האם יש חובה למעסיק לתת שי לחג?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שקדיה;2515594:
=
לגבי החוק מרגיז אותי מאד הציטוט הזה:
"יחד עם זאת, אם המעסיק נהג לאורך תקופה לתת לעובדיו מתנה לחג, הוא מחויב להמשיך ולפעול בדרך זו."
ואם למעסיק יש קשיים כלכלים?
ואם העובדים לא נתנו תפוקה וחגגו על חשבונו ולא מגיע להם?
אז מה אם הוא נתן במשך כמה שנים

ואם המעסיק שלי נתן כל השנים
אבל פעם אחת פתאום קיצץ את הסכום?
או שפעם אחרת החליט לא לתת בכלל?
אז הפיתרון הוא רק להתפטר?

ch3

משתמש פעיל
נכתב ע"י שריתיש;n3762691:
ואם המעסיק שלי נתן כל השנים
אבל פעם אחת פתאום קיצץ את הסכום?
או שפעם אחרת החליט לא לתת בכלל?
אז הפיתרון הוא רק להתפטר?

לראות אילו הטבות נתן במשך השנה במקום. אצלנו הופסק שי לחג הסוכות במקומו קבלנו יום נוסף של פורים. ו-3 ימים לפני פסח. הסיכום הסופי זה היה הטבה.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ch3;n4871563:
לראות אילו הטבות נתן במשך השנה במקום. אצלנו הופסק שי לחג הסוכות במקומו קבלנו יום נוסף של פורים. ו-3 ימים לפני פסח. הסיכום הסופי זה היה הטבה.

כיף לכם...
אצלינו זה היה פשוט דילוג על המתנה בחג ... וזהו.
בלי שום מילה ושום צ'ופר אחר.

עכשיו לקראת החג קיבלנו מתנה סימלית (כרבע שווי מהפעמים הקודמות)

ch3

משתמש פעיל
אם נהנים בכללי בעבודה, ואין את האומץ לברר מה קורה. הייתי נשארת.

אם זה אחד השיקולים למה נשארו עד עכשיו, זה שיקול חדש כעת.
האמת, זה לא שווה להתפטר כדי לקבל את הפיצויים, כי כיום רוב ההסכמים הוא על בסיס חוק סעיף 14. שהכסף בין אם פוטר ובין אם התפטר מגיע לעובד. [ללא השלמות]
וכן, צריך לחשוב יום לאחר הפיצויים, האם יש מקום חילופי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה