האם משרד החינוך מחייב אותכם וואטסאפ?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

האם המנהלת רשאית לפטר/לא לקבל עובדת - מסיבה: "שאין לה וואטסאפ"?

• סה"כ מצביעים
    90
יש מערכות לניהול בית ספר רשמיות
כמו סקולי, סמארטסקול, משוב ועוד
שמאושרים מבחינה חוקית
וניתן לשלוח בהם הודעות
נכון, אבל אני חושבת שאלו מערכות שמתאימות לבית ספר ולא לגנים, כך שזה לא רלוונטי לי.

Yael Mor

משתמש מקצוען
זה גם הפיתרון שלי לדרישה הזאת, הוואצאפ פשוט מותקן על הטאבלט.
מעניין אבל אצלנו יש דיי הרבה עידכונים, אולי בגלל שזה חינוך מיוחד? :unsure:
יתכן. גם אצלנו יש הרבה עדכונים אבל אף אחד מהם לא קריטי ויכול לחכות ליום למחרת בבוקר. בכל אופן סיכמתי עם חברה לצוות שאם יש משהו ממש חשוב(עוד לא קרה) אז היא שולחת לי למייל.
אגב, אני בלי ווצאפ על הטאבלט, פשוט צריכה אותו לשימוש שוטף במשוב בכיתה, וזה פחות הזמן לפתוח מחשב ולהסתובב אילו כל שיעור.

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בלת״ק
אני סדקתי בשעתו את הנושא לעומק
עפ״י חוק אסור לפטר או לא לקבל עובדת על זה שאין לה ווטסאפ / סמאטפון וכו׳
בפועל יש מנהלות שתמצאנה סיבה למה לא לקבל (אי התאמה וכו׳)
מי שכבר בפנים בפנים המנהלת יכולה להוציא לה את הנשמה אבל לא מעבר - וגם בכזה מקרה אפשר לפנות להסתדרות המורים.
המחסור במורים בחמ״ד הוא אדיר והרבה מאוד מנהלות מוכנות הכל גם מורות שיש להן רק טלפון כשר

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
באופן כללי.
כיום וואטסאפ הוא הכלי לתקשורת עם קבוצה בכל מקום.
כיום כבר לא עושים 'קבוצת שליחה במייל' כמו פעם.
זאת מציאות שצריך לדעת אותה.

כיום מי שאין לו וואטסאפ הוא נראה כמו מי שאין לו מייל בבית.
זה מפריע מאוד למנהלים/ות.
איני יודע האם כיום נכון להימנע מוואטסאפ למי שעובד במקום שאינו חרדי כמו ממ"ד.

טלמון

משתמש רשום
זה גם הפיתרון שלי לדרישה הזאת, הוואצאפ פשוט מותקן על הטאבלט.
מעניין אבל אצלנו יש דיי הרבה עידכונים, אולי בגלל שזה חינוך מיוחד? :unsure:
היי גם אני במתיא ומבררת רציני על ווצאפ בטאבלט אבל חשוב לי שיהיה הכי חסום בעולם נטו לעבודה קבוצה של הכיתה הנהלה.. אני כבר שנים במערכת אף אחד לא מכריח אותי אבל ההתנהלות מול הורים כבר הפכה לבלתי נסבלת (מצידם) ומצד החינוך מיוחד .. למרות שאני זמינה כל הזמן במייל ..
אשמח אם תעזרי לי אחרי שיש לך ניסיון בזה :)

היי גם אני במתיא ומבררת רציני על ווצאפ בטאבלט אבל חשוב לי שיהיה הכי חסום בעולם נטו לעבודה קבוצה של הכיתה הנהלה.. אני כבר שנים במערכת אף אחד לא מכריח אותי אבל ההתנהלות מול הורים כבר הפכה לבלתי נסבלת (מצידם) ומצד החינוך מיוחד .. למרות שאני זמינה כל הזמן במייל ..
אשמח אם תעזרי לי אחרי שיש לך ניסיון בזה :)
אני משתמשת בטאבלט של הדרן+ דפדפן של סייפטק, וממש מרוצה מהם. הדרן חוסם סטטוסים, תמונות פרופיל וערוצים, וסייפטק פותחים אתרים נחוצים ובמידת הצורך פותחים קישורים ספצפיים עם וידיו של נשים, כששולחים להם פנייה מסודרת ונימוקים לבקשה.

לגבי זה, שאת רוצה שהטאבלט יהיה רק לעבודה, זה כבר עבודה אישית שלך עם עצמך, קביעת גבולות ושעות מסוימות לעבודה ובשאר הזמן לא להשתמש בטאבלט, וזה לא פשוט בכלל, אפילו קשה מאד. המלצה שלי, כדאי לך לשקול את ההחלטה הזאת שוב, כול עוד לא מחייבים אותך.

טלמון

משתמש רשום
וואו תודה על התשובה המפורטת.
עזרת לי מאוד !
עוד שאלה קטנה , אם אחליט בסוף שכן..
קנית את הטאבלט של הדרן ? או טאבלט בנפרד ואז צריבה של החסימה..(שואלת בגלל עלויות)
ממש תודה

וואו תודה על התשובה המפורטת.
עזרת לי מאוד !
עוד שאלה קטנה , אם אחליט בסוף שכן..
קנית את הטאבלט של הדרן ? או טאבלט בנפרד ואז צריבה של החסימה..(שואלת בגלל עלויות)
ממש תודה
בשמחה :)
קניתי טאבלט של הדרן, מהם ישירות.

בהצלחה!

נקודה חשובה נוספת היא, שלרוב הבעיות והתקלות הם נותנים מענה דיי מהיר, באפלקציה שירות ותמיכה. אבל לבעיות ממש מורכבות, לעיתים צריך להגיע לנקודות שירות שלהם בבני ברק ובירושלים, אז תעשי את השיקולים שלך האם זה קרוב לעיר מגורייך והאם לקנות מהם ישירות או דרך חנות שנותנת שירות.

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
לא הבנתי איך תהיה שביתה משמעותית
בבתי הספר החרדיים אין דרישה לווטסאפ. מפתיע הא??

בצוותי ההוראה בבתי ספר של הממד לא נראה לי שיש מספיק מורות חרדיות (ועוד כאלו שאין להן מראש סמארטפון.. :) ) על מנת לייצר שביתה משמעותית...
זה לא נכון בכלל...
תתפלאו לשמוע שיש המון מורות חרדיות בממ"ד.
רק שהן בולעות את הכל בשקט ומכניסות ווצאפ בניגוד לרצונן ואורח חייהן העיקר להתקבל ולעבוד במשה"ח.
כך שאם המורות החרדיות היו שובתות או מתלוננות כולן יחד על כך שמחייבים או מתנים עבודה בהחזקת ווצאפ, זה היה משמעותי.

הכהה את שיניו

משתמש צעיר
שעבדתי כמדריך במחוז מרכז של המשרד החינוך (לא ממח ולא ממד) שאלתי את המנהלת הלא דתיה לגבי וואצפ והיא ענתה לי שהיא לא משנה אמונות של אנשים ובשביל זה יש מייל.
שעברתי למחוז החרדי חייבו אותי וואצפ:cry:

כנראה זה קשור למנהל ולמי שקשורים אליו ולא למשרד
נכון מאוד!
הכל תלוי בהנהלה, ובמחסור בכח אדם בהוראה באותו אזור/ בי"ס/ מחוז....(לדג' במחוז חיפה הרבה יותר נחרצים בחיוב ווצאפ ותואר אקדמי לעומת מחוז מרכז שם יותר סלחנים בעיניין) .
אבל בסופו של דבר הכל מסתכם בהנהלה... וכמה צריכים אותך....

Yael Mor

משתמש מקצוען
העניין של ווצאפ זה תלוי מנהל לדעתי, וגם כמה יש מחסור בכח אדם וצריך לדעת לנצל את זה. מה שכן, לא נראה לי שמחנכת יכולה להסתדר בלי ווצאפ, מקצועית כן. זה כאב ראש אבל הווצאפ והזמינות להורים בלי סוף היא כאב ראש גדול יותר.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אשמח מאוד לבירור הנושא.
אשתי עובדת בממ"ד של משרד החינוך, והמנהלת מחדירה לה כל הזמן כמה שהיא עושה לה טובה, בכך שהיא מחזיקה אותה - אפילו שאין לה וואטסאפ (רוב המורות שם כך) לטענתי זה לא הגיוני כמעט שמנהלת תעז לחייבת עובד/ת להשתמש בסמארטפון.
אז עובדי ועובדות משרד החינוך - אשמח שתענו על הסקר. תודה רבה!
אני עובדת במשרד החינוך בממלכתי (לצערי), כך שאין אפשרות טכנית להיות ללא ווצאפ.
זה ממש כלי עבודה, מבחינתת הודעות להורים,הודעות צוות וכו' (כמו שגרפיקאית לא תסכים מחשב-הגזמתי אבל ברעיון)
אז קניתי הדרן ויכולה להעיד נאמנה שהוא משמש לצורך עבודה בלבד ללא אפיקציות נוספות וכו' ואפילו לא בתור מצלמה(הילדים יודעים שזה של העבודה של אמא)
(אע"פ שרוב בני משפחתי עם ווצאפ-הם אפילו לא יודעים את המספר)
לגופו של עניין, מכירה מורה שממש התעקשה אז רק במחשב של הביה"ס היה לה ווצאפ והיתה נשארת שם בסוף יום לשלוח הודעות להורים וכן אם היה הודעות במשך היום מהנהלה וכו' היתה נדרשת לעקוב אצל חברה שכן יש לה ווצאפ.
אבל זה מורה בודדה מצוות שלם לכולן לא ויתרו.
אפשרות נוספת-ווצאפ במחשב של נטפרי- לטעמי לא כדאי כי אז מרגיש כשר ולכולם יש גישה ואז באמת זה לא לצורך עבודה.
בקיצער אם מסתכלים על זה ככלי לעבודה בלבד ועומדים בזה אז אין בעיה לעניות דעתי

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
נכון מאוד!
הכל תלוי בהנהלה, ובמחסור בכח אדם בהוראה באותו אזור/ בי"ס/ מחוז....(לדג' במחוז חיפה הרבה יותר נחרצים בחיוב ווצאפ ותואר אקדמי לעומת מחוז מרכז שם יותר סלחנים בעיניין) .
אבל בסופו של דבר הכל מסתכם בהנהלה... וכמה צריכים אותך....
מנותק מהמציאות
איזה מורה(מחנכת) היום שולחת הודעות במיייל להורים?
מי שכזו באופן אישי -שתקום

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
העניין של ווצאפ זה תלוי מנהל לדעתי, וגם כמה יש מחסור בכח אדם וצריך לדעת לנצל את זה. מה שכן, לא נראה לי שמחנכת יכולה להסתדר בלי ווצאפ, מקצועית כן. זה כאב ראש אבל הווצאפ והזמינות להורים בלי סוף היא כאב ראש גדול יותר.
מחנכת במשהח בלי וואצאפ.
בוודאי שיכולה להסתדר- מה פתאום מחנכת חייבת להיות זמינה להורים כל הזמן? ואם יש משהו באמת מאד דחוף - מתקשרים.
המנהלת מעודדת אבל לא מכריחה.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
יש מערכות לניהול בית ספר רשמיות
כמו סקולי, סמארטסקול, משוב ועוד
שמאושרים מבחינה חוקית
וניתן לשלוח בהם הודעות
לא פרקטי להודעות שוטפות מול הורים.
מדברת על מחנכת לא על מורה מקצועית.
צריך להבין שהורים בבמ"ד ובמלכתי הרבה יותר "חופרים" ממהורים החרדיים
הורה חרדי רק במקרה קיצון מרים טלפון למורה ואצלם היד קלה על המקלדת
כמובן שאין צורך להתשתעבד.
אני קובעתי שעות מ20-22 שאני פנויה בלבד וכל ההודעות שהם שולים במרץ כל הצהריים אני אפילו לא רואה
רק אחרי שהילידם הולכים לישון אני בודקת מה קורה.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
מחנכת במשהח בלי וואצאפ.
בוודאי שיכולה להסתדר- מה פתאום מחנכת חייבת להיות זמינה להורים כל הזמן? ואם יש משהו באמת מאד דחוף - מתקשרים.
יפה מאוד אבל נדיר ובטח את וותיקה כבר שנים.

Yael Mor

משתמש מקצוען
מחנכת במשהח בלי וואצאפ.
כתבתי ממה שאני מכירה בשטח. אם אפשר אחרת- אדרבה. אני הראשונה שבעד.

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כתבתי ממה שאני מכירה בשטח. אם אפשר אחרת- אדרבה. אני הראשונה שבעד.
כך זה אצלינו.
שאלו כל אחד על הניסיון שלו- תרמתי את השנקל שלי.

ברכה והצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה