שאלה האם הגדלת החדר תצא יפה? [דחוף]

ע ע ע

משתמש חדש
מצורף שרטוט לא מדויק של חלק מדירת גן:
‏‏שרטוט לשאלה - עותק.png

זה שרטוט שערכתי בתוכנת צייר ונראה בהתאם, רק להבנת השאלה.
מסיבות מסוימות הציעו לי להשתתף איתי בהגדלת החדר והמטבח כשההגדלה היא כך שיקרו לי את כל היציאה מהמרפסת שירות וגם ליד המחסן עד קו המחסן. החדר פונה לכיוון דרום, ולא ניתן להוריד את הקיר [של הדלת] של המחסן כיוון שאלו עמודים. חשבתי לשבור את קיר החלון של החדר ולהמשיך את החדר לכיוון דרום עד קו המחסן, ולהפוך את המחסן לחדר ארונות או ליחידת הורים, וכן להגדיל את המרפסת שירות עד הסוף. השאלה אם זה יצא יפה, האם חדר כזה הוא נורמלי והאם מרפסת שירות כזו ארוכה היא נורמלית, וכן האם החדר והמטבח לא יהיו חשוכים ותקועים.
המידות הן בערך: קיר חלון החדר כ2 מטר, החלון 1.5, ההמשך [רוחב מרפסת השירות] כ1.6, האורך מהמרפסת שירות עד סוף החדר כ1.5, ומשם עד קו המחסן כ2.2.
כמו כן, מה העלות המשוערת בגדול של בניה כזו [יציקת הרצפה וריצוף, הוספת קיר ביני לבין השכן, הסרת אבן ירושלמית, הארכת הקיר המפריד בין החדר למרפסת שירות, קיר בסוף בקו המחסן עם אבן ירושלמית וחלון, והפיכת המחסן ליחידת הורים {יש באיזור מים וביוב}, אין צורך ביסודות, ואני לא משתתף בתקרה].
אם יש רעיונות אחרים מה ניתן לעשות שיראה נורמלי.
אשמח לתגובה גם לחלק מהדברים [בעיקר חשוב לי אם זה יראה טוב, מחיר אוכל לברר אצל קבלן].
תודה.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אם הבנתי נכון את הדברים שכתבתם ,אז האור והאוורור של חדר השינה יתרחקו במעל 3 מ' ממיטות חדר השינה?
ולמטבח ,יש חלון נוסף מלבד מרפסת השרות?

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מצורף שרטוט לא מדויק של חלק מדירת גן:
אם יש רעיונות אחרים מה ניתן לעשות שיראה נורמלי.
אשמח לתגובה גם לחלק מהדברים [בעיקר חשוב לי אם זה יראה טוב, מחיר אוכל לברר אצל קבלן].
תודה.
להוסיף שטח לדירה -- תמיד זה טוב
אבל כדי לנצל -- אולי הניצול הכי טוב יהיה אם תעשו באיזור הזה חלוקה מחדש
תוכלו להרויח גם הגדלת מטבח וחדר שרות --וחדר הורים עם יח ----שדרוג משמעותי ביותר
אולי יהיו כאן כאן כל מיני דיבורים ורעיונות אבל זה נראה לי הכי נכון כדי לנצל נכון את השטח הנוסף
סקיצה מצוב

קבצים מצורפים

• __שרטוט לשאלה - עותק.png
    __שרטוט לשאלה - עותק.png
    KB 19.1 · צפיות: 20

ע ע ע

משתמש חדש
אם הבנתי נכון את הדברים שכתבתם ,אז האור והאוורור של חדר השינה יתרחקו במעל 3 מ' ממיטות חדר השינה?
ולמטבח ,יש חלון נוסף מלבד מרפסת השרות?
נכון, זה חלק מהשאלה.
למטבח אין חלון נוסף, יש פתח גדול למסדרון [בלי דלת], אבל גם כיום יש מרחק מהמטבח ליציאה מהמרפסת שירות, וגם בהמשך יש גג עוד כמטר וחצי, השאלה כמה יפריע להגדיל את המרחק.
להוסיף שטח לדירה -- תמיד זה טוב
אבל כדי לנצל -- אולי הניצול הכי טוב יהיה אם תעשו באיזור הזה חלוקה מחדש
תוכלו להרויח גם הגדלת מטבח וחדר שרות --וחדר הורים עם יח ----שדרוג משמעותי ביותר
אולי יהיו כאן כאן כל מיני דיבורים ורעיונות אבל זה נראה לי הכי נכון כדי לנצל נכון את השטח הנוסף
סקיצה מצוב
תודה על הרעיון, אבל עיקר הבעיה היא שלא ניתן לשבור את קיר הדלת של המחסן כיון שיש בו עמודים של הבנין.

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון, זה חלק מהשאלה.
למטבח אין חלון נוסף, יש פתח גדול למסדרון [בלי דלת], אבל גם כיום יש מרחק מהמטבח ליציאה מהמרפסת שירות, וגם בהמשך יש גג עוד כמטר וחצי, השאלה כמה יפריע להגדיל את המרחק.

תודה על הרעיון, אבל עיקר הבעיה היא שלא ניתן לשבור את קיר הדלת של המחסן כיון שיש בו עמודים של הבנין.
לא הייתי מוותרת על הרחבת דירה בחינם :) .
ממליצה לתת לשרטט את זה מקצועי ואולי אפי להדמיה כדי שתראו איך זה נראה

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש אפשרות לסמן על התוכנית בדיוק את העמודים שבמחסן שלא ניתן לשנות
אז יהיה ניתן לחשוב על איזה פיתרון אחר --סתם לקרות את האיזור הזה ולהחשיך את החדר ואת החדר כביסה
לא נותן כלום --כבר עדיף שלא לקרות ואולי רק להפוך את המחסן ליח הורים -- גם יותר חסכוני

ע ע ע

משתמש חדש
אם יש אפשרות לסמן על התוכנית בדיוק את העמודים שבמחסן שלא ניתן לשנות
אז יהיה ניתן לחשוב על איזה פיתרון אחר --סתם לקרות את האיזור הזה ולהחשיך את החדר ואת החדר כביסה
לא נותן כלום --כבר עדיף שלא לקרות ואולי רק להפוך את המחסן ליח הורים -- גם יותר חסכוני
גם אני לא יודע בדיוק את מיקום העמודים [מעצב מהאזור אמר לי שראה בבניינים מהשכונה שיש עמודים משני צידי דלת המחסן וכך גם הבנתי משכן בבניין, בפינת הבניין ודאי יש, כך שסימנתי את מיקום העמודים כנראה]. הספק הוא אם לתת לשכנים לקרות את השטח, אבל את זה אעשה אם אוכל לעצב את החדר והמטבח כראוי בלי שזה יהרוס לי ובלי להכנס לבניה כבידה. בשביל זה ניסיתי לבדוק איך ניתן לשנות במחיר נמוך ובלי הרבה עבודה את מבנה החדר והמטבח. מצ"ב השרטוט עם מיקום העמודים כנראה:
1721985749796.png

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בהתחשב בעמודים הקיימים שסימנת נ"ל --אפשר לעשות ככה --זה שווה - סקיצה מצוב
אם יש תכנון גם לעשות מטבח חדש --אז תעלה שרטוט של המטבח -- כי אפשר גם קצת להגדיל עח"ש חדר הורים
גם בסקיצה מצוב יש עוד אופציה --למקם ארון בקיר עם המטבח --ולעשות בנישה שמוסיפים פינת עבודה--ואז גם אפשר לפתוח חלון יותר גדול

קבצים מצורפים

• 1721985749796.png
    1721985749796.png
    KB 15.9 · צפיות: 13

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה