האם בעידן שלנו עדיין מרביצים בחיידרים?

מצב
הנושא נעול.

רוטב שום

משתמש מקצוען
נחרדתי אתמול לשמוע מהבן שלי שמספר לי
שהרבה שלו מרביץ לילדים בכיתה כמובן למי שלא מתנהג טוב, ולא מקשיב

תגידו זה נורמאלי? למה רבה צריך להרביץ?

אני חושבת שרבה טוב שיודע לתפוס כיתה לא צריך להרביץ, בדר"כ מכות נובעות מחולשה ולא מכח

ע"פ חוק עדיין מותר להרביץ?

אודה לעזרתכם!

רחשי הלב

משתמש מקצוען
זה לא פייר.
כל מי שחושב אחרת לא יעיז לכתוב כאן את דעתו.
רק אציין דבר אחד, חטפתי הרבה כילד וזה הגיע לי, ולא נשארו שום משקעים וצלקות, בזכות התגובה הבריאה של הורי.
הבעיה היא שאם אני שומע שהרבי סטר קלות לילדי (דבר שב"ה עדיין לא קרה) הדם עולה לי לראש.
בעיה.

chani t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
הבן שלי גם מספר שהרבה מרביץ לילדים שלא מתנהגים יפה,
הבן שלי מאוד צייתן אז הוא לא נראה לי זכה לסטירה ממש
אך כפי שהוא אומר הר' שלו כמה פעמים בא מאחור ומעט טלטל אותו בכתפיים
הוא מספר גם שיש עונש לעמוד בפינה ומי שזז מהפינה הר' מרביץ,
אני ממש נלחצתי אבל-
אנשים אמרו לי שילדים מנפחים...
מה אומרים?

נערך לאחרונה ב:

רחשי הלב

משתמש מקצוען
ועוד פרט קטן, זה מאוד תלוי מתי הילד מספר את זה. אם הוא מספר כשהאם באמצע מקלחת לילדה צרחנית, בן השלוש מושך בשערותיה של בת הארבע לקול זעקותיה, הטלפון מהשוויגער מנסר בחלל הבית ומתערבב בשאון הנורא, אזי 'מרביץ' נשמע כמו גברתן שמכה עם נבוט קוצני בקרקפתו של הילד.
בעוד שמדובר 'כולה' בסטירונת על הלחי או על גב היד.

רוטב שום

משתמש מקצוען
פעם אני יודעת שהיו מרביצים אבל היום???
נראה לי שלמדו שצריך לחנך מתוך אהבה
דווקא בחיידר של ילדי יש המון מבצעים ועידוד ותוכניות לעידוד

הסיבה שסיפר לי היתה כי באתי לחיידר ראיתי ילד שקיבל עונש ויצא החוצה מהכיתה
מדובר בילד בן 7.5
בבית שאלתי את הבן שלי האם הרבה מעניש, הוא ענה שכן, גם מוציא החוצה וגם מרביץ
והוא גם פירט לי שמות של ילדים שההרבה מרביץ להם

נפמן

משתמש מקצוען
יש אשכול סמוך שבו דיון למה לא להוציא ילד מהכיתה, וכאן אתם טוענים לא להרביץ, וחס וחלילה מלהעמיד בפינה, אז איך אתם רוצים שתהיה משמעת בכיתה?
אה,כן, תנו ריטלין לכל מי שקצת זז בלי רשות, כולם ישבו בשקט והכל טוב...

ולא, לא שאני רוצה שהרב'ס ירביצו ובטח לא בלי שליטה, אבל ענישה כל עוד היא בגבול הנורמה היא מחויבת המציאות ותחילת ההתמודדות עם ילדים שחיבים גבולות.

ששונית

משתמש מקצוען
בהחלט מרביצים גם היום, וזה אסור על פי החוק.
מה שחשוב זה, אם הילד מספר שהמלמד היכה אותו, לומר לו :אתקשר למלמד לשאול אותו למה הוא חשב שזה מגיע לך.
אם הילד מרוצה, סימן שזה מה שאכן קרה, ואז מתקשרים למלמד ואומרים בנעימות ובפשטות: הבן שלי סיפר לי שכך וכך קרה, רציתי לשמוע ממך מה היה.
אחרי שהמלמד יסביר את עצמו או יכחיש, אפשר לתת לו רעיונות שאתם יודעים שעובדים טוב יותר עם הילד שלכם: אולי בפעם הבאה שקורה כזה דבר, תשלח אותו להביא משהו למזכיר. או :אני מכיר היטב את הילד שלי, ומחמאות משיגות אצלו הרבה יותר. או: תגיד לבן שלי שאתה תתקשר לספר לי מה הוא עשה וכד'.
מלמד שמקבל כזה טלפון, יחשוב טוב טוב לפני שהוא מרים יד פעם נוספת.
הרבי מגור הפני מנחם השתתף פעם בוועדה שעסקה בנושא הזה. עלתה שם הצעה שלמלמד יותר (ו' שרוקה) להכות במקרים מסוימים רק באמצעות כף ידו, שלפחות יחוש כאב כשהוא מכה.
הרבי מגור הזדעק ואמר שמלמד שלא כואב לו בלב להכות, והוא זקוק להכות בידו על מנת שיכאב לו שהוא מכה תלמיד, אסור לו לעסוק בחינוך.

לבן

משתמש סופר מקצוען
מהכרות עם כמה וכמה חיידרים בבני ברק לא שמעתי בשנים האחרונות על שום מקרה של הכאה. גם לא מכה קלה.
בגדול לא מקובל היום להרביץ בכלל בשום מוסד חינוכי, זה פלילי לגמרי ומספיק הורה אחד שיעלה לו הדם לראש כדי להפיל את הרבה למעצר.

לדעתי לפנות להנהלה ולשאול האם זה מקובל.

לא אני

משתמש מקצוען
בהחלט מרביצים גם היום, וזה אסור על פי החוק.
מה שחשוב זה, אם הילד מספר שהמלמד היכה אותו, לומר לו :אתקשר למלמד לשאול אותו למה הוא חשב שזה מגיע לך.
אם הילד מרוצה, סימן שזה מה שאכן קרה, ואז מתקשרים למלמד ואומרים בנעימות ובפשטות: הבן שלי סיפר לי שכך וכך קרה, רציתי לשמוע ממך מה היה.
אחרי שהמלמד יסביר את עצמו או יכחיש, אפשר לתת לו רעיונות שאתם יודעים שעובדים טוב יותר עם הילד שלכם: אולי בפעם הבאה שקורה כזה דבר, תשלח אותו להביא משהו למזכיר. או :אני מכיר היטב את הילד שלי, ומחמאות משיגות אצלו הרבה יותר. או: תגיד לבן שלי שאתה תתקשר לספר לי מה הוא עשה וכד'.
מלמד שמקבל כזה טלפון, יחשוב טוב טוב לפני שהוא מרים יד פעם נוספת.
הרבי מגור הפני מנחם השתתף פעם בוועדה שעסקה בנושא הזה. עלתה שם הצעה שלמלמד יותר (ו' שרוקה) להכות במקרים מסוימים רק באמצעות כף ידו, שלפחות יחוש כאב כשהוא מכה.
הרבי מגור הזדעק ואמר שמלמד שלא כואב לו בלב להכות, והוא זקוק להכות בידו על מנת שיכאב לו שהוא מכה תלמיד, אסור לו לעסוק בחינוך.
ועדה שדנה בנושא הזה?
מה הוחלט בה?
מי השתתפ בה?
נשמע מענין.

לבן

משתמש סופר מקצוען
יש אשכול סמוך שבו דיון למה לא להוציא ילד מהכיתה, וכאן אתם טוענים לא להרביץ, וחס וחלילה מלהעמיד בפינה, אז איך אתם רוצים שתהיה משמעת בכיתה?
אה,כן, תנו ריטלין לכל מי שקצת זז בלי רשות, כולם ישבו בשקט והכל טוב...

ולא, לא שאני רוצה שהרב'ס ירביצו ובטח לא בלי שליטה, אבל ענישה כל עוד היא בגבול הנורמה היא מחויבת המציאות ותחילת ההתמודדות עם ילדים שחיבים גבולות.

יש הרבה שיטות "הענשה", גם סבר פנים חמור הוא בגדר של ענישה. ובכלל לא תמיד צריך להשתמש בעונשים בשביל משמעת. משמעת בסיסית לא אמורה להיות בנויה על הרתעה.

בכל מקרה השבוע הבן שלי קיבל עונש שמאד לא מצא חן בעיניי (עונש משפיל קצת) ועדיין אני מעדיפה אותו על פני כל ענישה גופנית מכל סוג שהוא. (בשביל מה אנחנו מלמדים את הילד שגופו ברשותו? ואיך נחנך למוגנות אם מותר להכות אותו?)

רוטב שום

משתמש מקצוען
אני לא כתבתי שאסור להעניש צריך להעניש זה חלק מהחינוך - גם אני בתור אמא מענישה
אבל צריך לדעת איך להעניש
להעמיד ילד בפינה במשך 20 דק' זה מוגזם
את ההשפלה של לעמוד בפינה/ בחוץ הוא כבר קיבל בדקות הראשונות
ככל שיתארך הזמן הילד יתרגל לעונש וזה כבר לא יזיז לו

שישיה

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה שיטות "הענשה", גם סבר פנים חמור הוא בגדר של ענישה. ובכלל לא תמיד צריך להשתמש בעונשים בשביל משמעת. משמעת בסיסית לא אמורה להיות בנויה על הרתעה.

בכל מקרה השבוע הבן שלי קיבל עונש שמאד לא מצא חן בעיניי (עונש משפיל קצת) ועדיין אני מעדיפה אותו על פני כל ענישה גופנית מכל סוג שהוא. (בשביל מה אנחנו מלמדים את הילד שגופו ברשותו? ואיך נחנך למוגנות אם מותר להכות אותו?)
מסכימה מאד. רק צריך לוודא שלא תהיה אלימות מילולית שפוגעת כמו ולפעמים יותר מאלימות פיזית.

שרית ו

משתמש מקצוען
מה הבעיה להוציא ילד מהכיתה?
ילד בן 7.5 קולט יופי, ועונש כמו לצאת מהכיתה מספיק עושה את שלו...

הבעיה בלהוציא שזה לא חוקי,
אם יקרה משהו לילד בזמן שהיה לבד המוסד יהיה בבעיה רצינית מאוד,
לא שמכות זה חוקי.... אבל חושבים שאם זה אנ"ש אז אף אחד לא יגיד מילה.

יש משהו בזה שלקחו למורים את השיניים (מטאפורי... לא לנשוך!;)) בעניין הטלת המשמעת.

טוב שהילדים שלנו מחונכים בבסיסם שעדיין לא הגענו למה שקורה בציבור הכללי,
שם ילד בן 7!!! זרק על המורה כיסא אבל היא לא יכלה להתלונן עליו כי אין ילד רע...:rolleyes:

לבן

משתמש סופר מקצוען
אני לא כתבתי שאסור להעניש צריך להעניש זה חלק מהחינוך - גם אני בתור אמא מענישה
אבל צריך לדעת איך להעניש
להעמיד ילד בפינה במשך 20 דק' זה מוגזם
את ההשפלה של לעמוד בפינה/ בחוץ הוא כבר קיבל בדקות הראשונות
ככל שיתארך הזמן הילד יתרגל לעונש וזה כבר לא יזיז לו

אני אגיד שוב,
מעדיפה שיעמידו את הילד שלי 20 דקות בפינה
ולא יגעו בו אפילו לא במכה קלה.

הרבה תלוי בתגובת ההורים לאחר מעשה. הילד שלי הפנים היטב שלא כיף להיות ילד שעושה מעשים מסויימים כי העונש מאד לא נעים. אני לא יכולה להתערב לרבה בשיקולים שלו, אבל לנווט את העונש למקום חיובי- אני יכולה. במקרה של הכאה זה כבר נושא אחר. אין איך לרכך את זה בשום צורה.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
השאלה, מה הילד עשה?

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
סיפר לי מישהו שחטף הרבה סטירות בחיידר ולא בצדק.
פעם אחת הוא קיבל סטירה וידע שזה מגיע לו בצדק!!!
מתוך 8 שנים בחיידר והמון סטירות- סטירה אחת בצדק!!!
לדעתי לא תקין, יש המון דרכים אחרות לחנך ילדים.

מטעמים

משתמש מקצוען
הפורום כאן הוא פורום מקצועי! ולא למטרות פופוליזם, צריך באמת דיון מקצועי על הנושא.
האם ילד שיודע שיש הגבלה טוטלית על הענשה כזאת, הוא מגלה 'פתאום' יותר אומץ בכיתה להתחצף ולהתמרד??
מעניין לשמוע את דעתם של המלמדים בנידון. ולא של הורים שמעולם לא התמודדו מול כיתה של 30 ילדים. (שמעניין אותם רק שהמלמד ישמש כמלאך שלהם, הם עצמם לא יחשבו פעמיים לפני שהם מוציאים את זעמם על הילד בבית...)

אגב, דעתי האישית היא נגד ענישה כזאת, אבל היא לא מעניינת אף אחד... מהסיבה הפשוטה שאני רק הורה ולא מלמד!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה