דרוש מידע האם בבתי הספר מודעים לכך שהשעיה היא בד"כ לא עונש?!

פ.נ

משתמש מקצוען
אני חושבת שילד קטן בהשעייה זה לא באמת מחנך אותו וזה לא באמת יתן לו איזה משהו....
זה יותר אטרקציה בשבילו
ילד גדול בהשעייה מבין יותר וזה יותר רלוונטי בשבילו לחינוך

tbh

משתמש מקצוען
אני עוד זוכרת חלק מהפעמים ששלחו אותי הביתה.
החלק היחיד בזה שהיה עונש היה הבושה מאמא.
חוץ מזה, נהניתי להיות בבית. הייתי חכמה מכדי לשבת בכיתה.
הכי גרוע, שזה מלמד את הילד לשקר כשהוא צריך להתחייב לדברים כדי לחזור... דברים שהוא יודע שלא יצליח לקיים.
הבושות מאמא היווה איום, עד שהתרגלתי. הרי ממילא אמא שמעה עוד לפני שחזרתי הביתה איך התחצפתי בכל יום, אז מה ההבדל?
להפסיד לימודים/חברה לא ריגש אותי בכלל. לא הייתי צריכה את החברה, ומספיק ענין אותי הספרים שלי בשביל תעסוקה.
ועוד, זה הוסיף לי תשומת לב בכיתה כשחזרתי. מעולם לא התביישתי לספר למה לא הייתי. מצידי זה היה עוד הוכחה לחוסר כשרון מצד המורות. שהן לא הצליחו להתמודד איתי מצד טיפשותן.
מה שנכון, עובדה שהיו כמה שדווקא התסדרו איתי.

TO GO

משתמש פעיל
לענ"ד
השעייה, מטרתה להגדיר בצורה ברורה, לא בבית ספרנו, חציית גבולות ,
ולכן לכל בית ספר, יש הגדרה ברורה , מתי ניתן להשתמש בעונש זה,
ועל ההורים להבין שעונש זה הוא אכן להורים, אבל עובדה שבשטח זה עובד,
לדוגמא: הרמת יד על חבר

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
השעיה מטרתה להתריע להורים, זה לא באמת עונש לילד, רק בעקיפין. כי היום זה השעיה, מחר זה כבר סילוק.

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
העונש מתחיל אחרי יומיים שלוש כשמתחיל להיות לו משעמם ומסתובב סביב עצמו אז הוא יתחנן לחזור ללימודים ואז אפשר להתחיל לנהל איתו משא ומתן...
לא קורה כ"כ מהר! כתינוק הבורח מביה"ס.....
מה שכן זה להעניש נטו את ההורים הרבה יותר מהילד עצמו,
ולא תמיד עונש של השעיה מוצדק:(
במיוחד שנראה לי שההורים עברו את הגיל של לקבל עונש ממורים.....
מאמינה שיש פעמים שזה יותר "למען יראו וייראו", ולמורה/רבה יש את הסיבות שלו לדבר,
אבל בכל אופן לדעתי יש עונשים יותר מאיימים מלהיות בבית ולכייף.
השעיה זה בכלל חוקי?
חוקי, אבל יש בזה גם כללים וסעיפים לחוק, ולפני שמשעים צריך להיות תהליך כלשהו כמו: להודיע להורים לפני-וכן גם לתת לתלמיד משימה לביצוע בבית....
ובמילים אחרות זה לא עונש שנותנים מהרגע להרגע!

שמעון גוטליב

משתמש מקצוען
השעייה זה בכלל חוקי?
בטוח
.
ללא שם.png

סתם כך אני חושב שהכותרת של האשכול לא כ"כ נכון
כי כל מקרה זה אחרת בהשעיות בפרט

• תודה
Reactions: A F

Yael Mor

משתמש מקצוען
טוב לדווח על העונש המופלא למורה
וסתם כך המורות מתגעגעות להשעיה של תלמידות מה שלא מקובל (המורות יעידו)
ממש לא!
בתור מורה הדבר השנוא עלי זה להשעות תלמידים, אבל זה קורה אחר המוון שיחות טלפון להורים ומכתבים וכמובן שיחות עם הילד. אחרי מקרים קיצוניים של אלימות או של חוצפה וניבול פה.
רואים שאתה לא מורה אם אתה כותב את זה.
אגב, כשאני הייתי תלמידה לפני בסה"כ 12 שנים ביסודי זה היה ממש נדיר שהשעו בת. בערך פעם בחצי שנה בכל בית הספר. היום זה קורה בערך פעם בחודש. זה דור אחר, ילדים אחרים, אבל המורים לא שונאים את התלמידים שלהם ומחכים לרגע שיעיפו אותם.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
  • תודה
Reactions: A F

מ. ק.

משתמש מקצוען
כנראה לא שמתם לב מה כתבתי בחלק המטושטש.
בלי קשר להורים. מבחנה חוקית מה מותר?
(אסור להוציא מהכיתה, לתת עונש משפיל, לתת משימה פיזית כמו לכתוב משפטים)
נשאר דיווח לסגנית / הורים / מנהלת וחתימות מהם.
נתינת מטלה לימודית. (שזה יותר עבודה למורה מאשר לתלמידה)
והשעיה.
עוד משהו?
איזה מגוון מצאת?

רבקה ק.

משתמש פעיל
בלי קשר להורים. מבחנה חוקית מה מותר?
(אסור להוציא מהכיתה, לתת עונש משפיל, לתת משימה פיזית כמו לכתוב משפטים)
נשאר דיווח לסגנית / הורים / מנהלת וחתימות מהם.
נתינת מטלה לימודית. (שזה יותר עבודה למורה מאשר לתלמידה)
והשעיה.
עוד משהו?
איזה מגוון מצאת?

בחיידרים זאת לא שאלה, מותר הכל ועושים הכל, את לא רוצה לדעת מה שמעתי מהבן שלי,
אולי חוץ ממכות ממש, ואפילו זה קיים לפעמים.

בבתי הספר של הבנות זה כבר סיפור אחר

tbh

משתמש מקצוען
אגב, כשאני הייתי תלמידה לפני בסה"כ 12 שנים ביסודי זה היה ממש נדיר שהשעו בת. בערך פעם בחצי שנה בכל בית הספר.
וואלה. לא ידעתי שאני בנאדם כל כך נדיר.
זאת אומרת שהשעו רק אותי מכל הבית ספר? כי בכל חצי שנה שלחו אותי למינימום יומים. לפעמים חודש.

Yael Mor

משתמש מקצוען
וואלה. לא ידעתי שאני בנאדם כל כך נדיר.
זאת אומרת שהשעו רק אותי מכל הבית ספר? כי בכל חצי שנה שלחו אותי למינימום יומים. לפעמים חודש.
זה אומר שבבית הספר שלי כך זה היה.

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אגב, כשאני הייתי תלמידה לפני בסה"כ 12 שנים ביסודי זה היה ממש נדיר שהשעו בת. בערך פעם בחצי שנה בכל בית הספר. היום זה קורה בערך פעם בחודש. זה דור אחר, ילדים אחרים, אבל המורים לא שונאים את התלמידים שלהם ומחכים לרגע שיעיפו אותם.
הדור האחר, זה נשמע ממש הדור המכיל שמתמודד עם הילדים יופי,(שהיום טוענים שפעם זה לא היה ככה ולא הכילו.....)
מעניין למה הדור המכיל שלנו לא מצליח להכיל.....

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
השעיה חוקית במקרים מסוימים מאוד.
לבתי הספר אין אינטרס להשתמש בעונש זה סתם כך.....
לדעתי, היחס של ההורים כלפי כל עונש שילד מקבל, (וגם כלפי כל מחמאה / הצטיינות / פתק נחת) זה המסר העיקרי
שישאר עם הילד לאחר מכן.
רואים את זה בשטח מניסיון.
ילדים להורים אכפתיים לענישה, כמעט לא חוזרים על התנהגויות לא ראויות.
תגובה נכונה לעונש, היא חלק מתפקיד הורי ומשפיע מאוד עיקרי על גבולות אצל ילדים.

elibeli

משתמש מקצוען
בתור אמא לשיירת בנים, ב"ה, שהושעו לא פעם ולא פעמיים...
בררתי חוקית, כל מוסד שמתוקצב (גם חלקית -מוכש"ר וכאלו) מחוייב לנהלי משרד החינוך.
לא זוכרת מה בדיוק הנוהל אבל הרעיון הוא התרעה מהמחנך ואח"כ התרעה מיועץ ביה"ס והשהייה ליותר ממספר ימים דורש אישור פיקוח. בקיצור לשלוח ילד זה לא ברגע...
העניין הוא שאף אחד לא באמת ילך לעשות משהו עם עצם החוקיות.
עריכה: לא יודעת מה בדיוק הנוהל כיום. זה מה שהיה לפני שנה וחצי בערך.

באחת הפעמים הנחמדות הבן שלי הושעה ובבוקר אני שומעת שיחה בינו לבין הבן הגדול (הם היו בני 9 ו-10 בערך)
-היום אני לא הולך לחיידר.
-איזה כיף לך
-מה הבעיה, תעשה ככה וככה ומחר תשאר איתי בבית....:sne:

נערך לאחרונה ב:

מטופטפת

משתמש מקצוען
והאם זה בכלל מתפקידי כאמא להפוך את זה מפרס לעונש?

לצערי הרב מאוד מאוד זה הגיע אלי.
הילד הושעה יחד עם עוד אחד מהכיתה שלו ועוד שלושה מהמקבילה.
בינתיים סיים את היום השני,
והוא חוגג וחוגג ולא נראה לרגע שהוא בהשעיה
וגם טורח לברך בכל הזדמנות על החופש.

מצד אחד אני לא חושבת שני צריכה להוסיף לו מעבר למה שקיבל,
אז הוא מבלה כל היום ומאוד נהנה.
מצד שני, אם ההשעיה היא פרס עבורו אני לא מבינה מה התועלת!
האם כהורה מקומי להתערב,
ולהכריח הגבלות מעבר להגבלות הרגילות?
כי בכל מקרה יש שעות מחשב מוגבלות מאוד מאוד גם בזמנים רגילים
הוא לא יושב כל הזמן מולו, האם להגביל גם את אותן שעות?
זה אומר שאני או בעלי נצטרך למצוא לו תעסוקה,
ילד בכיתה ה' שרגיל להיות בפעילות כל הזמן.

בחופש יש חברים אבל בלימודים הם בבי"ס.
תודה מראש על תובנות
לא עונש השעייה נכון, אבל עובדה-זה עובד יופי!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה