האם אתם קונים ספרים, אלו ספרים, ומדוע?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לא משתמשים בשירותיה של ספרייה.

ההשקעה הכלכלית הרצינית אצלנו היא בספרי ילדים. ספרים אלו כוללים: ספרי מושגים וסיפורים ראשונים לתינוקות ופעוטות, סדרות של סיפרונים בנושאים שונים, קומיקסים, ספרי עלילה לילדים, ספרי מידע לילדים ועוד.

כשאני קונה ספרי ילדים אני מקדישה לכך מלבד התקציב, גם זמן ותשומת לב. לא קונה לפי מבצע, אלא בודקת מדפדפת ומשווה.

הספרייה התורנית הביתית מתעשרת מידי פעם עפ"י נטיותיו של בעל הבית.

לעצמי אני לא קונה, אלא קונים לי...
אני קוראת מספר מועט של ספרים בשנה, אחרת זה מסוכן עבורי...
מי שקונה לי משתדל לעשות קודם עבודת גישוש זהירה אודות הספר המועדף עלי (משחק מכור מראש) , ובד"כ מדובר בספרים חדשים של סופרים שנהניתי לקרוא את ספריהם הקודמים.

קוראת גם עיתון פעם בשבוע, וכן מידי פעם מגזינים שונים וספרות מקצועית בתחומים המעניינים אותי או תחומים שאני לומדת אודותיהם.

השיקולים לקניית ספר: סיפוק הנאה וחוויה, העשרת ידע ופיתוח בתחומים שונים.

לא נדיר למצוא אצלנו את כל בני הבית כשראשיהם רכונים על ספרים שונים, ולכן קניית ספרים לרוב משתלמת.

כשאין מספיק חומר לקריאה בבית מסתפקים אצלנו גם ברשימת רכיבי הקורנפלקס, ומדריך ההפעלה של מכונת הכביסה.

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני קונה כך: קוראת קצת מהספר ברפרוף ואם מצאתי שזה לטעמי- אני קונה.
וחוצמזה ששם הסופרת משפיע עלי.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י מלפפון;1833202:
ותוספת- מה יגרום לכם לקנות ספרי הומור?
(טורי הומור שהתפרסמו בעיתון)?

שהם יהיו מקוריים, ואולי אפילו יצחיקו.
אני לא יודעת למה לאחרונה אני מרגישה שאזלו לסופרות נושאי הכתיבה במדורי ההומור.

נמאס כבר לקרוא על האישה שבעלה מחביא ממנה את האשראי:eek:, נמאס לקרוא על דיאטה:eek:, ונמאס לקרוא על השוויגער:(.

אה, וגם תשתדלו שזה יהיה מצחיק. לפחות קצת.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מסתמכת על ספריות.
קונה ספרים לעיתים נדירות (במבצעים משתלמים)
או מקבלת מתנה מהסופרות ;)

מצד שני, כשאני נותנת מתנות, הרבה פעמים אני נותנת זיכוי בחנות ספרים (הכרטיס של יפה נוף), אז אני כן תורמת להתפתחות עולם הספרות החרדי ולפרנסתן של הסופרים/ות.

נדנדה

משתמש מקצוען
לילדים (גיל צעיר עכשיו התחיל לקרוא לבד) חוץ מהתוכן אני מחפשת סיפור לא מדי ארוך ומילים פשוטות ומובנות ולא שכל מילה שניה אני צריכה להסביר. ועדיף מנוילן.
אני כמעט ולא קוראת (בבית החלמה וכד') ואז אני מחפשת בספריה לפי סופרת ולפעמים מתאכזבת.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא מכירה ספריות טובות ולא אוהבת לקחת ספר שמי-יודע-מי-קרא-בו-ומה-הוא-עשה-תוך-כדי.
קונה מדי פעם, כי כל פעם שיש לי ספר- הבית מושבת עד לסיומו...
בוחנת את הכריכה, קוראת תקציר, מעלעלת בפנים כדי לבדוק אם אין שם מונולוגים של כמה דפים או מחשבות מסועפות ככדור צמר... לפעמים נשענת על המלצות, אבל הן מאכזבות כל כך לפעמים! באזור פסח היה כאן אשכול על ספרים מומלצים- קניתי שניים שלא הכרתי והיו בראש הדירוג- והתאכזבתי אנושות!!!
שם של סופר- זה רק כדי לדעת ממה להתרחק, כי יש את אלו שאני לא מסוגלת לקרא בשום פנים (דרמות פנים-חרדיות, חוסר התקדמות בעלילה וכדו'). ספר שאהבתי לא מלמד אותי על הסופר, במיוחד אם מדובר ב'משחזר הצלחה ראשונית' או בתקופות שונות בחיי הסופר, המשפיעות על סגנון העלילה והכתיבה.

ספרי הומור אני קונה לעיתים רחוקות- מה שטוב בטורי הומור זה שהם קצרים וקולעים,
כשהם מקובצים יחד- זה כמו לאכול יותר מדי שוקולד.

ספרי ילדים- עדין לא יכולה לקנות בביתי, אבל מדי פעם אני קוראת ספרים כל כך מתסכלים! למה הספרים האלה כתובים במשלב כל כך גבוה? ודאי שספרים הם דרך להקנות שפה עשירה- אבל לא מגונדרת!!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הקומיקסים חסרי טעם.
בד"כ קונה לפי הכרות עם ספרים קודמים של המחבר/ת, בדגש על הומור טוב.
הספר המוצלח לטעמי שקראתי בתקופה האחרונה הוא "החלום על המגבעת"

avitalush

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
היום יוצאים ספרים בלי סוף ושמות של סופרות חדשות כפטריות אחר הגשם
כל אחד שצריך קצת פרנסה מוציא ספר וזה נראה בהתאם...
משום מה הסופרים הטובים נעלמו מהמפה
אני מעדיפה לקרוא ספרים ישנים פעם אחר פעם (של הסופרים הטובים)
ולא לבזבז זמן על ספרים מהתקופה האחרונה שזה רק ניהיה גרוע יותר מפעם לפעם!
אני מדברת על ספרי מבוגרים.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י avitalush;1833856:
כל אחד שצריך קצת פרנסה מוציא ספר וזה נראה בהתאם...
טעות. ספר לא מביא פרנסה.

בת חורין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם אקנה ספר, הוא יהיה רק של סופרות מסוימות (שתיים, לא יותר)
העלילה תצטרך לשכנע אותי שהיא מספיק מענינת (מרפרפת על הספר
בחנות הספרים) חוץ מהספר יוזבד כמובן, שלא יצטרך לשכנע אותי.

חוץ מהנ"ל, הייתי קונה ספר שנכתב על נושא או תקופה ספציפית שמענינת
אותי.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ספרי ילדים אני קונה לפי דרישת קהל היעד.
הלכתי עכשו לשאול את אותו קהל יעד - לפי מה אתן מחליטות איזה ספר אתן רוצות?
תשובה: "לפעמים לפי המאחורה. ולפעמים סתם כי זה נראה ספר מרתק".

תוספת שלי: סיפורים בהמשכים שהן אהבו בעיתון, הן יכולות לבקש שנקנה אח"כ.

maty

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
קונה ספרי ילדים - לפי זכרונות הילדות שלי, עליהם הייתי רוצה שילדיי יגדלו... ממעטת בקומיקסים כמעט לגמרי (לא קיימים בזכרונות הילדות..) מהן קלאסות לילדים? בלי להכניס ספרות חיצונית: ילדי שי, סבתא שמחה, סדרות חיים ולדר, ממני... ספרי ד. צוף ועוד...
ספרים למבוגרים - 3-4 ספרים בשנה, משתדלת מהמיטב הספרותי, לפעמים נופלת והספר מאכזב מאד.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י maty;1834761:
קונה ספרי ילדים - לפי זכרונות הילדות שלי, עליהם הייתי רוצה שילדיי יגדלו... ממעטת בקומיקסים כמעט לגמרי (לא קיימים בזכרונות הילדות..) מהן קלאסות לילדים? בלי להכניס ספרות חיצונית: ילדי שי, סבתא שמחה, סדרות חיים ולדר, ממני... ספרי ד. צוף ועוד...
ספרים למבוגרים - 3-4 ספרים בשנה, משתדלת מהמיטב הספרותי, לפעמים נופלת והספר מאכזב מאד.

וואו
את מזכירה לי
בתור ילדה נורא אהבתי את ****** ואת ******
קניתי את זה לבת שלי, וכמובן קראתי גם בעצמי
נורא התאכזבתי :mad:

כך שהנוסטלגיה שלנו לא תמיד מכריחה שהספר באמת מוצלח.

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קונה לבנות לחגים לפי ההזמנה שלהם - ספרים חדשים שיצאו
לדוג' חיים ולדר האחרון, או המשך של סדרת קומיקס כלשהי...
משתדלת שהספר יתאים לטווח גילאים של 2 הבנות

במבצעים של 10 ש"ח אני קונה כמה ע"י התרשמות ברפרוף קליל

inspiration

משתמש צעיר
קונה הרבה קומיקסים בעיקר אלי וגולד. זה סוג של חויה בלי קשר לקריאה שמתאימה מגיל שלוש עד גיל עשר ויותר. (מהספריה השכונתית הם מביאים ספרי קריאה מידי שבוע)

פרוזה

משתמש סופר מקצוען
אני קונה לילדים ספר לחודש (במקום מנוי לעיתון שאין לנו לשום עיתון) התוצאה היא ספריה עשירה ומרתקת.
מה מנחה בבחירת ספר:
1. הכרות קודמת עם ספרים של הסופרת. למשל החודש קניתי את המושל מדורדולה (משהו כזה) אחרי שילדי התאהבו בביצת הזהב ובילדת חלומות. הספר נקרא בשקיקה רבה מאד והתברר כבחירה מוצלחת ביותר.
2. סדרות - למשל "ילד בסימטה" ילדי מתחננים תמיד לספר הבא ויש לנו כבר כמה.
3. קומיקסים מושקעים ומקפדים עם תוכן- מתנזרת מכל הפצצות, העבריינים ושות'. גם הילדים שלי למרבה המזל סולדים מהם. קנינו שבוע שעבר אחד בטעות והם פשוט לא אהבו.
4. זכרונות ילדות - הסדרה של מאיר ברעם נמצאת אצלי כמעט בהרכב מלא וכך גם סיפורי צדיקים שאהבתי בתור ילדה כמו האחים הקדושים וכו'.

R.S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אצלינו הילדים עדיין קטנים, אז להם אני קונה ספרים מנויילנים, וקצת ספרונים.

ספר קריאה שאקרא פעם אחת, כמעט ולא קונה, אלא אם כן הוא ממש מוצלח ומומלץ.. אני יעדיף לקחת לקרוא ולהחזיר.
מה שכן- ספרים שאקרא בהם שוב, אני כן קונה, ואלו בד"כ לא ספרי סיפורים, אלא ספר שנותן כלים לחיים, טיפים, וכדומה...

נחל

משתמש מקצוען
מה שאני מנסה להבין (בין היתר...) האם רוב הקוראים מרוצים מההיצע הקיים, או שהיו רוצים לראות שיפור ממשי ברמת הספרות המוצעת.
בתור מנויים על עיתון, אפשר להשפיע די בקלות על רמת הענין של מנהלי העיתון להשקיע בספרות איכותית. בחלק מהעיתונים נעשה מאמץ לתת חומר טוב, באחרים, זה לגמרי מזולזל.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י efrat1;1833692:
שהם יהיו מקוריים, ואולי אפילו יצחיקו.
אני לא יודעת למה לאחרונה אני מרגישה שאזלו לסופרות נושאי הכתיבה במדורי ההומור.

נמאס כבר לקרוא על האישה שבעלה מחביא ממנה את האשראי:eek:, נמאס לקרוא על דיאטה:eek:, ונמאס לקרוא על השוויגער:(.

אה, וגם תשתדלו שזה יהיה מצחיק. לפחות קצת.

זה לא כזה קל.
וזו הבעיה..
אם תמצאי לי נושא שלא כתבו עליו, תגידי לי..

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י מלפפון;1839238:
אז תכתבי בעצמך.
אם זה היה כזה קל, זה לא היה קשה..
וסליחה על ההקפצה.

את רצינית?
ראיתי שאת שואלת שאלה.
עניתי לך באמת מתוך רצון טוב.
לא ציפיתי לכזו תשובה צינית.

מה גם שהשובה שלך אמוציונלית ולא מגיעה ממקום הגיוני.

אם אני אגיע לתופרת ואראה לה שהיא תפרה לי את המכפלת עקום, אז היא תענה לי "תתפרי בעצמך?אם זה היה כזה קל, זה לא היה קשה..". ???
לכן אני משלמת לתופרת , ולא עושה את המכפלת בעצמי. לא?

ועל איזו הקפצה את מדברת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה