האם ניתן לסמוך על המילון של ע"צ מלמד בנוגע לניקוד ארמית

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
בתנאי שאת רוצה שהניקוד יהיה נכון כמו שצריך אך לא כמו שמנוקד ברוב הגמרות (שוטנשטיין, שטיינזלץ וכו') שם מנוקד עם טעויות לרוב

לאה ל

משתמש פעיל
תודה ענקית לכל המסייעים, לר' איפכא ולר' אברהם, ירבו כמוכם בישראל!!

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י אברהם;2407461:
בתנאי שאת רוצה שהניקוד יהיה נכון כמו שצריך אך לא כמו שמנוקד ברוב הגמרות (שוטנשטיין, שטיינזלץ וכו') שם מנוקד עם טעויות לרוב
שוחחתי עם אחת הנקדניות המומחיות ביותר בציבור שלנו והיא אמרה לי, שהוצאה מסוימת דרשה ממנה 'ניקוד לפי המקובל בלימוד ישיבתי אשכנזי' בש"ס שהם הוציאו, והיא עשתה זאת... כנראה, התמורה הכספית היתה 'שוחד' שאי אפשר לעמוד כנגדו.
נכתב ע"י לאה ל;2407628:
תודה לכולם!
ר' איפכא מסתברא, מה התכוונת לשלול?

אונקלוס, ירושלמי, זוהר וכיו"ב.

נתין

משתמש פעיל
יש למלמד גם מילון לארמית ישראלית מודפס בצילום מכת"י

שכל הישר

משתמש רשום
נכתב ע"י אפכא מסתברא;2407902:
שוחחתי עם אחת הנקדניות המומחיות ביותר בציבור שלנו והיא אמרה לי, שהוצאה מסוימת דרשה ממנה 'ניקוד לפי המקובל בלימוד ישיבתי אשכנזי' בש"ס שהם הוציאו, והיא עשתה זאת... כנראה, התמורה הכספית היתה 'שוחד' שאי אפשר לעמוד כנגדו.

מובנת מאד הדרישה שלהם, הרי המטרה היא 'להקל' על הלומדים, איך אומרים את זה אִיפְּכָא מִסְתַּבְּרָא או אִיפְּכֶא מִסְתַּבְּרֶא?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת
נכתב ע"י שכל הישר;2408134:
מובנת מאד הדרישה שלהם, הרי המטרה היא 'להקל' על הלומדים, איך אומרים את זה אִיפְּכָא מִסְתַּבְּרָא או אִיפְּכֶא מִסְתַּבְּרֶא?

המטרה היא להקל? ומה עם להעביר את התורה כמו שקיבלנו אותה, האם גם זה ערך? אני יודע את מה שאתה כותב וגם אני ניקדתי כמה ספרים עם דרישה ל"נורמליזציה ישיבתית", אך האם המגמה היא להשריש ולא לשרש את הטעויות, עד שמגיעים לטעויות בסיסיות מאד בתורה?
התפללתי בקיץ האחרון בבי"כ חסידי בשבת בבוקר, ולמרות שאסור עיניי נעצמו בקריאת התורה, אך התעוררתי לשמע צעקות שצעקו על הקורא בתורה שקרא "ולא יִרְאֶה בך ערות דבר", וצעקו עליו "יֵרָאֶה!" מיד כששמעתי את זה ואיקץ כגבור מתרונן מיין, וצעקתי "יִרְאֶה!" אך הם היו מכובדים ממני וזה לא עזר לי. "חכמת המסכן בזויה ודבריו אינם נשמעים".

הגמרא אומרת שדבי ר' אליעזר בן יעקב קוראים לאלפין עיינין ולעיינין אלפין. ורש"י (מגילה כד:) כותב שלא מדובר על קריאת שמע ותפילה, כי ודאי שהם קוראים אותה בדקדוק כדין הגמרא, אלא רק בדרשות הם מעוותים כך.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י חגי פאהן;2408154:
בעזהי"ת

המטרה היא להקל? ומה עם להעביר את התורה כמו שקיבלנו אותה, האם גם זה ערך? אני יודע את מה שאתה כותב וגם אני ניקדתי כמה ספרים עם דרישה ל"נורמליזציה ישיבתית", אך האם המגמה היא להשריש ולא לשרש את הטעויות, עד שמגיעים לטעויות בסיסיות מאד בתורה?
זה דומה במקצת (ואל ירגמוני באבנים) למדיניות של האקדמיה - שבשתא כיון דעל - על...

התפללתי בקיץ האחרון בבי"כ חסידי בשבת בבוקר, ולמרות שאסור עיניי נעצמו בקריאת התורה, אך התעוררתי לשמע צעקות שצעקו על הקורא בתורה שקרא "ולא יִרְאֶה בך ערות דבר", וצעקו עליו "יֵרָאֶה!" מיד כששמעתי את זה קצתי כגבור מתרונן מיין, וצעקתי "יִרְאֶה!" אך הם היו מכובדים ממני וזה לא עזר לי. "חכמת המסכן בזויה ודבריו אינם נשמעים".
לא היה חומש בביהכ"נ? וה'בעל קורא' השתכנע??

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת
נכתב ע"י אפכא מסתברא;2408172:
לא היה חומש בביהכ"נ? וה'בעל קורא' השתכנע??

היה מלא חומשים, אך מי שבטוח שהאמת אתו, "כנראה מדפיסי החומש הזה התבלבלו" מכניס נימת כעס בקולו המבוגר עד שגם הבעל קורא מרגיש לא נעים לא להתיישר. ואולי לא הייתי היחיד שנמנם בותיקין הזה :D

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה