מידע האם תחנות הרדיו הדתיות משלמות תמלוגים למלחינים ולמשוררים?

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם אחרים יאהבו אותו?
תשמיע להם ותראה [רק שים לב שהמשפחה והחברים שלך תמיד יאהבו, הם אוהבים אותך. אם זה היה שיר של מישהו שהם לא מכירים זה לא היה מעניין אותם...]
במילים אחרות: תעלה לכאן ונחווה דעתנו;)

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האם אחרים יאהבו אותו?
ברור שכל יוצר חושב שהיצירה שלו היא המאסטרפיס המאפיל על כל היצירות האחרות שהושמעו אי פעם (מאז שירת הלויים, כמובן)... אבל מאחר שגם זרים (לא ידידים אלא כאלה שאינם חייבים לרצות אותי) ששמעו את השיר הללוהו ושאלו למה הוא שוכב במגרה (יותר נכון במחשב) ולא פורץ לקהל, חשבתי אולי כדאי לעשות משהו.

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
תודה על התגובות - הבנתי את העניין. אפיק פרנסה זה לא... אלא אם כן אמכור את השירים (לחן ומלים מקוריות שלי, לא מן המקורות) לזמר. השאלה היא מה משמעות מכירת השיר לזמר - יש לו בלעדיות על השיר לנצח? ומה טווח המחירים לדבר כזה?
אם אתה מתחיל ולא ידוע אז בדרך כלל תגיד תודה שמישהו לקח ועוד יותר אם הוא בכלל יסכים לשלם
כשאתה כבר ידוע זה מאוד תלוי במלחינים ישנם כאלה שלא אכפת להם מכרתי ודי שיעשו מה שירצו
אבל ישנם אחרים שלא מוכנים בשום פנים ואופן לשינויים בשיר
לדוגמא שעולה לי כרגע בראש אוחילה לאל של הלל פלאי שמכר לליפא האמירה היתה ברורה שהוא לא משנה כלום...
וטוח המחירים לשיר טוב הוא בדרך כלל בין אלפיים לארבעת אלפים ...
לגבי האם זה לנצח או לא ישנם מלחינים כמו יוסי גרין שמשאירים לעצמם את האופציה בחוזה שהם יוכלו גם לעשות בו שימוש
אבל בדרך כלל זה לא ככה וכשמוכרים זה עד הסוף...
למשל כבתחילה של ישי ריבו שמכר לגד אלבז לפני שישי ריבו התפרסם וזהו זה כבר לא שלו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה