאמרו באמת.

ציינתי 10 פעמים בהודעה שלי, בערך, שיש לנו קרובים חוצניקיים ואמריקאים, אהובים וחביבים, מדרגות קרובות מאד.
תיארתי גם את הצד שלהם בעניין (ההרגשה ש'עובדים' עליהם כאן).
כתבתי שיש גם אמריקאיות שעובדות קשה לפרנסתן, ויש גם אברכים שלומדים יום שלם ברצינות (גילוי נאות: אחד מאלו הוא גיסי).

מה לשון הרע כאן?

התיאור החמוד (והמדוייק, אגב) על השיטוטים שלהם ברב שפע?

איפה לא התייחסנו אליהם כאנשים?

נוי תיארה תמונת מצב מדוייקת על המתרחש בצפון ירושלים, לפי מה שפותחת האשכול ביקשה.

לא האשמנו איש, בטח לא את האמריקאים, תיארנו מצב שקורה. ובבעיית האכלוס והצפיפות בוודאי לא הם אשמים, אלא העיריה וועדות התכנון שלה.

אבל המטיפים בשער, אם יש להם הזדמנות להטיף - למה לא. מיד ינצלו אותה.
(לא. אני לא פוליטיקלי קורקט היום. נמאס. נמאס. נמאס)

BATELCAP

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נראה לי שמיותר כל החוות דעת על אנשים שהם לא אני בעצמי.

יהושבע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2490157:
כרגיל, כשל איש הקש.

לעוות את דברי המגיבים, ולהלחם עם מה שעיוותתם - במקום עם מה שאמרו באמת.

ציינתי 10 פעמים בהודעה שלי, בערך, שיש לנו קרובים חוצניקיים ואמריקאים, אהובים וחביבים, מדרגות קרובות מאד.
תיארתי גם את הצד שלהם בעניין (ההרגשה ש'עובדים' עליהם כאן).
כתבתי שיש גם אמריקאיות שעובדות קשה לפרנסתן, ויש גם אברכים שלומדים יום שלם ברצינות (גילוי נאות: אחד מאלו הוא גיסי).

מה לשון הרע כאן?

התיאור החמוד (והמדוייק, אגב) על השיטוטים שלהם ברב שפע?

איפה לא התייחסנו אליהם כאנשים?

נוי תיארה תמונת מצב מדוייקת על המתרחש בצפון ירושלים, לפי מה שפותחת האשכול ביקשה.

לא האשמנו איש, בטח לא את האמריקאים, תיארנו מצב שקורה. ובבעיית האכלוס והצפיפות בוודאי לא הם אשמים, אלא העיריה וועדות התכנון שלה.

אבל המטיפים בשער, אם יש להם הזדמנות להטיף - למה לא. מיד ינצלו אותה.
(לא. אני לא פוליטיקלי קורקט היום. נמאס. נמאס. נמאס)

רותי, גם לך יש כשל לוגי כאן.
קודם כל, אני לגמרי לא מטיפה בשער שאם יש לי הזדמנות להטיף מיד אנצל אותה כי למה לא.
אני בדיוק ההפך מזה. לא מטיפה אף פעם. כאן חרגתי מהרגלי והגבתי מתוך כאב נטו.
לייחס את התגובה שלי להטפה של מי שתמיד קופץ על כל הזדמנות להטיף בשער, זה לגמרי לא נכון.
נסי לשים את עצמך רגע בכנות במקום של אמריקאית שקוראת את הדברים האלה, וייתכן מאד שתרגישי את הכאב שגרם לי להגיב.
מה שנראה אולי מבחוץ כתיאור חמוד, מרגיש לגמרי אחרת לאלה שצוחקים עליהם בעליזות ובחביבות.
שנית, לא התייחסתי בכלל להודעה שלך בתגובה שלי, ולא ציטטתי שום דבר שאת כתבת, כי את באמת ניסית לאזן ולכתוב בצורה הוגנת.
אבל כן כתבו כאן שפוגשים את האמריקאיות בכל מקום, שהן צוחקות בכל פה ושיניים, משוטטות בגאולה וכו' - כל מה שציטטתי.
אולי באמת הגזמתי כשכתבתי שאמריקאים הם לא אנשים.
זאת ההרגשה שעלתה מחלק מההודעות כאן (לא שלך!) - שהם לא אנשים בדיוק כמונו, אלא חתיכת חוויה מצחיקה ומעצבנת.
מתנצלת על שכתבתי בהגזמה.
אבל אני באמת חושבת שהנימה כאן באשכול מאד לא נעימה, ועלולה לגרום לישראליות להסתכל על האמריקאיות במבט מאד שלילי.

יחשבאף

משתמש מקצוען
אני מודה שהרבה מהאמריקאיות יש להן כסף חופשי ואבא מאמריקה שולח להם כסף כל חודש (כי יש לו חתן שיושב ולומד בארץ ישראל, איזו זכות!) אבל רציתי להציג את הצד השני:
אין אמא שגרה במרחק נסיעה ואפשר לבוא ולהתפנק אצלה בשבת.
אין אחיות/גיסות/בנות דודות שאפשר לבקש מהן לקפוץ רגע כדי לעשות ביבי סיטר כשאת צריכה לרוץ לרופא.
אין אמא ללכת אליה אחרי לידה.
בשבת הן מארחות הרבה בחורים אמריקאיים שאין להם לאן ללכת בשמחה ובחיוך רחב.
אז נכון, הן חיות בצורה אחרת מאיתנו, אבל המסירות נפש שלהן לבוא לארץ אחרת שאת לא מכירה את השפה ואת המנטליות ולא יודעת אפילו איפה קונים ומה עושים זה דבר שקשה לי להאמין שאנחנו היינו עומדות בו.
אנחנו אפילו לא מוכנים להרחיק לצפון או לדרום הרחוק מכיוון שזה רחוק מההורים ולכן הפרוייקטים שם לא מספיק מתרוממים אז ללכת לארץ אחרת? מאן דכר שמיא!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י יחשבאף;2490206:
אני מודה שהרבה מהאמריקאיות יש להן כסף חופשי ואבא מאמריקה שולח להם כסף כל חודש (כי יש לו חתן שיושב ולומד בארץ ישראל, איזו זכות!) אבל רציתי להציג את הצד השני:
אין אחיות/גיסות/בנות דודות שאפשר לבקש מהן לקפוץ רגע כדי לעשות ביבי סיטר כשאת צריכה לרוץ לרופא.
אז נכון, הן חיות בצורה אחרת מאיתנו, אבל המסירות נפש שלהן לבוא לארץ אחרת שאת לא מכירה את השפה ואת המנטליות ולא יודעת אפילו איפה קונים ומה עושים זה דבר שקשה לי להאמין שאנחנו היינו עומדות בו.
אנחנו אפילו לא מוכנים להרחיק לצפון או לדרום הרחוק מכיוון שזה רחוק מההורים ולכן הפרוייקטים שם לא מספיק מתרוממים אז ללכת לארץ אחרת? מאן דכר שמיא!

הרוב נכון! מהכרות אישית.
אנשים מפסידים בר מצוות של אחים, אירוסין, בריתות.

רק המשפט המודגש, הפוך לגמרי.
הם מכירים את השפה ואת המנטליות, אנחנו לא.
זה מה שתיארנו כאן: שירושלים הפכה לסניף של בורו פארק.
אני, דור רביעי בעיר הזו, ובנותיי, דור חמישי, אנחנו אלו שלא מכירים את השפה בירושלים.
אנחנו אלו שלא מבינים מה מדברים לידינו על הספסל...
אנחנו אלו שהשיח מתנהל מעל ראשן, והמנטליות שלנו שונה...
אנחנו אלו שאין להן עם מי לפטפט בגינה, כשידידותינו האמריקאיות יושבות בחמולות גדולות ועליזות, כולל גיסות ואחיות ובנות דודות. (ואם לדבר על אחיות וגיסות, זה דווקא דבר שלרוב הירושלמיות-הישראליות אין. כי האחיות והגיסות עברו לגור בפרוייקטים).
מצחיק, מוזר וכמעט הזוי - אבל זה מה שקרה.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
הכל עניין של גאוגרפיה...
כי בבורו פארק מתלוננים אבל הפוך..

כל מקום רק עברית..
בחנויות ברחוב 13 עברית
בפיצה עברית
בפלאפל עברית
בשטיבלעך עברית [שנוררית]
בטקסי עברית
בהובלות עברית...

ההבדל הקטן שלכאן מגיעות משפחות או בחורים ללימוד בישיבות
ושם יותר בחורים ובחורות שבאים לאסוף זהב מהרחובות או מבוגרים לאסוף אותו בבתי נדיבים.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יחשבאף;2490206:

גם לא לכל ישראלית מצויה הדרה דורות בארץ אבותיה יש את כל מה שהזכרת לעיל. ואני רואה את האמריקאיות שלידי, לא בירושלים אבל לא רחוק, יש להן כחבורה מגובשת הרבה יותר עזרה ותמיכה זו מזו, ואצל מי להשאיר ילד או שניים או יותר כשהן צריכות ללכת או לרוץ לרופא. יש להן ארוחות ובייבי סיטר לתקופות של אחרי לידה ברמה שישראלית ממוצעת לא חולמת אפילו. והרבה הווי וגיבוש משותף שלא ממש רואים כאן.
ואי אפשר להתכחש לעובדה שלחיות בלי טרדות פרנסה וברווחה כלכלית זו איכות חיים שלא מאד מצויה כאן בארץ ישראל. ומסירות הנפש של הישראלים שיושבים בארצם ומגדלים בה דורות לתורה ולמעשים טובים היא לא פחותה מאלו שבאו מבחוץ.
מלבד רבים וטובים שהולכים לפרויקטים בצפון ובדרום ובכל חור מצוי- לא ממש עומדות עשרות דירות שוממות ברחבי הארץ, ובאילו תנאים מתגוררים רוב אילו שלא הלכו לפרויקטים לעומת אורחי חו"ל.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני אגב,
פגשתי את אחת מהאמרקאיות הצדיקות האלו,
באם וילד,
אחרי לידה מספר 5' בניתוח קשה,
ותאמינו לי שהיה לה קשה פי כמה...
בלי אמא, בלי משפחה,
כאובה ומיוסרת...
רק דבר אחד הבטחתי לה וזה ניחם אותה,
שגם אבא שלי (האמריקאי) היה כאן לבד,
והיום ב"ה הוא מוקף כאן במשפחה גדולה,
המשפחה שלו,

אני ממש מעריכה אותן הם עזבו באמריקה הרבה יותר מהלוקסוס הכי מפואר שירושלים יודעת להציע בשביל תורה ובשביל א"י,

Ayalam

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כירושלמית אני מזדהה מאוד עם הנ"ל
אבל מתנגדת להכללה

נכון שיש הרבה שיש להם כסף חופשי
אבל-
יש מתוכם רבים שעולים במסירות נפש
בלי אבא עשיר שמממן אותם כל חודש
באמת בשביל ללמוד תורה בארץ ישראל

הם משלמים שכירות גבוהה- כי הם אמריקאים....
הבעל לא מקבל דתות בכולל כי הוא חוצניק
והאישה מתקשה למצוא עבודה בגלל מחסום השפה

בקופות חולים, בנקים, עירייה וכדו' הם נזרקים מאחד לשני
עד שמוצאים איזה פקידה שמצליחה לקשקש קצת באנגלית

מתגעגעים למשפחה בחו"ל שגם להם אין אפשרות להגיע לבקר
רוב שבתות וחגים הם בבית
אין על מי ליפול כשלא מרגישים טוב או בזמני עומס ואחרי לידות
נכון שיש לפעמים אחיות / גיסות
אבל רובם משפחות צעירות שבקושי מתמודדים עם הילדים שלהם

אז בגינה ובחנויות הם מוצאות קצת נחמה בלפגוש חברות
לפחות בזמנים האלו יש להם קצת חברה

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י יהושבע;2490105:
ומטיילים בנחת ביום שישי כאילו עכשיו שבת אחרי הצ'ולנט. ופוגשים אותם בכל מקום! תארו לכם! יצורים מעצבנים כאלה, הם לא בכלל "עמיתך", ומותר לדבר עליהם כל מה שרוצים.

זו בדיוק דמגוגיה.
לקחת משפט ולהוציא אותו מהקשרו.
הרבה הצלחה.

אביב סתיו

משתמש רשום
את האמת זה כייף לראות אנשים צוחקים במלוא הפה והשנים, מפרגנים, שמחים ואוהבים.
יותר כייף לכם לראות אנשים עצבניים, ביקורתיים או צרי עין?

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כשזה קורה רק ברחוב/גינה וכדו' - שאת היחידה שדוברת עברית, ניחא!
אבל כשהדיירים בבניין שלך מתחלפים אט אט, ואת נשארת מהבודדות שדוברת עברית, וכבר אין לך שכנה קרובה שאת יכולה לדבר איתה בשפה שלך - בארץ שלך! זה קשה מאוד!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה