האם חייבים למחשב לגרפיקה מעבד I7?

menajem

משתמש רשום
הנושא של הI7 הוא הטיה גדולה שמוצאים אותה מפרופורציה, נכון שהוא יותר טוב מI5 ודאי אבל לא כמו שחושבים, הרבה פעמים I5 של הדור החדש, הוא שווה לI7 דור אחד קודם (כן, אני לא מגזים, דור אחד) ויותר טוב מI7 שלפני 2 דורות, וגם בI3 לפעמים הוא כן בדור נוסף (כלומר I3 של דור X הוא שווה לI7 של לפני 2 דורות, ויותר טוב מi7 של לפני 3,
וכן אופן זה לא כלל ברזל, כי תלוי כל דור כמה השתפר מהדור הקודם, ויש שנים שיש פער גדול, ושנים שכמעט ואין הבדל

לכן הכי מומלץ זה להשוות בין המעבדים במסוימים באתרים לזה (יבאו לקמן)
הרבה אנשים לא יודעים, ומעדיפים לקנות מחשבים מאד ישנים בגלל שהם I7 לדוגמא דור 8 ואפ' 6 וכו', וזה טעות גדולה,
אם נראה לך שאני מגזים, את לא צריכה להאמין לי, יש אתרים שאפשר להשוות את הביצועים של דגמים של מעבדים מאד בקלות לדגומא:
כותבים את שתי הדגמים והוא מראה את השווה

נעמי 16

משתמש חדש
הנושא של הI7 הוא הטיה גדולה, הוא יותר טוב מI5 ודאי אבל לא כמו שחושבים, בדרך כלל, I5 של הדור החדש, הוא שווה לI7 דור אחד קודם (כן, אני לא מגזים, דור אחד) ויותר טוב מI7 שלפני 2 דורות, וגם בI3 לפעמים הוא כן בדור נוסף (כלומר I3 של דור X הוא שווה לI7 של לפני 2 דורות, ויותר טוב מi7 של לפני 3,
הרבה אנשים לא יודעים, ומעדיפים לקנות מחשבים מאד ישנים בגלל שהם I7 לדוגמא דור 8 ואפ' 6 וכו', וזה טעות גדולה,
אם נראה לך שאני מגזים, את לא צריכה להאמין לי, יש אתרים שאפשר להשוות את הביצועים של דגמים של מעבדים מאד בקלות לדגומא:
תודה על המידע!
מחשב עם מעבד I5 דור 13
של LENOVO זה מספיק טוב לגרפיקה?

menajem

משתמש רשום
תודה על המידע!
מחשב עם מעבד I5 דור 13
של LENOVO זה מספיק טוב לגרפיקה?
סליחה שאני כותב בצורה קצת מאריכה ומסורבלת, ולא סתם זה מפסיק או לא, כי במחשבים, תמיד מספיק, ותמיד לא מספיק, כלומר, תמיד כל אחד ירצה משהו יותר טוב, יותר מהר, ויותר מהר, אבל ודאי שביותר ישן אפשר להסתדר אפ' להסתדר בשופי, ותלוי הרבה גם בהרגלי שימוש של כל אחד (אם יש בן אדם שתוך כדי שעושה גרפיקה, גם יש לו עוד הרבה תוכנות כבדות נוספות, שלוקחים חלק מהעמבד [מלבד הראם]).
אבל בקצרה ודאי שאפשר להיות גרפקיאי עם I5 דור 13
א. לקבל תשובה יותר מדוייקת עדיף לכתוב את הדגם המלא של המעבד (כלומר כל מעבד יש לו מספר יותר ארוך ובדרך כלל אות בסוף לדגומא: Core i5 1335U [השתי המספרים בתחילה הם הדור, במקרה הזה דור 13,) ויש הבדל בין האותיות, יש דור 13 חסכוני באנרגיה וממילא קצת יותר חלש (זה שנגמר עם U) ויש לא חסכוניים וכו',
ב. I5 1335U הוא טיף טיפה יותר טוב מI7 דור 12, אז, אם לפני שנתיים היית קונה I7 עכשיו אפשר לקנות עכשיו I5 דור 13.

מחשבים זה אני !

משתמש פעיל
הנושא של הI7 הוא הטיה גדולה שמוצאים אותה מפרופורציה, נכון שהוא יותר טוב מI5 ודאי אבל לא כמו שחושבים, הרבה פעמים I5 של הדור החדש, הוא שווה לI7 דור אחד קודם (כן, אני לא מגזים, דור אחד) ויותר טוב מI7 שלפני 2 דורות, וגם בI3 לפעמים הוא כן בדור נוסף (כלומר I3 של דור X הוא שווה לI7 של לפני 2 דורות, ויותר טוב מi7 של לפני 3,
וכן אופן זה לא כלל ברזל, כי תלוי כל דור כמה השתפר מהדור הקודם, ויש שנים שיש פער גדול, ושנים שכמעט ואין הבדל

לכן הכי מומלץ זה להשוות בין המעבדים במסוימים באתרים לזה (יבאו לקמן)
תשובה ממש ממש לא נכונה
תלוי בסוג המעבד ולא בדור
תלוי בסדרה של המחשב ולא בדור
בדור הוא פונקציה אחרי סוג המעבד
יש G H U L וכו
ההשוואה הנכונה תהיה לבדוק את אותו סדרה למשל טינקפד T מעבד I7 מדור 8 למעבד I5 מדור 10 אבל מאותו הסדרה ואתו סוג מעבד I7 יקח בוודאות!!!
אעלה בהמשך תשובה מדוייקת יותר

ד. ל.

משתמש צעיר
תוכלו להתייעץ עם חיים מחשבים מומלץ מאד!!!
הוא גם נראה לי יביא לכם הצע"מ יותר זולות ממה שהבאתם כאן
מביא הכל במשלוח עד הבית כולל כל ההתקנות
0527684847

moshe moshe

משתמש רשום
כמו שכתב @מחשבים זה אני ! הכל מסובך ולא מסודר. יש I5 שיותר טוב מI7 של אותו הדור. ויש I3 שיותר טוב מI9 שולחני של כמה דורות לפניו.
ננסה לפרק את זה.
יש את הסדרות השולחניות. בהם אכן הסדר פחות או יותר הגיוני, I3 הוא החלש (אם הוא עדיין קיים) I5 חזק ועושה את העבודה. I7 מיועד למשתמשי גרפיקה כבדה, (גיימינג ועריכות וידאו כבדות). I9 זה למי שיש לו ממש כסף מיותר לבזבז.
יש שם גם סדרות פנימיות, F,K,T, פחות קריטי.
ויש את הסדרות הניידות. הם חולקות שמות דומים לנייחים אבל אין להם כל קשר מעבר לזה. העיקרון של מספר יותר גבוה יותר טוב אפילו לא נשמר פה. כי צריך לחלק את הסדרות הניידות לשלושה סוגים.
סדרת U (גם G או P נכנסים שם) מיועד לשימוש קל. לא משנה אם זה I7 או I3 כולם נועדו לעשות כמה שפחות פעולות. למה? כדי לחסוך בחשמל. בפועל אין באמת הבדל בין I5 לI7 בתוך הסדרה, רק שבעומס לא קבוע וממושך I7 יציג ביצועים מעט יותר טובים. לכן המעבדים האלו לעולם לא יתאימו לגרפיקה כי גרפיקה במאותה דורשת מאמץ ממושך.
ובנוסף לזה צריך לזכור שהכל תלוי בתמיכה. אדם שישים מנוע של מזארטי בסובארו אולי יצליח להאיץ למהירות גבוהה, אבל אז הוא ישאר עם הגה ביד ותו לא. החוזק של המחשב עצמו חשוב מאוד, לא הכי, אבל חשוב. לכן אפשר לראות טינקפדים עם מעבד Core 2 Duo שעדיין מתפקד. אבל אל תשווה ביצועים. ומאותה סיבה למרות שI3 של דור 13 כמעט מגיע לביצועי I7 דור 9 אף אחד לא באמת חושב שהוא יגיע אליהם. הקירור חשוב מאוד, והחוזק של מחשב עצמו קריטי לא פחות.
ויש את סדרת הH שהיא נועדה לתת ביצועים גם על חשבון צריכת חשמל. בדרך כלל היא סדרה שמעל סדרת הU. אם יש I5 שיש לו H בסוף השם הוא יותר טוב בפער מI7 הכי בכיר בסדרת U.
ויש סדרת HX שנועדה לתת בוסט דומה ככל האפשר לנייח. היא הכי חזקה והכי חלשים שלה קרובים להכי גבוה בסדרת H.
ויש עוד נושא שכולם אוהבים לדבר עליו. הדור. אז כן כמו שכתב @מחשבים זה אני ! הדור הוא פונקצייה משמעותית בתוך הסדרה שלו. מחוץ לסדרה שלו הוא פשוט נמדד בחוזק המעבד ובשביל זה יש אתרים להשוות.
לכן מראש אני אומר שסדרת H מתאימה לגרפיקה בלי בעיה. I5 מהסדרה הזו עושה את העבודה, רק למי שזה העבודה שלו הוא קצת איטי יחסית למעבדים הטובים יותר. וכמובן כמה שיותר למעלה יותר טוב. סדרת HX היא פשוט הורגת וכל מעבד שם הוא טוב. כמובן עם אותו הכלל של כמה שיותר למעלה יותר טוב.
ואחזור שוב שיש לזכור את החוזק של המחשב וכמה הוא יתמוך בפעולות חזקות לאורך זמן. ולכן לפעמים, למרות שבבאנצ'מארקים זה לא ככה, עדיף לקחת מעבד מדור ישן יותר וחלש יותר כי המחשב שלו יתמוך בכל עוצמת המעבד בשונה ממחשב שנראה חדיש ונוצץ אבל הוא לא יודע לנצל את כל העוצמה.
מקווה שעזרתי כמו שבלבלתי.

ועל פי מסקנות המאמר הזה המחשב שהצעת הוא מצוין מכיוו שיש לו מעבד HX וכיוון שהסדרה של המחשב נחשבת חזקה ומעולה. רק אני מציע לשרדג את הראם כי היום גם 16 זה לא מספיק.

נעמי 16

משתמש חדש
תוכלו להתייעץ עם חיים מחשבים מומלץ מאד!!!
הוא גם נראה לי יביא לכם הצע"מ יותר זולות ממה שהבאתם כאן
מביא הכל במשלוח עד הבית כולל כל ההתקנות
0527684847
אין לי זמן
דוד שלי מגיע לחגים והוא מביא לי את זה
חייבת לחתוך מהר
לא כלכך משנה המחיר.
לכן חשוב לי המידע דחוף
כמו שכתב @מחשבים זה אני ! הכל מסובך ולא מסודר. יש I5 שיותר טוב מI7 של אותו הדור. ויש I3 שיותר טוב מI9 שולחני של כמה דורות לפניו.
ננסה לפרק את זה.
יש את הסדרות השולחניות. בהם אכן הסדר פחות או יותר הגיוני, I3 הוא החלש (אם הוא עדיין קיים) I5 חזק ועושה את העבודה. I7 מיועד למשתמשי גרפיקה כבדה, (גיימינג ועריכות וידאו כבדות). I9 זה למי שיש לו ממש כסף מיותר לבזבז.
יש שם גם סדרות פנימיות, F,K,T, פחות קריטי.
ויש את הסדרות הניידות. הם חולקות שמות דומים לנייחים אבל אין להם כל קשר מעבר לזה. העיקרון של מספר יותר גבוה יותר טוב אפילו לא נשמר פה. כי צריך לחלק את הסדרות הניידות לשלושה סוגים.
סדרת U (גם G או P נכנסים שם) מיועד לשימוש קל. לא משנה אם זה I7 או I3 כולם נועדו לעשות כמה שפחות פעולות. למה? כדי לחסוך בחשמל. בפועל אין באמת הבדל בין I5 לI7 בתוך הסדרה, רק שבעומס לא קבוע וממושך I7 יציג ביצועים מעט יותר טובים. לכן המעבדים האלו לעולם לא יתאימו לגרפיקה כי גרפיקה במאותה דורשת מאמץ ממושך.
ובנוסף לזה צריך לזכור שהכל תלוי בתמיכה. אדם שישים מנוע של מזארטי בסובארו אולי יצליח להאיץ למהירות גבוהה, אבל אז הוא ישאר עם הגה ביד ותו לא. החוזק של המחשב עצמו חשוב מאוד, לא הכי, אבל חשוב. לכן אפשר לראות טינקפדים עם מעבד Core 2 Duo שעדיין מתפקד. אבל אל תשווה ביצועים. ומאותה סיבה למרות שI3 של דור 13 כמעט מגיע לביצועי I7 דור 9 אף אחד לא באמת חושב שהוא יגיע אליהם. הקירור חשוב מאוד, והחוזק של מחשב עצמו קריטי לא פחות.
ויש את סדרת הH שהיא נועדה לתת ביצועים גם על חשבון צריכת חשמל. בדרך כלל היא סדרה שמעל סדרת הU. אם יש I5 שיש לו H בסוף השם הוא יותר טוב בפער מI7 הכי בכיר בסדרת U.
ויש סדרת HX שנועדה לתת בוסט דומה ככל האפשר לנייח. היא הכי חזקה והכי חלשים שלה קרובים להכי גבוה בסדרת H.
ויש עוד נושא שכולם אוהבים לדבר עליו. הדור. אז כן כמו שכתב @מחשבים זה אני ! הדור הוא פונקצייה משמעותית בתוך הסדרה שלו. מחוץ לסדרה שלו הוא פשוט נמדד בחוזק המעבד ובשביל זה יש אתרים להשוות.
לכן מראש אני אומר שסדרת H מתאימה לגרפיקה בלי בעיה. I5 מהסדרה הזו עושה את העבודה, רק למי שזה העבודה שלו הוא קצת איטי יחסית למעבדים הטובים יותר. וכמובן כמה שיותר למעלה יותר טוב. סדרת HX היא פשוט הורגת וכל מעבד שם הוא טוב. כמובן עם אותו הכלל של כמה שיותר למעלה יותר טוב.
ואחזור שוב שיש לזכור את החוזק של המחשב וכמה הוא יתמוך בפעולות חזקות לאורך זמן. ולכן לפעמים, למרות שבבאנצ'מארקים זה לא ככה, עדיף לקחת מעבד מדור ישן יותר וחלש יותר כי המחשב שלו יתמוך בכל עוצמת המעבד בשונה ממחשב שנראה חדיש ונוצץ אבל הוא לא יודע לנצל את כל העוצמה.
מקווה שעזרתי כמו שבלבלתי.

ועל פי מסקנות המאמר הזה המחשב שהצעת הוא מצוין מכיוו שיש לו מעבד HX וכיוון שהסדרה של המחשב נחשבת חזקה ומעולה. רק אני מציע לשרדג את הראם כי היום גם 16 זה לא מספיק.
אוקיי
תודה על המידע!!!
אני מצרפת גם עוד כרטיס לזכרון אם אני קונה אותו

השאלה שלי אם שווה להשקיע עוד 400 דולר למחשב הזה
או שהקודם יתן את אותם בצועים??

ד. ל.

משתמש צעיר
אין לי זמן
דוד שלי מגיע לחגים והוא מביא לי את זה
חייבת לחתוך מהר
לא כלכך משנה המחיר.
לכן חשוב לי המידע דחוף
אם את יודעת מה המחיר שאת רוצה לשלם ומה את רוצה לעשות תקבתי ממנו את המחשב כבר בשבוע הבא... (ראשון שני...)
מה שאני יכול להגיד לך שהוא אמין ברמות יש כאן בפרוג הרבה ממליצים עליו !!
איש תותח עללל במחשבים ורשת!!

moshe moshe

משתמש רשום
קודם כל
ודבר שני אין על פרסיישן בעולם. הם המחשבים הכי חזקים שאני מכיר (חוץ מאפל, אבל זה לא הנושא פה) אבל להשקיע עוד 400$ על זה? לא, זה לא משהו שאני חושב שצריך אותו.
ועוד משהו שהפרסישן נעול להוספת ראם. יש לו 32 ואי פאשר להוסיף יותר. בלגיון נראה לי שאפשר והעבודה עם 64 מול עבודה עם 32 היא בלתי ניתנת להשוואה במיוחד שההפרש הוא חצי מ400$

English Tech

משתמש פעיל
ועוד משהו שהפרסישן נעול להוספת ראם. יש לו 32 ואי פאשר להוסיף יותר. בלגיון נראה לי שאפשר והעבודה עם 64 מול עבודה עם 32 היא בלתי ניתנת להשוואה במיוחד שההפרש הוא חצי מ400$
לא בטוחה שבמקרה הזה כ"כ חשוב להרחיב את הראם דווקא ל- 64.
32 עם מעבד חזק זה מעולה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה