דרוש מידע האם כתיבת מייל מהווה התחייבות מבחינה משפטית והלכתית?

A052

משתמש סופר מקצוען
לא מבין את השאלה

אבל אם שלחתם שט"ח במייל, (עם חתימה פיזית או דיגיטלית כי ללא זה זה ודאי לא כלום).
ולא קיבלתם שום הלוואה, ודאי שהשט"ח לא תקף.

ואם קיבלתם הלוואה, גם בלי השט"ח יש לכם חוב.

ממוקד

משתמש מקצוען
לא מבין את השאלה

אבל אם שלחתם שט"ח במייל, (עם חתימה פיזית או דיגיטלית כי ללא זה זה ודאי לא כלום).
ולא קיבלתם שום הלוואה, ודאי שהשט"ח לא תקף.

ואם קיבלתם הלוואה, גם בלי השט"ח יש לכם חוב.
אסביר שוב
אני מקבל הלוואה של 100 ש"ח לצורך העניין, במקום לכתוב שטר חוב אני כותב לו מייל שקיבלתי ממנו 100 ש"ח, אח"כ אם אני מכחיש אז יש לו מייל שאני שלחתי עם הודאה שלויתי ממנו 100 ש"ח,
בלי חתימות, פשוט הודעת בעל דין שיש לי חוב. האם בבי"ד או בבית משפט זה תקף כדי לחייב אותי?

אדגיש: אין לי חוב שאני מנסה ח"ו להפטר ממנו, אלא ההפך, אני רוצה להלוות למישהו ולקצר הליכים ושישלח לי מייל עם אישור הלוואה

999

משתמש מקצוען
אסביר שוב
אני מקבל הלוואה של 100 ש"ח לצורך העניין, במקום לכתוב שטר חוב אני כותב לו מייל שקיבלתי ממנו 100 ש"ח, אח"כ אם אני מכחיש אז יש לו מייל שאני שלחתי עם הודאה שלויתי ממנו 100 ש"ח,
בלי חתימות, פשוט הודעת בעל דין שיש לי חוב. האם בבי"ד או בבית משפט זה תקף כדי לחייב אותי?

אדגיש: אין לי חוב שאני מנסה ח"ו להפטר ממנו, אלא ההפך, אני רוצה להלוות למישהו ולקצר הליכים ושישלח לי מייל עם אישור הלוואה

אם מדובר רק בכתיבת הודעה במייל, אם הוא יטען שזה לא מייל שלו, איך תוכל להוכיח שזה המייל שלו?
ניתן לומר לו שיכתוב שטר חתום, ויצרף כקובץ מצורף במייל באופן שניתן להדפיסו, ואז השטר המצורף החתום הוא הראיה, ולא ההתכתבות בתיבת המייל.

נערך לאחרונה ב:

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
התכתבות במייל קבילה בבתי משפט ובבתי דין.
הבעיה - שיש פריצות גם לתיבות מייל, ואז התהליך הופך לסבוך.
לכן כמו שכתב @999 תשלחו לו אתם שטר מתאים. (מה עם ערבים???) כקובץ מצורף עליו יחתום, יסרוק וישלח לכם.

ממוקד

משתמש מקצוען
אם מדובר רק בכתיבת הודעה במייל, אם הוא יטען שזה לא מייל שלו, איך תוכל להוכיח שזה המייל שלו?
ניתן לומר לו שיכתוב שטר חתום, ויצרף כקובץ מצורף במייל באופן שניתן להדפיסו, ואז השטר המצורף החתום הוא הראיה, ולא ההתכתבות בתיבת המייל.
מה זאת אומרת לא מייל שלו?
הוא שולח מהכתובת הזאת עשרות מיילים להמון אנשים ובקלות אפשר להוכיח שזה המייל שלו.
לכן כמו שכתב @999 תשלחו לו אתם שטר מתאים. (מה עם ערבים???) כקובץ מצורף עליו יחתום, יסרוק וישלח לכם.
זו לא שאלה רק למקרה ספציפי אלא חשוב להבין את ההגדרה של הנושא הזה באופן כללי
תודה לעונים

999

משתמש מקצוען
מה זאת אומרת לא מייל שלו?
הוא שולח מהכתובת הזאת עשרות מיילים להמון אנשים ובקלות אפשר להוכיח שזה המייל שלו.

יתכן ואפשר להוכיח, אבל היה נראה מהשאלה, שאתה מחפש דרך חלקה וברורה לתביעת ההלואה בלי להצטרך לעמול ולחקור ולמצוא הוכחות להלואה

ממוקד

משתמש מקצוען
יתכן ואפשר להוכיח, אבל היה נראה מהשאלה, שאתה מחפש דרך חלקה וברורה לתביעת ההלואה בלי להצטרך לעמול ולחקור ולמצוא הוכחות להלואה
זה נכון, אך כל תביעת הלוואה שהלווה מכחיש יש צורך לעמול כדי להוכיח, אם הוא טוען שזה לא חתימה שלו, אז יש הרבה יותר עמל להוכיח שזו כן חתימה שלו מאשר להוכיח על כתובת המייל שלו שהיא שייכת לו

999

משתמש מקצוען
זה נכון, אך כל תביעת הלוואה שהלווה מכחיש יש צורך לעמול כדי להוכיח, אם הוא טוען שזה לא חתימה שלו, אז יש הרבה יותר עמל להוכיח שזו כן חתימה שלו מאשר להוכיח על כתובת המייל שלו שהיא שייכת לו
חתימה יותר מחייבת. ואולי יותר קשה להכחיש חתימה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה