דרוש מידע האם הבוס רשאי לדרוש שאחזיר לו את ההעלאת שכר אחרי כמה חודשים?

בישול ואפייה

משתמש רשום
ביקשתי העלאה. הבוס הסכים בתנאי הבא: שאם ארצה לעזוב אצטרך להודיע 4 חודשים לפני..
ואם בכל מקרה יצוץ מצב שבו אצטרך לעזוב בהתראה יותר קצרה מזה (ויש מצב שזה יקרה מתישהו כי אנחנו מחפשים דירה), אז הוא ינכה לי מהמשכורת את כל ההפרש של ההעלאה, לא רק לאותו חודש, אלא לחודשים הקודמים.
זאת אומרת- שאחזיר לו את ההפרש שהוא העלה לי את השכר, מהשנייה הראשונה של ההעלאה. "ינמיך" לי את השכר בחזרה. לאותו חודש אני מבינה אם ירצה להוריד בשכר. השאלה אם יש לו זכות לעשות את זה רטרואקטיבית ולקצץ לי.

יש לציין שלא חתמנו חוזה. הוא לא רוצה.
ותק- כשנתיים.

מה אומרים על זה? חוקי?

חשבתי לקחת את ההעלאה בכל מקרה, ולהתמודד עם זה אם יגיע.
השאלה אם הוא באמת רשאי לבצע את התנאי שלו, כי אם כן ההפרש יכול להיות גדול ככל שעובר הזמן. שלא יגיע מצב והמשכורת האחרונה שלי שם תהיה זעומה, בגלל כל הקיצוצים אחורה.

ואני לא מדברת על חפיפה לפי החוק, שזה בכל מקרה יהיה אם אעזוב, אבל 4 חודשים? זה לא מוגזם לתלות בזה את ההעלאה?

A052

משתמש סופר מקצוען
זה סוג של התחייבות מצידכם לעבודה קדימה של 4 חודשים, נראה לי סביר מאד.
ותמיד אתם תחליטו את אתם רוצים ליסוע רחוק או להפסיד את ההעלאה 3 חודשים אחורה (כי חודש הודעה מוקדמת אתם חייבים ע"פ חוק).

הנדימן

משתמש פעיל
מה?!?!?!?!!?!?
שנתיים?!?!?!?

לגבי הודעה מראש, לפי החוק את מחויבת לחודש.
את יכולה להיות נחמדה ולאפשר יותר, הוא לא יכול להכריח.
וגם הוא יכול להיות נחמד ולתת העלאה, אבל את לא יכולה להכריח.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

מה אומרים על זה? חוקי?
לא חוקי ולא כדאי לעבוד בלי הסכם עבודה חתום ע"י שני הצדדים.

וכמובן שלאחר שנתנו לעובד משכורת תקינה בתלוש, אסור לקחת אותה חזרה.

מתוך 'כל זכות':
- חוזה העבודה האישי יכול רק להוסיף על הזכויות המוקנות לעובד בחוק, בהסכם קיבוצי או בצו הרחבה שחל עליו, אך לא לגרוע מהן.
- סעיפים המנוגדים לחוק המצויים בחוזה עבודה עליו חתם העובד אינם מחייבים את העובד.

בישול ואפייה

משתמש רשום
לא חוקי ולא כדאי לעבוד בלי הסכם עבודה חתום ע"י שני הצדדים.

וכמובן שלאחר שנתנו לעובד משכורת תקינה בתלוש, אסור לקחת אותה חזרה.

מתוך 'כל זכות':
- חוזה העבודה האישי יכול רק להוסיף על הזכויות המוקנות לעובד בחוק, בהסכם קיבוצי או בצו הרחבה שחל עליו, אך לא לגרוע מהן.
- סעיפים המנוגדים לחוק המצויים בחוזה עבודה עליו חתם העובד אינם מחייבים את העובד.
כן, ברור שהוא לא יכול לקחת לי על תלושים שכבר נתן.
השאלה היא אם הוא רשאי במשכורת האחרונה של עבודתי שם לשלם פחות מהשכר, בתואנה שהוא מקזז את הפרש ההעלאה שהייתה "מותנית".

או לכתוב שעות נמוכות ממה שעבדתי, כדי להוריד את הסכום הזה ממני. או באיזשהו קומבינה אחרת.

ואם כן- האם אוכל לבוא אליו בטענות.
השאלה שלי- כל עוד זה יהיה סיכום בעל פה, ולא כתוב- יש לזה תוקף חוקי לתנאי מוזר שכזה?
או שזה לא משהו לגיטימי מבחינת זכויות העובד.

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תעשי אחד ועוד אחד.
הוא לא רוצה לחתום על התנאי הזה, כי זה לא חוקי.

אנוכי

משתמש מקצוען
כן, ברור שהוא לא יכול לקחת לי על תלושים שכבר נתן.
השאלה היא אם הוא רשאי במשכורת האחרונה של עבודתי שם לשלם פחות מהשכר, בתואנה שהוא מקזז את הפרש ההעלאה שהייתה "מותנית".

או לכתוב שעות נמוכות ממה שעבדתי, כדי להוריד את הסכום הזה ממני. או באיזשהו קומבינה אחרת.

ואם כן- האם אוכל לבוא אליו בטענות.
השאלה שלי- כל עוד זה יהיה סיכום בעל פה, ולא כתוב- יש לזה תוקף חוקי לתנאי מוזר שכזה?
או שזה לא משהו לגיטימי מבחינת זכויות העובד.
תעזבי בתחילת חודש :)

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
האם הוא משלם לך הכל בלי חוזה?
האם הוא מפריש לך הפרשות?
האם הוא משלם לך חופש?
האם באופן כללי הוא עומד בדיבור?
האם הוא נותן לך תלוש תקין?
אם כן, תעשי איתו משא ומתן.
תגידי שתיתני תמיכה טלפונית עד ארבעה חודשים (שעה שעתיים בשבוע)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם הוא לא מחויב לתת העלאה.. מה לא חוקי בזה שהוא מתנה את העלאה בכל תנאי שבא לו בעולם?
יש לכם בחירה אם לקבל את התנאי או לא.

אם אתם מקבלים את זה אתם צריכים לעמוד בזה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא. אסור להתנות העלאה, בתנאי בלתי חוקי. ממילא אי אפשר לקזז אותה.
לכתוב שעות נמוכות ממה שהיה בפועל בדוח השעות, בוודאי שאסור לו.
(שאלה רטורית - יש אצלכם דוח שעות? יש שעון נוכחות דיגיטלי, או דוח ידני שנחתם בידי העובד והמעסיק?)

כל עוד יהיה סיכום בעל פה, הוא יוכל להתכחש ולהגיד שבכלל לא עבדת אצלו ואת אשה מוזרה ומדומיינת שתובעת אותו לחינם.

לכן מומלץ לא לעבוד בלי חוזה מסודר ומוסכם + דוח שעות מדי חודש.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
אם הוא לא מחויב לתת העלאה.. מה לא חוקי בזה שהוא מתנה את העלאה בכל תנאי שבא לו בעולם?
יש לכם בחירה אם לקבל את התנאי או לא.

אם אתם מקבלים את זה אתם צריכים לעמוד בזה.
התנאי הוא לא הגיוני. זה הבעיה בתנאי הזה. לא תואם את שוק העבודה. סוג של "עד שתעלה לשמים"

בישול ואפייה

משתמש רשום
עוד שאלה,
אם אין חוזה-
הוא יכול חודש בהיר אחד להחליט שהשכר השעתי שלי 8 שקל פחות נניח?
(וככה הוא משלם פחות)

או שאסור לו לעשות שינוי פתאומי אחורה- אחרי שהשכר השעתי במשך שנתיים קבוע בתלושים.

123tha

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בלת"ק
תופעה מוכרת
בדר"כ קוראים לזה בתלוש מענק התמדה או שם אחר, לא משכורת.
ככה שאם עוזבים לפני תום תקופת ההתמדה המענק מתקזז.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה