עזרה האם שווה לפתוח עסק פטור בשביל קרן השתלמות?

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
אשמח לעזרה.
אני מעוניין לפתוח עסק פטור עם הכנסה של כ 300 שקל לחודש (עסק של מורה פרטי) כדי לפתוח קרן השתלמות, למיטב ידיעתי אצטרך לפתוח תיק בשלוש מקומות+ דו"ח שנתי למס הכנסה וביטוח לאומי.
לפי החישובים שעשיתי לא אצטרך לשלם מס הכנסה כיון שאני לא עובד את התקרה של מדרגות המס, ולא אצטרך לשלם ביטוח לאומי כיון שאני מוגדר במקרה זה כעצמאי שאינו עונה להגדרה של ביטוח לאומי, וכיון שאני גם שכיר המעסיק משלם עלי ביטוח לאומי.
המטרה שלי הוא להפקיד כל שנה עד התקרה ועוד כ7 שנים להגיע לאפשרות לפתוח IRA בדמי ניהול זולים.
לפי החשבון שעשיתי אצטרך להפריש כעצמאי 7 שנים כדי לקבל גישה ל IRA ולבנתיים להפריש את הכסף למסלול מנוהל שלוקחת כ 0.5.
השאלה שלי היא האם שווה לקחת את הכסף הנ"ל ולהשקיע בתיק ממוסה באופן פאסיבי ל 20 שנה בעז"ה ולשלם 25 אחוז מס כארצה למכור את הניירות, או שכדאי לפקיד עד התקרה כ7 שנים במסלול מנוהל ואחר כך לעבור לעוד 13 שנה ל IRA בדמי ניהול יותר זולים, ואחרי 20 שנה אקבל פטור מלא של המס רווחי הון, וכמובן לקחת בחשבון שהדמי ניהול שאני משלם בקרן השתלמות יכול לבנתיים לתת תשואה של ריבית דריבית בתיק הממוסה.
לחידוד השאלה, מה יותר שווה פטור מלא ממס רווחי הון אבל עם דמי ניהול +הפסד של ריבית דריבית מהדמי ניהול או תיק בלי דמי ניהול אבל מס רווח הון במכירת הניירות.
נ.ב אני מדבר כמובן על זה שאתעסק בעצמי בכל הניירת מבלי לשלם כסף לרואה חשבון וכדומה.
@ארי בכרמים @אהבת עולם @קלופ @מקצועי בלבד

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לחידוד השאלה, מה יותר שווה פטור מלא ממס רווחי הון אבל עם דמי ניהול +הפסד של ריבית דריבית מהדמי ניהול או תיק בלי דמי ניהול אבל מס רווח הון במכירת הניירות.
בהשקעה מנייתית פטור ממס שווה הרבה יותר.

אם אתה עובד במקום נוסף זה לפעמים יכול להכביד שאתה גם עוסק פטור.
(למשל אם אתה מקבל מענק עבודה או הנחה בארנונה)

נ.ב אני מדבר כמובן על זה שאתעסק בעצמי בכל הניירת מבלי לשלם כסף לרואה חשבון וכדומה.
אתה יכול למצוא מנהלת חשבונות שתעשה לך בזול. תברר.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה תלוי בגובה דמי הניהול ובמשך השנים של ההשקעה.
צריך להבין שדמי הניהול הם סכום שצומח בצורה אקספוננציאלית (כלומר, בחזקה, כמו הריביות של הבנקים בהלוואות)
לעומת זאת המס על הרווחים הוא לינארי.
מה שאומר בעברית שמספר שנים מסוים עדיף דמי ניהול, אבל תמיד אחרי מספר שנים דמי הניהול יעקפו את המס.

עם דמי ניהול של 0.22% נק' האיזון היא אחרי כ-60 שנים.
עם דמי ניהול של 0.3% נק' האיזון היא אחרי כ-45 שנים.
עם דמי ניהול של 0.4% נק' האיזון היא אחרי כ-35 שנים.
עם דמי ניהול של 0.5% נק' האיזון היא אחרי כ-28 שנים.

כך שאם מתכוונים להשקיע ל20 שנה, לכאורה שווה עוסק פטור, אבל ההבדל לא מאד משמעותי.
כדאי גם לקחת בחשבון שאם מתכננים 20 שנה לא בהכרח שאז מושכים את כל הכסף ומוכרים, הרבה פעמים משאירים חלק מהסכום או את כולו,

מה שלא שווה לטעמי לעשות, זה כשיש סכום גדול להשקעה (נניח 50K) להשקיע כל שנה עד התקרה הפטורה ממס זה הפסד ודאי של תשואה של כמה שנים.

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
צריך להבין שדמי הניהול הם סכום שצומח בצורה אקספוננציאלית (כלומר, בחזקה, כמו הריביות של הבנקים בהלוואות)
מה שאומר בעברית שמספר שנים מסוים עדיף דמי ניהול, אבל תמיד אחרי מספר שנים דמי הניהול יעקפו את המס.

כך שאם מתכוונים להשקיע ל20 שנה, לכאורה שווה עוסק פטור, אבל ההבדל לא מאד משמעותי.
כדאי גם לקחת בחשבון שאם מתכננים 20 שנה לא בהכרח שאז מושכים את כל הכסף ומוכרים, הרבה פעמים משאירים חלק מהסכום או את כולו,

מה שלא שווה לטעמי לעשות, זה כשיש סכום גדול להשקעה (נניח 50K) להשקיע כל שנה עד התקרה הפטורה ממס זה הפסד ודאי של תשואה של כמה שנים.
תודה על התשובה המדויקת.
ישר כוח.
ותודה גם לך @ארי בכרמים החכמתי ברוך השם בזכותכם וכמובן עם המדריכים הנפלאים של מקצועי בלבד, המון המון בשוק ההון.
תודה רבה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

צריך לקחת בחשבון שבחשבון ממוסה אז כל שינוי קטן בהשקעה גורר אירוע מס מיותר ויקר.
בשונה מקרן השתלמות ששם אפשר לעשות הרבה מאד שינויים ללא שיהיה שום אירוע מס.
השיקול הזה מאד מאד משמעותי לטובת קרן השתלמות, כי קורה הרבה מאד פעמים מאלף ואחת סיבות, שאנשים לא מתמידים בצורת ההשקעה המדויקת כ"כ הרבה שנים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
השיקול הזה מאד מאד משמעותי לטובת קרן השתלמות, כי קורה הרבה מאד פעמים מאלף ואחת סיבות, שאנשים לא מתמידים בצורת ההשקעה המדויקת כ"כ הרבה שנים.
אם אין יכולת התמדה של הרבה שנים, מומלץ להשאיר את הכסף בפק"מ

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם אין יכולת התמדה של הרבה שנים, מומלץ להשאיר את הכסף בפק"מ
לא חושבת שמי שיחליט בעוד 10 שנים, שמעכשיו הוא רוצה להתחיל לחקות דווקא מדד עולמי אחר או להפוך את ההשקעה ליותר סולידית, אז לא יכול להשקיע היום.
זה דבר מאד נורמלי ויכול להיות שיהיה גם מאד חכם, כמובן שהוא יעשה זאת בחכמה ולא בגלל איזה ירידה בשוק או משהו כזה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מדד עולמי אחר
לא קיים, יש מדד עולמי אחד .
להפוך את ההשקעה ליותר סולידית, אז לא יכול להשקיע היום.
מה הכונה להפוך ליותר סולידית?
אם כסף נוסף שיש לו הוא משקיע באג"ח - זה הגיוני,
אם זה שם מכובס ללמכור מניות ולהחזיק אותן כאג"ח - אני לא מבינה איזו תועלת יכולה להיות לדבר כזה,
אלא אם כן הבנאדם רוצה למשוך בקרוב, ומחזיק כאג"ח לשנה שנתיים, אז מה שהרווחנו בקרן השתלמות זו דחיית מס לשנתיים.
כשאדם מחליט להפוך תשואה ליותר סולידית זה בדרך כלל אחרי ירידות בשוק שמפחידות אותו, אז אולי כדאי לקחת את ה בחשבון מראש.

באופן כללי, בנאדם שלא סגור על עצמו איפה הוא רוצה להשקיע ולאיזה טווח, ויש לו סיכוי שבעוד 10 שנים הוא יחליט שעדיף להשקיע במדד עוקב טורקיה ולא בריטניה, נמצא בסיכון רציני כבר כשהוא מתחיל להשקיע.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מה הכונה להפוך ליותר סולידית?
אם כסף נוסף שיש לו הוא משקיע באג"ח - זה הגיוני,
אם זה שם מכובס ללמכור מניות ולהחזיק אותן כאג"ח - אני לא מבינה איזו תועלת יכולה להיות לדבר כזה,
אלא אם כן הבנאדם רוצה למשוך בקרוב, ומחזיק כאג"ח לשנה שנתיים, אז מה שהרווחנו בקרן השתלמות זו דחיית מס לשנתיים.
כשאדם מחליט להפוך תשואה ליותר סולידית זה בדרך כלל אחרי ירידות בשוק שמפחידות אותו, אז אולי כדאי לקחת את ה בחשבון מראש.

באופן כללי, בנאדם שלא סגור על עצמו איפה הוא רוצה להשקיע ולאיזה טווח, ויש לו סיכוי שבעוד 10 שנים הוא יחליט שעדיף להשקיע במדד עוקב טורקיה ולא בריטניה, נמצא בסיכון רציני כבר כשהוא מתחיל להשקיע.
אין לי זמן להיכנס להסברים ארוכים.
כתבתי את השיקול בתמצות, בבחינת תן לחכם ויחכם עוד.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
קרנות שעוקבות אחרי המדד יש הרבה, בכל מיני הרכבים ובדמי ניהול שונים, נניח לדוגמא אדם שמשקיע בVT של ואנגרד, והוא חשוף למס ירושה, לאחר 10 שנים הוא מתגלה כחולה לב חושש על גורל כספו ורוצה להעביר אותו לקרן אירית שאינה חשופה למס ירושה, אבל אם הוא בחשבון רגיל, הוא עומד בין הפטיש של מס הכנסה לסדן של מס ירושה
או מקרה יותר שכיח, נניח הצטרפה לשוק קרן עולמית עם דמי ניהול מעולים ומיסוי ריאלי ולא נומינלי (מה שעשוי להיות שקול ל0.5 אחוז לשנה), אם אתה בחשבון רגיל אתה כבול ואם אתה בקרן השתלמות לא

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@אהבת עולם החשבון שלך (או של 'אדם שלו';))הוא לפי חשבון שעליית המדד היא 2% בשנה והתיק יניב רק 5-6%.
אם התיק יניב יותר המס יגדל. (גם הדמי ניהול יגדלו, אבל פחות בהתאמה)
אם מתכוונים להשקיע ל20 שנה
השאלה כאן על השקעה 7 שנים עם דמי ניהול
ואח"כ לעבור לIRA
מצטט:
המטרה שלי הוא להפקיד כל שנה עד התקרה ועוד כ7 שנים להגיע לאפשרות לפתוח IRA בדמי ניהול זולים.

בכל אופן כדי שדברי יובנו צירפתי קובץ.

@מעניין ומקורי בהצלחה רבה !

קבצים מצורפים

• השוואת קרן השתלמות מול תיק השקעות.xlsx
    KB 57.2 · צפיות: 64

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
@אהבת עולם החשבון שלך (או של 'אדם שלו';))הוא לפי חשבון שעליית המדד היא 2% בשנה והתיק יניב רק 5-6%.
אם התיק יניב יותר המס יגדל. (גם הדמי ניהול יגדלו, אבל פחות בהתאמה)

השאלה כאן על השקעה 7 שנים עם דמי ניהול
ואח"כ לעבור לIRA
מצטט:

בכל אופן כדי שדברי יובנו צירפתי קובץ.

@מעניין ומקורי בהצלחה רבה !
תודה על הקובץ , באמת יפה .
א. חבל שלא חושבו הוצאות ניהול השקעות - כחצי אחוז.
ב. לצפות שהשוק יעשה גם בעתיד יותר מ5,6% ריאלי זה קצת מופרך, או הטיה שנובעת מהעשור האחרון שהיה טוב מאד.

רמיזא

משתמש מקצוען
אשמח אם מישהו יכתוב ברור, יש לי עסק פטור,
כמה כסף אני צריך להפריש בחודש ? ומה הצפי לרווח ? ואיפה משקיעים את זה ? ולכמה שנים ? ומתי אני מקבל את הכסף עם הרווח ?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
א. חבל שלא חושבו הוצאות ניהול השקעות - כחצי אחוז.
תבדקי את העניין זה הוצאה הרבה פחות זניחה מ 0.5%
ב. לצפות שהשוק יעשה גם בעתיד יותר מ5,6% ריאלי זה קצת מופרך, או הטיה שנובעת מהעשור האחרון שהיה טוב מאד.
במחשבון האקסל שצירפתי.
האקסל עובד ככה
אם תמלאי 5% האקסל יחשב 5% נומינאלי.
לאחר מכן מחושב תשואה ריאלית
ולאחר מכן מחושב המס על התשואה הריאלית.

ילילי

משתמש מקצוען
אשמח אם מישהו יכתוב ברור, יש לי עסק פטור,
כמה כסף אני צריך להפריש בחודש ? ומה הצפי לרווח ? ואיפה משקיעים את זה ? ולכמה שנים ? ומתי אני מקבל את הכסף עם הרווח ?
יש למישהו תשובות לאנשים בורים בתחום:)
נשמח!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כמה כסף אני צריך להפריש בחודש ?
אפשר להפריש במספר פעימות או בפעם אחת.
עד הפרשה של 18,480 ש"ח לא תצטרכו לשלם מס רווחי הון.
ומה הצפי לרווח ?
יש מסלולים מנייתיים
ויש אגחים
ויש כלליים והלכתיים.
אם אתה חושב להשקיע לטווח ארוך
כדאי לך ללמוד איך משקיעים נכון
תוכל להחכים מהאשכול הזה
יש שם באשכול 2 קישורים למאמרים של מקצועי בלבד שחובה לקרוא.
ואיפה משקיעים את זה ? ולכמה שנים ? ומתי אני מקבל את הכסף עם הרווח ?
בקישור הנ"ל תקבל תשובה לרוב השאלות.

מענט'ש בנשמה

משתמש חדש
אשמח למידע:
אשתי עובדת בהתעמלות בקופ"ח, ודורשים ממנה לפתוח עוסק פטור
מדובר על סכום של 480 ש"ח בחודש, ומבירור שערכתי העלות של עוסק פטור בשנה הראשונה עולה בערך 2500 ש"ח [דו"ח שנתי + הצהרת הון], האם שווה לי לפתוח עוסק פטור רק בשביל שאוכל לפתוח קרן השתלמות ?

ילילי

משתמש מקצוען
אשמח למידע:
מדובר על סכום של 480 ש"ח בחודש, ומבירור שערכתי העלות של עוסק פטור בשנה הראשונה עולה בערך 2500 ש"ח [דו"ח שנתי + הצהרת הון], האם שווה לי לפתוח עוסק פטור רק בשביל שאוכל לפתוח קרן השתלמות ?
2500 שקל זה ממש יקר.
לפי מה שזכור לי לנו עלה בערך 1000 ש"ח.

HUDI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אשמח למידע:
דו"ח שנתי אין שום בעיה להגיש לבד בפרט בסכומים כאלו
הצהרת הון עולה באזור 550

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה