האם יש אפשרות ליצור כותרת צד בוורד?

צבי999

משתמש רשום
נכתב ע"י eliezer;1016666:
תודה,
רעיון נפלא.
הנה מדריך קצר לשם הבהרת הדברים.

הערה:
בעת יבוא לאינדזיין של קובץ כזה, ההערות מגיעות כטקסט בתוך אוביקט מעוגן.
רק צריך להכיל עליו סגנון אוביקט נכון, וזה פתרון מעולה.

יישר כוח על הסרטון.

שתי הערות קצרות:

1. בהגדרות המסגרת רואים בסרטון שהגובה מוגדר כאוטומטי, וכך זה אכן צריך להיות כדי להתאים לכל טקסט אפשרי.
ואולם מיד אחר כך אתה מותח מעט את גובה המסגרת בצורה ידנית, מה שמבטל את הגדרת הגובה האוטומטית, ולא יהיה נוח בהמשך.

2. אפשר כמובן ליצור קיצור מקשים לסגנון כדי להחילו בקלות.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• 1.PNG
    KB 18.8 · צפיות: 35
  • 2.PNG
    KB 18.4 · צפיות: 27
  • 3.PNG
    KB 16.6 · צפיות: 23

משהו אחר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
או שלא הבנתי אתכם ולכן זה נראה לי ככ פשוט, או שיש לי טריק גאוני שאף אחד לא ידע אותו. אם הבנתי נכון אתה מעוניין ליצור כותרת בצד שמאל של העמוד באופן פשוט?
אם כן, לחיצה כפולה על העכבר בכל מקום שהוא בדף תיצור לך כותרת בכל מקום שהוא.

האם לא קלטתי את השאלה, או שהחכמתי פה משהו?

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אין לי מילים להודות על הפתרון הזה, ממש מעולה שבמעולה! ברכות יחולו על העוזרים - צבי ואליעזר בעל סטודיו אביחיל.

רק משהו קטן: איך ניתן לעשות/להגדיר שיהיו כותרות צד גם בצד שמאל של העמוד [הימני]? ניסינו בכל מיני דרכים ולא צלח. אציין שמדובר בספר עם שני טורים.

בר בי רב

משתמש פעיל
נכתב ע"י צבי999;n1714660:
אם מדובר בכותרות צד בגובה תחילת הפסקה, אין צורך בטבלה.

טבלאות גדולות מאוד מכבידות על המסמך ככל הזכור לי מניסיוני. אם מדובר על קובץ של עשרות או מאות עמודים זה עלול להיות ברוֹך רציני. אם צריך שילוב של סגנונות, איורים וכו' זה גם לא נוח.
כמו כן גם אי אפשר לבחור חילופי ימין ושמאל אוטו' לפי הדפים באופן הזה (אם רוצים שהטקסט יהיה, למשל, ממורכז, וההערות מחוץ לו).

פשוט ואלגנטי יותר (ברוב המקרים) -
ליצור מסגרת (לא תיבת טקסט, אלא דווקא מסגרת, בוורד 2007 ואילך זה קבור היכן שהוא) ולקבוע את מיקומה האופקי מימין לטקסט, לעצב אותה ואת הטקסט באופן הרצוי ולהגדיר את כל זה כסגנון.
זהו זה, מכאן ואילך אפשר להחיל את הסגנון הזה על כל פסקה, והיא תוכנס למסגרת כזאת לצד הפסקה שמתחתיה.

אך אם מדובר על כותרות צד שהגובה שלהן אינו תחילת הפסקה (או קבוע יחסית לה) אלא בהתאם לטקסט מסוים בתוך הפסקה, כאן יש שתי אפשרויות:
א. להשתמש בליברה-אופיס החינמי, שמאפשר לעגן מסגרות טקסט לתווים בודדים.
ב. להשתמש במאקרו שכתבתי בעבר לצורך זה, שהופך הערות סיום למסגרות טקסט צידיות בגובה המתאים. אם יש בו צורך אוכל לצרף אותו כאן, אבל ייקח לי יומיים שלושה עד שאתפנה ואמצא אותו בבלאגן שלי.

אשמח מאוד בזה
תודה <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה